lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     kontakt     online  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžiarske zájazdy, lyžovačky

 

Navigácia: Lyžovanie > Lyžiarske zájazdy

Katalóg lyžovačky 2013-14 - zimná dovolenka - lyžovačky, správne pomenované "lyžiarske zájazdy" posledné roky stále obľúbenejšie. Vstupom do EÚ si od našich susedov v členských krajinách postupne osvojujeme nové európske zvyklosti. Naši alpskí susedia sa pýšia dlhoročnou tradíciou dovolenkovania najmenej dva krát za rok. Zimná dovolenka je popri letnej už samozrejmosťou. Prírodné podmienky v alpských krajinách aj na Slovensku sú ideálne pre absolvovanie zimnej rekreácie s pestrými možnosťami zimných aktivít.

Aj keď dobrá zimná dovolenka nemusí byť len o lyžovačke, je tento spôsob zimnej rekreácie stále dominantný. Asi každý bude súhlasiť, že už samotný výlet do hôr v krásnej zasneženej krajine na čistom vzduchu je príjemný a pre ľudský organizmus veľmi prospešný. O blahodarnom účinku zimného pobytu na horách presviedčame čo naj-širšie vrstvy, aby zimná dovolenka nebola len záležitosťou lyžiarskych nadšencov. Kompletná a aktuálna ponuka zimnej dovolenky a lyžiarskych zájazdov od špecialistu na lyžovačky - lyžiarske zájazdy - pozri v katalógu.

Katalóg v PDF online -> Katalóg lyžovačiek v Alpách 2013-14

Zima má dve tváre

Koncom minulého storočia bývali zimy krajšie, Martin prichádzal na bielom koni a Katarína bývala na blate. Via- noce mali čarovnú atmosféru aj vďaka neodmysliteľnej snehovej prikrývke. Deti zimu milovali, pôsobila na ne ako magnet. Zábava na snehu poskytovala nevyčerpateľné možnosti - stavanie snehuliakov, snehových pevností, guľovačky, kĺzačky, každý aj malý kopček na sídlisku bol posiaty deťmi so sánkami, bobami, alebo len s kusom igelitu pod zadkom. Dostať deti zo snehu pred zotmením bývalo ťažké.

Posledné roky akoby zima toto kúzlo postupne strácala. Nielen meniace sa prírodné podmienky, ale aj spôsob akým žijeme má na tom svoj podiel. Keď náhodou napadne sneh, rýchlo sa zmení na čosi pľačkavé, špinavé a nepríjemné. Sychravé počasie, hmly a nedostatok slnka spôsobujú únavu, mrzutosť až depresie. Pritom stačí vypadnúť z mesta do vyššie položených oblastí v horách a po pár stovkách metrov nadmorskej výšky sa kúzelná zima opäť objaví. Ešte nezmizla úplne, len ju už nemáme na dosah, ale musíme za ňou cestovať.

Kam cestovať za zimou ?

Niekoľko stoviek špecializovaných horských rekreačných stredísk neustále reaguje na požiadavky klientely, pruž- ným tempom rozširujú svoje služby, predbiehajú sa v ponuke. Sledovať tento vývoj v každom stredisku je dosť náročné, ale nevyhnutné aby sme mali pre vás vždy aktuálne informácie. Táto súťaživosť medzi zimnými stredis- kami, je priaznivým trendom, samozrejme pokiaľ berie ohľad na prírodu. Milovníkom hôr sa dostáva stále viac lákadiel a možností. Návštevník, ktorý sa po 2-3 rokoch vráti do lyžiarskeho strediska je milo prekvapený, keď objaví nové lanovky, nové zjazdovky, lepšie služby.

Lyžovačky pre rodiny

Zlepšovanie služieb a ponuky pre rodiny zaznamenáva v súčasnosti najväčší rozmach, takmer v každom lyžiar- skom stredisku sa stáva hlavným programom inovácií. Rodinná lyžovačka si vyžaduje zvýšenú starostlivosť hlavne o detských členov rodiny. V alpských krajinách, je stále viac služieb pre deti bezplatných. Ubytovanie v hoteloch v doprovode rodičov zahŕňa často aj dve deti zdarma, znížené sú ceny za detskú stravu. V ponuke môže byť celodenný pitný režim detí zdarma, detské lyžiarske lístky bývajú lacnejšie o 50 a viac percent. Často lyžujú zdarma, alebo za výhodné ceny rodinných skipasov. Opatrovanie detí, detské škôlky, detské lyžiarske zóny s inštruktormi lyžovania.

Rodinné lyžiarske stredisko by malo mať v ponuke aj niekoľko kilometrov náročných zjazdoviek pre lyžiarsky zdatnejších rodičov. Poteší dobre vybavený hotel za rozumnú cenu s wellness či bazénom na relax po lyžovačke. Vybavenosť infraštruktúry - obchody, zdravotnícke vybavenie, diskotéky pre väčšie deti, bary, reštaurácie pre večernú zábavu rodičov. Horúce rodinné tipy tohtoročnej zimnej sezóny sú rakúske strediská: Brixental, Rauris, Bad Kleinkirchheim, Sillian, Dachstein West, Dachstein, kde na rodiny čaká väčšina z vymenovaných výhod.

Zimné zájazdy pre nelyžiarov

Takmer všetky zimné strediská vedia ponúknuť aj kvalitné služby a odpočinok pre nelyžiarov. Pohyb pešo, alebo na snežniciach po turistických chodníkoch, obdivovať krásy zasnežených hôr, dýchacie procedúry na slnečných terasách horských hotelov, jazda v saniach ťahaných konským záprahom sú vhodným programom pre nelyžiarov a seniorov. Aktívnejší jedinci sa môžu radovať zo sánkovačky, snowtubingu, a množstva iných aktivít na snehu, alebo na ľade si zahrať bowling, či venovať sa zábave na korčuliach. Kúpeľné zimné strediská ponúkajú atraktí- vny program na celý týždeň - termálne vody, wellness, masáže. Väčšina lepších hotelov v horách má vlastné bazény, sauny a wellness v takej kvalite, že aj lyžiarov láka vynechať aspoň jeden deň lyžovačky a venovať sa leňošeniu vo vodnom svete.

Lyžovačky pre začiatočníkov

Začínajúci lyžiar má často vo svojom okolí niekoho, kto sa už lyžovaniu venuje. Inak by sa asi nestal začínajúcim lyžiarom. Ak sa chystáte z niekoho urobiť začínajúceho lyžiara, nie je to ťažké, lyžovanie nadchne skoro každého. Vyhnite sa niekoľkým chybám, ktoré by mohli začínajúceho lyžiara znechutiť. Začínajte s lyžovaním v prostredí s ľahkými upravenými zjazdovkami a somárskymi lúkami, na ktorých sa motá množstvom iných začiatočníkov. Pri pohľade na nich sa ľahšie zmierite s vlastnými chybami a začiatočníckymi pádmi. Je to povzbudivejšie a veselšie, ako keby ste sa ocitli medzi samými machrami na krkolomných svahoch.

Kde začať s lyžovaním? Takmer každé veľké lyžiarske stredisko ponúka lyžiarom začiatočníkom zóny pre ich prvé kroky na lyžiach. Ideálne sú však tie lyžiarske strediská, kde je pomer modrých, resp. zelených tratí nad 40%. Také stredisko dáva istotu, že začiatočníkom a deťom je venovaná pozornosť vo všetkých aspektoch ich potrieb.

Nemecko pre začiatočníkov - skoro všetky lyžiarske strediská sú vhodné pre začiatočníkov, sú cenovo dostupné, doporučujeme - Spitzingsee, Steinplatte, Berchtesgaden

Rakúsko pre začiatočníkov - chystáte sa začínať s výukou lyžovania v Rakúsku? doporučujeme nasledujúce strediská - Montafon, Brixental, Zugspitzarena, Seefeld, Lofer, Obertauern,

Švajčiarsko pre začiatočníkov - aké možnosti ponúka začiatočníkom Švajčiarsko? doporučujeme nasledujúce strediská - Gstaad, Lenk, Villars, Ybrig, Braunwald, Lenzerheide, Arosa,

Ľadovce pre začiatočníkov - v nadmorskej výške nad 3.000m sa nachádza niekoľko vhodných terénov pre začiatočníkov - Kitzsteinhorn, Mölltal, Kaunertal, Les Diablerets,

Lyžiarske zájazdy pre zdatných lyžiarov

Pripraviť ponuku dobrej lyžovačky si vyžaduje vyznať sa v problematike. Preto v tejto oblasti cestovného ruchu pôsobí len niekoľko málo odborne zdatných kancelárií. V posledných dvoch-troch sezónach však pribúdajú na slovenskom trhu aj lyžovačky z dielní cestoviek, ktoré sa zimou doposiaľ nezaoberali. Zdá sa však, že zabúdajú na niečo dôležité - "pripravovať lyžiarske zájazdy si vyžaduje lyžiarske znalosti"

Zákazník - lyžiar sa od typického letného dovolenkára dosť odlišuje. Hľadá vhodné terény a podmienky kde sa môže venovať svojmu koníčku - lyžovačke. Často chce vyskúšať niečo nové, stredisko ktoré zatiaľ nenavštívil a nepozná, preto mu partnera pri výbere jeho lyžovačky musí robiť odborník, ktorý vie po čom lyžiarovo srdce pra- hne, ktorý má okrem cestovkárskych aj lyžiarske znalosti. Nutná dávka zapálenia pre tento šport je prirodzenou druhou stranou mince dobrého lyžiarskeho cestovkára.

Lyžiarske zájazdy, lyžovačky v Alpách

Rozsiahlu ponuku zimných zájazdov v destináciách Alpy pre slovenský trh pripravuje cestovná kancelária Reny Travel, ktorej zimné zájazdy Lyžovačky v Alpách ponúkame aj na stránkach lyžovanie-alpy.sk


Príjemnú lyžovačku

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop