lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Stubaital

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Stubaital

Lyžiarske stredisko Stubaital ( 970 - 3.200 m n.m.) - krásne údolie vzdialené len 20 km od Innsbrucku ponúka kvalitné lyžiarske trate v zime, ale vďaka ľadovcu Stubaier Gletscher je tu perfektná lyžovačka aj v okrajových termínoch zimnej sezóny. Pre lyžovanie nájdete viac ako 100 km lyžiarskych tratí všetkých náročností, takmer 40 lanoviek a vlekov. Snowpark nájdete v menšom peknom areáli Schlick 2000, kam sa dostanete lanovkou, ktorej údolná stanica sa nachádza len niekoľko metrov od centra strediska Fulpmes. Pre milovníkov bielej stopy je k dispozícii 120 km bežeckých tratí, pričom 5 km sa nachádza na ľadovci v nadmorskej výške 2.600 m, to dá zabrať aj skúseným bežkárom. So skipasom Stubaier Skipass môžete lyžovať vo všetkých areáloch Stubaitalu, využívať skibusy a kryté bazény v strediskách Fulpmes a Neustift. Nádherné rodinné lyžovanie na prvotriednom ľadovci.

Ubytovanie Stubaital - Top5

Ubytovacie možnosti údolia Stubaital sú pestré, hotelové aj apartmánové kapacity prevažne strednej kategórie. Z bohatej ponuky ubytovanie Stubaital vyberáme najpredávanejšie ubytovacie zariadenia:

Ubytovanie Hotel Aktiv Donnerhof, Fulpmes
Ubytovanie Hotel Alte Post, Fulpmes
Ubytovanie Hotel Stolz, Neustift
Ubytovanie Hotel Zum Holzknecht, Neustift
Ubytovanie Hotel Stubaierhof, Neustift

Ubytovanie Stubaital celkom (-20-)

Lyžiarske stredisko Stubaital

Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko / Stubaital
Ski mapa Stubaital

Ski mapa Stubaital (jpg) Skipass

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (5*)
Turistika  hodnotenie - rating (3*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 980 - 3.200 m n.m.
Sezóna: 01.10. - 30.09. celoročná
Záruka snehu: ľadovec, zasnežovanie 56%
Vzdialenosť: Bratislava - Fulpmes 580 km

Vleky 23
Sedačky 9
Kabínky 9
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 41 ( kapacita 57.500 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 65 km / 45%
Zjazdovky stredné 52 km / 36%
Zjazdovky ťažké 28 km / 19%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 145 km

Skipass Stubaier Superskipass 2013-14

Skipass Stubaier Superskipass

Zimná dovolenka, lyžovačka

Lyžiarske stredisko v krásnom údolí Stubaital vzdialené len 20 km od Innsbrucku ponúka kvalitné lyžiarske trate nielen v zime, ale kvôli ľadovcu Stubaier Gletscher je lyžovačka možná počas celého roka. Na lyžovanie nájdete viac ako 140 km lyžiarskych tratí všetkých náročností, vyše 40 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 45.000 osôb za hodinu. Snowpark sa nachádza v menšom peknom areáli Schlick 2000, kam sa dostanete lanovkou. Jej údolná stanica leží len niekoľko metrov od centra strediska Fulpmes. So skipasom Stubaier Super Skipass môžete lyžovať vo všetkých areáloch Stubaitalu, využívať skibusy a kryté bazény v strediskách Fulpmes a Neustift. Jedinou nevýhodou pre lyžiarov je preplnenosť ľadovca v hlavnej sezóne, ak strediská v údolí nemajú vhodné snehové podmienky.

Snowboard / freestyle / freeride

Milovníci freestyle a snowboardu majú k dispozícii 200 m Funpark ZOO pod vrcholom ľadovca, ktorý patrí k najväčším v okolí Insbrucku a ponúka fakt masívne skoky, zaručuje slnko a dlhú sezónu. Prírodný snowpark v oblasti Schlick 2000 pre milovníkov prašanu.

Bežky

Pre milovníkov bielej stopy je k dispozícii 130 km perfektne pripravených bežeckých tratí, v rôznych dĺžkach, nadmorských výškach a obtiažnosti. Tak pre korčuliarov, ako aj pre klasický štýl, pričom 5 km sa nachádza na ľadovci v nadmorskej výške 2.600 m.

Rodina deti

O deti je v každej oblasti Stubaitalu dobre postarané, v Neustift je Veľký rodinný camp, kde sa deti od 4 rokov učia lyžovať pod vedením vyškolených inštruktorov, detská strava. Ronnyho zem detí v stredisku Schlick 2000 aj možnosti výuky alpského lyžovania plnia potreby rodín.

Apres-Ski

Bohaté možnosti apres-ski a zábavy po lyžovačke. Miestni považujú za mimoriadne dôležité ponúknuť kvalitný nočný život na horách, riadia sa heslom „poď ukážeme vám život!“. Zábavu zažijete v Mieders, Fulpmes, Schlick 2000, Neustift aj na samotnom ľadovci.

Turistika, zimné aktivity

Približne 80 km značených a udržiavaných chodníkov pozýva na romantickú prechádzku po údolí Stubaital, kde hlboké lesy, slnkom zaliate pastviny posypané trblietavým snehom, idylické horské scenérie, z ktorých pookreje srdce sú nezabudnuteľným zážitkom.

Lyžovanie na ľadovci Stubaier Gletscher

Naše hodnotenie: hodnotenie, rating 4,5/5

Ľadovec Stubaital (3.210m) - naše testovanie lyžovania na ľadovcoch pokračuje na jednom z najobľúbenejších ľadovcov v Rakúsku Stubaier Gletscher. Pod piatimi trojtisícovkami sa nachádza najrozsiahlejšia ľadovcová lyžiarska oblasť v Rakúsku. Ponúka 110km zjazdoviek všetkých obtiažností, kam chodia trénovať v predsezóne budúci pretekári, ale aj národné lyžiarske tímy z rôznych krajín sveta. Kráľovstvo snehu, mnohými a mnohokrát ocenené ako najlepšie rodinné lyžiarske stredisko. Deti do 10 rokov lyžujú v doprovode rodičov zdarma. Sezóna celoročná.

My sme sa vybrali na testovačku koncom októbra. Zo Söldenu, kde sa každoročne v októbri zahajuje ski-sezóna pretekov svetového pohára je to do Stubaitalu iba na skok. Každý rok zahajujeme lyžiarsku sezónu na ľadovci v Söldene, kam jazdíme kvôli testovaniu lyží a úvodnému závodu svetového pohára. Stubaitalský ľadovec je podľa nášho názoru špičkou medzi rakúskymi ľadovcami. Nádherné široké pláne upravené rolbami dopĺňajú terény pre freeride. Slniečko tu asi nikdy nechýba, z piatich lyžovačiek nám svietilo 5 krát. Kvality tohto strediska sú známe široko-ďaleko, čo má isté nevýhody v hlavnej zimnej sezóne a počas zimných prázdnin býva Stubaital preplnený.

Ráno si privstaňte, môžete si cestou údolím vychutnávať slnko osvetľujúce vrcholky štítov, zatiaľ čo nad cestou je ešte tma. Na svahy sa dostanete medzi prvými a môžete urobiť 15-20 jázd na prázdnych úplne hladkých tratiach, doslova sa ulyžovať k blaženosti. Neskôr okolo desiatej - jedenástej vám už nebude prekážať, že sa tvoria rady na vlekoch, dokonca si radi vychutnáte toto zvoľnené tempo, budete vystavovať tvár slnku, fotiť krajinu, kochať sa výhľadmi, sledovať freeriderov v okolitých žľaboch, alebo malých i veľkých závodníkov trénujúcich v brankách. Lyžovačke na ľadovci Stubaital by patril plný počet bodov, nebyť pár chybičiek krásy, z ktorých musíme vytknúť aspoň vleky (veľa starých dvojkotiev) a preľudnenosť.

Ďalšie Alpské ľadovce, testy a hodnotenie -> Lyžovanie na ľadovci


Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

Získajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii máte tie najlepšie lyžiarske strediská :
Zillertal Kaprun Zell am See Schladming ski Gastein Stubaital Saalbach Hinterglemm Sölden Kitzbühel Kirchberg Pitztal Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld Hermagor Bad Kleinkirchheim Ischgl Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Tauplitz Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Werfenweng
a veľa ďalších možnosti lyžovačky v Alpách nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop