lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Krvavec

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Krvavec

Slovinské lyžiarske stredisko Krvavec (1.450 - 1.970 m n.m.) sa nachádza v regióne Gorenjska asi 40 km severne od Ľubľany. Pre lyžovanie a snowboarding je k dispozícii 30 km zjazdoviek. Dopravu lyžiarov na svahy zabezpečuje 11 lanoviek a vlekov s výkonom 15.000 osôb za hodinu. Zjazdovky všetkých obtiažností v dokonalom pomere vytvárajú jedno z najlepších ski-stredísk v Slovinsku s výborným zázemím pre potreby detí a rodiny. Snowpark pre začínajúcich aj pokročilých priaznivcov freestyle. Dostatok voľných terénov pre začínajúcich freeriderov. Nočné sánkovanie, paragliding, vychádzky na snežniciach a bikepark sú spestrením pre aktívny pobyt na horách.

Ubytovanie Krvavec

Ubytovanie v horskom stredisku Krvavec je zamerané na úsporný rozpočet, ubytovacie zariadenia sa nachádzajú priamo pri zjazdovkách v lyžiarskom stredisku. Z miestnej ponuky sme vybrali tri hotely, penzión a apartmánový dom, aby si našiel každý záujemca vhodné ubytovanie:

Ubytovanie Apartmány Krvavec, Cerklje
Ubytovanie Hotel Krvavec, Cerklje
Ubytovanie Hotel Rozka, Cerklje
Ubytovanie Penzión Tia, Cerklje
Ubytovanie Hotel Sotelia, Olimje

Skimapa Krvavec

Ski mapa Krvavec

Lyžovanie Krvavec

Lyžovanie Slovinsko / Gorenjska / Krvavec

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 1.450 - 1.970 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu90% zasnežovanie
Vzdialenosť470 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 3
sedačky7
kabínky 1
Celkom11( 15.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 8
26%
stredné15
50%
ťažké 7
24%
Celkom30km
30 km = lyžiarske stredisko Krvavec

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (4*)
Snowpark  hodnotenie (4*)
Freeride  hodnotenie (3*)
Rodina, deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (3*)
Wellness  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Krvavec
Hodnotenie 3,2
Krvavec

Najdlhšia zjazdovka - Zvoh => dĺžka 1,7 km, prevýšenie 500 m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - (14), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 2 km


Zimná dovolenka Krvavec

Zimné stredisko Krvavec patrí medzi najobľúbenejšie miesta domácej klientely, zimná dovolenka Krvavec ponúka pestré možnosti aktívneho pobytu na horách. Priaznivé hodnotenia vzbudili záujem aj u zahraničných fanúšikov zimného turizmu a lyžovačiek. Výborná infraštruktúra, priaznivé ceny ubytovania priamo v horách, všetky športoviská pre zimné aktivity, zameranie na rodiny s deťmi, nechali vzniknúť príjemnému zimnému stredisku, kde dominuje rekreačné lyžovanie a zábava na horách.

Lyžiarske školy - Krvavec prevádzkujú kvalifikovaní učitelia lyžiarskej a snowboardovej výučby v modernej detskej zóne, vrátane dlhej detskej dráhy v Gospincii, oplotenej a vybavenej snehovej škôlky a zóne pre začiatočníkov v Gospinca a Kriška Planina.

Rodiny, deti - detská zóna Gospinca je určená pre začiatočníkov a predstavuje najlepšie ihrisko pre deti a začínajúcich lyžiarov. Tento polygón obsahuje 80 metrov dlhý dopravný pás pre deti, detské kolotoče a rôzne vybavenie detských ihrísk. Kriška Planina poskytne pre začiatočníkov nádherný zážitok pre celú rodinu. Je prístupná autom a všetky aktivity na ihrisku sú bezplatné: najdlhší vlek pre deti v Slovinsku (35 m dlhý), rôzne vybavenie detských ihrísk a sánkarské ihrisko. Detský vlek Luža pre deti je najsofistikovanejším vybavením lyžiarskeho strediska Krvavec, ktoré spĺňa všetky najnovšie bezpečnostné normy. Ľahký, nenáročný terén a krúžky poskytujú ideálne podmienky na výučbu detí na nezávislé používanie lyžiarskych vlekov.

Freeride - v okolí zjazdoviek je ponechané veľa terénov bez snehovej údržby. Jazda v prašane je zábavou pre budúcich freeriderov, ale poučí o technike aj bežných rekre lyžiarov, ktorí sa odhodlajú vyskúšať hlboký sneh.

Freestyle - Detský park Manner je určený pre najmenších návštevníkov. Zahŕňa dva snímky, vlny a dva nízke skoky. Všetky funkcie umožnia deťom získať pocit rovnováhy a koordinácie na lyžiach a zažiť pri tom veľa zábavy. Detský park Manner sa nachádza v zalesnenej oblasti, ktorá mu dáva rozprávkový ráz, kde sa deti cítia pohodlne. Snow Park sa nachádza na pravej strane výťahu Luža. Môže byť použitý aj na iné aktivity, ako je sánkovanie, vychádzky na snežniciach a podobne. Trať slalomu s časomierou a test rýchlosti.

Snowpark Krvavec víta každého, kto zatúži zažiť deň lyžovania s kreativitou a množstvom výziev. Všetkým tým lyžiarom a snowboardistom, ktorí chcú skúsiť rôzne triky na rôznych zariadeniach a lyžiarskych skokoch, ako aj tých, ktorí sú skúsenejšími návštevníkmi snowparkov, ponúka Krvavec Snow Park nádherné zážitky. Dĺžka parku 800 metrov, nadmorská výška: 140 metrov, vybavenie: 6 skokov (od 3-12 m), 10 vybavenie (priamka 2x, krabica so zalisovanou hranou, plochá lišta, dvojité zábradlia, spodná lišta, dvojitá koľajnica, lakťová tyč, kanónová koľajnica a barrell).

Paragliding - Krvavec je veľmi vhodný na vzlet pre paragliding kvôli jeho blízkosti k Ľubľane a ľahkú dostupnosť. Vysoká geografická poloha umožňuje dlhé zostupy a výhodou je, že vás nahor vyvezie kabínková lanovka. To znamená, že si môžete dovoliť veľa letov za jeden deň. Krvavec ponúka veľmi dobré podmienky pre paragliding a je vyhľadávaný pre tandemové lety, vynikajúca voľba pre váš prvý zážitok z paraglidingu. Panoramatický let vás poteší nádherným výhľadom na Kamnik-Savinjské Alpy a Karawanken.

Sánkovanie - nočné sánkovanie je k dispozícii v čiastočne osvetlenej jazde v piatkových a sobotných zimných večerných hodinách. Pre tieto účely premáva sedačková lanovka Tiha Dolina od 16.30 do 19.00 hod. Aby ste sa ubezpečili, že atmosféra je mimoriadne veselá, počas nočného sánkovania sú tiež otvorené všetky stravovacie zariadenia v lyžiarskom stredisku.

Snowtubing - zábavný svah pre všetkých nadšencov zimných športov. Vzduchové sane či skôr nafukovací matrac, je možné použiť na jazdu zo svahu podľa pokynov obsluhy. Miesto aktivity - z kopca do Podgradišče, pozdĺž detskej dráhy na Kriške planine alebo podľa dohody.

Snowbiking - má veľmi priaznivú štatistiku, pretože prakticky neexistujú žiadne zranenia. Nielenže je snowbiking bezpečný a zábavný, je tiež vynikajúci pre každého, kto bol v minulosti zranený a už nemôže lyžovať. Technológia úplného odpruženia ľahkého hliníkového rámu zaisťuje pohodlnú jazdu na rôznych typoch snehu a rôznych terénoch. Snowbiking je k dispozícii v každý deň v týždni aj počas nočného sánkovania. Potrebujete iba platný skipas a lyžiarske topánky, ktoré sa dajú tiež zapožičať.

Turistika, snežnice - chôdza na snežniciach (Snow-shoeing) sa stala veľmi populárnym spôsobom pohybu v zasneženej oblasti. Účastníci dostanú špeciálne vybavenie, ktoré im umožňuje pohybovať v hlbokom snehu bez brodenia. Pomocou snežníc budete môcť preskúmať neobjavené miesta v oblasti hlbokého snehu. Malebné výhľady a nádherné plošiny vás pozývajú na snežnice spolu s sprievodcom, alebo samostatne.

Bike park Krvavec - cyklotrasy v okolí Krvavec ponúkajú viac ako 30 km chodníkov pre horské bicykle s najväčšími výškami v Bike Parkoch v Slovinsku ponúka jazdy pre všetky úrovne cyklistických zážitkov. Bike park Krvavec je jedným z 16 popredných európskych cyklistických parkov spojených pod Gravity Card.

Letná dovolenka v stredisku Krvavec ponúka aktívne zážitky z celodennej zábavy v prírode. Je určená mladým a najmä rodinám, ktoré hľadajú aktíne dobrodružstvo na dovolenke v horách. Horolezecký dobrodružný park, cyklistický park, horské motokáry, horské kolobežky, lezecká veža, trampolíny, lukostreľba, tobogán sú len výberom z možného programu.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop