lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Serfaus-Fiss-Ladis

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Serfaus-Fiss-Ladis

Lyžiarske stredisko Serfaus-Fiss-Ladis (1.200-2.770m) bolo v posledných rokoch už veľa krát vyhodnotené ako najlepšie zimné stredisko zamerané na rodiny. Zimná rodinná dovolenka v tomto tirolskom kraji patrí skutočne na špičku v kategórii rodinnej lyžovačky. Od miestnych nadšencov podnikajúcich v zimnej turistike by sa mohli učiť všetci, ktorí chcú budovať moderné zimné lyžiarske strediská, v ktorých je dôležitá kvalita služieb a starostlivosť personálu, široké možnosti zábavy a športovo -rekreačných aktivít, špičkové technické vybavenie, ale aj osobné nadšenie, inovácia a kreativita. Najlepším meradlom toho, že sa veci robia správne, nie sú len početné ocenenia popredných medzinárodných inštitúcií, ale poďakovania a úsmevy na tvárach odchádzajúcich hostí, ktorí si už pri odchode rezervujú pobyt na ďalšiu sezónu, presne tak funguje lyžovanie Serfaus-Fiss-Ladis, rodinné stredisko.

Ubytovanie Serfaus-Fiss-Ladis - Top5

Región Serfaus Fiss Ladis ponúka široký výber ubytovania. Hotely, penzióny, apartmány, nocľah len s raňajkami, rôzne špecializované, na wellness zamerané ubytovacie zariadenia, rodinné alebo detské hotely.

Ubytovanie Hotel Amadeus, Serfaus
Ubytovanie Hotel Alpenruh, Serfaus
Ubytovanie Hotel Castel, Serfaus
Ubytovanie Hotel Garni Noldis, Serfaus
Ubytovanie Hotel  Fisser Hof, Fiss

Ubytovanie Serfaus-Fiss-Ladis / celkom (-10-)

Lyžiarske stredisko Serfaus-Fiss-Ladis

Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko / Serfaus-Fiss-Ladis
Ski mapa Serfaus-Fiss-Ladis

Ski mapa Serfaus-Fiss-Ladis (pdf) Skipass Obrázky (24)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (5*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (5*)
Turistika  hodnotenie - rating (4*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.200 - 2.770 m n.m.
Sezóna: 03.12. - 29.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 79%
Vzdialenosť: Bratislava - Serfaus 656 km

Vleky 12+30 (detské pásové)
Sedačky 15
Kabínky 12
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 39 ( kapacita 84.500 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 42 km / 22%
Zjazdovky stredné 115 km / 62%
Zjazdovky ťažké 30 km / 16%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 187 km

Skipass Serfaus-Fiss-Ladis 2013-14

Skipass Serfaus-Fiss-Ladis

Zimná dovolenka Serfaus-Fiss-Ladis, lyžovačka

Lyžiarska ponuka: 187 km zjazdoviek vo vysokej kvalite upravenosti snehu, prevažujú stredne ťažké a ľahké, ale aj dostatok náročných tratí.
Zjazdovky: ľahké 42 km / stredne ťažké 115 km / ťažké 30 km
Lanovky a vleky: 12 vlekov / 15 sedačiek / 12 kabínky / 30 detských pásov, prepravná kapacita 84.500 os./hod.
Záruka snehu: je zaistená na 73% zasnežovaním tratí (135km). Nad 2000m sa nachádza 135km zjazdoviek.
Sezóna: začiatok decembra - koniec apríla
Vzdialenosti: Insbruck-92km, Bratislava-656km, Praha-570km, Mníchov-186km, Zagreb-614km, Milano-280km
Pomer cena / výkon: 6 dňový skipas (HS) - € 190 / 187 km = (1,01 € / km) ... € 239,50 / 187 km = ( € 1,28 / km)

Jedinečné rekreačné stredisko Serfaus - Fiss - Ladis sa nachádza na náhornej plošine nad údolím tirolskej rieky Inn. Tri dediny s bohatou kultúrnou a historickou tradíciou Serfaus , Fiss a Ladis ležia v nadmorskej výške 1200 - 1400 m na najslnečnejšom mieste v Tirolsku, ktoré má viac ako 2000 hodín slnečného svitu ročne. Lyžiarske stredisko (1200-2770 m.) vybudované na okolitých svahoch, obklopené horským masívom Samnaun a Ötztalské Alpy tvorí nádherné miesto pre zimné športy od decembra do konca apríla. Miestne hotely ponúkajú prvotriedne služby a rozsiahle wellness programy s možnosťou kúpania a relaxácie, ale v zime tu vládne lyžovačka. Zimná dovolenka Serfaus-Fiss-Ladis je rajom pre rodiny. Deti môžu byť pod dohľadom inštruktorov a užívajú si zábavu po celý deň. Zatiaľ si lyžovačky chtiví rodičia zlepšujú svoje lyžiarske schopnosti s dospeláckym inštruktorom, alebo zbierajú rekordy v počte nalyžovaných kilometrov. Keď už máte "v nohách", môžete lyže vymeniť za iné športové náradie, možností je spústa. Pre každého sa nájde ideálne riešenie, skvelá zimná dovolenka pre rodiny.

Snowboard / freeski

Pre snowboardistov je zábavný park a Boarder - X a obrovské voľné priestory pre freeride k dispozícii pre sneho- rezbárov liniek. K dispozícii je permanentná závodná rýchlostná trať, kde môžete súťažiť s priateľmi a časom. Flight & Cross Park Serfaus, Snowpark Fiss-Ladis.

Bežky

Na vrcholovej stanici Komperdell v 2000m výške sa nachádza Take off Center so šatňami a sprchou. Tu sa môžu bežkári pripraviť na 132km tratí korčuliarskych aj klasických prevažne ťažkých a stredne ťažkých (1200 -2000m). Trate sú zdarma, potrebný lístok na lanovku.

Rodina deti

Kvalifikovaný personál je pripravený postarať sa o malých návštevníkov po celý deň, alebo pár hodín, či večer. Detské jasle a škôlky - Murmli jasle, Detský svet snehu v Serfaus, pre deti od 3 rokov, prvá detská lanovka v Európe, iglu dediny, dinosaurí les, zoo, reštaurácia pre deti.

Aprés-ski

Stredisko sa zameriava na rodinné potreby, preto nepatrí k prioritám miestnych poriadať extravagantnú zábavu spojenú s popíjaním. Niekoľko reštaurácií a barov však myslelo aj na rodičov a mladých návštevníkov, ktorí si chcú užiť zimnú dovolenku aj pri poháriku grogu a s priateľmi prebrať zážitky z lyžovačky.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú bohaté programy celodennej, večernej i nočnej zábavy pre celú rodinu - jazda na saniach za koňmi, sánkovanie, turistika na snežniciach, curling, zimná pešia turistika, snowbiking, airboarding a mnoho ďalších foriem zábavy a športov na snehu. Celkom 100 km peších tratí pre zimnú turistiku.

Svahy a sneh

Spolu 187km kvalitne upravených zjazdoviek, z ktorých môže byť 135km vylepšených technickým snehom. Nočné lyžovanie, široké zjazdovky pre kvalitný carving. Pravidelne udržiavané bežecké trate rôznych tried spolu 132km, z toho 52,5 je korčuliarskych a 20km je položených vo vysokých nadmorských výškach. Sánkarská dráha 10 km. Rodinný Park v Serfaus, Iglu dedina a mini-ski-doo stopy, Murmlipark pre začiatočníkov, Boarderclub a Funpark s BoarderX pre pokročilých a celú rodinu.

Lanovky a vleky

lyžiarom v stredisku Serfaus-Fiss-Ladis poslúži 70 dopravných zariadení, 12 kabínkových lanoviek, 15 sedačiek, 12 vlekov, 30 magických pásových kobercov a lyžiarskych vlekov, 1 obecné metro. Prepravná kapacita: 84.500 osôb za hodinu, moderné lanovkové technológie. Vyhrievané a čalúnené sedenie na lanovkách.

Starostlivosť o deti

Kvalifikovaný personál je pripravený postarať sa o malých návštevníkov po celý deň, alebo pár hodín, či večer. Detské jasle a škôlky: Murmli jasle v údolnej stanici vlekov v Serfaus sú určené pre deti do 5r., Bertina materská škola v údolnej stanice Möseralmbahn vo Fiss je pre deti od 3 mesiacov. Detský svet snehu v Serfaus: Kurzy pre deti od 3 rokov, prvá detská lanovka v Európe, systém multimediálneho zjazdového lyžovania na Murmli trati, iglu dediny, Murmli Park, Dinosaurí les, zoo, reštaurácia pre deti. Bertina Zem detí v Ladis Fiss - kurzy pre deti od 3 rokov, Bertina detská reštaurácia Kinder - Planet, reštaurácia Sonnenburg pre rodinné dobrodružstvo, Bertina lyžiarska TV s priamym prenosom z lyžiarskych detských škôl.

Serfaus metro

Jedinečné riešenie miestneho dopravného systému v Serfaus vzniklo už roku 1985. Metro je zadarmo, tichý podzemný vlak je šetrný k životnému prostrediu. Vedie z parkoviska v Serfaus a má 4 zastávky, je to najkratšie a najmenšie metro na svete, jeho dĺžka je iba 1300m, kapacita je 2000 osôb za hodinu. Zváža najmä lyžiarov k vlekom. Automobilová doprava v stredisku je výrazne obmedzená, do Serfaus sa síce doveziete svojim autom, ale zaparkujete na odstavných parkoviskách. Ak sa doveziete až ku svojmu hotelu, auto ostáva počas celého vášho pobytu mimo prevádzku. Tieto ochranárske opatrenia šetria životné prostredie.

Lyže požičovne, predaj, testovanie

V Serfaus je požičovňa lyží a lyžiarok, a iného zábavného športového vybavenia pre deti aj dospelých. Niekoľko hotelov v Fiss a Ladis majú svoje vlastné lyže na stanici lanovky, kde ich môžu použiť hostia zdarma. S1 centrum v spodnej časti lanovky Komperdell v Serfaus sú športové obchody, 24 hodinová lekárska služba, VIP salónik, piano bar so živou hudbou každý deň. Fisser Flieger na hornej stanice Möseralm, tieto unikátne lietadlá sú pripevnené na valce, ktoré kĺžu po oceľovom lane. Až štyria cestujúci môžu naraz vychutnať pocit z lietania vo výške 8 až 47 m nad zemou. Skyswing na hornej stanice Möseralm, obria hojdačka ( 15m polomer, 22 m výška zdvihu ) vám umožní zažiť pocit beztiaže z najvyššieho bodu pri prechode do 12 m voľného pádu. Servis športového náradia poskytujú požičovne lyží, za poplatok možné testovanie lyží, rôzne značky, objavte správne lyže a lyžiarsky výstroj pre svoj temperament.


Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

Získajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii máte tie najlepšie lyžiarske strediská :
Zillertal Kaprun Zell am See Schladming ski Gastein Stubaital Saalbach Hinterglemm Sölden Kitzbühel Kirchberg Pitztal Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld Hermagor Bad Kleinkirchheim Ischgl Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Tauplitz Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Werfenweng
a veľa ďalších možnosti lyžovačky v Alpách nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop