lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie Berchtesgaden
eshop lyže najlepšie značky, lyžiarsky výstroj. Zľavy na príslušenstvo prilby, lyžiarky, viazanie palice čiapky bundy vosky. Všetko pre lyžovanie pod jednou strechou.
www.reny.sk/berchtesgaden/
Škola lyžovania
lyžovanie detí s inštruktorom rekreačné lyžovanie, kurzy pre začiatočníkov, kondičné hodiny pre pokročilí lyžiari, lekcie jazdy na snowboarde škola freeride, freestyle.
lyžovanie-alpy.sk/skolalyzovania/
Jarné prázdniny
vyraziť cez jarné prázdniny na hory, spolu s deťmi sa venovať rodinnej lyžovačke. Školské prázdniny, ktoré sú najlepšie lyžiarske strediská pre rodiny s deťmi, kam sa opaltí, kam nie a prečo ?
lyžovanie-alpy.sk/jarne-prazdniny/

Lyžovanie Berchtesgaden

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Berchtesgaden

Lyžovanie Berchtesgaden - zahŕňa menšie lyžiarske strediská Jenner-Königssee, Götschen, Rossfeld-Oberau, Hochschwartzeck, Obersalzberg-Gutshof, Zinken. Spojením pod jeden skipass vznikla zaujímavá ponuka 42 kilometrov zjazdoviek v šiestich menších strediskách, ktoré sú dostupné na spoločný skipas. Prepravu medzi jednotlivými strediskami zabezpečuje skibus (v cene skipasu). Lyžovanie v Berchtesgaden je ekonomické riešenie zimnej rodinnej dovolenky. Deti a lyžiarski začiatočníci sa zdokonalia v oblúkoch. Nižšia nadmorská výška (600 - 1880m) vyžaduje vyšší počet snežných kanónov, ktoré zabezpečia dostatočné snehové podmienky na svahoch. V Götschen sa nachádza dobre vybavený park pre snowboardistov a freestylerov, vrátane u-rampy. Náročnejšie zjazdovky v Jenner uspokoja aj zdatných lyžiarov. Na každý deň iné stredisko - ideálna rodinná dovolenka na horách. Dovolenkový program - učenie prvých krôčkov na lyžiach, pomôže miestna škola lyžovania s kvalifikovanými inštruktormi.

Ubytovanie Berchtesgaden

Malebné horské mestečko Berchtesgaden ponúka ubytovanie všetkých typov a kategórií. Možnosti ubytovania sú aj v menších susedných strediskách Bischofswiesen, Schönau am Königssee, Oberau, ktoré sú bližšie k jednotlivým lyžiarskym strediskám. K dispozícii sú hotely aj apartmány. Do top výberu sme zaradili najobľúbenejšie a osvedčené troj a štvor hviezdičkvé hotely:

Ubytovanie Hotel Edelweiss, Berchtesgaden
Ubytovanie Alpenhotel Kronprinz, Berchtesgaden
Ubytovanie Hotel Fischer, Berchtesgaden
Ubytovanie Hotel Binderhäusl, Berchtesgaden
Ubytovanie Hotel Alpin, Berchtesgaden

Lyžiarske strediská Berchtesgaden

Lyžovanie Nemecko / Oberbayern / Berchtesgadener Land

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška600 - 1.874 m n.m.
Sezónadecember - apríl
Záruka snehu30% zasnežovanie
Vzdialenosť400 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 27
sedačky6
kabínky 4
Celkom37( 29.500 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 23
51%
stredné15
38%
ťažké 4
11%
Celkom42km
42km = lyžiarske strediská Berchtesgaden

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (2*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (2*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Berchtesgaden
Hodnotenie 2,6
Berchtesgaden

Najdlhšia zjazdovka - Jenner => dĺžka 6km, prevýšenie 1.170m, obtiažnosť červeno-modrá
Najťažšia zjazdovka - Götschen, obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - vo ybraných dňoch v týždni
Bežecké lyžovanie - 80km

Nedávno k šiestim pôvodným pribudlo ďalšie lyžiarske stredisko Predigstuhl. Nachádza sa neďaleko Bad Reichenhall - k dispozícii jedna nová kabínka, 1 sedačka, 2 vleky. Pedigstuhl je dostupné na spoločný skipas Berchtesgaden. Lyžiarska oblasť Berchtesgaden ponúka svojim návštevníkom: 37 lanoviek a vlekov s kapacitou 29.500 os/hod, 42 km lyžiarske trate prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti, 80 km bielej stopy pre bežkárov, vyše 100 km turist. chodníkov, 8 sánkarských dráh. Sezóna od vianoc do apríla, miestami závisí od snehových podmienok. Tieto parametre zaraďujú Berchtesgaden medzi strediská rodinného charakteru. Ideálne pre jarné prázdniny na lyžiach.


Lyžovanie Jenner am Königssee

Lyžovanie na Jenneri (630 - 1.800m) je vhodné pre rodiny a začiatočníkov, ale náročnejšie trate uspokoja aj zdatných a pokročilých lyžiarov. V nástupnej stanici lanovky si môžete za výhodné ceny požičať lyže a výzbroj pre snowbordistov. Nádherné pozadie a panorámy vytvárajú horské štíty chránenej oblasti prírodného parku Berchtesgaden. Lyžiarsky areál na Jenneri má kabinkovú lanovku, dve sedačkové lanovky a dva lyžiarske vleky. Zasnežovacie zariadenia zabezpečujú lyžovanie do jari na dobre upravenych tratiach. Skialpinisti a freerideri môžu lyžovať na nedotknutých svahoch v blízkom okolí. Horná stanica lanovky umožňuje slnenie sa na terase s výhľadmi na horskú panorámu. Berchtesgaden Alpy nepatria k najvyšším, ale pôsobia prívetivo a malebne. V údolí sa nachádza dlhé a úzke jazero Königssee, zamrznuté dotvára zimnú dovolenkovú atmosféru.

Lyžovanie Götschen - Bischofswiesen

Lyžovanie Götschen (880 - 1.307m) je taktiež riešením pre rodiny a začínajúcich lyžiarov. Zábava na zjazdovke pre malých i veľkých je hlavným miestnym krédom. K dispozícii sú sedačková lanovka, ktorá premáva na vrchol Götschenkopf 1307m, vlek smerujúci súbežne s lanovkou dosahuje do polovice lyžiarskeho svahu, v dolnej časti strediska premávajú dva detské vleky. Modré, červené aj jedna čierna zjazdovka o celkovej dĺžke 10 km ponúkajú lyžovačku pre každého, žiaľ čierna zjazdovka vedie mimo dosahu vlekov a späť k vlekom je potrebné dopraviť sa skibusom. Ski centrum Götschen je tréningovým a olympijským strediskom nemeckého lyžovania, býva miestom konania rôznych lyžiarskych a snowboardových pretekov, ktoré sú lákadlom pre divákov a fanúšikov lyžovania a freestyle. Lyžovanie Götschen - Bischofswiesen ponúka zaujímavú atrakciu - rodinnú sánkovačku z Götschenu do Bischofswiesenu, alebo večerné lyžovanie každý piatok do 21:30h pri umelom osvetlení. Okolie dedinky Bischofswiesen ponúka pekné trate pre bežecké lyžovanie.

Lyžovanie Rossfeld - Oberau

Lyžovanie Rossfeld (835 - 1.550m) má najlepšie snehové podmienky v lyžiarskej oblasti Berchtesgaden. Nádherné panorámy sa ponúkajú z vrcholovej stanice 1550m, odkiaľ vidieť masív Berchtesgaden a ďaleko do rakúskeho Salzburgu. Oberau - Rossfeld - Zinken ponúka 10km ľahkých zjazdových tratí, lyžovanie zabezpečujú tri vleky a jeden detský vlek v Rossfelde, 5 vlekov a sedačka v Zinken a tri vleky v Oberau. Medzi jednotlivými časťami premáva skibus. Pre freeride je k dispozícii niekoľko terénov v lese. Celkom 6 km zjazdoviek sa nachádza v časti Rossfeld. Bežecké trate, sánkarská dráha, občerstvenie na svahoch. Ideálne slnečné miesto pre rodinné výlety na hory. Turistické chodníky, známa Panoramastrasse (vyhliadková cesta), nádherná sánkovačka až do Oberau.

Lyžovanie Hochschwarzeck

Lyžovanie Hochschwarzeck (1.030 - 1.385m) ponúka 6km ľahkých zjazdoviek. Lyžovanie pre začínajúcich a pokročilých lyžiarov zabezpečujú jedna sedačka, dva vleky a detský vlek. Pobytové lyžovačky pre rodiny s deťmi ponúkajú možnosť lyžovania každý deň v inom stredisku. Lyžovanie Hochschwarzeck ponúka vhodné terény na učenie prvých oblúkov, v stredisku je lyžiarska škola pre deti aj dospelých. Sánkarská dráha, bežecké trate, snowtubing, zábava na snehu, turistické chodníky, škola lyžovania pre deti. Neďaleké stredisko Götschen spestrí možnosti najmä freeride fanúšikom a starším deťom, ktoré môžu skúšať kreatívne prvky na lyžiach či snowboarde aj na u-rampe. Možnosti ubytovania v dedinke Ramsau sú rozmanité. Stredisko je vhodné na vyskúšanie všetkých zimných športových aktivít, požičovňa športových potrieb, lyžiarske kurzy všetkých úrovní.

Lyžovanie Obersalzberg - Gutshof

Lyžovanie Obersalzberg - Gutshof (900 - 1.050m) dômyselne postavené štyri vleky obsluhujú sedem zjazdoviek, prevažne modrých (resp. zelených), ktoré vyhovujú ľahkej rekreačnej lyžovačke a učeniu prvých oblúkov na snehu. Detský vlek pre najmenších dopĺňa vybavenie pre začiatočnícke stredisko. Kúsok od vlekov je osamelá kabínková lanovka, ktorá vás vyvezie na svahy pod masív Hohergöll 2.522m, kde sa môžete venovať skialpinizmu, horskej turistike, alebo vyskúšať sánkarskú zjazdovku. Lyžiarske stredisko Obersalzberg sa nachádza len niekoľko minút jazdy z Berchtesgadenu. Parkovisko sa nachádza neďaleko vlekov. Obersalzberg je ideálnym strediskom pre deti a výuku lyžovania. Škola lyžovania sa nachádza takmer v každom lyžiarskom stredisku zoskupenia Berchtesgaden. Zasnežovací systém garantuje snehové podmienky aj v menej priaznivej zime.

Lyžovanie Zinken - Dürnberg

Lyžovanie Zinken - Dürnberg (900 - 1.050m) poteší aj zdatnejších lyžiarov. Časť sa nachádza v Rakúsku, časť v Nemecku. Celkový rodinný charakter lyžiarskej oblasti Berchtesgaden s modrými zjazdovkami je ideálny na začiatočnícke lyžovanie. Zinken ponúka aj pár rýchlejších svahov. Zastaralosť vlekov a lanoviek je jediným nedostatkom lyžovania v Berchtesgaden. Malí lyžiari si taktiež zaslúžia kvalitné dopravné zariadenia. Kotvové vleky sú už hudbou minulosti, no v Berchtesgaden stále dominujú. Jazda dospelého s malým špuntom na kotve je "zážitkom" pre oboch. Jazda nadol po somárskych lúčkach však rozžiari oči deťom od 3-5 rokov, ktoré si po takomto prvom zážitku lyžovanie určite zamilujú. Zinken disponuje aj staršou dvojsedačkou, celková kapacita 10 km upravených zjazdoviek spolu s neďalekým susedným strediskom Rossfeld.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop