lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Kanin-Sella Nevea

 

Medzinárodné lyžiarske stredisko Kanin-Sella Nevea (980 - 2.292 m n.m.) sa nachádza na svahoch hory Kanin. Južné slnečné zjazdovky vedú do stanice Bovec na slovinskej strane, severné do talianskeho strediska Sella Nevea. Najvyšším miestom je vrch Kanin (Canin) 2.587 m, ktorý je ôsmym najvyšším vrcholom v Júlskych Alpách. Z vrchola možno pri dobrej viditeľnosti zazrieť ligotajúcu sa hladinu Jadranského mora. Hrebeň Kanin - Triglav 2.864 m tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom. Zjazdovky sa nachádzajú na oboch stranách hôr a tvoria malé, ale vďaka divokému horskému prostrediu mimoriadne atraktívne lyžiarske stredisko. Nástupné miesta na lanovky sú - slovinský Bovec-Dvor a talianska Sella Nevea. Lyžiarske stredisko Kanin-Bovec-Sella Nevea by nemalo chýbať medzi vašimi alpskými trofejami.

Ubytovanie Kanin-Bovec

Ubytovanie Bovec pod horou v apartmánoch alebo hoteloch. Pre vyšší komfort sme vybrali osvedčené ubytovacie zariadenia hotelového typu, doplnené apartmánmi za výhodnejšie ceny:

Ubytovanie Hotel Dobra Vila, Bovec
Ubytovanie Hotel Alp, Bovec
Ubytovanie Hotel Mangart, Bovec
Ubytovanie Apartmány Skok, Bovec
Ubytovanie Chalet Merjasec, Vogel

Skimapa Kanin-Sella Nevea

Ski mapa Bovec-Kanin-Sella Nevea

Lyžovanie Kanin-Sella Nevea

Lyžovanie Slovinsko / Gorenjska / Kanin-Sella Nevea

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 980 - 2.292 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu80% zasnežovanie
Vzdialenosť460 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 4
sedačky4
kabínky 2
Celkom10( 11.500 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 4
40%
stredné6
60%
ťažké -
0%
Celkom10km
10 km = lyžiarske stredisko Kanin-Sella Nevea

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride / skitouring  hodnotenie (4*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski / wellness  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Kanin-Sella Nevea
Hodnotenie 3,2
Kanin-Sella Nevea

Najdlhšia zjazdovka - Prevala => dĺžka 4,5 km, prevýšenie 1.150 m, obtiažnosť čierno-červená
Najťažšia zjazdovka - Stador (3), obtiažnosť červená
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 12 km


Zimná dovolenka Kanin-Sella Nevea

Lyžiarske školy - vyberte si medzi individuálnym kurzom so skúseným inštruktorom alebo skupinovými kurzami prispôsobenými vašim zručnostiam. Lyže je možné si prenajať aj servisovať.

Freeride - prepojené slovinsko-talianske lyžiarske stredisko Kanin-Sella Nevea je rajom pre milovníkov freeride. Tichá strana hory ponúka vynikajúce podmienky na zjazdy. Kvalita prašanu umožňuje klesanie vo všetkých smeroch na náročnom teréne pre freeriderov alebo na menej strmých svahoch vhodných pre začiatočníkov.

Skitouring - Bovec a Kanin so Sello Nevea je mekkou pre dobrodruhov, nadšencov lyžiarskymi túrami, prehliadkami so sprievodcom, prehliadkami mimo zjazdoviek a zimnými výletmi v horách so skúsenými horskými vodcami. Množstvo trás - pekný výlet na lyžiach z vrcholovej stanice Veliki Graben výšľap pod Okno (Prestreljeniško okno), pokochanie sa výhľadmi, výber z niekoľkých možných trás zjazdu. Varianty skitour na celodenný výstup z talianskeho údolia Sella Nevea 1.140 m.

Sánkovanie - počas obmedzenej prevádzky lyžiarskeho areálu Kanin sa na poslednej stanici lanovky vytvorí sánkarská dráha pre deti.

Paragliding - z kaninského vrcholového bodu je možné plachtiť k vodopádu Boka a až k Tolminu, ako aj na východ, v srdci Júlijských Alp. Miesto pristátia sa nachádza v blízkosti Bovec. Na mieste štartu a na mieste pristátia sú časté vetry. Obmedzenie: 2900m nad zemou. Športové letisko Bovec sa nachádza neďaleko.

Bežecké lyžovanie - konfigurácia kotliny Bovec je veľmi vhodná na bežecké lyžovanie. Menej skúsení bežkári si môžu vychutnať lyžiarsky chodník okolo letiska Bovec a jeho rozšírenie smerom k Rabeljku. Skúsenejší nájdu svoje stopy na ceste v blízkosti obce Čezsoča, zatiaľ čo dráha v Loške Koritnici obopína Mt. Jalovec, Loškú stenu a mocný Mt. Mangrt. Okruh len pre zdatných lyžiarov, ktorým ponúka úplnú relaxáciu a vnútorný pokoj. V budúcnosti budú mať bežkári možnosť vychutnať si ďalšiu "gurmánsku" trať v Zadnji Trenta (údolie Zapoden), ktorá je považovaná za jednu z najkrajších bežeckých tratí v julských Alpách.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop