lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ski-mapa, skimapy
Ski mapy - sú základnou pomôckou každého lyžiara ako vyrať vhodné lyžiarske stredisko, zjazdové trate, lanovky, vleky skimapa.
lyžovanie-alpy.sk/skimapy/
Rakúske ľadovce
jarná lyžovačka, Rakúske ľadovce, alpské ľadovce, jarné lyžovanie celoročná lyžovačka nad 3.000 m, zjazd Talianske ľadovce.
lyžovačky/alpy/ľadovce/
Rakúsko blog
top lyžovačka v Rakúsku alpská lyžiarska veľmoc, celoročná lyžovačka nad 3.000 m, freeride, freestyle snowboard skialpin cross.
lyžovačky/blog/rakúsko/
Lyžiarske strediská
najlepšie lyžiarske strediská top10 ski-rezorty Rakúsko najdlhšie zjazdovky sveta lyžovačka pre rodiny a deti najlepší pomer cena-výkon.
lyžovačky/lyžiarske/strediská/

Lyžovanie Rakúsko

 

Rakúsko je právom označované ako svetová lyžiarska veľmoc, má najlepšie podmienky pre lyžovanie, svahy aj klimatické pomery. Pre všetkých Rakúšanov je lyžovanie národným športom, oslavujú a milujú svojich športovcov ktorí v medzinárodnom súperení dosahujú najlepšie výsledky už 10-ročia. Moderné techniky alpského lyžovania vznikli a vyvinuli sa práve v Rakúsku. Asi žiadnemu fanúškovi lyžovačky netreba zvlášť predstavovať lyžiarske strediská Schladming, Zillertal s ľadovcom Hintertux, Sölden, či svetoznámu zjazdovku Hahnenkamm v Kitzbühel.

lyžovanie Zillertal   lyžovanie Zillertal - ( 550 - 3.250 m ) najnavštevovanejšie stredisko včetne najznámejšieho rakúskeho ľadovca Hintertuxer Gletscher. Areál s 529km zjazdoviek sa radí veľkosťou do prvej trojky v Európe (F)-3Vallées 600km, (A)-Zillertal 530km, (CH)-Davos 512km. Trate všetkých náročností so 161 vlekmi a lanovkami ho radia medzi najpopulárnejšie a najroz-siahlejšie lyžiarske oblasti v Alpách. Približne 40% našich klientov plánuje lyžovačku práve v tomto stredisku. 50 km dlhé údolie, ktorému meno dala rieka Ziller nadchne každého.
lyžovanie Kaprun   lyžovanie Kaprun - Zell am See - ( 760 - 3.030 m ) jedna z najznámejších oblastí patrí aj k najobľúbenejším medzi slovenskými lyžiarmi. Ponúka lyžovanie na ľadovci Kitzsteinhorn s nadmorskou výškou hornej stanice lanovky 3.029 m. Pre lyžovanie viac ako 130 km uprav. lyžiarskych tratí, 54 lanoviek a vlekov s celkovou prepravnou kapacitou viac ako 77.000 osôb za hodinu. Ski-stredisko uspokojí tiež milovníkov bielej stopy 200 km bežeckých tratí, pre snowboard dva areály ( jeden priamo na ľadovci ), množstvo terénov pre freeride.
lyžovanie Schchladming   lyžovanie Schladming - ( 745 - 2.015 m ) väčšina rakúskej verejnosti považuje Schladming za hlavné mesto zjazdového lyžovania nielen v Rakúsku. Lyžovačka v tomto stredisku patrí k najlepšiemu, čo môže lyžiar zažiť. V blízkom okolí sa nachádzajú ďalšie známe lyžiarske oblasti Ramsau Dachstein, Dachstein Gletscher patriace pod spoločný skipass. Dokonalá infraštruktúra, všetko potrebné k zimným športom. Každý rok začiatkom januára stredisko Schladming poriada prestížny závod svetového pohára v lyžovaní - nočný slalom mužov.
lyžovanie Stubaital   lyžovanie Stubaital - ( 970 - 3.200 m ) lyžiarske stredisko v prekrásnom údolí vzdialené len 20 km od mesta Innsbruck ponúka kvalitné lyžiarske trate nielen v zime, ale vďaka ľadovcu Stubaier Gletscher máme lyžovačku počas celého roka. Na lyžovanie tu nájdete vyše 100 km lyžiarskych tratí všetkých náročností, 36 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 57.500 osôb za hodinu. Snowboard park nájdete v menšom ale peknom areáli Schlick 2000. K dispozícii je aj 120 km bežeckých tratí, pričom 5 km sa nachádza na ľadovci.
lyžovanie Sölden   lyžovanie Sölden - ( 1.377 - 3.250 m ) lyžovanie so stopercentnou garanciou snehu, vďaka nadmorskej výške, dvom areálom na ľadovci a umelému zasnežovaniu. Najmodernejšie prepravné zariadenia vyvezú na svahy 70.000 osôb za hodinu. Dĺžka zjazdoviek dosahuje úctyhodných 147 km, prevažne strednej obtiažnosti s kvalitne upraveným povrchom. Pred rokmi návštevníci zaradili Sölden medzi top 10 rakúskych lyžiarskych areálov. Dodnes tam zotrváva, tiež patrí k pravidelným usporiadateľom pretekov svetového pohára v lyžovaní.
lyžovanie Saalbach - Hinterglemm   lyžovanie Saalbach - Hinterglemm (1.000 - 2.100 m ) ponúka 200 km kvalitných, vzájomne prepojených lyžiarských tratí všetkých náročností, od ľahkých pre začiatočníkov až po náročné trate na severných svahoch (Zwöferkogel) s FIS zjazdovkou. Skicirkus unlimited celé údolie s 10 jednotlivými vrcholmi je možné zlyžovať bez opakovania jazdy na tej istej lanovke. Milovníci snowboardu tu nájdu 4 moderné areály, fanúškovia freeride dostatok voľných terénov. Lyžiarske svahy v údolí pripomínajú húpačku, prepojenie do Leogang.
lyžovanie Arlberg   lyžovanie Arlberg - ( 1.075-2.811 m ) kráľovstvo freeride, milovníci prašanu, snowboardisti, začínajúci aj majstri voľnej jazdy zažijú nekonečné pláne na kreslenie vlastných liniek do hlbokého snehu. Funpark pre freestyle fanúšikov. Arlberg má pre každého milovníka zimy a dobrej lyžovačky niečo, najmä vyznavači freeride si prídu na svoje. Rodiny s deťmi tu tiež nájdu priateľskú atmosféru. Ski Arlberg je zaraďovaný medzi najlepšie lyžiarske strediská v kategóriách freeride a snowboard, vďaka neprekonateľnému množstvu voľných terénov.
lyžovanie Kitzbühel   lyžovanie Kitzbühel - ( 800 - 2.000 m ) rozsiahla lyžiarska oblasť spája hlavné stredisko Kitzbühel s blízkym Kirchbergom, Aschau, Jochbergom až po Pass Thurn. Lyžovačka na 150 km lyžiarskych tratí všetkých náročností, 51 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 77.000 osôb za hodinu. Najznámejším areálom je Hahnenkamm dejisko jedného z najťažších zjazdov svetového pohára mužov. Moderné relaxačné centrum, sauna, nočné lyžovanie a sánkovanie, curling, jazda na saniach, fun and snowbord, freestyle, freeride.
lyžovanie Kirchberg   lyžovanie Kirchberg - ( 837 - 2.004 m ) atmosféru zimného lyžiarskeho mesta Kirchberg si vychutnáte nielen na lyžiach, ale aj v typických krčmičkách alebo pri romantickej večernej prechádzke centrom mesta. Exkluzívne lyžiarske stredisko ponúka aj množstvo reštaurácií, barov, kaviarne, diskotéky, obchody so značkovým tovarom a kasíno. Príjemnú zimnú dovolenku tu môžete stráviť aj keď nelyžujete. Okolie poskytuje množstvo miest, ktoré môžete navštíviť lanovkami, kochať sa výhľadmi na krásne Alpy a dýchať horský vzduch.
lyžovanie Wilder - Kaiser - Brixental   lyžovanie Brixental - ( 620 - 1.829 m ) deväť vzájomne poprepájaných stredísk s 250 km lyžiarskych tratí, z toho je 64% umelo zasnežovaných, 91 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac 130 000 osôb za hodinu ponúka perfektné možnosti na lyžovanie. Bežkári majú pripravených 170 km bežeckých tratí a priaznivci snowbardu tu nájdu 5 fun areálov. Strediská Hohe Salve, Hopfgarten, Itter, Wörgl, Maria Stein, Angath, Angeberg patria do najväčšieho rakúskeho lyžiarskeho ski-regiónu SkiWelt Wilder Kaiser Brixental (Kitz-Kirch).
lyžovanie Ischgl   lyžovanie Ischgl - ( 1.377 - 2.872 m ) Silvretta Arena (Ischgl-Samnaun) 230 km prefektne pripravených lyžiarskych tratí so 40 vlekmi, areály pre snowboard a freestyle, terény pre carving, 7km tobogán, 48 km bežeckých tratí, 7 km sánkarská dráha s osvetlením. Záruka snehu na svahoch, 90% tratí vo výške 2.000 až 2.800 m, lyžovanie od novembra do mája. Ischgl vyhovie aj najväčším fajnšmekrom, perfektná lyžovačka v kombinácii so špičkovým aprés-ski zaraďujú Ischgl každoročne medzi Top-strediská na svete v kategórii ski zábavy.
lyžovanie Obertauern   lyžovanie Obertauern - ( 1.740 - 2.526 m ) aj vďaka perfektne zabezpečenému umelému zasnežovaniu ( 150 snežných kanónov ) garantuje stredisko kvalitnú lyžovačku od konca novembra do začiatku mája. Zlyžovanie 95 km okruhu okolo mestečka Obertauern bez zloženia lyží zabezpečuje 26 moderných prepravných zariadení. Dĺžka zjazdoviek dosahuje 100 km, prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti zjazdoviek s kvalitne upraveným povrchom. Návštevníci zaraďujú Obertauern opakovane medzi TOP-10 rakúskych lyžiarskych areálov.
lyžovanie Mölltaler Gletscher   lyžovanie Mölltal - ( 1.200 - 3.120 m ) lyžovanie na ľadovci Mölltaler Gletscher poskytuje podstatne predĺženú sezónu, než iné strediská. Sezóna začína v polovici decembra a trvá do konca apríla. Najdlhšia lanovka akú majú Alpy vás dostane za 8 min. do výšky 3.122m, kde na vás čaká 53km perfektne upravených lyžiar tratí a nádherný výhľad. Stredisko je prístupné z mestečka Flattach aj neďalekého Mallnitz. Výborná lyžovačka, nezabudnuteľná zimná dovolenka, záruka snehu, freestyle, freeride svahy, panoráma top Alpy na dlani.
lyžovanie Obergurgl   lyžovanie Obergurgl - ( 1.800 - 3.080 m ) lyžiarske stredisko Obergurgl - Hochgurgl so stopercentnou garanciou snehu od konca novembra do začiatku mája vďaka vysokej nadmorskej výške strediska a výborne zabezpečenému umelému zasnežovaniu ( 90% zjazdových tratí ). Lyžovanie na 110 km tratí, prevažne strednej (55km) a ľahkej (35km) obtiažnosti zjazdoviek, pre náročných lyžiarov (20km) čiernych zjazdoviek s kvalitne upraveným povrchom nadchne nielen začiatočníkov, ale aj majstrov a snowbordistov.
lyžovanie Pitztal   lyžovanie Pitztal - ( 1.450 - 3.440 m ) na ľadovci je najvyššie položená stanica lanovky v Rakúsku Pizpanoramabahn, je zároveň aj východiskovým bodom na susedný Wildspitze, ktorý je najvyšším vrcholom v Tirolsku. Z Wildspitze (3.774m) a okolitých vrcholov vedie niekoľko freeride lyžiarských trás a ski-tour v prekrásnej prírode až do spodnej stanice Mittelberg. Najkrajší zjazd vo voľnom teréne vedie údolím Taschachtal. Skitour trasy majú v ponuke miestne agentúry, freeride pre skúsených, alebo absolvovať so sprievodcom.
lyžovanie Kaunertal   lyžovanie Kaunertal - ( 2.150 - 3.160 m ) len niekoľko km vzdušnou čiarou leží v susednom údolí tiež ľadovcové lyžiarske stredisko Pitztal. Tam vedú aj turistické trasy z Kaunertalu. V porovnaní so susednými strediskami vládne na svahoch v Kaunertal relatívne pokojnejšia atmosféra. Prevažujúce ľahké a stredne ťažké zjazdovky, nádherná panoráma okolitých trojtisícoviek, kde vládnu Weisskugel 3712m a Weissspitze 3518m a cenové zvýhodnenia lákajú rodiny. Široké zjazdovky, voľné terény a výborný snowpark sú rajom pre freeski.
lyžovanie Gastein   lyžovanie Gastein - ( 835 - 2.698 m ) stredisko patrí medzi najväčšie a najkrajšie lyžiarske oblasti v Rakúsku. Na lyžovanie s jedným skipasom môžete využívať viac ako 50 lanoviek a vlekov a lyžovať na 200 km lyžiarskych tratí. Milovníkom bielej stopy sa ponúka viac ako 30 km bežeckých tratí. Lyžiarska oblasť Gastein spolu s 4 ( Shladming Dachstein Tauern, Salzburger Sportwelt, Grossarltal, Hochkonigs Winterreich) patrí do známeho lyžiarskeho Salzburgského regiónu Ski-Amadé. Gastein ski region združuje štyri lyžiarske strediská.
lyžovanie Flachau   lyžovanie Flachau - ( 927 - 1.887 m ) lyžovanie v samotnom srdci oblasti Sportwelt Amadé. So skipasom Skiverbund Amadé môžete využívať viac ako 200 vlekov a lanoviek a lyžovať na 860 km zjazdoviek všetkých náročností ( Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein Tauern, Gastein, Grossartal, Hochkönig´s Winterreich ), bežkárom je k dispozícii 160 km bežeckých tratí. Priamo v stredisku Flachau je päť lyžiarskych škôl, tenisová hala ako aj bohaté možnosti zábavy po lyžovačke v miestnych reštauráciách, baroch, diskotékach.
lyžovanie Radstadt   lyžovanie Radstadt - ( 856 - 1.571 m ) Salzburger Sportwelt je lyžiarska oblasť do ktorej patria ski-strediská: Filzmoos, Eben, Radstadt-Altenmarkt, Zauchensee, Flachauwinkl, Flachau-Kleinarl-Wagrain-Alpendorf, St, Johann. Tieto sú vzájomne prepojené na lyžiach, alebo zriedkavo je potrebné použiť skibus na presun do susedného strediska. Mestečko Radstadt má jedinečnú polohu. Je dostupné vlakom aj diaľnicou. Môžeme ho použiť na nástup do oblasti Schladming aj Salzburger Sportwelt, v mieste terény pre začiatočníkov.
lyžovanie Heiligenblut Grossglockner   lyžovanie Heiligenblut - ( 1.301-2.902 m n.m. ) malebné lyžiarske stredisko v Korutánsku uprostred prekrásnej alpskej prírody, kde dominuje najvyšší vrch Rakúska Grossglockner (3.798m), ponúka 55 km lyžiarskych tratí. Lyžovanie prevažne strednej obtiažnosti s 13 vlekmi a lanovkami, vhodné na rodinnú lyžovačku. Prostredie vysokých hôr stvorené na zimnú dovolenku zaručuje sneh až do jari vďaka nadmorskej výške a blízkosti hlavného alpského hrebeňa. 12 tratí, jedna čierna, najdlhšia zjazdovka 9 km, prevýšenie 1.300 m.
lyžovanie Kals Matrei Grossglockner   lyžovanie Kals-Matrei - (920 - 2.426 m) zimná dovolenka v nádhernom alpskom prostredí. Lyžiarske stredisko spája dve ešte nedávno samostatné lyžiarske strediská. Spojenie Kals a Matrei cez vrchol Cimaross 2.621m vzniklo v r. 2008. Lyžovanie strednej a ľahkej obtiažnosti, 18 vlekov a lanoviek. Ideálne na zimné radovánky pre partie aj na rodinnú lyžovačku. Milovníci behu tu nájdu 36 km stredne ťažkých a ľahkých bežeckých tratí pod najvyššími vrchmi v Rakúsku Grossglockner (3.798 m) a Grossvenediger (3.674 m).

Nassfeld
lyžovanie Nassfeld
lyžovanie Nassfeld - ( 610 - 2.020 m ) lyžiarske stredisko Nassfeld sa nachádza na rakúsko talianskych hraniciach. Patrí k najatraktívnejším a najvyhľadávanejším lyžiarskym areálom v pohraničí. Lyžovať do Nassfeldu chodí veľká časť talianskych lyžiarov, ktorí žijú v okolí, ale aj mladí z ďalekého juhu a severu. Záruka snehu, bezpečné trate, dĺžka zjazdoviek 110 km, bežecké stopy 300 km, snowpark, fun-freeride aréna, garancia snehu počas celej sezóny, 25 barov na svahoch pre občerstvenie, après-ski, lyžovanie Rakúsko pre mladých.
Bad Kleinkirchheim
lyžovanie Bad Kleinkirchheim
lyžovanie Bad Kleinkirchheim - ( 1.350 - 2.043 m ) najväčšie lyžiarske stredisko v strednom Korutánsku, známe aj vďaka kúpeľom, ponúka 90 km perfektne upravených lyžiarskych tratí všetkých náročností s 32 vlekmi a lanovkami. Po ukončení lyžovačky môžete navštíviť termálne aquaparky s vnútornými a vonkajšími bazénmi, zahrať si tenis alebo zabaviť sa v baroch. Prekrásne hory nad Bad Kleinkirchheimom a St. Oswaldom, kde pookrejete na tele i na duši. Stredisko vhodné na zdravotný pobyt, zimnú rodinnú dovolenku aj turistiku.
Serfaus
lyžovanie Serfaus-Fis-Ladis
lyžovanie Serfaus-Fis-Ladis - ( 1.200 - 2.770 m ) vyše 2000 hodín slnečného svitu ročne má lyžiarske stredisko vybudované na svahoch, obklopené horským masívom Samnaun a Ötztalské Alpy. Nádherné miesto pre zimné športy od decembra do konca apríla. Miestne hotely ponúkajúce prvotriedne služby a rozsiahle wellness programy s možnosťou plávania sú rajom pre rodiny. Deti sú v Serfaus - Fiss - Ladis pod dohľadom inštruktorov a užívajú si zábavu po celý deň, pokiaľ sa ich rodičia zlepšujú vo svojich lyžiarskych schopnostiach.
Katschberg
lyžovanie Katschberg
lyžovanie Katschberg - ( 1.066 - 2.220 m ) stredisko Katschberghöhe 1640m leží v údolí medzi vrcholmi Aineck 2.220 m a Tschaneck 2.030 m. Na obidva vrcholy vedie celkom 17 lanoviek a vlekov s kapacitou 24.000 osôb /hodinu. Všetkých 66km zjazdoviek v stredisku je zabezpečených umelým zasnežovaním. Na svoje si prídu začínajúci aj zdatnejší lyžiari. Ubytovanie v Katschbergu umožňuje prístup na svahy v lyžiarkach rovno z brány hotela. Stredisko je zamerané na rodinné lyžovačky. Katschberg super rodinná zimná dovolenka.
Stuhleck
lyžovanie Stuhleck
lyžovanie Stuhleck - ( 782 - 1.774 m ) pre slovenských lyžiarov najdostupnejšia lyžovačka v Rakúsku. Vzdialenosť 169 km z Bratislavy zvládne auto za 1:30 hod. Milovníci lyžovania tu nájdu perfektne upravené zjazdovky, snežný tunel, podzemnú lanovku, nočné lyžovanie pri umelom osvetlení, X-Fun-Park, terény pre carving, 5 km prírodný tobogán pre sánkovanie, ľadová hala, wellness, tenisové kurty, plaváreň, sauna. Víkendové lyžovanie Stuhleck má aj nevýhodu, preplnenosť lyžiarmi z veľkých miest Bratislava, Wiedeň, Budapešť.
Dachstein
lyžovanie Dachstein
lyžovanie Dachstein - ( 1.100 - 2.700 m ) ski stredisko Ramsau am Dachstein s garanciou snehu vďaka ľadovcu Dachstein Gletscher, patrí do oblasti Ski Amadé. 18 vlekov a 18 km lyžiarskych tratí pre menej náročných lyžiarov. Pri zakúpení skipasu Dachstein - Tauern (platí v okolí Schladming) môžete využívať viac ako 100 lanoviek a vlekov a lyžovanie na 160 km tratí. Je tu tréningové centrum pre severské disciplíny a 150 km bežeckých tratí. Nájdete tu najslnečnejšiu lyžiarsku lúku v Rakúsku, lyžovanie vhodné pre rodiny s deťmi.
Dachstein West
lyžovanie Dachstein West
lyžovanie Dachstein West - ( 800 - 1.620 m) rezort sa nachádza v oblasti Dachstein West, je zameraný na rodinnú klientelu, vítaný je každý začiatočník a mierne pokročilý lyžiar. Svahy sa nachádzajú nad mestečkom Annaberg na vrchu, ktorý pripomína ľudskú hlavu z profilu Kopfberg. V prepojení cez vrchol Zwieselalm 1.620 m je k dispozícii až 140 km zjazdoviek, prevažujú červené trate. Na lyžiach sa dostanete do Russbachu alebo Gosau. Ski stredisko Dachstein West získalo za posledné roky prívlastok - pohodová rodinná lyžovačka.
Ankogel
lyžovanie Ankogel-Mallnitz
lyžovanie Ankogel-Mallnitz - ( 1.287 - 2.636 m ) lyžiarske stredisko Ankogel - Mallnitz ležiace v Korutánsku má 30 km upravených lyžiarskych tratí a 6 vlekov. Mesto Mallnitz sa nachádza len 2 km pod lyžiarskym strediskom. Zárukou snehu sú početné ľadovce v okolí Ankogelu. So skipasom Top Ski Kärnten Gold si môžete užiť lyžovanie v 34 strediskách (napr. Ankogel, Bad Kleinkircheim, Grossglockner-Heiligenblut, Mölltal, Matrei) na 956 km lyžiarskych tratí a využívať 298 lanoviek a vlekov. Ľadovec 3.246 m ponúka výzvy pre freeride.
Hochkönig
lyžovanie Hochkönig
lyžovanie Hochkönig - ( 860 - 1.900 m ) lyžiarske stredisko Hochkönig leží v srdci Rakúska v regióne Salzburg, je výborne dostupné z diaľnice a ponúka príjemné ľahšie lyžovanie. K ski stredisku patria romantické obce - Maria Alm, Dienten a Mühlbach am Hochkönig. Lyžiarske stredisko Hochkönig zastrešuje najväčšia lyžiarska oblasť Rakúska - Ski Amadé. Spolu 860 km zjazdoviek a 270 lanoviek a vlekov. Lyžovanie Hochkönig odporúčame stredne zdatným lyžiarom, ideálna zimná dovolenka a rodinná lyžovačka v Rakúsku.
Hochötz
lyžovanie Hochötz
lyžovanie Hochötz - ( 820 - 2.200 m ) lyžiarske stredisko Hochötz leží na začiatku ski údolia Ötztal, v ktorom sa nachádzajú aj známe lyžiarske strediská Sölden a Obergurgl. Tie ležia hlbšie v údolí. Návštevníci Ötztalu majú príležitosť výberu medzi rôznymi typmi lyžiarskych stredísk. Hochötz je výborne dostupný z diaľnice, ponúka nádherné prostredie najmä pre rodinné lyžovanie s kapacitou 34 km prevažne červených a modrých zjazdoviek, v 18 km vzdialenom Kühtai je ďalších 40 km zjazdoviek pre rodinnú lyžovačku.
Hochpustertal
lyžovanie Hochpustertal
lyžovanie Sillian-Hochpustertal - ( 1.087 - 2.407 m ) lyžiarske stredisko Sillian-Hochpustertal sa nachádza na rozhraní Korutánsko Tirolsko, je hlavným strediskom Glockner Dolomitov. Ponúka 45 km vynikajúcich lyžiarskych tratí všetkých náročností s 15 lanovkami. Milovníci behu na lyžiach tu nájdu 25 km tratí. Po lyžovačke sa možno dostaví chuť na curling alebo tenis, alebo zábavu v miestnych baroch. Skipas Top Ski Kärnten Gold platí v 34 strediskách (956 km tratí a 298 lanoviek). Lyžovanie Hochpustertal pre stredne zdatných lyžiarov.
Seefeld
lyžovanie Seefeld
lyžovanie Seefeld - ( 1.200 - 2.100 m ) okolie mesta Seefeld má celkom 26 lanoviek a vlekov s kapacitou vyše 20.000 os./hod., vychutnať si môžete lyžovačku na perfektne upravených 34 km prevažne červených a modrých zjazdoviek, 50% zabezpečí technický sneh. Medzi dvoma ski areálmi premáva zdarma skibus. Príjemná rekreačná lyžovačka pre rodiny s deťmi, začínajúcich aj pokročilých lyžiarov. Stredisko je priateľské pre snowboard, detská lyžiarska škola, možnosť zaučenia carvingu inštruktorom, požičovňa lyží, paraglaiding.
St Johan Tirol
lyžovanie St Johan Tirol
lyžovanie St Johan Tirol - ( 685 - 1.700 m ) ponúka perfektne upravené lyžiarske zjazdovky 60 km s 18 vlekmi a lanovkami. Nájdete tu lyžiarske školy, požičovňu lyžiarskeho výstroja, viac ako 60 km turistických chodníkov a 70 km bežeckých tratí. Voľný čas môžete stráviť pri curlingu alebo jazdou v saniach ťahaných koňmi. Lyžovanie St Johann in Tirol je ideálne pre rodinnú zimnú dovolenku. Na svoje si prídu malí aj veľkí, začiatočníci aj nároční lyžiari. Pre nelyžiarov sánky, prechádzky na čerstvom vzduchu a krásne výhľady na majestátne Alpy.
Fieberbrunn
lyžovanie Fieberbrunn
lyžovanie Fieberbrunn - ( 800 - 2.020 m ) menšie lyžiarske stredisko Fieberbrunn zastrčené trochu stranou vedľa Kitzbühelu, Brixentalu či Saalbachu, vhodné na kľudnejšie rodinné lyžovanie, vďaka množstvu voľného terénu a snehovým podmienkam je rajom freeriderov a snowboardistov. O 35 km zjazdoviek sa tu perfektne starajú, 50% z nich istí technický sneh. Pre výuku lyžovania cvičná lúka pri údolnej stanici lanovky. Hlboký sneh je ľahko dosiahnuť lanovkou, bez pešieho výstupu, obľúbený freeriderský slogan "ľahko hore - divoko dole".
Lofer
lyžovanie Lofer
lyžovanie Lofer - ( 640 - 1.750 m ), lyžiarske stredisko sa nachádza severne od Saalbachu. Je zamerané na rodinné lyžiar pobyty, zvýhodnené ceny za rodinné pernamentky. Kvalitne upravené lyžiarske trate spolu 46 km. Pre zdatnejších lyžiarov je k dispozícii zjazdovka dížky až 9 km a prevýšením 1000 m z vrcholu Schönbühel 1623 m. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 15 lanoviek, nová 6-sedačka má ochranné kopule a vyhrievané sedadlá. Výhodný rodinný skipas, ľahké trate, Bobo-land - záruka, že si vaše deti užijú super zimné prázdniny.
Tauplitz
lyžovanie Tauplitz
lyžovanie Tauplitz - ( 896 - 1.965 m ) ski stredisko leží v Štajersku nad mestečkami Tauplitz a Bad Mitterndorf, odkiaľ vedú lanovky až na najvyšší vrchol v okolí Lawinenstein (1.965 m). Okolie patrí k snehovo dobre zabezpečeným oblastiam, bežne tu napadne cez 5 m snehu a priemer býva okolo 3 m prírodného snehu, ktorý vydrží až do jarných lyžovačiek. Pre istotu je ski Tauplitz zabezpečený aj umelým zasnežovaním, 40 km zjazdoviek všetkých náročností, 16 moderných vlekov a lanoviek. Rodinná zimná dovolenka, lyžovanie Rakúsko.
Werfenweng
lyžovanie Werfenweng
lyžovanie Werfenweng - (1.000 - 1.834 m) ski stredisko rodinného charakteru leží 45 km od Salzburgu, 10 vlekov, 27 km zjazdoviek zabezpečených zasnežovaním, 10 ľahkých, 5 stred. 1 čierna zjazdovka. Všetko je podriadené rodinnému duchu lyžovačky. Sezóna od decembra do marca. Lyžiarske stredisko Werfenweng patrí medzi najmenšími ski-strediskami v Alpách k najlepším pre začiatočníkov. Cvičné lúky, lyžiarske školy, opatrovanie detí, hotelové služby pre rodiny, výhodné ceny, deti do 6r. lyžujú zdarma, snowpark ... zimná rodinná dovolenka.
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop