lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Pitztal

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Pitztal

Lyžovanie Pitztal (1.450 - 3.440 m.n.m.) - ľadovcové lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza na konci údolia Pitztal ponúka pre lyžovanie 30 km zjazdoviek všetkých náročností vo výške do 3.440 m n.m., čo je najvyššie položené lyžovanie v Rakúsku. Iba pár kilometrov vzdušnou čiarou leží v susednom údolí Ötztal známe ski stredisko Sölden a v ďalšom údolí Stubaital, ktoré tak v blízkom okolí disponujú tromi kvalitnými ľadovcami na lyžovanie. Nižššie v údolí Pitztal sa nachádzajú ďalšie dva lyžiarske areály Rifflsee a Hochzeiger, s ktorými je v 40 km dlhom údolí Pitztal k dispozícii až 100 km lyžiarskych tratí. Deti do 10 rokov v doprovode dospelého lyžujú v Pitztali zdarma, lyžiarske trate na ľadovci sú nenáročné a kvalitne upravené, preto je rodinná zimná dovolenka Pitztal obľúbená.

Ubytovanie Pitztal - Top5.

Pre ubytovanie návštevníkov lyžiarskeho strediska Pitztal najlepšie vyhovujú ubytovacie kapacity v Mandarfen len 1,5km od podzemnej dráhy na ľadovec. Výber top ubytovavania Pitztal zahŕňa najpredávanejšie hotely:

Hotel Mittagskogel, Mandarfen
Hotel Alpenhof, St. Leonhard
Hotel Auderer, Imst
Hotel Piz, Mandarfen
Hotel Vital Seppl, St. Leonhard

Zobraziť ďalšie možnosti -> ubytovanie Pitztal (7)

Lyžiarske stredisko Pitztal

Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko / Pitztal
Ski mapa Pitztal

Ski mapa Pitztal (pdf) Skipass

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (3*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.450 - 3.440 m n.m.
Sezóna: 15.09. - 08.05.
Záruka snehu: ľadovec, zasnežovanie 75%
Vzdialenosť: Bratislava - Jerzens 630 km

Vleky 10
Sedačky 10
Kabínky 5
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 25 ( kapacita 34.500 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 33 km / 29%
Zjazdovky stredné 62 km / 55%
Zjazdovky ťažké 18 km / 16%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 113 km

Skipass Pitztal 2013-14

Skipass Pitztal

Zimná dovolenka Pitztal, lyžovačka

Dobre pripravené, rozmanité a široké svahy lákajú lyžiarov do krásneho údolia Pitztal, kde sa nachádzajú 3 lyžiarske strediská so zjazdovkami všetkých obtiažností, pričom prevažujú stredne ťažké a ľahké trate. Skladba lyžiarskych terénov predurčuje stredisko k rodinnej lyžovačke. Zábavný park s U-rampou pre snowboardistov a skipark pre deti, ktorý má ideálne podmienky pre prvé kroky na snehu. Rodinná prívetivosť je najvyššou prioritou personálu v Pitztali, voľný priechod pre deti do 10 rokov zadarmo v sprievode rodičov na Hochzeiger, Rifflsee platí aj pre lyžovanie na ľadovci Pitztal. Majestátnosť vysokých alpských štítov s výhľadom na druhý najvyšší vrchol Tyrolska Wildspitze 3.774 m dotvára dovolenkovú atmosféru.

Snowboard / freeski

Pre snowboardistov sa na ľadovci nachádza park vybavený pre začínajúcich aj pokročilých freestylistov, mega U-rampa 200m. Druhý snowpark je pri lanovke v stredisku Hochzeiger, Pre freeride množstvo voľných terénov.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je kvalitná, celkom 63 km prevažne korčuliarskych bežeckých stôp ľahkých a stredne náročných v zmysle pravidla – hore údolím je to ťažšie ako opačným smerom. 8 km náročných na ľadovci.

Rodina deti

Deti do 10 rokov lyžujú zdarma. Detské škôlky a opatrovanie detí od 2 rokov veku, detské lyžiarske školy pre deti od 2-4 rokov v Pitzis Bambiniparku, komplexný program pre deti od 5 rokov v klube Alpin Pitztal.

Apres-Ski

Žiadne šialené párty, miestna ponuka reštaurácií, barov a pubov prebieha v pomerne pokojnej atmosfére. Oplatí sa vyskúšať Siglu bar v Mandarfene, hlavný podnik zábavy Hexenkessel v Tieflehn, Egger Alm na medzistanici v Hochzeiger.

Turistika, zimné aktivity

V okolí je 20 km upravených turistických chodníkov v Arzl a Jerzens, približne 30 km chodníkov nižšie v údolí, miestne agentúry ponúkajú ďalšie aktivity -korčuľovanie, túry na snežniciach, lezenie v ľade, rogalo, sánkovanie – osvetlená dráha.

Lyžiarske strediská v údolí Pitztal

Odbočka z diaľnice A12 do údolia Pitztal leží 60km za Insbruckom v mestečku Imst, kde sa nachádza prvé menšie lyžiarske stredisko s 9 km zjazdoviek Hoch-Imst. Len 14 km cesty z Imstu do údolia leží prvá dedinka Jerzens s ponukou ubytovania pre lyžiarov, ktorý chú lyžovať v stredisku Hochzeiger. Pokračovaním vyššie do údolia po 20 km dorazíme do obce St. Leonhard, ktorá sa nachádza uprostred doliny a po ďalších 20 km sa ocitneme v Mandarfen, odkiaľ vedú vleky na ľadovec Pitztal, alebo sa lyžuje v nižšie položenom stredisku Rifflsee.

Lyžovanie na ľadovci Pitztal

Pitztaler Gletscher panorama Pitztaler Gletscher (1.740 - 3.440m) - lyžovanie na najvyššom rakúskom ľadovci vyhľadávajú športové tímy, ktoré ho využívajú na prípravu pred svetovým pohárom, ale aj rodiny s deťmi. Z údolnej stanice Mittelberg (1.740m) vedie pod zemou dráha, ktorá prekoná 3 km tunel za 7 minút až do výšky 2.840m na ľadovcovú plochu. Odtiaľ je možné pokračovať najvyššie položenou kabínkovou lanovkou v Rakúsku až do výšky 3.440m, alebo využiť 2 vleky, jednu sedačkovú lanovku, či ďalšiu kabínkovú lanovku, ktoré dômyselným prepojením obsluhujú 30 km zjazdoviek.
Najvyšším bodom v stredisku je vrchol Hinterer Brunnenkogel (3.440 m), na ktorom je najvyššie položená stanica lanovky v Rakúsku Pizpanoramabahn, je zároveň aj východiskovým bodom na túry na susedný vrchol Wildspitze 3.774m, ktorý je najvyšším vrcholom v Tirolsku. Z Wildspitze a okolitých vrcholov vedie niekoľko freeride lyžiarských trás a ski-tour v krásnej prírode až do spodnej stanice v Mittelberg. Najkrajší zjazd vo voľnom teréne vedie údolím Taschachtal. Skitour trasy majú v ponuke miestne agentúry, vhodné absolvovať so sprievodcom.

Lyžiarske trate na ľadovci: - ľahké-7 km (23%) - stredné-18 km (60%) - ťažké-5 km (17%) . . . spolu 30 km
Lanovky a vleky: - kabínka 2, sedačka 1, vleky 2, podzemná dráha 1, . . . kapacita 11.283 os/hod.

ďalšie Alpské ľadovce -> Lyžovanie na ľadovci

Lyžovanie Rifflsee

Mandarfen - Rifflsee Lyžiarske stredisko Mandarfen - Rifflsee (1.680 - 2.800 m) sa nachádza pod vrcholom Grubenkopf s možnosťou zlyžovať do nástupnej stanice podzemnej dráhy, ktorá vedie na ľadovec. Tým sú tieto dve lyžiarske zóny ľadovec a Rifflsee vlastne spojené. Priamo v Mandarfene vedľa hotelov je detský svet s jedným vlekom a modrou zjazdovkou. Z údolnej stanice premáva kabínková lanovka do medzistanice Sunna Alm, odkiaľ je možné lyžovať nadol a využívať ďalšie dve sedačky a jeden vlek, alebo sa vydať sedačkou ešte vyššie na Grubenkopf 2.880m

Lyžiarske trate Rifflsee: - ľahké-10 km (25%) - stredné-9 km (60%) - ťažké-3 km (15%) . . . spolu 22 km
Lanovky a vleky: - kabínka 1, sedačka 3, vleky 2, . . . kapacita 7.000 os/hod.

Lyžovanie Hochzeiger

Hochzeiger Lyžiarske stredisko Hochzeiger (1.450 - 2.450 m) sa nachádza v spodnej časti údolia Pitztal nad dedinou Jerzens 1.100m. Je to rodné a tréningové stredisko úspešného rakúskeho reprezentanta v alpskom lyžovaní Benjamina Raicha. Nad Jerzens sa nachádza celkom 52 km perfektne udržiavaných zjazdoviek všetkých náročností, z ktorých je 90% zabezpečených umelým snehom. Na svoje si prídu aj milovníci snowboardu v snowparku na medzistanici. Deti do 10 rokov lyžujú zdarma v doprovode platiaceho rodiča, čím sa toto stredisko radí medzi rodinne obľúbené.
ski mapa (jpg)

Lyžiarske trate Hochzeiger: - ľahké-12 km (27%) - stredné-32 km (55%) - ťažké-8 km (18%) . . . spolu 52 km
Lanovky a vleky: - kabínka 1, sedačka 4, vleky 4, . . . kapacita 15.200 os/hod.


Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

Získajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii máte tie najlepšie lyžiarske strediská :
Zillertal Kaprun Zell am See Schladming ski Gastein Stubaital Saalbach Hinterglemm Sölden Kitzbühel Kirchberg Pitztal Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld Hermagor Bad Kleinkirchheim Ischgl Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Tauplitz Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Werfenweng
a veľa ďalších možnosti lyžovačky v Alpách nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop