lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Kope

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Kope

Lyžiarske stredisko Kope (1.010 - 1.542 m n.m.) sa nachádza v regióne Koroška neďaleko mesta Slovenj Gradec. Na lyžovanie a snowboarding je k dispozícii 10 km zjazdoviek, dopravu zabezpečuje 10 lanoviek a vlekov s celkovou kapacitou 12.000 lyžiarov za hodinu. Lyžiarske trate sa nachádzajú na vrchoch Mala Kopa, Velika Kopa, Črni vrh, ktorý je najvyšším vrcholom v Pohorju. Pozdĺž udržiavaných zjazdoviek sa nachádzajú terény s hlbokým snehom pre začiatočníkov freeride. Snowpark, požičovňa a servis lyžiarskeho výstroja, škola lyžovania, večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, bežkárske trate, sánkarská dráha, vychádzky na snežniciach, turistické trasy, prekrásne panoramatické výhľady.

Ubytovanie Kope

Ubytovanie Kope priamo pri lyžiarskych zjazdovkách sa nachádza niekoľko horských chát i hotel, ďalšie možnosti ubytovania poskytujú neďaleké Mislinja a Slovenj Gradec:

Ubytovanie Apartmány Luka, Mislinja
Ubytovanie Hotel Slovenj Gradec, Slovenj Gradec
Ubytovanie Apartmány Grmoškov Dom, Mislinja
Ubytovanie Hotel Lukov Dom, Mislinja
Ubytovanie Bungalovy Gaber, Zreče

Skimapa Kope

Ski mapa Kope

Lyžovanie Kope

Lyžovanie Slovinsko / Koroška / Kope

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 1.010 - 1.542 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu20% zasnežovanie
Vzdialenosť370 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 8
sedačky2
kabínky -
Celkom10( 12.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 2,8
40%
stredné3,6
44%
ťažké 1,6
16%
Celkom8km
12,5 km = lyžiarske stredisko Kope

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (2*)
Freeride / skitouring  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski / wellness  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (2*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (2*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Kope
Hodnotenie 2,4
Kope

Najdlhšia zjazdovka - Kaštivnik => dĺžka 2,4 km, prevýšenie 600 m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - Kaštivnik I. obtiažnosť červená
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 15 km


Zimná dovolenka Kope

Lyžovanie - Lyžiarske stredisko Kope má 8 km zjazdoviek, ktoré sú spojené s 2 štvormiestnymi sedačkami a 5 lyžiarskymi vlekmi. Trate sú rozmanité a vhodné pre všetkých milovníkov lyžovania alebo surfovania, od začiatočníkov až po náročných lyžiarov. Lanovky: Pungart 1, Pungart 2, Sedlo, Velika Kopa, Paherník, Kopník, Mala Kopa, Kašínik 1, Kašínik 2, Ciciban. Milovníci snowboardingu sa tešia na rýchle otáčky, prekážky a dobre navrhnuté dráhy na Kopah budú tlačiť adrenalín do žíl.

Rodina, deti - moderný dopravný pás sa nachádza v detskom parku pod terasou Grmovského domu. Dopravníkový pás je úplne uzavretý, sú usporiadané smerové stoly, sú uložené pravidlá a v obytnej prístave je materská škola s rôznymi didaktickými nástrojmi na učenie, postavy a vankúše počas prázdnin a zimných prázdnin. Vstup do detskej zóny je možný len s krátkymi lyžami a je určený pre najmenších.

Lyžiarske školy, servis lyží - testovacie centrum špičkových zančiek lyží. Lyžiarska a snowboardová škola Nitro pôsobí v stredisku Kope mnoho rokov. Skúsení učitelia s lyžiarskou a snowboardovou kvalifikáciou zabezpečujú, že sa na snehu nebudete nudiť a že môžete bezpečne a rýchlo zachytiť lekcie lyžovania a snowboardingu.

Freestyle, snowpark - ski cross je nováčikom, ktorý získal množstvo nadšencov medzi miestnymi lyžiarmi. Špeciálna bariérová trasa sa nachádza na začiatku Pungertu, kde sa môžete pohybovať v rôznych úrovniach obtiažnosti. Zábava a adrenalín sú zaručené.

Freeride - hlboký sneh pre priaznivcov freeride v silných zimách.

Wellness - súkromné relaxačné miestnosti ponúkajú dokonalú kombináciu intimity a luxusu. V súkromnom wellness centre sa nachádza fínska sauna, jaccuzi a miesto na oddych. Možnosť objednať si šampanské, vychutnať si obed alebo večeru v reštaurácii Lukovega dom. V nádhernom prostredí sáun a kúpeľov si môžete dovoliť plnú mieru súkromnej relaxácie.

Sánkovanie - pre nelyžiarov sú sánky ideálnym športovým náčiním pre zábavu na snehu.

Firemné akcie - lyžiarska alebo snowboardová súťaž je ideálna príležitosť pre zábavu kolektívu vašej firmy, športové a relaxačné stretnutia s priateľmi, kolegami alebo obchodnými partnermi. Mnohí využívajú výhodu súťaže na upevnenie vzťahov s kolegami a ich rodinnými príslušníkmi, neformálne socializácie s obchodnými partnermi alebo ako úvod na párty s priateľmi. Jedna z najkrajších zjazdoviek Pungart Pass je vhodná pre všetky aktivity v idylickom prostredí lyžiarskej oblasti Kope. Trať možno prispôsobiť skokanskými, skicrossovými a inými prvkami.

Turistika - vychádzky na snežniciach nedotknutou prírodou, snehom, tichom a snehovými kryštálmi, ktoré sa odrážajú na slnku - každému, kto nemôže zimovať bez hôr, čerstvého horského vzduchu, nádherných výhľadov, ponúka snežnicu, aby bol aktívny na hustých zasnežených lánoch. S veľkými podnožkami, ktoré nám uľahčujú chodiť v snehu, môžeme v zime objaviť krásu prírody. Spája šport a dobrodružstvo v prírode a je preto vhodný pre všetky generácie. Turistika je prospešná pre naše zdravie, pretože posilňuje srdce a krvný obeh a okrem toho spotrebováva viac kalórií.

Bežecké lyžovanie - pre milovníkov bežeckých lyžiarskych tratí prechádza 15 km malebných chodníkov cez prebudené roviny od Grmovskovho domu po Ribnišku koču.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop