lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Stari Vrh

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Stari Vrh

Lyžiarske stredisko Stari Vrh (580 - 1.217 m n.m.) sa nachádza v regióne Gorenjska, v pohorí Júlske Alpy, asi 35 km od Ľubľany. Stari Vrh je strediskom zimných športov Škofjeloško hribovje na 55 hektároch lyžiarskych svahov, vhodné pre začiatočníkov, pokročilých, zdatných lyžiarov i mladých pretekárov. Širokú škálu zjazdových tratí dopĺňa aj ponuka pre nelyžiarov. K dispozícii je snow park, sánkarská dráha, snehový tunel, rôzne detské ihriská. Špeciálnou vlastnosťou lyžiarskeho strediska Stari Vrh je najkrajšie nočné lyžovanie v Slovinsku. Príjemná vzdialenosť od miest Ľubľana, Kranj (približne 40 minút jazdy autom) je veľkým lákadlom, odskočiť si na niekoľko jázd po práci.

Ubytovanie Stari Vrh

Pre ubytovanie Stari Vrh sú v ponuke najmä apartmány priamo pri zjazdovkách, ideálne pre príjemnú rodinnú dovolenku s nižším rozpočtom. Garni hotel pre tých, ktorí uprednostnia pohodlie bývania v hoteli aj za cenu väčšej vzdialenosti od zjazdoviek:

Ubytovanie Hotel Garni Paleta, Škofja Loka
Ubytovanie Apartmány Pri Marku, Žabnica
Ubytovanie Penzión Stari Vrh, Poljane nad Škofjo Loko
Ubytovanie Apartmány Zakrašnik, Selca
Ubytovanie Farma Žgajnar, Poljane

Skimapa Stari Vrh

Ski mapa Stari Vrh

Lyžovanie Stari Vrh

Lyžovanie Slovinsko / Gorenjska / Stari Vrh

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 580 - 1.217 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu90% zasnežovanie
Vzdialenosť470 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 4
sedačky1
kabínky -
Celkom5( 6.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 4
33%
stredné6
50%
ťažké 2
17%
Celkom12km
12 km = lyžiarske stredisko Stari Vrh

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowpark  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina, deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Wellness  hodnotenie (1*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (2*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Stari Vrh
Hodnotenie 2,5
Stari Vrh

Najdlhšia zjazdovka - St. vrh => dĺžka 2,5 km, prevýšenie 600 m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - Sidro, obtiažnosť červená
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 7 km


Zimná dovolenka Stari Vrh

Lyžiarske stredisko Stari vrh je vzdialené 35 minút od Ľubľany. Ponúka rodinám, začiatočníkom i pokročilým a zdatným lyžiarom lyžiarske trate všetkých náročností na rozlohe 55 ha. Možnosť večerného sánkovania 2,5 km a lyžovania pri umelom osvetlení od 19:00 do 22:00 hod. V areáli lyžiarskeho strediska Stari vrh sa nachádza priamo pri zjazdovke aj požičovňa lyžiarskeho vybavenia. Lyžiari si môžu vychutnať cenovo dostupné viacdňové balíčky spojené s pobytom.

V srdci lyžiarskeho strediska Stari vrh sa nachádza vyhrievaná 6-sedačková lanovka, jediná v Slovinsku, štyri lyžiarske vleky vhodné pre začiatočníkov alebo náročných lyžiarov a 62 metrový dopravný pás pre bezpečnú a bezstarostnú prepravu najmladších lyžiarov. Najvyššou atrakciou lyžiarskych zjazdoviek je organizované nočné lyžovanie od 19:00 do 22:00 každý deň, už spomínané nočné sánkovanie medzi 19:00 a 22:00 a rozšírený snehový park pre prechádzky, malých lyžiarov alebo sane.

Lyžiarska škola - lyžiarska škola Stari Vrh ponúka deťom, dokonca aj najmladším,odborné zasvetenie do umenia lyžovania bezpečným a príjemným spôsobom. Možnosť zapísať sa na kurz pre začiatočníkov alebo pokročilých.

Lanovky a vleky - vyhrievaná šesťmiestna sedačková lanovka Stari vrh je slovinskou raritou - jediná v Slovinsku, rýchlo a pohodlne vyvezie lyžiarov na vrchol lyžiarskeho svahu.

Rodiny, deti - dopravný pás pre deti s dĺžkou 62 m v snowparku Grebljica je jedným z najdlhších bežeckých pásov v slovinských lyžiarskych strediskách. Na jednej strane dopravného pásu je sánkarská dráha a na druhej strane ihrisko a výcvikové stredisko pre deti, ktoré sú menej zdatné v lyžovaní.

Freeride - lyžiarske túry vo večerných hodinách sú obzvlášť obľúbené na špeciálne rezervovaných trasách v blízkosti lyžiarskeho strediska. Relaxačný výstup z úpätia zjazdovky na vrchol je krátky a intenzívny a je vhodný pre všetkých milovníkov nedotknutej prírody a pásov.

Funpark - sa nachádza v najkrajšej časti lyžiarskeho strediska Stari Vrh, tesne pod veľkým parkoviskom na Grebljici. Miesto v parku patrí predovšetkým najmladším lyžiarom, kde sa za pomoci inštruktorov lyžovania naučia prvé zákruty na snehu. Rampa Sankaška pozdĺž dopravného pásu, polygon, rôzne ihriská umožňujú zažiť deň plný zábavy a smiechu. Neďaleká chata ponúka aj občerstvenie a teplé nápoje.

Večerné lyžovanie - každý večer od 19.00 h do 22.00 h lyžiarsku zjazdovku z hornej stanice sedačkovej lanovky do údolia osvetľuje veľa reflektorov, ktoré vytvárajú idylickú lyžiarsku trať pre nočné lyžovanie, najkrajšiu v strednej časti Slovinska. Večerný skok do krásne upravených lyžiarskych tratí na Starom vrchole po ťažkej práci je pre mnohých zamestnancov v Ľubľane, Kranji, Škofji Loka a ďalších miestach vyvrcholením dňa a najpriaznivejšou formou zimnej rekreácie.

Sánkovanie - lyžiarske stredisko má dráhu pre každodenné sánkovanie. V prípade nedostatočného prírodného sneženia je prevádzka lyžiarskeho strediska hladká, pretože je možné zasnežovať až 95% tratí umelým zasnežovaním.

Paragliding - tandemové plachtenie je ideálnym začiatkom do tohto nádherného športu. V prípade záujmu je potrebné dohodnúť si termín a inštruktora pred nástupom na dovolenku.

Kurz bezpečnosti na horách - lyžovačka je skvelá zábava, aby takou bola zakaždým, je potrebné prežiť deň v zdraví, bez úrazu. Vzájomná ohľaduplnosť lyžiarov k tomu prispieva. Pre bezpečnosť na zjazdovkách vznikli medzinárodne uznávané pravidlá, tzv. biely kódex. Každému lyžiarovi z neho vyplývajú práva ale aj povinnosti. Biely kódex určuje trestno-právnu zodpovednosť pre každého lyžiara a snowboardistu, či sa s nim oboznámil, alebo nie. Preto pred lyžovačkou odporúčame naštudovať si Biely kódex.

Turistika, snežnice - vychádzky na snežniciach môžu váš pobyt na horách obohatiť. Okolitá krajina disponuje množstvom krásnych miest na výlety. Výstroj je možné zapožičať si na mieste, zoznam zaujímavých cieľov u pracovníkov strediska.

Bežecké lyžovanie - ak máte radšej kĺzavý pohyb na bežkách, pri údolnej stanici vlekov je niekoľko okruhov pre bežkárov. Úseky pre klasické a j korčuliarske techniky.

Eventy, súťaže - dvakrát mesačne, v piatok večer, môžu rekreační lyžiari súťažiť o bohaté ceny v sérii piatich pretekov o Srecko Cup. Opening, silvestrovská lyžovačky, vianočné a jarné prázdniny, veľkonočná lyžovačka, ukončenie zimnej sezóny - rozlúčka so snehom.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop