lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie vo Francúzsku sa odlišuje od lyžovania v ostatných alpských krajinách. Každá z nich je niečim charakteristická, ale Francúzsko je najviac "iné". Kto poznal francúzske lyžiarske strediská pravdepodobne zažil jeden z dvoch pocitov - buď francúzskym ski areálom prepadnete a obľúbite si ich, alebo vás nezaujmú odídete a už sa sem nevrátite. No každému podľa jeho gusta. Čím je francúzska lyžovačka odlišná?
Ski strediská sú veľké až obrovské, ubytovanie vo vysokých polohách, umelovybudované lyžiarske osady, ktoré v horách vystavali prevažne z betónu, rezidencie sa nachádzajú v akýchsi sídliskách hneď na svahoch, stačí vhupnúť do viazania priamo pred bránou hotela či rezidencie a lyžujete. Slnko sa vyskytuje nielen na propagačných materiáloch, ale aj tu počas vášho reálneho pobytu na horách, zažijete ho v každom zimnom období, nielen na jar.
Francúzi sú v tomto megalomani, lámu rekordy vo veľkosti. Podľa ich chápania dobrej lyžovačky má mať lyžiar k dispozícii niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby si musel vyzúvať lyže a prejsť čo i len cez ulicu, či nastúpil do skibusu a po pár kilometroch dopravy pokračoval v lyžbe. Kvalitné lyžiarske stredisko pre Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke
... dostupnosť na lyžiach.

Lyžovanie Francúzsko

 

Savoiské Alpy a ich obrovské lyžiarske strediská prekonávajú rekordy v rozmeroch, množstve zjazdoviek, počte vlekov. Spoločným prvkom francúzskych lyžiarskych stredísk sú lyžiarske osady vybudované vysoko v horách všetko sa podriaďuje jedinému účelu - dokonalému zážitku z lyžovačky, hotely stojace priamo na zjazdovkách moderné vysokokapacitné vleky a súvisiace technické vybavenie, Francúzi napĺňajú zásadu "dostupnosť na lyžiach", preto vzájomne prepájajú jednotlivé strediská lanovkami do obrovských obdivuhodných areálov.

lyžovanie Alpe d´Huez   lyžovanie Alpe d´Huez - ( 1.125 - 3.330 m ) Spojené lyžiarske strediská: Huez en Oisans, Oz en Oisans, Auris Oisans, Vaujany a Villard-Reculas, sú vzájomne prepojené vlekmi a spolu ponúkajú 230km lyžovačky pre začiatočníkov až expertov. Svahy na lyžovanie s rozlohou 10.0000 ha, prevýšenie 2.230m. Geograficky je okolie členité tak, že ponúka trate od zelených (vhodné na výuku lyžovania) cez čierne ( celk. 237km, značené 118km) po ľadovec. Moderné dopravné vybavenie s kapacitou lanoviek 102.600 lyžiarov / hodinu.
lyžovanie Avoriaz   lyžovanie Avoriaz - ( 900 - 2.466 m ) Medzi ženevským jazerom a Mont Blancom sa nachádza jedna z najrozsiahlejších lyžiarskych oblastí na svete Portes du Soleil. Centrum celej oblasti sa nachádza vo Francúzsku. Monožstvo menších aj väčších lyžiarskych stredísk ponúka návštevníkom široké možnosti objavovania stále nových terénov na niekoľko rokov. Najvýznamnejšiu polohu z nich má francúzsky Avoriaz, ktorý ponúka najviac súvislých lyžiarskych terénov. V 14 prepojených strediskách je 650km zjazdoviek.
lyžovanie Combloux - Megeve   lyžovanie Combloux - Megeve - (850 - 2.320m) lyžiarske stredisko Combloux - Megeve leží v savoiských Alpách, znalcom lyžovanie netreba toto stredisko pod slávnym Mont Blancom a starou francúzskou tradíciou zvlášť predstavovať. Dnes už nepatrí medzi hlavné hity francúzov, exluzívna atmosféra je patrná aspoň v noblesnom Megeve na každom kroku. Areál ponúka 225km zjazdoviek upravovaných a približne rovnaké množstvo tratí pre free style. Okolie s 8 4-tisícovkami je stvorené na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku.
lyžovanie Corbier   lyžovanie Corbier - (1.100 - 2.620m) sedem lyžiarskych stredísk sa od roku 2004, kedy bol spustený do prevádzky tento spoločný lyžiarsky projekt, radí medzi najväčšie lyžiarske areály vo Francúzsku. Moderná lyžiarska oblasť Les Sybelles s atraktívnou ponukou infraštruktúry a lyžiarskych možností ponúka 310 km zjazdoviek všetkých náročností. Centrom oblasti v ponuke lyžovania, ale aj aprés-ski sú susedné lyžiarske strediská Le Corbier - La Toussuire. Perfektná zimná dovolenka a lyžovačka nielen pre rodiny.
lyžovanie Courchevel   lyžovanie Courchevel - ( 1.300 - 2.700 m ) ponúka 27 zelených a 44 modrých okruhov. Pre zdatnejších lyžovanie na 38 červených a 10 čiernych tratiach. Každý deň si môžete vybrať iný program, možností je naozaj veľa. Kvalitou zjazdoviek patrí k najlepším vo Francúzsku, vašu bezpečnosť zabezpečujú najmodernejšie protilavínové systémy, 563 snežných diel, niektoré zjazdovky sú špeciálne preparované a udusávané, aby sneh vydržal čo najdlhšie, v prepojení 3 Valles lyžujete na 600km upravovaných zjazdoviek, lyžovanie na ľadovci.
lyžovanie Flaine   lyžovanie Flaine - (800 - 2.561m) V centre panvovitej oblasti, ktorá poskytuje lyžiarske terény pre štyri vzájomne prepojené moderné lyžiarske strediská leží horská turistická osada Flaine vybudovaná v typickom francúzskom horskom štýle spájajúcom modernosť, funkčnosť a tradíciu, s kompletnou ponukou pre kvalitnú zimnú dovolenku. Celkom 263 km upravovaných zjazdoviek poisťuje umelé zasnežovanie a dopravu na svahy zabezpečuje 71 moderných vlekov a lanoviek vo Flaine, Carroz, Samoens a Sixt (Grand Massif).
lyžovanie Chamonix   lyžovanie Chamonix - ( 1.035 - 3.842 m ) Prestížne francúzske stredisko Chamonix leží na rozhraní Talianska, Švajčiarska a Francúzska pod masívom najvyšieho vrcholu Európy (Mont Blanc 4.810 m). Vstupnou bránou do strediska je tunel Monte Bianco, ktorým vedie diaľnica z Talianska začínajúci v Courmayeuri. Chamonix sa nachádza v prostredí strmých hôr medzi alpskými velikánmi, pripomína svojim štýlom skôr rakúsky štandard než tipické francúzske ski-mestečká, ktoré bývajú vybudované priamo na lyžiarskych svahoch.
lyžovanie La Plagne   lyžovanie La Plagne - ( 1.250 - 3.250 m ) rozsiahle, zvlnené terény (pláne) bez stromov, zaliate slnkom, ubytovanie priamo na lyžiarskych svahoch v moderných turistických osadách vo vysokej nadm. výške, kam sa dostanete po kľukatých cestičkách autom až k svojmu hotelu. V areáli je pre návštevníkov pripravených 50.000 lôžok. Od brány hotela či rezidencie sa takmer všade dostanete bez vyzutia lyží, 225km udržiavaných zjazdoviek a ešte viac voľných terénov, prepojené do susedného strediska Les Arcs - 425km lyžovačky
lyžovanie Les 2 Alpes   lyžovanie Les 2 Alpes - ( 1.300 - 3.600 m ) lyžiarska sezóna trvá od konca novembra až do konca apríla. 102 značených ski-terénov všetkých obtiažností včetne ľadovca. Premáva tu 51 vlekov a lanoviek. Zasnežovanie na 50ha nižšie položených svahov zabezpečuje 214 snežných diel. Pre milovníkov bežiek je v stredisku 25km stopy. Snowpark s famóznym vybavením umelými skokanskými rampami vyhľadávajú vyznavači freestyle z celého sveta. Najväčšia ľadovcová lyžiarska plocha v Európe. Stredisko vzhľadom pripomína ťaví chrbát.
lyžovanie Les Arcs   lyžovanie Les Arcs - ( 1.200 - 3.226 m ) veľký lyžiarsky areál Les Arcs v charakteristickom francúzskom štýle. Patrí do väčšieho zoskupenia lyžiarskej oblasti "Paradiski" patria sem Montchavin - Peisey-Vallandry - La Plagne, vzájomne prepojené „na lyžiach“ ponúkajú 425km špičkovej lyžovačky. Samotné Les Arcs disponuje 200km kvalitne udržiavaných zjazdoviek všetkých obtiažností, dopravu zabezpečuje 52 moderných vlekov a lanoviek. Stredisko ponúka 30.000 lôžok pre turistov, spolu so susednými La Pagne až 50.000
lyžovanie Les Menuires   lyžovanie Les Menuires - ( 1.400 - 2.804 m ) na začiatku údolia Belleville leží lyžiarske stredisko Saint Martin - Les Menuires a smerom nahor končí v stredisku Val Thorens. Celé údolie je vzájomne prepojené do jednej lyžiarskej oblasti Belleville, ktorá je poprepájaná s dvoma ďalšími údoliami Meribel a Courchevel. Takto tvoria jednu veľkú arénu 3-Valléess (tri údolia) na území 2500ha sa nachádza rekordných 600km zjazdových tratí, 200 vlekov, 1920 snežných kanónov, 130km bežeckých tratí, Les Menuires ponúka 160km lyžovačky.
lyžovanie Meribel   lyžovanie Meribel - ( 600 - 2.952 m ) máloktorá lyžiarska oblasť na svete môže ponúknuť 600km "na lyžiach" dostupných udržiava-ných zjazdoviek ako 3-Valles. Tento gigantický lyžiarsky areál tvoria preslávené - vzájomne prepojené lyžiarske strediská: Courchevel, Meribel, Val Thorens, Les Menuires Saint Martin, La Tania, Orelle, Brides Les Bains, ktoré ponúkajú všetko čo lyžiarove srdce potrebuje. Meribel leží priamo v centre. Najmodernejšie vysokokapacitné lanovky a technické vybavenie prispieva k vysokému konfortu lyžovačky.
lyžovanie Montchavin - Les Coches   lyžovanie Montchavin - Les Coches - ( 1.250 - 2.700 m ) donedávna okrajové stredisko areálu La Plagne nadobudlo nový význam pre lyžiarov v tejto oblasti. Bol tu vybudovaný svetový unikát - vysokokapacitná lanovka ponad údolie Vanoise. Týmto činom sa podarilo prepojiť dva významné lyžiarske areály La Plagne a Les Arcs. Spoločný lyžiarsky areál, ktorý od teraz zahŕňa obidva tieto strediská do jedného nesie názov Paradiski a okamžite sa zaradil na popredné miesta v európskych aj svetových lyžiarskych štatistikách.
lyžovanie Montgenevre   lyžovanie Montgenevre - Claviere - ( 1.358 - 2.600 m ) menší areál ktorý je prepojený a umožňuje vstup na lyžiach do obrovskej lyžiarskej arény Vialatea (Sestriere, Sanze d´ Oulx, Sansicario, Cesana) na talianskej strane. V tomto prepojení je k dispozícii 214 zjazdoviek - viac ako 400 km upravených tratí. Prevažná časť zjazdoviek v Montgenevre je zabezpečovaná proti nepriaznivým snehovým pomerom technickým snehom. Lyžiarom slúži na prepravu 37 vlekov a lanoviek. Vhodné pre začiatočníkov, pokročilých aj profíkov.
lyžovanie Montgenevre   lyžovanie Serre Chevalier - (1.200 - 2.736m) lyžovanie v stredisku Serre Chevalier, ktoré sa nachádza vo francúzskych južných Alpách poteší lepších lyžiarov, ale na svoje si prídu aj začiatočníci. 70 km modrých tratí je určite dostatočné množstvo, aj keď prevažná časť zjazdoviek (130 červených a 50 čiernych) si už vyžadujú viac než len lyžiarske základy ale aj trocha kondičky. Polovica zjazdoviek sa nachádza v lesnom pásme, ale 10 odkrytých vrcholov (kam sa dostanete vlekmi) ponúka pekné výhľady a dosť široké trate na carving.
lyžovanie Tignes   lyžovanie Tignes - ( 1.550 - 3.456 m ) lyžiarsky kotol s priemerom niekoľko km plný slnka a snehových plání je vybudovaný nad turistickou osadou s vysokými rezidenciami a hotelmi Tignes 2100. Pre rekreačné a závodné lyžovanie sa tu nachádza hlavná časť lyžiarskeho strediska, spolu so svojim slávnejším susedom Val d’Isere vytvárajú prepojenú lyžiarsku oblasť Espace Killy. Spoločne disponujú 300km zjazdových značených a upravovaných tratí všetkých obtiažností, množstvo voľných terénov, vhodné aj pre freeride lyžovanie.
lyžovanie Val d´Isere   lyžovanie Val d´Isere - ( 1.850 - 3.488 m ) koktail vhodný pre začiatočníkov aj majstrov, prepojením "na lyžiach" s Tignes tvoria spoločnú lyžiarsku arénu Espace Killy. Názov vznikol na počesť legendárneho lyžiarskeho fenoména Jean-Claude Killy, ktorý sa tu učil lyžovať. FIS stredisko olympijských kvalít, poriada pravidelne závody svetového pohára. Navštevujú ho tie najznámejšie svetové celebrity. 300km značených zjazdoviek, voľné terény, ľadovcové svahy, snowparky, školy lyžovanias - dokonalá lyžovačka.
lyžovanie Val Thorens   lyžovanie Val Thorens - ( 1.800 - 3.230 m ) patrí do zoskupenia 3-Vallées, 300km kvalitnej lyžovačky na upravených zjazdovkách a ďalšími stovkami km na voľných terénoch. Tento lyžiarsky raj navštevujú rekreační lyžiari aj závodníci, snowboardisti, freerideri, skialpinisti. Každy tu nájde pre seba to čo potrebuje. Val Thorens leží v údolí Bellevile, kde je spolu so susednými strediskami 600km zjazdoviek. Vysoká poloha strediska (nad 1.800m) s prevýšením 1.400m garantuje prírodný sneh od konca novembra do konca aprila.
lyžovanie Valloire - Valmeinier   lyžovanie Valloire - Valmeinier - (1.430 - 2.600m) Lyžiarske stredisko nepatrí ani svojou veľkosťou, ani nadmor. výškou k žiadnym rekordérom, napriek tomu si kvalitou lyžovačky vyslúžil naše najvyššie uznanie, pridelili sme mu plný počet 5 hviezdičiek. Leží sa na juhu Francúzska, v oblasti nazývanej Savoiské Alpy. Lyžovanie v zime, ale aj cyklistika v lete ho radí k športovým pojmom. V zime je vyhľadávanou rekreačno-lyžiarskou destináciou, v lete dejiskom náročnej cyklistickej etapy "Tour de France" cez Col Du Galibier 2.645m.
lyžovanie Valmorel - St. Francois   lyžovanie Valmorel - St. Francois - (850 - 2.320m) lyžiarska oblasť Grand Domaine zahŕňa lyžiarské strediská Valmorel, St. Francois, Longcham. Leží v savoiských Alpách, vďaka vyváženosti stredne ťažkých a ľahkých terénov je vyhľadávaná lyžiarmi a snowboardistami od začiatočníkov po zdatných rekreačných jazdcov. Niekoľko dobre čiernych zjazdoviek ponúka 30km náročným jazdcom. Terény vhodné na prechádzky zimnou krajinou ponúkajú dostatok kvalitných turistických trás pre nelyžiarov. Ideálny mix pre zimnú dovolenku.
lyžovanie Vars - Risoul   lyžovanie Vars - Risoul - (1.650 - 2.750m) lyžiarske strediská Vars a Risoul ležia v južných Alpách, nádherné prírodné prostredie, ideálny tvar terénu vytvorili skvelý mix podmienok pre vybudovanie kvalitného lyžiarskeho areálu. Vysoko položené lyžiarske osady vybudované klasicky po francúzsky poskytujú ubytovanie s priamym vstupom na zjazdovky v moderných účelných rezidenciách. V dvoch susedných prírodných kotloch ležia centrá oblasti Vars a Risoul. Parametre rodinnej lyžovačky sú splnené, pozor na slnečné lúče !
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop