lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Kaunertal

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Kaunertal

Lyžovanie na ľadovci Kaunertal patrí k príjemným rodinným aktivitám na jarnom slniečku vo vysokých Alpách. Kaunertálsky ľadovec ponúka lyžovanie na 36 km zjazdoviek všetkých náročností v nadmorskej výške od 2.150 - 3.160 m. Len niekoľko kilometrov vzdušnou čiarou leží v susednom údolí ďalšie ľadovcové lyžiarske stredisko Pitztal, kam vedú aj turistické trasy z Kaunertalu. V porovnaní so susednými strediskami na svahoch v Kaunertal vládne ešte stále relatívne pokojnejšia atmosféra. Prevažujúce ľahké a stredne ťažké zjazdovky, kľud, nádherná panoráma okolitých trojtisícoviek, ktorým vládnu Weisskugel 3.712 m a Weissspitze 3.518 m a hlavne cenové zvýhodnenie láka rodiny. Široké zjazdovky, voľné terény a výborný snowpark sú lákadlom pre snowboardistov.

Ubytovanie Kaunertal

Pre ubytovanie návštevníkov ľadovcového lyžiarskeho strediska Kaunertal najlepšie vyhovuje ubytovanie vo Feichten 1.273 m / 1.700 lôžok, odkiaľ sú lanovky Ochsenalm 2.150m vzdialené 17 km. V prípade nepriaznivých snehových podmienok je možné pokračovať autom ešte 9 km až do 2.750 m pod ľadovec.

Hotel Kaunertalerhof, Feichten
alpenhotel AUER, Feichten
Erlebnishotel FENDELS
Hotel Tia Monte

Lyžiarske stredisko Fendels je dobre dostupné z rovnomennej dedinky 1.325 m / 1.000 lôžok, ktorá sa nachádza priamo pod lyžiarskymi svahmi, alebo z nižššie položeného Ried im Oberinntal 900 m / 1.200 lôžok, odkiaľ vedie kabínka do lyžiarskeho strediska.

Lyžiarske stredisko Kaunertal - Fendels

Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko / Kaunertal
skimapa Kaunertal

Ski mapa (jpg) Skipass

Lyžiarske trate: - ľahké 28 km (54%) - stredné 16 km (31%) - ťažké 8 km (15%) . . . spolu 52 km
Lanovky a vleky: - kabínka 2 - sedačka 3 - vleky 13, . . . kapacita 21.950 os/hod.

Lyžovanie na ľadovci Kaunertal

Naše hodnotenie: hodnotenie, rating 4,5/5

Kaunertaler Gletscher (2.150 - 3.160 m n.m.) - lyžovanie na najmladšom rakúskom ľadovci vyhľadávajú národné tímy za účelom tréningov najmä na jesennú prípravu pred svetovým pohárom. Priaznivé ceny, slnko a ľahké zjazdovky sem lákajú rodiny s deťmi, široké pláne zase snowbordistov. Mnoho voľných terénov pre freeriderov im zaručí zážitok výnimočnej 5 hviezdičkovej lyžovačky v prašane. Z údolnej stanice Ochsenalm 2150m vedie cez medzistanicu až do ľadovcovej výšky 2750m lanovka. Odtiaľ je možné pokračovať ešte vyššie piatimi vlekmi, alebo kabínkovou lanovkou

až do výšky 3.260 m na vrchol Karlesspitze. V prípade nepriaznivého stavu snehu je možné vystúpať autom až do 2.750m, kde sa ocitnete vo svete večného snehu. Cesta do tejto výšky je pre autá dosť náročná, z Feichten je to 27 km, resp. do nižššieho Ochsenalm 17 km strmého stúpania. Ak chcete šetriť auto, môžete použiť skibus, ktorý je v cene skipasu. Najvyšším bodom v stredisku je vrchol Weissseespitze (3.518 m), ktorý bude v krátkej budúcnosti sprístupnený lanovkou a stane sa najvyšším prístupným miestom v Rakúsku (zatiaľ vedie susedný Pitztal 3.440 m). Z vrcholov Karlesspitze a Norderjoch vedie niekoľko dlhých freeride lyžiarských trás v krásnej prírode až do spodnej stanice lanoviek v Ochsenalm a k jazeru Gepatschsee. Pre deti je k dispozícii "svet detí" na ľadovci, ale aj v obci Feichten, kde sa nachádza jeden detský vlek.

Naše testovanie na ľadovci Kaunertal dopadlo na dva krát dosť odlišne. Úplne prvý krát sme sa na Kaunertal vychystali hneď po úvodných pretekoch svetového pohára v Soldene. Vravíme si, na Kaunertal čo by kameňom dohodil, pohybujeme sa v jeho blízkosti už toľký krát a nikdy sa naň nevychystáme? Nuž sme pred pár rokmi koncom októbra skúsili polyžovať jeden deň. Asi sme si vybrali ten najhorší termín, smolný deň. Vietor, hmla, málo snehu veľa ľudí a dva dosť dlhé odvisnutia v lanovke bez pohybu, to sa body prideľujú veľmi zťažka. Na druhý krát sme zažili počas obchodnej cesty dva dni lyžovačky v úplne opačnom nastavení parametrov, slniečko, modrá obloha, hromada snehu, proste romantika jedna báseň. Na druhý krát sme svorne udelili 3x po 5 bodov, takže výsledný priemer urobíme 4,6 hviezdičky z piatich ? ;-) ;-) ;-)

Lyžiarske trate na ľadovci: - ľahké-20 km (55%) - stredné-10 km (28%) - ťažké-6 km (17%) . . . spolu 36 km
Lanovky a vleky: - kabínka-1, sedačka-2, vleky-5, . . . kapacita 12.780 os/hod.

ďalšie Alpské ľadovce -> Lyžovanie na ľadovci

Lyžovanie v stredisku Fendels

Lyžiarske stredisko Fendels (1.352 - 2.300 m) leží na svahoch Roter Schrofen 2.702m na začiatku údolia Kaunertal, neďaleko od známeho rodinného lyžiarskeho strediska Serfaus-Fiss. Priamo pri diaľnici, ktorá vedie z Insbrucku pozdĺž rieky Inn do Švajčiarska, stojí v dedinke Ried im Oberinntal 900m stanica lanovky, ktorá vedie do obce Fendels 1.352 m. Odtiaľ pokračovanie sedačkou do Sattelklause 1.874, alebo lyžovačka 5 vlekov, detský park "kinderland", osvetlená sánkarská dráha, nočné lyžovanie, snowpark. Perfektne upravené trate, zasnežované 63%.


sezóna: december - apríl
Lyžiarske trate Fendels: - ľahké-8 km (49%) - stredné-6 km (38%) - ťažké-2 km (13%) . . . spolu 16 km
Lanovky a vleky: - kabínka 1, sedačka 1, vleky 6, . . . kapacita 9.170 os/hod.

Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

zbierajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, najlepšie lyžiarske strediská : Zillertal Kaprun - Zell am See Schladming Gastein Stubaital Saalbach - Hinterglemm Sölden Pitztal Kitzbühel Kirchberg Wilder - Kaiser - Brixental Flachau Nassfeld - Hermagor Bad Kleinkirchheim Dachstein West - Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Ischgl Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal - Sillian Seefeld Katschberg - Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Tauplitz Werfenweng

a ďalšie možnosti nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop