lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Kranjska Gora

 

Lyžiarske stredisko Kranjska Gora (800 - 1.295 m n.m.) sa nachádza v regióne Gorenjska priamo nad mestom Kranjska Gora na svahoch vrchu Vitranc. Pre lyžovanie a snowboarding je k dispozícii 20 km zjazdoviek prevažne ľahkých a stredne ťažkých. Dopravu osôb zabezpečuje 19 lanoviek a vlekov, ktoré vyvezú na svahy 21.500 lyžiarov za hodinu. Patrí medzi najvýznamnejšie sloviské zimné strediská so športoviskami pre všetky zimné športy. Stredisko je dejiskom mnohých významných podujatí v zjazdovom lyžovaní, skokoch na lyžiach i bežkárskych disciplínach v susednej Planici. Večerné lyžovanie, snowpark pre milovníkov freestyle, sánkovanie, turistika, relax a opaľovanie na slnečných terasách, polyžovačková zábava, nákupy.

Ubytovanie Kranjska Gora

Ubytovanie Kranjska Gora má niečo pre každý rozpočet. Medzinárodne známe stredisko má v ponuka väčší počet ubytovacích zariadení, vyberať je z čoho. V našom výbere jednoduché apartmánové zariadenia dopĺňajú hotely pre náročnejšiu klientelu. Samozrejmosťou sú aj hotely s wellness:

Ubytovanie Hotel Alpina, Kranjska Gora
Ubytovanie Hotel Lek, Kranjska Gora
Ubytovanie Hotel Miklič, Kranjska Gora
Ubytovanie Ramada Resort, Kranjska Gora
Ubytovanie Hotel Jezero, Bohinj

Skimapa Kranjska Gora

Ski mapa Kranjska Gora

Lyžovanie Kranjska Gora

Lyžovanie Slovinsko / Pohorje / Kranjska Gora

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 800 - 1.295 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu80% zasnežovanie
Vzdialenosť450 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 14
sedačky5
kabínky -
Celkom19( 21.500 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 10
50%
stredné8
40%
ťažké 2
10%
Celkom20km
20 km = lyžiarske stredisko Kranjska Gora

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (4*)
Freeride / skitouring  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski / wellness  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (4*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (2*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Hodnotenie 3,1
Kranjska Gora

Najdlhšia zjazdovka - Podkoren => dĺžka 1,5 km, prevýšenie 495 m, obtiažnosť čierna
Najťažšia zjazdovka - Podkoren (13), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 40 km


Zimná dovolenka Kranjska Gora

Lyžiarske školy - chcete zvládnuť carving, telemark, šliapanie na pásoch či snowboard? Pre malých i veľkých, začiatočníkov i pokročilých, lyžiarov i snowboardistov, skupiny i jednotlivcov, sú v lyžiarskom stredisku pripravení kvalifikovaní inštruktori, ktorí vám pomôžu zdokonaliť sa v technike vášho lyžovania.

ToP 10 zaujímavostí Kranjska Gora - Heathen Maiden (Ajdovska deklica), Vodopád Peričnik, Jazero Jasna, Vodopády Martuljek, Nordické centrum Planica, Ruská kaplnka, Slovinské alpské múzeum, Tromeja (trojitá hranica), Vršič Pass, Prírodná rezervácia Zelenci.

Wellness - nechajte sa hýčkať v objatí prírody. Kranjska Gora s primeranou nadmorskou výškou, horským vzduchom a slnkom je vhodným prírodným klimatickým letoviskom. Jeho hotely s najmodernejšími saunami, bazénmi, masážnymi procedúrami a kozmetickými salónmi sú skutočným rajom pre milovníkov wellness. Objavte, čo znamená alpské wellness. Ak máte chuť na samotu, môžete si zvoliť súkromnú saunu.

Freeride - bicykle sú skvelé pre vás i pre prírodu. Jedna z najkrajších slovinských cyklistických trás vedie z Rateče cez Kranjsku Goru, Gozd Martuljek až po Mojstrana. Trasa je malebná, pretože čiastočne vedie po opustenej železničnej trase cez mnoho mostov a je takmer úplne izolovaná od automobilovej dopravy. Bez náročných výstupov, s hostincami a príjemnými odpočinkovými miestami je vhodná aj pre deti.

Paragliding - medzi zaujímavé paraglidingové miesta štartu patrí Grpišca, ktorá je zapísané v registri letových miest. Výška štartu je 1600 m a pristávacia plocha je vo výške 800 metrov. Let trvá v závislosti od tepelných podmienok od 20 do 40 minút.

Zimná turistika - ak máte radi čerstvý horský vzduch, vydajte sa preskúmať tunajšie hory. K dispozícii je vyše ako 100 kilometrov turistických chodníkov, od jednoduchých rekreačných až po náročnejšie horské chodníky. Na úvod sa oplatí zadovážiť turistickú mapu doliny Sava v turistickom informačnom centre, ktorá priblíži 20 havných, značených chodníkov.

Skitouring - pre záujemcov o skitouring a freeride sú v požičovni k dispozícii lyže a ďalší potrebný výstroj. Pre fanúšikov tohto športu sa v údolí Sávy nachádzajú viaceré príležitosti, od priateľských zostupov z vrcholov Karavanky až po extrémne lyžovanie na hrebeňoch Julských Álp. Medzi najobľúbenejšie zjazdovky v Slovinsku patria práve freeride zjazdy z Mojstrovka, Kotovo sedlo alebo Cmir. Na začiatočníkov čakajú skúsení horskí sprievodcovia.

Snowpark - na zjazdovke Kranjska Gora je postavený slalom s časomierou pre seriózny tréning a športovú zábavu. Môžete si vyskúšať vlastné schopnosti na trati obrovského slalomu s možnosťou večerného slalomu pri reflektoroch. Obľúbená trasa umožní zážitok lyžiarskych pretekov. Pre kreatívcov je určených niekoľko základných prvkov koľajnice, boxy, skoky.

Sánkovanie - vyložte svoje dieťa na seba "na koňa" a vydajte sa s čelovkou na hlave po sánkarskej trati nahor, so sánkami na šnúre, najlepšie v skupine viacerých rodín. Po dosiahnutí vrcholu kopca nasadnite spolu s dieťaťom na sánky, zatlačte "plynový pedál" a zažite sánkarské dobrodružstvo v pochodni svetiel po dobre udržiavaných sánkarských svahoch.

Túry na snežniciach - obdivovať prírodu je najlepšie s pripevnenými snežnicami, ktoré umožnia voľný pohyb po snehu a j do miest, kam sa inak nedostanete. A tam sú krásy najúžasnejšie. Sprievodca vás odvedie na denné alebo nočné dobrodružstvo. S čelovkou na hlave a snežnicami môžete obdivovať západ slnka a spln mesiaca, ktoré sú najkrajšie v zasneženej prírode.

Korčuľovanie - na dovolenku si nemusíte priniesť svoje korčule, môžete si ich požičať priamo pri klzisku na námestí pred hotelom Ramada. Prírodné klzisko na jazere Jasna a korčuľovanie v lone prírody je samozrejme romantickejšie. Stačia dostatočné mrazy, aby hladina jazera vytvorila silnú vrstvu ľadu a ideálna doplnková zábava k lyžovačke osloví nie len mládež.

Bežecké lyžovanie - 40 km bežkárskych tratí pre začiatočníkov aj vrcholových športovcov sa nachádza v nádhernom prírodnom prostredí. Udržiavaná stopa pre klasiku aj korčuliarske techniky vedie z centra Kranjskej Gory okolo skokanského areálu v Planici, do údolia Tamar a Gozd Martuljek. Večerné bežecké lyžovanie prevádzkuje hotel Kompas v stredisku Kranjska Gora - bežkárska skimapa.

Lezenie v ľade - vyliezť na Lucifer znamená zdolať ľadový vodopád v Gozd Martuljek. Pod horou Prisank a v údolí Tamar sa nachádzajú aj ďalšie zmrznuté vodopády. Začiatočníci si môžu vyskúšať svoje prvé stupy v rokline Mlačca v Mojstrane. V stredisku pre lezenie v ľade sú bezpečnostné zariadenia, sprievodcovia, požičovňa vybavenia. Aj úplní začiatočníci si môžu vyskúšať lezeie na zamrznutý vodopád. Nie je to vôbec také ťažké, ako to vyzerá.

Tréningové centrum Planica - nielen pre vrcholových športovcov. Nordické centrum Planica je výnimočným prostredím pre pokračovanie slovinskej tradície skokanov a lietoch na lyžiach, ako aj pre bežecké tréningy a súťaže. Sedem mostíkov, bežkárske trate, zjazdovka, tvoria tréningové centrum pre zimné mesiace. Pre najmenších je tu detský kútik a pre odvážnych lanový let zipline z vrchola skokanského mostíka.

Zipline najokázalejší, adrenalínový let na lane, nad dráhou a doskokovou zónou najväčšieho skokanského mostíka v Planici, dokonale simuluje let skokana na lyžiach. Začínate na vrchole, tam kde sa pripravuje skokan na svoj let. Počas letu, zavesení v popruhoch na kladke sa pod vami mihajú jednotlivé úseky mostíka a vy môžete získať skúsenosť veľmi blízku tej, ktorú zažívajú skokani na lyžiach. Po absolvovaní zipline bude pre vás pochopiteľnejší tento druh "závislosti", ktorou trpia skokani na lyžiach.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky portál lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop