lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžovanie Slovinsko

 

Hľadáte miesto pre tohoročnú zimnú lyžovačku? Vyskúšajte niektoré z top lyžiarskych stredísk v Slovinsku. Lyžovanie je v tejto krajine rovnako populárne ako u alpských susedov v Taliansku, Rakúsku. Lyžovačky v Slovinsku sú zamerané na rodiny od začiatočníkov po pokročilých. Každý rekreačný lyžiar si tu nájde tie pravé zjazdovky pre svoju zábavu. Vyskúšajte strediská Cerkno, Kranjska Gora, Rogla, Kobla, Javornik, Stari vrh. Najnáročnejší lyžiari využijú kvality svetoznámych lyžiarskych stredísk Vogel, Maribor či medzinárodného Kanin.

Maribor
lyžovanie Maribor
Lyžiarske stredisko Maribor - najznámejšie a najväčšie slovinské lyžiarske stredisko Maribor známe ako Mariborsko Pohorje (325-1.330 m n.m.) leží na okraji druhého najväčšieho mesta Maribor. Mestské obyvateľstvo využíva tento primestský horský rezort celoročne. Pre lyžovanie a snowboardovanie je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou 21.000 lyžiarov za hodinu. Lákavým je najmä večerné lyžovanie pri umelom osvetlení..
Kanin
lyžovanie Kanin
Lyžiarske stredisko Kanin - ponúka medzinárodné zjazdovky, južné slnečné svahy vedú do stanice Bovec v Slovinsku, severné do talianskeho strediska Sella Nevea. Najvyšším bodom v strdisku je vrch Kanin (Canin) 2.587 m, ktorý je ôsmym najvyšším vrcholom v Júlskych Alpách. Z neho možno za dobrej viditeľnosti dovidieť ligotajúcu sa hladinu Jadranského mora. Kanin je síce malé, ale vďaka divokému horskému prostrediu mimoriadne atraktívne a univerzálne lyžiarske stredisko..
Cerkno
lyžovanie Cerkno
Lyžiarske stredisko Cerkno - zimné, turistické a lyžiarske centrum je vybavené modernými štandardmi, širokým výberom lyžiarskych zjazdoviek pre lyžiarov všetkých kategórií a úrovní zručností. Zahŕňa dobre upravený snehový park a množstvo bežeckých tratí, moderné lanovky a vleky, techniku na údržbu tratí a zabezpečenie snehových podmienok. Osobitná pozornosť sa venuje rodinám. Cerkno bolo niekoľko rokov vyhlásené za najlepšie rodinné lyžiarske stredisko Slovinska..
Krvavec
lyžovanie Krvavec
Lyžiarske stredisko Krvavec - (1.450 - 1.970 m n.m.) sa nachádza v regióne Gorenjska, 40 km od Ľubľany. Pre lyžovanie a snowboarding je k dispozícii 30 km zjazdoviek. Dopravu lyžiarov na svahy zabezpečuje 11 lanoviek a vlekov s výkonom 15.000 osôb za hodinu. Zjazdovky všetkých obtiažností v dokonalom pomere vytvárajú jedno z najlepších stredísk v Slovinsku so zázemím pre potreby detí a rodiny. Snowpark pre začínajúcich aj pokročilých freestylistov, voľné terény pre freeriderov..
Kranjska Gora
lyžovanie Kranjska Gora
Lyžiarske stredisko Kranjska Gora - (800 - 1.295 m n.m.) sa nachádza v regióne Gorenjska priamo nad mestom Kranjska Gora na svahoch vrchu Vitranc. Pre lyžovanie a snowboarding je k dispozícii 20 km zjazdoviek prevažne ľahkých a stredne ťažkých. Dopravu zabezpečuje 19 lanoviek a vlekov, patrí medzi najvýznamnejšie sloviské strediská pre všetky zimné športy. Večerné lyžovanie, snowpark, sánkovanie, turistika, relax a opaľovanie na slnečných terasách, polyžovačková zábava, nákupy..
Vogel
lyžovanie Vogel
Lyžiarske stredisko Vogel - (560 - 1.800 m n.m.) sa nachádza poblíž jazera Bohinj, v prekrásnom prírodnom parku. Pre lyžovanie je k dispozícii 22 km zjazdoviek, ktoré obsluhuje 9 lanoviek a vlekov s kapacitou 9.400 lyžiarov za hodinu. Miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka v Slovinsku 7,5 km. Priaznivcom freestyle je určený výborne vybavený snowpark s u-rampou, pre freeride množstvo terénov mimo zjazdovky. Pre nelyžiarov sánkovanie, turistika, beh na lyžiach, paragliding a iné zimné aktivity..
Rogla
lyžovanie Rogla
Lyžiarske stredisko Rogla - (1.050 - 1.517 m n.m.) sa nachádza na rozhraní regiónov Savinjska a Podravska. Pre lyžovanie 12 km udržiavaných zjazdoviek, ktoré obsluhuje 13 lanoviek a vlekov s výkonom 13.000 osôb za hodinu. Lyžiarske podmienky od decembra do apríla zaisťuje zasnežovanie na 100% zjazdoviek. Večerné lyžovanie pri umelom osvetlení. Na spestrenie zimnej dovolenky bežkárske lyžovanie, turistika a vychádzky na snežniciach, sánkovanie, snowpark, freeride a skitouring..
Golte
lyžovanie Golte
Lyžiarske stredisko Golte - (1.280 - 1.576 m n.m.) je zamerané na rodiny, nachádza sa 5 km od obce Mozirje. Pre lyžiarov 12,8 km zjazdoviek strednej obtiažnosti. Vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Dopravu zabezpečuje 6 lanoviek a vlekov s výkonom 5.000 os. za hod. Pre deti lyžiarska zóna s pásovým dopravníkom. Centrom je Hotel Golte. Tiché prostredie, relax a wellness, posedenie s priateľmi. Pre nelyžiarov sánkovanie a turistika. Ideálne miesto pre zimnú i letnú romantiku..
Stari Vrh
lyžovanie Stari Vrh
Lyžiarske stredisko Stari Vrh - (580 - 1.217 m n.m.) sa nachádza v pohorí Júlske Alpy, asi 35 km od Ľubľany. Stari Vrh je strediskom zimných športov na 55 hektároch lyžiarskych svahov, vhodné pre začiatočníkov, pokročilých, zdatných lyžiarov i mladých pretekárov. K dispozícii je snow park, sánkarská dráha, snehový tunel, detské ihriská. Stari Vrh má najkrajšie nočné lyžovanie v Slovinsku. Príjemná vzdialenosť od miest Ľubľana, Kranj je veľkým lákadlom, odskočiť si na niekoľko jázd po práci..
Kope
lyžovanie Kope
Lyžiarske stredisko Kope - (1.010 - 1.542 m n.m.) sa nachádza pri meste Slovenj Gradec. Na lyžovačku 10 km zjazdoviek, 10 lanoviek a vlekov s kapacitou 12.000 lyžiarov za hodinu. Lyžiarske trate sa nachádzajú na vrchoch Mala Kopa, Velika Kopa, Črni vrh, ktorý je najvyšším v Pohorju. Terény s hlbokým snehom pre freeride. Snowpark, požičovňa a servis výstroja, škola lyžovania, večerné lyžovanie, bežkárske trate, sánkarská dráha, vychádzky na snežniciach, turistika, panoramatické výhľady..
Soriška Planina
lyžovanie Soriška Planina
Lyžiarske stredisko Soriška Planina - (1.290 - 1.550 m n.m.) sa nachádza 20 km od strediska Vogel. Lyžiarske terény sú na južných svahoch vrchu Lajnar 1.549 m. Pre lyžovanie a snowboarding 7 km zjazdoviek, 4 vleky a jedna dvojsedačka. Pre deti detská lyžiarska zóna v spodnej časti strediska. Pre nelyžiarov možnosti sánkovania, vychádzky na snežniciach, bežecké lyžovanie. Množstvo mladých sa venuje športovému lyžovaniu, jazde v bránkach. Pre freeride hlboký sneh v lesoch..
Javornik
lyžovanie Javornik
Lyžiarske stredisko Javornik - (800 - 1.220 m n.m.) láka lyžiarov z blízkych miest Ajdovščina, Ľubľana, Logatec na víkendové lyžovačky na rozhraní Juliánskych a Dinárskych Álp, asi 12 km od obce Črni Vrh. Vôkol sú kopce posiate samotami v lone krásnej alpskej prírody. Výborné klimatické podmienky, dostatok prírodného snehu. Pre bežkárov je k dispozícii 15 km bežeckých stôp, nelyžiarom sánkovanie a turistika, odmenou za výstup na vrchol Javorníka sú nádherné výhľady na Alpy..

Zimná dovolenka v Slovinsku

Významným prvkom slovinského cestovného ruchu sa popri prímorskej turistike stalo aj lyžovanie. Množstvo prírodného snehu v slovinských Alpách je pilierom, na ktorom stoja všetky podnikateľské projekty, architektúra lyžiarskych stredísk. Tie sú stále významnejším zdrojom turizmu alpských krajín. Väčšina lyžiarskych stredísk spĺňa požiadavky moderných klientov, ktorí potrebujú okrem dobre udržiavaných zjazdoviek a rýchlych lanoviek aj zábavu po lyžovačke, relax a wellness.

Ak by sme sa pýtali náhodného Slovinca na ulici, aby pomenoval národný šport, odpoveďou by bolo bez váhania lyžovanie. Lyžovanie a všetko, čo s ním súvisí, sa môže pochváliť dlhoročnou tradíciou. Už mnoho rokov slovinskí lyžiari tešia svojich fanúšikov vynikajúcimi výsledkami.

Zimná dovolenka v Slovinsku ponúka desiatky dobre udržiavaných lyžiarskych stredísk s lanovkami, z ktorých najznámejšie sú Kranjska Gora a Mariborsko Pohorje, ktoré bývajú hostiteľmi pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Každoročne koncom lyžiarskej sezóny sa konajú preteky žien Golden Fox Trophy v Pohorju, zatiaľ čo Kranjska Gora odmeňuje koncom februára najlepších slalomárov mužov trofejou Vitranc Trophy.

Najvyššie lyžiarske svahy v Slovinsku nájdete na Kanin, na západe Slovinska, s výhľadom na malé mestečko Bovec v údolí rieky Soča. Zjazdovky tohto vysokohorského strediska dosahujú nadmorskú výšku nad 2000 m, takže lyžiarske obdobie môže trvať do mája. Počas jasného dňa sa krásne výhľady zo zjazdoviek v Alpách dotýkajú hladiny Jadranu.

Zimný rezort Kranjska Gora je legendárny. Svahy ležia veľmi blízko trojhranice medzi Slovinskom, Rakúskom a Talianskom a sú obklopené vysokými vrcholmi Julských Álp. Pre mnohých Slovincov je Kranjska Gora miestom, kde sa prvýkrát dostali do kontaktu s lyžami a naučili sa tu prvé oblúky.

Obľúbeným miestom pre obyvateľov Ľubľany je zimné stredisko Krvavec, ktoré je vzdialené len tridsať minút jazdy od hlavného mesta. Lyžiarske trate ležia na hladučkých pasienkoch bez kameňov, preto nie sú potrebné žiadne veľké množstvá snehu, aby ste si mohli dobre zalyžovať. V optimálnych zimných podmienkach tu môže lyžiarska sezóna trvať až 150 dní.

V blízkosti druhého najväčšieho mesta Slovinska - Mariboru, ležia lyžiarske svahy Mariborsko Pohorje, ktoré sú zároveň miestom pre rôzne podujatia - lyžovanie v Alpách. Ďalšou populárnou lyžiarskou destináciou v regióne je Rogla, prírodné klimatické kúpele a dobre vybavené rekreačné športové centrum. Bonusom sú blízke termálne kúpele Terme Zreče, ktoré ponúkajú to najlepšie z kúpeľných služieb.

Kľúčovou výhodou rezortu Vogel s výhľadom na jazero Bohinj je skutočnosť, že jeho svahy sú pokryté výhradne prírodným snehom. Moderné výťahové systémy v lyžiarskom stredisku Cerkno z neho robia jedno z najlepšie vybavených stredísk zimných športov v Slovinsku.

Slovinské hory ponúkajú veľa príležitostí na freeride lyžovanie mimo zjazdoviek. Široký je aj výber ďalších aktivít a zimných športov. Zimná dovolenka v Slovinsku môže priniesť ešte viac zábavy vo forme výletov na snežných skútroch a niektoré miesta ponúkajú jazdu so psím záprahom alebo výlety na saniach.

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop