lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Cerkno

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Cerkno

Lyžovanie Cerkno (935 - 1.290 m n.m.) Slovinské lyžiarske stredisko Cerkno sa nachádza v regióne Gorenjska. Priaznivcom zimných športov je k dispozícii 18 km zjazdoviek pre rekreačné lyžovanie a snowboarding. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 6 sedačkových lanoviek a dva vleky. Areál zimných športov sa nachádza na svahoch vrchu Blegoš v rrozmedzí nadmorskej výšky 935 až 1 290 m. Všetky zjazdovky sú poistené umelým zasnežovaním. Občerstvenie zabezpečí 6 chát a reštauráciíí pri staniciach lanoviek. Bežkárska trať a turistické chodníky sa nachádzajú v hornej časti strediska.

Ubytovanie Cerkno

Zimná dovolenka v Cerkno ponúka na ubytovanie hotely aj apartmány. Do výberu sme zaradili oba typy ubytovacích zariadení, apartmány za výhodné ceny dopĺňa hotel strednej kategórie, všetky sú vhodné pre rodinné ubytovanie počas prázdninovej lyžovačky:

Ubytovanie Hotel Cerkno
Ubytovanie Apartmány Alpine Pearl, Cerkno
Ubytovanie Apartmány Srnca, Cerkno
Ubytovanie Apartmány Gatej, Cerkno
Ubytovanie Apartmány Zakrašnik, Selca

Skimapa Cerkno

Ski mapa Cerkno

Lyžovanie Cerkno

Lyžovanie Slovinsko / Gorenjska / Cerkno

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška935 - 1.290 m n.m.
Sezónadecember - apríl
Záruka snehu100% zasnežovanie
Vzdialenosť500 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 2
sedačky6
kabínky -
Celkom8( 11.400 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 9
50%
stredné6
33%
ťažké 3
17%
Celkom18km
18km = lyžiarske stredisko Cerkno

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (2*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Cerkno
Hodnotenie 2,9
Cerkno

Najdlhšia zjazdovka - Davča-Brdo => dĺžka 3km, prevýšenie 350 m, obtiažnosť červeno-modrá
Najťažšia zjazdovka - Lom (3), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - nie
Bežecké lyžovanie - neuvedené


Zimná dovolenka Cerkno

Lyžiarske stredisko Cerkno sa rozprestiera na severných svahoch Julských Álp, lyžuje sa na úbočí vrchu Brdo a Lom, ktoré vytvárajú hrebeň k najvyššiemu bodu Blegoš 1.562 m. Lanovky a vleky vedú z troch údolných staníc Lom, Brdo, Počívalo. Z celkového počtu 18 km udržiavaných tratí všetkých obtiažností sú všetky úseky zabezpečené technickým snehom.

Cerkno lyžiarske a turistické centrum je lyžiarske stredisko vybavené modernými štandardmi, ktoré ponúka široký výber lyžiarskych zjazdoviek vhodných pre lyžiarov všetkých vekových kategórií a úrovní zručností. Zahŕňa dobre upravený snehový park a množstvo bežeckých tratí. Osobitná pozornosť sa venuje rodinám. Stredisko bolo pomenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".

Reštaurácia Alpska perla, ktorá sa nachádza na vrchole rezortu, vám ponúka možnosť ochutnať pokrmy pripravené z miestnych surovín a vychutnať si nádherný výhľad na okolité hory. Počas teplej časti roka si návštevníci letoviska môžu vybrať z pestrej ponuky outdoorových aktivít, vrátane horolezectva a horskej cyklistiky.

Zimné ponuky rezortu zahŕňajú deväť lyžiarskych zjazdoviek, lyžiarsku škôlku, výborné podmienky pre lyžovanie detí podporí magický koberec začiatočníkov, lyžiarska škola, servis a požičovňa lyžiarskych potrieb, bežkárske trate, turistické chodníky, hotel a reštaurácia.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop