lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Mölltal

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Mölltal

Lyžovanie Mölltal ( 1.200 - 3.120 m.n.m.) - známe a obľúbené lyžiarske stredisko Mölltal poskytuje lyžovanie na ľadovci Mölltaler Gletscher. Mnoho skalných priaznivcov rekreačného lyžovania a pretekárov si predlžuje počet lyžiarskych dní v roku lyžovaním na ľadovci v predtermíne (jesenná lyžovačka) resp. neskoro na jar. Najdlhšou podzemnou lanovkou v Alpách sa dostanete z údolnej stanice pri parkovisku za 8 minút až do výšky 2.200 m. Z medzistanice potom premávajú lanovky a vleky už len nad zemským povrchom, najprv do stanice Slnečná terasa 2.800m, kde je obrovská reštaurácia s vonkajšou terasou. Odtiaľ lanovkami až do výšky 3.122m n.m., kde na vás čaká 53km upravených zjazdoviek a krásne výhľady na Alpy a najvyššiu horu Rakúska Grossglockner (3.798m). Stredisko je prístupné z Flattach a z Mallnitz. Výborná lyžovačka a zimná dovolenka, záruka snehu, Alpy na dlani.

Ubytovanie Mölltal - Top5.

Údolie pod ľadovcom Mölltal poskytuje ubytovanie pre 3.000 návštevníkov vo Flatachu, Mallnitz a Obervellachu. Prevládajú ubytovacie kapacity strednej kategórie hotelového aj apartmánového typu. Najobľúbenejšie z ponuky ubytovania Mölltal:

Hotel Flattacher Hof, Flatach
Sporthotel Mölltal, Flatach
Apartmány Mentil, Flatach
Gasthof Innerfraganter Wirt, Flatach
Hotel Alpenhof, Obervellach

Lyžiarske stredisko Mölltal

Lyžovanie Rakúsko / Korutánsko / Mölltal
Ski mapa Mölltal

Ski mapa Mölltal (jpg) Skipass

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (2*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 2.200 - 3.122 m n.m.
Sezóna: 21.06. - 11.05. celoročná
Záruka snehu: zasnežovanie 72%
Vzdialenosť: Bratislava - Flattach 438 km

Vleky 17
Sedačky 4
Kabínky 7
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 28 ( kapacita 19.800 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 22 km / 25%
Zjazdovky stredné 51 km / 58%
Zjazdovky ťažké 15 km / 17%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 88 km

Skipass Mölltaler Gletscher 2013-14

Skipass Mölltaler Gletscher

Zimná dovolenka Mölltal, lyžovačka

Pod značkou Mölltal vystupujú niekedy dve samostatné lyžiarske strediská Mölltaler Gletscher (2.200-3.122 m) s 53 km zjazdoviek na ľadovci a Ankogell Mallnitz (1.200-2.630m) s 35 km zjazdoviek. Lyžovanie na ľadovci takmer s celoročnou prevádzkou od konca júna do polovice mája. Mesačnú prestávku si robia prevádzkovatelia lanoviek na povinnú údržbu. Dostupnosť lyžovania takmer po celý rok je úžasnou výhodou. Po 4,5 hodinovej jazde autom z Bratislavy obúvate lyžiarky, lyže a kreslíte krivky v ľadovci. V top zimnej sezóne je rozssah lyžiarskych terénov rozšírená o možnosť vyskúšať susednú lyžiarsku oblasť Ankogel, ktorá je len o málo menšia a vrcholy o trocha nižšie, kvalitou zjazdoviek však podobná. Krásne slnečné počasie vyláka na ľadovec množstvo nadšencov najmä v mimosezóne a cez víkendy, kedy býva ľadovec značne preľudnený a nevyhnete sa čakaniu v radoch na vleky.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov a fanúšikov freestyle sa na ľadovci nachádza Gletscher funpark 300m s u-rampou, skokmi, zábradliami, boardecrossová dráha, v oblasti Ankogel 1200m park, dostatok voľných terénov pre freeride.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je kvalitná, celkom 75 km klasických aj korčuliarskych bežeckých stôp ľahkých a stredne náročných, 1 km čierna bežecká stopa.

Rodina deti

Deti do 5 rokov lyžujú zdarma. Detské škôlky a opatrovanie detí od 3 rokov veku, detské lyžiarske školy pre deti od 4 rokov, v oblasti sú aj 2 špeciálne rodinné hotely a jeden so službou opatrovania detí.

Apres-Ski

Žiadne šialené párty, miestna ponuka reštaurácií, barov a pubov prebieha v pomerne pokojnej atmosfére. Oplatí sa vyskúšať Europa bar na medzistanici lanovky, v Malnitzi podnik Schi-Circus.

Turistika, zimné aktivity

V okolí Mölltalu je 35 km upravených turistických chodníkov z toho približne 8 km pre snežnicové túry, ďalšie aktivity – korčuľovanie na prírodnom klzisku, sánkarská dráha, lezenie v ľade, bazény.


Lyžovanie na ľadovci Mölltaler Gletscher

Naše hodnotenie: hodnotenie, rating 4/5

Ľadovec Mölltaler Gletscher (3122m) - v testovaní alpských ľadovcov pokračujeme jesennou lyžovačkou na ľadovci Mölltal, ktorý patrí k najznámejším a najbližšším ľadovcom z Bratislavy. Ubytovanie sme zabezpečili v Sport Hotel Mölltal Flattach s polpenziou, čo je 3* klasika s príjemným servisom, pekné izby, priestranná kúpeľňa s vírivkou za dobré ceny. Po výdatných raňajkách sadáme do auta a po 10 km sa dostávame na veľké parkovisko pri údolnej stanici lanovky. Náš team sa skladá z 3 lyžiarov, vyfasujeme tri dvojdňové skipassy a sadáme do vagóna podzemnej dráhy.

Po niekoľkých minútach jazdy tmavým tunelom sa vynárame na medzistanici 2.200m a z jesennej atmosféry sa ocitáme v zasneženej krajine. Sneh sa tu nachádza iba na severných svahoch a zjazdovkách, ale pokračujeme kabínkovou lanovkou ešte vyššie a snehu určite pribudne. Z kabínkovej lanovky smerujúcej do Eissee 2.800m je nádherný výhľad na okolité hory a jazerá, prechádzame nad jazerom Hochwurtenspeicher ( 2.417 m ) a chatou Duisburger ( 2.573 m ) až sa dostávame na konečnú stanicu Eissee s reštauráciou a veľkou slnečnou terasou. Toto je centrálny uzol lyžiarskeho strediska. Na červenej stene hlavnej budovy vidíme nápis "Mölltaler Gletscher 3.150 m", ale na vrchol musíme použiť ešte jednu z dvoch paralelných sedačiek, ktoré končia až v nadmorskej výške 3.122m. Tu sme na vrchole a pokocháme sa výhľadmi z najvyššieho miesta lyžiarskeho strediska.

Slnečné počasie, modrá obloha, vidieť naozaj ďaleko, možno celé Alpy. Zjazdovky pred nami vyzerajú výborne, hladké, tvrdé s jemnou vrstvou prachového snehu, ktorý rozfukuje vietor. Prvé oblúky slúžia na získanie istoty a ihneď vtiahnu telo do harmonického rytmu ľavá pravá, ľavá pravá ... Zastavujeme až pri dolnej stanici lanovky, ktorú si ešte raz zopakujeme, jazda bola výborná. Povrch je tvrdý a na miestach, kde niet prášku to chce naozaj ostré hrany, aby sa dal oblúk rezať. Zjazdovky 1-červená, 2-modrá a 4-čierna patria k najlepším v stredisku, využívajú ich aj pretekárske tímy na tréning obráku v bránkach. Pred obedom musia svah vypratať a uvoľniť ho pre verejnosť, pretekárov od žiakov po A-družstvá z rôznych krajín je tu spústa.

My sa púšťame do Medzistanice 2.200m, kde je sneh o poznanie mäkší a zjazdovka č.9-červená sa postupne zhoršuje. Na záver dňa vyzerá ako trať na závody v bubnoch. Je to jediná trať, ktorou sa dá zjazdiť až do stanice podzemnej dráhy Mölltaler Gletscher Express 2.200, ktorou sa musia všetci lyžiari na záverečnú zviesť do údolia k svojim autám. Čierna-10 je zjazdná iba na vlastné nebezpečie, pokúšame sa o zlyžovanie bez predchádzajúcej úpravy ratrakom, no musíme dávať pozor na vyčnievajúce kamene. Škoda že ju prevádzkovatelia ešte nemali upravenú a zasneženú. Opäť sa vyvážame kabínkou z 2.200 do 2.800 a spúšťame sa sedmičkou a osmičkou k okraju jazera Hochwurtenspeicher, odkiaľ vedie nová sedačka na Alteck. Červená trať č.14 vyzerá zaujímavo, žiaľ na povrchu sa nachádzajú malé kamienky, ktoré sa drolia z kamenných stien Altecku.

Testovanie zakončujeme približne o 15:30 v malom bufete na medzistanici 2.200m, kde sa nazbieralo dosť veľa lyžiarov a všetci stoja v rade na občerstvenie. Z ampliónov hrá hudba na plné pecky, ale aprés-ski atmosféru trocha kazí hlúčik namol opitých Holaňďanov, ktorí skáču medzi stolmi, vrážajú do ľudí a váľajú sa v snehu. Test dopadol výborne, lyžovanie na ľadovci Mölltaler Gletscher by sme kľudne pridelili plný počet bodov, ale kamienky na zjazdovke, nedorobené všetky trate, preľudnenosť a zlyhanie apres-ski obsluhy sú maličkosti, ktoré ubrali jednu hviezdičku. Naše hodnotenie 4*/5.


Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

Získajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii máte tie najlepšie lyžiarske strediská :
Zillertal Kaprun Zell am See Schladming ski Gastein Stubaital Saalbach Hinterglemm Sölden Kitzbühel Kirchberg Pitztal Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld Hermagor Bad Kleinkirchheim Ischgl Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Tauplitz Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Werfenweng
a veľa ďalších možnosti lyžovačky v Alpách nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop