lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Golte

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Golte

Lyžovanie Golte (1.280 - 1.576 m n.m.) je zamerané na rodiny. Lyžiarske stredisko Golte sa nachádza v regióne Savinska v Slovinsku, približne 5 km od obce Mozirje. Pre lyžiarov a snowboardistov je k dispozícii 12,8 km zjazdoviek prevažne strednej obtiažnosti. Vhodné podmienky tu nájdu začiatočníci a pokročilý lyžiari. Dopravu lyžiarov na svahy zabezpečuje 6 lanoviek a vlekov s výkonom 5.000 lyžiarov za hodinu. Pre deti lyžiarska zóna s pásovým dopravníkom. Centrálnym miestom strediska je Hotel Golte, ktorý sa nachádza priamo pri lyžiarskych zjazdovkách. Perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách. Pre nelyžiarov sánkovanie a turistika. Ideálne miesto pre zimnú i letnú romantiku.

Ubytovanie Golte

Viacdňový pobyt v Golte ponúka na ubytovanie hotely aj apartmány. Oba typy ubytovacích zariadení sú vhodné pre ubytovanie počas zimnej dovolenky a lyžovačky v stredisku Golte. Zvlášť vyhľadávaným a obľúbeným je hotel Golte:

Ubytovanie Hotel Golte
Ubytovanie Chata Mozirje, Golte
Ubytovanie Apartmány Lakeside, Golte
Ubytovanie Hotel Planinka, Golte
Ubytovanie Apartmány Golte, Golte

Skimapa Golte

Ski mapa Golte

Lyžovanie Golte

Lyžovanie Slovinsko / Savinjska / Golte

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 1.280 - 1.576 m n.m.
Sezónadecember - apríl
Záruka snehu60% zasnežovanie
Vzdialenosť410 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 2
sedačky3
kabínky 1
Celkom6( 5.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 4,4
34%
stredné7,4
58%
ťažké 1
8%
Celkom12,8km
12,8 km = lyžiarske stredisko Golte

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski / wellness  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (1*)
Turistika  hodnotenie (2*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Golte
Hodnotenie 2,6
Golte

Najdlhšia zjazdovka - Medvediak-Žekovec => dĺžka 4,5 km, prevýšenie 300 m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - Poljanka (2), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - nie
Bežecké lyžovanie - neuvedené


Zimná dovolenka Golte

Lyžiarske stredisko Golte sa nachádza v nadmorskej výške 1 280 až 1 576 metrov nad morom a rozkladá sa na 50 hektároch. Zahŕňa viac ako 12 km dobre orginizovaných lyžiarskych zjazdoviek, kde si lyžiari a snowboardisti môžu vychutnať tieto nádherné zimné aktivity.

Lyžiarske stredisko je prístupné autom po ceste s panoramatickým výhľadom alebo lanovkou Golte, ktorá vás dopraví až k zjazdovkám len za 8 minút a pozdĺž cesty ponúkajú nádherný výhľad na údolie Savinja. Areál sánkovania a zjazdoviek pre deti, animácie a aktivity v snehu pre deti.

Kabínková lanovka vás za pár minút vyvezie o neuveriteľných 1000 metrov - od 490 metrov nadmorskej výške priamo k hotelu Golte, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 1.410 m. Dĺžka lanovky je 3.265 m, čo je najdlhšia kabínová lanovka v Slovinsku. Lyžiarske stredisko Golte je rodinnou destináciou, ktorá ponúka cenovo výhodné skipasy pre rodiny.

Deti sa naučia lyžovať na lyžiarskom svahu Morava, ktorý je ľahko prístupný z alpskej záhrady. Morava je vynikajúcim svahom aj pre začiatočníkov. V blízkosti svahu Morava sa nachádza sánkarská oblasť, ktorá ponúka návštevníkom bezstarostné sánkovanie. Aktivity na Morave sú bezplatné.

Pre skupiny možnosť zorganizovať lyžiarske súťaže. Súťažná lyžiarska dráha s profesionálnou časomierou a výsledkovou tabuľou. V rámci podujatia možnosť zabezpečiť večierok alebo lyžiarsky obed, ako aj organizovanie spoločenských akcií po súťaži.

Lyžiarska škola a prenájom výstroja priamo v stredisku. Lyžiarska škola bieleho králika (Beli zajec) v Golte je obľúbenou lyžiarsky a snowboardovou školou s dlhoročnou tradíciou. Škola sa pýši vysoko kvalifikovanými lyžiarskymi inštruktormi a integrovaným a individuálnym prístupom ku každému žiakovi alebo skupine.

Pre výuku lyžovania je k dispozícii 50 m lyžiarska dráha vedľa hotela. Obsahuje rôzne vybavenie detských ihrísk, ktoré ponúkajú jednoduché a zábavné spôsoby výuky lyžovania.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop