lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Sölden

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Sölden

Lyžiarske stredisko Sölden ( 1.377 - 3.250m ) - lyžovanie so stopercentnou garanciou snehu, vďaka nadmorskej výške nad tritisíc metrov, dvom areálom na ľadovci aj dostatočne hustej sieti umelého zasnežovania. Vybavené 34 najmodernejšími prepravnými zariadeniami s kapacitou 72.000 osôb za hodinu, dĺžka zjazdoviek dosahuje úctyhodných 150 km, prevažne strednej obtiažnosti s kvalitne upraveným povrchom. Hlasovaním návštevníkov sa toto stredisko zaradilo medzi TOP 10 rakúskych lyžiarskych areálov, kde zotrváva niekoľko rokov. Lyžiarske stredisko Sölden patrí medzi pravidelných usporiadateľov pretekov o svetový pohár v zjazdovom lyžovaní. Po skončení lyžovačky sa môžete zabaviť v niektorom z množstva barov, diskoték, či využiť čas plávaním, masážou či v saune. Lyžovanie Sölden je ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, univerzálne lyžiarske stredisko.

Ubytovanie Sölden - Top5

Pre návštevníkov má Sölden ubytovanie hotelové aj apartmánové, ceny v streisku sú vyššie primerane zvuku značky "lyžovačka Sölden". Kľud v stredisku nehľadajte, Sölden patrí k vyhláseným centrám nočnej zábavy. Z bohatej ponuky ubytovania vyberáme vaše najobľúbenejšie a najpredávanejšie ubytovacie zariadenia:

Ubytovanie Hotel Erhart, Sölden
Ubytovanie Hotel Regina, Sölden
Ubytovanie Hotel Central, Sölden
Ubytovanie Hotel Elisabeth, Sölden
Ubytovanie Penzión Bergblick, Sölden

Ubytovanie Sölden celkom (65)

Lyžiarske stredisko Sölden

Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko / Sölden
Ski mapa Sölden
Ski mapa Sölden (jpg) Skipass

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (5*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (5*)
Bežky  hodnotenie - rating (3*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (2*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.377 - 3.340 m n.m.
Sezóna: 24.09. - 01.05.
Záruka snehu: zasnežovanie 60%
Vzdialenosť: Bratislava - Sölden 646 km

Vleky 8
Sedačky 19
Kabínky 7
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 34 ( kapacita 70.500 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 69 km / 46%
Zjazdovky stredné 51 km / 34%
Zjazdovky ťažké 30 km / 20%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 150 km

Skipass Sölden 2013-14

Skipass Sölden

Zimná dovolenka Sölden, lyžovačka

Lyžovanie Sölden je značka, ktorá sa dobre predáva, známa medzi fanúšikmi lyžovania či ste rekreačným, alebo profesionálnym lyžiarom. Zraky všetkých sa upriamia na Sölden už v októbri, po dlhom lete je na čase preniesť sa do zimy a kde inde by to bolo vhodné urobiť, ako práve na úvodnom podujatí svetového pohára v zjazdovom lyžovaní mužov a žien. Kto nemôže navštíviť Sölden osobne v tomto termíne (predposledný októbrový víkend), určite sa na zimnú atmosféru naladí prostredníctvom televíznych prenosov. Pre nás ide o povinnú jazdu, hneď po obrovskom slalome svetovej špičky absolvujeme jeden z hlavných ski-testov nového lyžiarskeho výstroja, ktoré tiež prebiehajú už niekoľko desaťročí v Söldene. Po týchto významných udalostiach prechádza stredisko pomaly do plnej lyžiarskej sezóny. Z lyžovania na dvoch ľadovcoch vo vrchnej časti rezortu sa koncom novembra stáva zjazdným celý areál so 150 km tratí. Zima v Söldene sa nesie v duchu deň na snehu, večer a noc v bare. Neodporúčame jazdiť v uzavretej kabínkovej lanovke s neznámymi, ktorí oslavovali do rána. Po pár minútovej jazde by ste sa mohli priotráviť z alkoholových výparov. Na svahoch sa výdatne aromatizovaným "apreskáčom" tiež radšej vyhnite, niektorí sa vyžívajú v kotrmelcovom lyžovaní až do ukončenia prevádzky vlekov a potom šup ho rovno do kravína na novú apres-ski párty. Nuž aj takto môže vyzerať zimná dovolenka na horách, len si asi treba po jej ukončení vybrať pár dni voľna na zotavenie.

Snowboard / freestyle / freeride

Milovníci freestyle a snowboardu určite vychutnajú Swatch Snowpark v oblasti Giggijoch. Perfektne upravené a udržiavané skoky s video záznamom svojich kúskov na veľkej obrazovke na konci parku. Vstup zdarma, pravidlá Fis, výška 2.450m n.m.

Bežky

Sölden nie je považovaný práve za raj bežkárov, ale aj tu sa nachádza 17 km stopy. Bežkársky skibus premáva do susedných oblastí Längenfeld, Huben, Gries, kde je k dispozícii 55 km tratí pre obidve techniky s možnosťou výučby behu na lyžiach.

Rodina deti

Deti do 6r. lyžujú zdarma. Napriek tomu, že stredisko je známe ako centrum večierkov, nie je problém zabezpečiť opatrovanie detí cez agentúru. Škôlky pre deti od 6 mesiacov. Bazén v Aqua Dome, detské závody raz týždenne, detský funpark na Giggijochu.

Apres-Ski

V Söldene a na svahoch nad mestom vedia dobre ako má vyzerať apres-ski párty. Tunajším mottom je „túžba po vyrozprávaní zážitkov z lyžovačky medzi horúcimi rytmami s tekutou stravou“. Po dobrej domácej večeri sa ešte pokračuje v Harley's Rock Bar, Q-Stall, Snow Rock Cafe, KPS+Friends, Partyhaus, Fire+Ice … až do rána.

Turistika, zimné aktivity

Približne 30 km značených a udržiavaných zimných turistických chodníkov ponorených do prekrásnej a nedot-knutej prírody a snehu, pešo alebo na snežniciach. Zoznam trás je k dispozícii v každej recepcii hotela, alebo v informačnej kancelárii Sports Arena.

Svetový pohár v lyžovaní Sölden

Svetový pohár v lyžovaní Sölden, víťazka 2013 Lara Gut
Závody o svetový pohár v lyžovaní každoročne začína úvodný obrovský slalom mužov a žien v lyžiarskom stredisku Sölden na ľadovci Rettembach. Zjazdovka v Söldene patrí k najstrmším z celého seriálu SP, tunajší obrák je považovaný za jeden z najťažších v tejto disciplíne v mužskej časti pretekov. V ženskej suverénne vedie. Napriek tomu ženy dokážu excelentne zvládnuť túto trať. Červeno-čierna zjazdovka Rettembach začína vo výške 3.140m n.m. Trať obrovského slalomu štartuje väčšinou o niečo nižšie, štartovou bránou v 2.991 m n m cieľ sa nachádza

v 2.670 m, prevýšenie 321m. Máte záujem o vzrušujúcu atmosféru svetových závodov a napínavých súbojov svetovej špičky? Rezervujte si októbrový termín na lyžovačku v Söldene. Zažijete na vlastné oči zahájenie SP v lyžovaní a súboje majstrov dlhého oblúka akými sú Ted Ligety, Marcel Hirscher, Alexis Pinturault, Aksel Svindal, Adam Žampa a ďalšie zvučné mená vrcholového lyžovania. Pridanou hodnotou bude zaiste predchádzajúca súťaž žien, ktoré často dokážu predviesť napínavejší závod než muži.

Termín konania pretekov v stredisku Sölden je vždy koncom októbra. Súťažná disciplína obrovský slalom pre mužov aj pre ženy v dvoch dňoch po sebe. Zahájenie sezóny si už ťažko predstaviť za iných podmienok a v inom stredisku, než na ľadovci Rettembach v Söldene.
Výsledky ženy:

2019 - 1. ______, 2. ______, 3. ______, (22.10.2019)
2018 - 1. Worley, 2. Brignone, 3. Shiffrin,
2017 - 1. Rebensburg, 2. Worley, 3. Moelgg,
2016 - 1. Gut, 2. Shiffrin, 3. Bassino,
2015 - 1. Brignone, 2. Shiffrin, 3. Weirather,
2014 - 1. Fenninger, 2. Shiffrin, 3. Brehm,
2013 - 1. Gut, 2. Zettel, 3. Rebensburg,
2012 - 1. Maze, 2. Zettel, 3. Koehle,
2011 - 1. Vonn, 2. Rebensburg, 3. Goergl,
2010 - 1. Rebensburg, 2. Hoelzl, 3. Moelgg,
2009 - 1. Poutiainen, 2. Zettel, 3. Karbon,
Výsledky muži:

2019 - 1. ______, 2. ______, 3. ______, (23.10.2019)
2018 - zrušené,
2017 - zrušené,
2016 - 1. Pinturault, 2. Hirscher, 3. Neureuther,
2015 - 1. Ligety, 2. Fanara, 3. Hirscher,
2014 - 1. Hirscher, 2. Dopfer, 3. Pinturault,
2013 - 1. Ligety, 2. Pinturault, 3. Hirscher,
2012 - 1. Ligety, 2. Moelgg, 3. Hirscher,
2011 - 1. Ligety, 2. Pinturault, 3. Schoerghofer,
2010 - storno
2009 - 1. Cuche, 2. Ligety, 3. Janka,
Svetový pohár v lyžovaní - program pretekov a výsledky SP v alpskom lyžovaní

Lyžovanie na ľadovci Sölden

Naše hodnotenie: hodnotenie, rating 4/5

Lyžiarske stredisko Sölden má k dispozícii hneď dva ľadovce, ľadovec Rettenbach (3.340m) a ľadovec Tiefenbach (3.249m) - naše pravidelné každoročné jesenné lyžovanie na ľadovci v Söldene je spojené so zahájením lyžiarskej sezóny. My sami sa tu správne naladíme na zimu a sneh, aby sme boli autentickejší v službách pre našich zákazníkov. Po návrate domov nám ide práca oveľa pružnejšie aj napriek tomu, že za oknami kancelárie stále panuje pestrofarebná jeseň. Keď už máme prvé kilometre na zjazdovkách v nohách, radi týmto zážitkom nainfikujeme

našich nedočkavých zimných zákazníkov - lyžiarov. Neskorá jeseň na rakúskych ľadovcoch pôsobí ukľudňujúco, nikto sa nikam neponáhľa, väčšina priaznivcov lyžovania,ktorí sa takto zavčasu objavia na lyžiach si vie prvé dni sezóny vychutnať. Okolo seba vidíte samé blažené tváre, ešte sa nevytvárajú rady na vleky, na zjazdovkách je dosť miesta, svahy sú kvalitné až do záverečnej, jednoducho idylka na snehu. Tri až päť dní potestujeme horúce novinky od Atomicu, Rosignolu, Fischera a podobne, pozdravíme sa s dlhoročnými priateľmi, ktorí sem jazdia taktiež pravidelne v rovnakom termíne, za podobným účelom - zahájiť, testovať, kochať, navnadiť.

Ak sa podarí počasie, čo býva skoro pravidlom, tak je zážitok z prvej lyžovačky na ľadovci dokonalý. Kto má ostré hrany môže si prejsť ešte viditeľnú, poriadne zľadovatelú stopu obráku, ktorú tu zanechali pred pár dňami majstri ako Ligety, Hirscher, Žampa, alebo majsterky ako Maze, Worley, Fenninger. Atmosféra sveťáku je cítiť ešte pár dní, po skončení závodov, niektorí z pretekárov hneď neodcestovali a pobyt v Söldene využili aspoň na pár dní trénovania. Na lanovke prehodíte pár slov s niektorou z lyžiarskych hviezd a večer si s nimi zaskotačíte v bare. Taký je Sölden, komfortný, športový, zábavný a päť hviezdičkový.


ďalšie Alpské ľadovce -> Lyžovanie na ľadovci

Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

Získajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii máte tie najlepšie lyžiarske strediská :
Zillertal Kaprun Zell am See Schladming ski Gastein Stubaital Saalbach Hinterglemm Sölden Kitzbühel Kirchberg Pitztal Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld Hermagor Bad Kleinkirchheim Ischgl Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Tauplitz Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Werfenweng
a veľa ďalších možnosti lyžovačky v Alpách nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop