lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ski-mapa, skimapy
Ski mapy - sú základnou pomôckou každého lyžiara ako vyrať vhodné lyžiarske stredisko, zjazdové trate, lanovky, vleky skimapa.
lyžovanie-alpy.sk/skimapy/
Rakúske ľadovce
jarná lyžovačka, Rakúske ľadovce, alpské ľadovce, jarné lyžovanie celoročná lyžovačka nad 3.000 m, zjazd Talianske ľadovce.
lyžovanie-alpy.sk/ľadovce/

Lyžovanie Kaprun - Zell am See

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Kaprun - Zell am See

Lyžiarske stredisko Kaprun - Zell am See ( 800 - 3.030 m) - jedna z najobľúbenejších oblastí medzi slovenskými a českými lyžiarmi ponúka lyžovačku na ľadovci Kitzsteinhorn v nadmorskej výške 3.029 m. Celkom viac ako 130 km lyžiarskych tratí, 54 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou vyše 77.000 os. za hodinu. Lyžiarske stredisko Kaprun - Zell am See uspokojí aj milovníkov bielej stopy s 200 km bežeckých tratí a snowboardu s dvomi areálmi, z ktorých jeden sa nachádza na ľadovci. Okrem lyžovačky ponúka stredisko Kaprun - Zell am See mnohé ďalšie športové aktivity, napr. osvetlenú sánkarskú dráhu, zimný štadión ( Zell am See ), curling a zábavu v typických krčmičkách, kaviarňach a baroch. Lyžiarske areály Kaprun a Zell am See nie sú vzájomne prepojené na lyžiach, spojenie medzi nimi je dobre zabezpečené skibusmi - cestovný lístok = platný skipass.

Ubytovanie Kaprun - Top5

Top výber ubytovania v jednom z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk našich lyžiarov nie je vôbec jednoduchý. Z bohatej ponuky ubytovania v Kaprun a Zell am See vyberáme najobľúbenejšie ubytovacie zariadenia:

Ubytovanie Hotel Mitteregger, Kaprun
Ubytovanie Hotel Barbarahof, Kaprun
Ubytovanie Hotel Sonnblick, Kaprun
Ubytovanie Hotel St. Florian, Kaprun
Ubytovanie Apartmány Edvi, Kaprun

Zobraziť ďalšie možnosti -> ubytovanie Kaprun-Zell am See (90)

Ubytovanie Zell am See - Top5

Výber z pestrých možností ubytovania v Zell am See, najlepších 5 ubytovacích zariadení podľa zákazníkov:

Ubytovanie Hotel Schwebebahn, Zell am See
Ubytovanie Hotel Seevilla Freiberg, Zell am See
Ubytovanie Hotel Glaserer Haus, Zell am See
Ubytovanie Apartmány Kristall, Zell am See
Ubytovanie Rezidencia Schönblick, Zell am See

Lyžiarske stredisko Kaprun - Zell am See

Lyžovanie Rakúsko / Salzburg / Kaprun - Zell am See
Ski mapa Kaprun-Zell am See

Skimapa Kaprun-Zell am See
Obrázky

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (5*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (3*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 760 - 3.030 m n.m.
Sezóna: 21.11. – 01.05.
Záruka snehu: ľadovec, zasnežovanie 79%
Vzdialenosť: Bratislava - Zell am See 429km

Vleky 20
Sedačky 17
Kabínky 12
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 49 ( kapacita 84.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 57 km / 41%
Zjazdovky stredné 49 km / 36%
Zjazdovky ťažké 32 km / 23%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 138 km

Skipass Kaprun - Zell am See 2013-14

Skipass Kaprun - Zell am See

Zimná dovolenka Kaprun - Zell am See, lyžovačka

Pohľad, ktorý ponúka lyžiarovi najznámejší rakúsky ľadovec Kitzsteinhorn sa vryje hlboko v pamäti. Z vrcholovej stanice lanovky z nadmorskej výšky 3.029m vidieť rad mohutných bielych vrcholov a v údolí prírodnú ľadovú plochu jazera v Zell am See. Pohodlné lyžiarske svahy lákajú na rodinnú lyžovačku vo vysokohorskom prostredí. Europasportregion ponúka takmer 140 km lyžiarskych tratí, 54 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou vyše 84.000 osôb za hodinu. Pohodový Ski-resort uspokojí aj milovníkov bielej stopy s 200 km bežeckých tratí, ale aj snowboardových nadšencov tromi lyžiarskymi strediskami Kitzsteinhorn (900-3.029m), Maiskogel (800-1.675m), Schmidttenhohe (757-2.000m), časť ktorých sa nachádza na ľadovci. Okrem lyžovačky ponúka zimná dovolenka Kaprun Zell am See mnohé ďalšie športové možnosti ako večernú osvetlenú sánkarskú dráhu, zimný štadión v Zell am See, curling a samozrejme pestrú polyžovačkovú zábavu v typických rakúskych krčmičkách a baroch.

Snowboard / freestyle / freeride

Na Schmittenhöhe v Rodeo-Funparku sa každý týždeň konajú Flying Night Show, jeden z najlepších areálov pre snowboard a freestyle. Množstvo voľných terénov pre freeride sa nachádza na ľadovci Kitzsteinhorn, ktorý býva centrom mladých milovníkov freestyle a snowboard po celú zimu.

Bežky

V Europasportregion sa nachádza 200km bežeckej stopy, zaujímavá je 3km stopa na ľadovci (2.800m), ktorá je udržiavaná po celý rok. V Kaprune sú dve nočné trate (každá 4km) osvetlené do 22 hod, výborné podmienky na prebehnutie, preto si nezabudnite pribaliť aj bežky.

Rodina deti

O najmenších návštevníkov je tu výborne postarané, inštruktori, opatrovateľky, detské lyžiarske škôlky, sánkovanie, atrakcie, aquapark, snehový sochári, detské preteky. Ľadovec Kitzsteinhorn je magnetom pre deti a najmä mladých snowboardistov. Rodina a deti sú vítané.

Apres-Ski

Diskotéka a párty po lyžovačke v Zell am See vo veľkom štýle, zábava v niekoľkých baroch, ale aj nádherné posedenie v reštauráciách a baroch v Alpin centre na ľadovci ponúkajú možnosti dať si dobrý drink či pohár vareného vína po lyžovačke. Milovníci bujného apres-ski a nočného života si tiež prídu na svoje.

Turistika, zimné aktivity

13 km trás v okolí Kaprun, horské cesty do kopca, alebo po rovine s rôznymi možnosťami pre zastavenie nižšej a strednej náročnosti. 20 km trás okolo jazera v Zell am See na príjemné prechádzky, snežnicové túry na Schmittenhöhe, turistika na slušnej úrovni.

Jarné lyžovanie na ľadovci Kitzsteinhorn

Naše hodnotenie: hodnotenie, rating 4/5

Ľadovec Kitzsteinhorn (3.203m) - pre jarné lyžovanie na ľadovci sme otestovali jeden z najobľúbenejších ľadovcov v Rakúsku. Asi po hodine jazdy zo Salzburgu sa ocitáme v mestečku Zell am See. Náš tachometer zaznamenal 435 km z Bratislavy. Z balkóna hotelovej izby robíme prvé fotky bieleho vrcholu, ktorý sa chystáme v najbližších dňoch zlyžovať. Počas večernej prechádzky malebným mestečkom sa nám potvrdzuje, že najobľúbenejší ľadovec medzi našimi a českými lyžiarmi je bez pochyby kaprunský Kitzsteinhorn. Potvrdzujú to značky na zaparkovaných autách,

ale aj osadenstvo v miestnych reštauráciách a baroch. Ráno okolo 8 hodiny vyrážame autom na parkovisko pri údolnej stanici lanovky. Po prvom úseku nás kabínka vyvezie ponad strmé skaliská do medzistanice Langwied 1.976 m, nad ktorou sa rozprestierajú biele pláne ľadovca. Pomocou 15 lanoviek a vlekov je prístupných 40 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek ako aj množstvo voľného priestoru pre freeride a snowboard. Atmosféru umocňuje slnečné počasie, nádherné scenérie a vkusné reštaurácie na svahoch. Vleky a lanovky sú moderné a rýchle, lyžuje sa bez zbytočného čakania v radoch. Trate upravuje aj počas dňa skupinka vedľa seba jazdiacich ratrakov. Už po prvej jazde z vrchola (prístupný lanovkami až do 3.029m) sa nám derie z hrdla citoslovce waw.

Po troch hodinách bez zastávky cítiť najazdené kilometre v nohách, je čas na oddych. V kreslách pred bufetom popíjame horúci čaj, kocháme sa zjazdami snowboardistov v okolitých žľaboch a chytáme bronz. Po druhom kole lyžovačky príde na rad ľahký obed, po ňom ďalšia polhodinová prestávka na slnku. Záver dňa zvoľníme tempo a jazda samotná je už len prostriedkom na vstrebávanie skvelej atmosféry a fotografovanie panorámy. Jediným nedostatkom, aj keď zanedbateľným je fakt, že z ľadovca nadol nevedie žiadna lyžiarska trať. Pre návrat na parkovisko musíme použiť lanovku, no napriek tomu test dopadol takmer na výbornú. (4 / 5*)

Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

zbierajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, najlepšie lyžiarske strediská : Zillertal Kaprun - Zell am See Schladming Gastein Stubaital Saalbach - Hinterglemm Sölden Pitztal Kitzbühel Kirchberg Wilder - Kaiser - Brixental Flachau Nassfeld - Hermagor Bad Kleinkirchheim Dachstein West - Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Ischgl Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal - Sillian Seefeld Katschberg - Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Tauplitz Werfenweng
a ďalšie možnosti nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop