lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Soriška Planina

 

Lyžiarske stredisko Soriška Planina (1.290 - 1.550 m n.m.) sa nachádza v regióne Gorenjska, len 20 km od lanoviek susedného lyžiarskeho strediska Vogel. Lyžiarske terény sa nachádzajú na južných svahoch vrchu Lajnar 1.549 m. Pre lyžovanie a snowboarding je k dispozícii 7 km zjazdoviek, dopravu lyžiarov na svahy zabezpečujú 4 vleky a jedna dvojsedačka. Občerstvenie v bufete údolnej stanici vlekov. Pre deti detská lyžiarska zóna v spodnej časti strediska. Pre nelyžiarov možnosti sánkovania, vychádzky na snežniciach, bežecké lyžovanie. Príprava zjazdoviek na dobrej úrovni, množstvo mladých miestnych lyžiarov sa venuje športovému lyžovaniu, jazde v bránkach. Pre priaznivcov freeride hlboký sneh v okolitých lesoch.

Ubytovanie Soriška Planina

Ubytovanie Soriška Planina ponúka len jednoduché apartmánové ubytovanie, nakoľko stredisko je zväčša využívané lokálnou klientelou a má lokálny charakter, vyberali sme z toho mála, čo je v stredisku k ubytovaniu k dispozícii, takže apartmány resp. nocľah na chatách:

Ubytovanie Guesthouse Brunarica, Sorica
Ubytovanie Litostrojska Chata, Sorica
Ubytovanie Guesthouse Macesen, Sorica
Ubytovanie Apartmány Tolc, Sorica
Ubytovanie Bohinj Eco Hotel, Bohinjska Bistrica

Skimapa Soriška Planina

Ski mapa Soriška Planina

Lyžovanie Soriška Planina

Lyžovanie Slovinsko / Gorenjska / Soriška Planina

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 1.290 - 1.550 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu40% zasnežovanie
Vzdialenosť460 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 4
sedačky1
kabínky -
Celkom5( 3.400 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 3
30%
stredné6
60%
ťažké 1
10%
Celkom10km
10 km = lyžiarske stredisko Soriška Planina

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (2*)
Snowpark  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina, deti  hodnotenie (2*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Wellness  hodnotenie (1*)
Bežky  hodnotenie (2*)
Turistika  hodnotenie (2*)
Skipass  hodnotenie (2*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Soriška Planina
Hodnotenie 2,1
Soriška Planina

Najdlhšia zjazdovka - Lajnar7 => dĺžka 1,2 km, prevýšenie 260 m, obtiažnosť modro-červená
Najťažšia zjazdovka - Lajnar (4), obtiažnosť červená
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 6 km


Zimná dovolenka Soriška Planina

Malé a priateľské rekreačné stredisko, hneď vedľa malebnej dedinky Sorica, ponúka množstvo aktivít, nádherné výhľady a perfektnú dovolenku v zime i v lete. V zime je na Soriške planine na programe najmä lyžovanie. Lyžiarske stredisko, ktoré ponúka zimné radovánky pre všetky generácie. Na zjazdovke je päť zariadení; detský vlek Lucija, tri lyžiarske vleky a dvojmiestna sedačková lanovka Lajnar. Okrem zjazdového lyžovania na 10 km zjazdoviek, môžu návštevníci vyskúšať cross-country lyžovanie, bežecké lyžovanie na upravených tratiach v lesoch Jelovica, sánkovanie, výlety na snežniciach a zimnú turistiku na okolité vrcholy.

Súťaže - lyžiarske stredisko Soriška Mountain má dve homologované trasy, na ktorých sa cvičili mnohí známi slovinskí lyžiari aj na medzinárodnom poli v alpskom lyžovaní. Na terénoch vhodných pre výcvik mladých lyžiarov sa pravidelne poriadajú náročné súťaže. Závody možno pripraviť aj pre rekreačných lyžiarov, skupiny priateľov, firmy, skupiny alebo jednotlivcov, ktorých súťaživosť na trati slalomu či obráku podnieti k vyššiemu zapáleniu pre lyžovanie. Široké zjazdovky v stredisku sú výbornou platformou pre skúšanie "extreme body carving".

Lyžiarske školy - v lyžiarskom stredisku sa organizujú aj lyžiarska škola a požičovňa športového vybavenia a mnoho ďalších zimných aktivít, od detských animácií adrenalínové dobrodružstvo.

Rodiny, deti - lyžiarske stredisko Soriška Planina, s jeho jednoduchým prístupom, detským vlekom a podmienkami výhodnými pre rodiny s deťmi, kde sa deti učia prvé lyžiarske oblúky, školy v prírode, lyžiarske kurzy a súťaže, pripravujú pre rekreačné aj profesionálne lyžovanie. Pre dokonalé zvládnutie prvých oblúkov najmladších návštevníkov sa postará detský polygón vedľa detského lyžiarskeho vleku Lucija. Lyžiarsky vlek Lucija s vlečným lanom je určený pre učenie sa lyžovania a je vhodný pre začiatočníkov i mladých lyžiarov. Nachádza sa hneď vedľa parkoviska, dĺžka lyžiarskeho vleku je 70 metrov a lyžiarsky pruh zjazdovky je premenený na menšie lyžiarske stredisko pre začiatočníkov.

Freeride - miestne lesy ponúkajú nenáročné terény v hlbokom snehu pre začínajúcich freeriderov.

Freestyle, snowpark - podľa snehových podmienok sú v stredisku vybudované skoky od malých pre začínajúcich kreatívcov až po väčšie, kde si môžte skočiť vysoko a ďaleko.

Skitouring - priaznivcom snežných pásov, ticha hôr a dlhých nenáročných výletov v okolí so zakončením ľahkou jazdou na lyžiach v hlbokom snehu, ako sa patrí pre horských vlkov.

Après-ski - posedenieči postátie pri poháriku po lyžovačke sa často spontánne rozvinie do veselej zábavy.

Wellness - v neďalekom hoteli Bohinj Eco Hotel sú k dispozícii služby na rozmaznávanie unaveného tela i ducha pomocou vody, sauny a masáží.

Sánkovanie - zimné idyla dokončiť každý spln sánkovaním pozývajú na sankovačku vo svetle fakieľ, množstvo snehu, deti usporiadané zimné detské ihrisko a poznávacie cesty, kde rodičia môžu vychutnať teplý čaj a neplechu svojich detí. Na svahoch Slatníka je pripravená detská sánkarská dráha, prístup k štartu pešo. Rodičia a deti sa môžu tešiť na zimné triky na 300 metrov dlhej trati od 9:00 do 16:00.

Popri množstve prirodzeného snehu na Soriške planine sa nachádza bežecká dráha Dravh. Trať Sankaška je určená pre národné i medzinárodné súťaže v sánkovaní na prírodných trasách a mimo súťažnej sezóny je tiež usporiadaná pre rekreačné sánkovanie. V príjemných snehových podmienkach je možnosť nočného sánkovania aj počas nového roka a počas školských prázdnin. Podmienky nočnej sánkovačka sú uvedené v kasse.

Paragliding - vyskúšajte tandemový paragliding pre úvod do tohto jedinečného sveta zážitkov.

Turistika, snežnice - vychádzky na snežniciach sú vhodnou aktivitou pre nelyžiarov, alebo na oddych od zjazdoviek. Chcete sa kochať romantickou, zasneženou prírodou? Vyrazte na snežniciach s priateľmi alebo s miestnym sprievodcom. Po okolitých vrcholoch Sorišskej planiny môžete aj v zime chodiť pešo alebo so snežnicami. Pre organizované skupiny možnosť výletov so sprievodcom. Tiež je možné prenájom výstroja. Soriška planina je vynikajúcim východiskovým bodom pre náročné turistické výlety, dĺžka túry môže byť prispôsobené schopnostiam turistov.

Bežecké lyžovanie - v údolnej stanici pri parkovisku si prídu na svoje aj milovníci tenkých lyží. Lesom Jelovica prebieha 5 km dlhá bežecká dráha s upraveným povrchom pre kĺzavú techniku. Na celej trati sú tri okruhy rôznej obtiažnosti, ktoré sa navzájom spájajú. Kurz klasickej techniky je regulovaný iba na rôznych podujatiach a súťažiach. Dĺžka upravených chodníkov závisí od množstva prirodzeného snehu, keďže v kurze nie je umelé zasnežovanie. Prenájom výstroja je možný.

Eventy - skiopening, vianočné lyžovanie, Silvestrovská lyžovačka, veľkonočné párty na snehu, ukončenie lyžiarskej sezóny.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop