lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Vogel

Lyžiarske stredisko Vogel (560 - 1.800 m n.m.) sa nachádza v regióne Gorenjska, poblíž jazera Bohinj, v prekrásnom prírodnom parku. Pre lyžovanie a snowboarding je k dispozícii 22 km udržiavaných zjazdoviek, ktoré obsluhuje 9 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou 9.400 lyžiarov za hodinu. Miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka v Slovinsku, ktorá meria 7,5 km a vedie z najvyššieho bodu Strediska Postaja Šija 1.800 m až do údolnej stanici lanovky pri Bohinjskom jazere 570 m. Priaznivcom freestyle je určený výborne vybavený snowpark s u-rampou, pre freeride množstvo terénov mimo zjazdovky. Pre nelyžiarov sánkovanie, turistika, beh na lyžiach, paragliding a iné zimné aktivity.

Ubytovanie Vogel, Bohinjska Bistrica

Ubytovanie Vogel ponúka zariadenia pre každý rozpočet, hotely s wellness, penzióny, apartmány a chaty priamo pri lyžiarskych svahoch v populárnom slovinskom stredisku je vhodné rezervovať s predstihom:

Ubytovanie Bohinj Eco Hotel, Bohinjska Bistrica
Ubytovanie Hotel Gašperin, Ribčev Laz
Ubytovanie Hotel Jezero, Bohinjsko Jezero
Ubytovanie Chalet Merjasec, Vogel
Ubytovanie Hotel Tripič, Bohinjska Bistrica

Skimapa Vogel

Ski mapa Vogel

Lyžovanie Vogel

Lyžovanie Slovinsko / Gorenjska / Vogel

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 560 - 1.800 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu80% zasnežovanie
Vzdialenosť470 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 4
sedačky4
kabínky 1
Celkom9( 9.400 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 9,5
43%
stredné12,5
57%
ťažké -
0%
Celkom22km
22 km = lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowpark  hodnotenie (4*)
Freeride  hodnotenie (4*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Wellness  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Vogel
Hodnotenie 3,2
Vogel

Najdlhšia zjazdovka - Šija+Zagarjev => dĺžka 7,5 km, prevýšenie 1.230 m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - Zagarjev (14), obtiažnosť červená
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 70 km
Zimná turistika - 40 km


Zimná dovolenka Vogel

Lyžiarsky areál Vogel sa nachádza nad prekrásnym jazerom Bohinj, v srdci chráneného územia Národného parku Triglav. Gondola s kapacitou 950 osôb za hodinu vás zavedie z údolia do nadmorskej výšky 1.535 m, odkiaľ sa naskytne nádherný panoramatický výhľad na pohorie Triglav. Zvyčajná lyžiarska sezóna trvá od decembra do polovice apríla. Vysokohorská atmosféra a výnimočné výhľady okolia dávajú stredisku Vogel osobitý šarm. Napriek veľkolepému prostrediu však lyžiarske stredisko nie je veľmi náročné. Trasy sú dokonale usporiadané. Ponúkajú kvalitnú lyžiarsku školu, požičovňu a servis lyžiarskeho vybavenia, detskú školu na snehu a prehliadku lyžovania so sprievodcom pre nedotknuté snehové pláne. K dispozícii je aj lyžiarska ponuka pre každý vkus. Zimná idyla a teplé slnečné lúče sľubujú nezabudnuteľný zážitok na zasnežených svahoch od decembra do konca apríla.

Zimné aktivity

Zimné aktivity si môžete okoreniť večerným lyžovaním, nočným bežkovaním, korčuľovaním na osvetlených klziskách, nočnými výletmi po horách alebo nočným sánkovaním z Vogaru. Svahy v Bohinj ponúkajú možnosti pre sánkovanie a prvé lyžiarske zákruty, podniknúť prechádzku na snežniciach, či romantickú jazdu na saniach alebo relaxačnú prechádzku v nočnej krajine, doprajte si s návštevu wellness centra, zahrajte si bowling s priateľmi, vyskúšajte chutné jedlo v miestnych reštauráciách alebo zabávajte guľovačkou.

Ak hľadáte niečo hustejšie, nenechajte si ujsť príležitosť na zimný tandemový paragliding, zábavný snežný rafting, vzrušujúce lietanie na airboarde, freestylové lyžovanie, skitouring, snowkiting, lezenie v ľade, zimné bicyklovanie..

Lyžovačka

Zimná dovolenka Vogel je pravým rajom pre lyžovanie, snowboarding, freestyle, bežecké lyžovanie, zjazdové lyžovanie, lyžovanie mimo zjazdoviek, skitouring, sánkovanie a tak ďalej. Deti môžu zlepšovať svoje zručnosti v materskej škole a tí, ktorí milujú akrobatické pohyby, ich môžu praktizovať vo Vogel Snow Parku. Ako čerešnička na torte môže potešiť zimný tandemový paragliding.

Lyžiarske školy

Lyžiarske školy - okrem základného zimného pobytového balíčka poskytuje Vogel komplexné lyžiarske služby. Od kvalitnej lyžiarskej školy až po nákup, požičovňu a servis lyžiarskeho výstroja. K tomu primerane komfortné ubytovanie a lahodnú kuchyňu, zábavné a konkurenčné zimné akcie a je tu lyžiarska dovolenka ako má byť. kvalifikovaní inštruktori dvoch lyžiarskych škôl, ktoré pôsobia v stredisku vám pomôžu vytunovať vašu techniku lyžovania, carvingu, telemarku, snowboardingu..

Požičovne a servis lyží

Lyžovanie a snowboarding sú čistou radosťou, ale nie každý má dostatočné skúsenosti s týmito aktivitami. Skúsení lyžiari a snowboardisti z lyžiarskej školy môžu pomôcť začiatočníkom aj ostatným, ktorí chcú zlepšiť svoju techniku lyžovania. Servis a požičovňa lyžiarskeho výstroja je v tej istej budove, kde majú kancelárie lyžiarski inštruktori. Ponúkané lyžiarske a snowboardové vybavenie širokej škály možností a značiek. Kvalitne pripravený výstroj je základom pre bezpečnú zábavu na svahoch.

Rodiny, deti

Vogel umožňuje tráviť čas so svojou rodinou v každom ročnom období. Výlet do Vogelu je pridanou hodnotou k aktívnej dovolenke v Bohinj počas zimnej sezóny. Rodiny a deti sú v stredisku Vogel vítané, zvýhodnené ceny skipasov pre deti a juniorov, pestré aktivity pre najmladších návštevníkov. Deti sa môžu zabaviť v snowparku s lyžiarskym vlekom Magic Carpet (pásový dopravník 60 m), na sánkarskom svahu a snežnom kolotoči, ktorý je vhodný najmä pre najmenších lyžiarov. Detský park nájdete hneď vedľa hornej stanice lanovky Vogel, odkiaľ môžu rodičia sledovať svoje deti z terasy. Detský park je bezplatný.

Freestyle, snowpark

Freestyle, snowpark - miestny program pre kreatívcov a voľnoštýliarov patrí medzi najlepšie v Slovinsku. Vogel Snow Park je miestom, kde nájdete rôzne kickers a iné moduly, napríklad koľajnice a boxy, pre sneho-adrenalínových fanúšikov ako začiatočníkov, tak skúsených a profesionálov. Vogel Snow Park pokrýva asi 2 ha lyžiarskych svahov. Je otvorený denne od 9.30 do 15.45, v závislosti od prírodných podmienok. Snow park je zatvorený po čerstvom snehu a jeden alebo dva dni po snežení, v závislosti od množstva nového snehu. Vogel Snow Park je častým hostiteľom rôznych súťaží a podujatí. Pre fanúšikov snowparku sú k dispozícii špeciálne sezónne a denné skipasy.

Freeride, skitouring

Okolie lyžiarskeho strediska Vogel tvoria nádherné členité terény, ktoré priam lákajú na výlety so snežnicami alebo skitouring. Milovníci zjazdov v hlbokom snehu tu nájdu množstvo príležitostí rozvíriť kúdoly prašanu. Horskí vlci môžu pripnúť pásy a vyraziť popri zjazdovkám ďalej do krajiny. So sprievodcom sa môžete vydať aj na vzdialenejšie túry a objaviť tie najkrajšie miesta parku Triglav. Niektoré túry sú ľahšie (Rodica, hory okolo plošiny Pokljuka, okolie Mt Komna. Hory však ponúkajú aj extrémne náročné lyžiarske skitour.

Medzi najlepšie lyžiarske skitour patria túry do Mt Rodica, okolie Mt Vogel. Mt Komna je populárny na celom svete, skvelý terén sa nachádza na pastvinách Fužinarska planina. Bohinj ponúka najobľúbenejšiu a najdlhšiu lyžiarsku túru v Julských Alpách, ktorá začína na Mt Kanjavec a končí v obci Stara Fužina (výška 2000 m, dĺžka 15 km). Pri dobrých snehových podmienkach navštívte svahy Kobla z Bohinjskej Bistrice, perfektné aj pre úplných začiatočníkov. Na štart sa dostanete autom a potom si užívate krajinu nad úroňou lesa a freeride lyžovanie.

Après-ski

Občerstvenie a nasýtenie počas lyžovačky ponúka niekoľko reštaurácií, kaviarní a barov, zväčša sa nachádzajú pri staniciach lanoviek. Après-ski zábave po lyžiarskom dni sa môžete venovať v baroch Viharnik, Orlove glave mountain inn, bar Čuk nightclub, bar Kavka, alebo v údoli pri jazere Bohinj.

Sánkovanie, rafting na snehu

Sánkovanie - zimná obľúbená zábava nelyžiarov má svoje miesto aj v stredisku Vogel. Trať pre jazdu na nafukovacích člnoch (rafting na snehu) sa nachádza pri Bohinj, Ribčev Laz. Zaujímavá skúsenosť je vhodná pre všetkých milovníkov nezabudnuteľných, zábavných a adrenalínových zážitkov.

Paragliding

Tandemový paragliding je vhodným zážitkom pre odvážnych začiatočníkov. Vogel je jedným z najkrajších vzletových miest pre paragliding v Slovinsku. Lanovkou sa vyveziete na hornú stanicu lanovky Vogel, odtiaľ 4-sedačku do Orlovových hláv. Asi 100 metrov od lyžiarskeho vleku Konta je najlepšie odletové miesto. Pilotný inštruktor Vás bezpečne dopraví do údolia. Let trvá asi dve hodiny, v závislosti od poveternostných podmienok a prúdov. Pohľad na snehom zakončené vrcholy a ich zrkadlové odrazy v jazere Bohinj ohromujú veteránov i začiatočníkov, ktorí plachtia oblohou s vtákmi.

Airboarding

Ak chcete vyskúšať svoju odvahu iným spôsobom, bližšie pri zemi, je tu pre vás airboarding (jazda na nafukovacom vankúši). Použitie prilby a ochranných prvkov na kolená je nutná. Podložka sa pridŕža pod telom rukami, nakláňaním sa mení smer jazdy. Jazda pripomína sánkarov jazdiacich hlavou napred.

Turistika, snežnice

Turistika, snežnice - ak sa chystáte na nejaké vzrušujúce dobrodružstvo peši alebo na snežniciach, môžete sa pripojiť k ostatným na niektorej z prehliadok strediska Vogel počas nočnej prechádzky s fakľami, mystickej prechádzky pod mesiacom v splne alebo romantickej prechádzky pri západe slnka. Viac informácií o dobrodružstvách dostanete k dispozícii na požiadanie ku konkrétnej sezóne a akcii. Pre turistiku je v okolí Vogel a Bohinj 40 km turistických chodníkov a trás.

Wellness, relax, aquapark

Nízke teploty a krátke dni si vyžadujú útulné a pohodlné večery. Po náročnom dni na snehu je príjemným zážitkom relaxačná horúca sauna. Pre dokonalú relaxáciu si objednajte služby wellness experta a vyskúšajte masáž alebo inú procedúru. Vstupenky do Aqaparku Bohinj je vhodné skombinovať so skipasmi - Bohinj-ski-aqua-pass - dajú sa zakúpiť alebo získať so zľavou v ubytovacích zariadeniach Bohinj, alebo sú už súčasťou ceny ubytovania. Získate cenovo prijateľnú kombináciu aktivít v lyžiarskom stredisku Vogel a kúpanie v aquaparku Bohinj.

Zdravie, slnenie

Zdravie - Fyzické cvičenie vonku, obklopené snehom-čerstvým vzduchom, živí naše telo zápornými iónmi vzduchu a zároveň snehová krajina pôsobí na upokojenie nášho nervového systému a duševného stavu. Pozitívne účinky snehu sú dodatočne posilnené v kombinácii s hojivými účinkami horského podnebia typického v nadmorskej výške nad 1500 m. Hojivé účinky horskej klímy sú obzvlášť výhodné pre dýchací systém a slnečné žiarenie, ktoré v zimách často chýba v údoliach, ovplyvňuje našu náladu a poskytuje pocit žiarivosti. Užite si teplé vysokohorské slnko, odporúčame snežné terasy s lehátkami vedľa zjazdoviek, kde si môžete oddýchnuť a osviežiť sa.

Bežecké lyžovanie

Bežecké lyžovanie - beh na lyžiach je v okolí jazera Bohinj samozrejmosťou, lyžiarske stredisko Vogel je tiež ideálnou destináciou pre bežecké lyžovanie. Každý rok sa tu nachádza aspoň časť tratí z kapacity, ktorou disponuje ideálna bežecká oblasť. Podmieňujúce sú prírodné snehové podmienky, za ideálnej zimy až 70 km tratí pre klasiku aj korčuliarske techniky. Ak bežecké trate nie sú pripravené v maximálnej dĺžke, sú tak malebné, že nebudete sklamaní. Vždy len na skok od bielych svahov, výťahov, zjazdoviek a reštaurácií.

Zimné eventy, podujatia

Zahájenie zimnej lyžiarskej sezóny sa koná väčšinou v sobotu, ktorá pripadne na prostred decembra (prihliada sa na počasie, teploty a snehové podmienky). Významné akcie sa konajú každý mesiac počas splnu mesiaca, kedy je na večerných horách nádherne a možno lyžovať pri svite mesiaca. Vianočný týždeň, Silvester-Nový rok, víkend pre rodiny, Eco lyžiarsky deň, Vogel Cup, Ženský deň, kulinárske lyžovanie, jarné prázdniny, veľkonočná lyžovačka ... a na záver Ukončenie lyžiarskej sezóny (spravidla prvý aprílový víkend).


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop