lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Švajčiarsko

 

Doprajte si precíznosť až dokonalosť spojenú s luxusom najvyššej kategórie počas lyžovačky vo švajčiarskych top-ski-strediskách Saastal, Zermatt, St. Moritz, Verbier, Wengen, alebo rovno navštívte Davos - kráľa vo svete lyžovania. Švajčiari chápu lyžovanie ako životný štýl, preto ich dokonalý servis a lyžiarske svahy navštevujú aj celebrity z celého sveta. Ich predvádzanie a módne výstrelky asi zatienia vašu trojtisícovú výstroj, ale nedajte sa znechutiť. Venujte sa svojim oblúkom na snehu, vychutnávajte si dovolenku a špičkové lyžovanie Švajčiarsko.

lyžovanie Saastal   Lyžovanie Saastal (1.559 - 3.500 m) - Saas Grund, Saas Almagell, Saas Fee ponúkajú svojim návštevníkom atraktívnu lyžovačku. Nachádzajú sa v údolí Saastal s prekrásnym výhľadom na 18 štvortisícoviek, najvyšších vrchov Švajčiarska Dom (4.545m). Lyžovačka na slnečných zjazdovkách Kreuzboden, Hochsaas pre menej zdatných lyžiarov. Saas Fee má dostatok ťažkých terénov, lyžovanie na ľadovci do mája. Celkom 100 km upravených lyžiarskych tratí všetkých náročností, skipass Saastal 22 moderných lanoviek a vlekov.
lyžovanie St. Moritz   Lyžovanie St. Moritz (1.710 - 3.303 m) - lyžiarske stredisko svetového mena bolo už dva krát dejiskom olympiády. Pôvabné, slnkom zaliate zjazdovky a pláne Corviglia a Marguns ponúkajú skvelé terény pre lyžovanie malým i veľkým, začiatočníkom i majstrom, početné reštaurácie na snehu s občerstvením bez vyzúvania lyží. Závistlivci radi udeľujú stredisku prívlastok St. Moritz "snobský", ale v skutočnosti majú na mysli kvalitné lyžovanie a jemne drahšia zimná dovolenka zodpovedajúca svetovosti strediska - ! bomba ! - lyžovačka.
lyžovanie Davos   Lyžovanie Davos - ( 810 - 2.844 m ) päťhviezdový Davos je kráľom medzi lyžiar strediskami, navštevujú ho v hojných húfoch svetové celebrity, strediská: Jakobshorn, Madrisa, Parsen, Pischa, Rinerhorn sa rozprestierajú na všetky strany okolo mesta, ponúkajú všetko, čo si viete v súvislosti s lyžovačkou predstaviť, lyžiarske stredisko má celkom 512km zjazdovky (3. miesto Alpy), 89 lanoviek, reštaurácie, všetky možné atrakcie, super lyžovačka, ceny sú samozrejme primerane vyššie ako všade inde, lyžovanie a dovolenka pre náročných.
lyžovanie Zermatt   Lyžovanie Zermatt - ( 1.620 - 3.883 m ) Alpy majú v okolí Zermattu najvyššie položené lyžiarske trate, ktoré sa nachádzajú pod Matterhorn-om (4.478m - taliansky Cervino). V okolí je niekoľko ďalších 4-tisícoviek. Premávka lanoviek a vlekov na ľadovci je coloročná. Zo sedla vo výške 3.479m, ktoré tvorí švajčiarsko-taliansku hranicu sa môžete spustiť do talianskej časti areálu - Breuil Cervinia a Valtournenche. K dispozícii 245km zjazdoviek ( 23% začiatočníci, 44% pokročilí, 33% profi ), kapacita strediska 65.000 osôb / hod.
lyžovanie Wengen   Lyžovanie Wengen - Grindelwald - ( 940 - 2.970 m ) rozľahlé stredisko lyžovania leží pod alpským velikánom (Eiger 3.970m). Stredisko ponúka lyžovanie v troch oblastiach od vrcholu Oberjoch (2.486m) cez osadu Grindelwald na vrchol Lauberhorn (2.400m) do Wengenu. Odtiaľ smerom na Schlitthorn (2.971m) leží ďalšia veľká lyžiarska oblasť. kde prevažujú stredne ťažké zjazdové trate. Lyžovačka v prašane, prekrásna panoráma na okolité 4-tisícovky, horolezectvo, ski-alpinizmus, paraglaiding a mnoho iných atrakcí.
lyžovanie Adelboden - Lenk   Lyžovanie Adelboden - Lenk - ( 1.053 - 2.400 m ) Rozsiahla lyžiarska oblasť vznikla poprepájaním dvoch lyžiarskych osád Adelboden a Lenk ktoré oddeľuje horský hrebeň, cez ktorý vedie 6 ski-prechodov. Areál patrí k najlepším vo Švajčiarsku. Lyžovanie na 300km lyžiarskych tratí, k dispozícii 79 lanoviek a vlekov, 62km bežeckých tratí, snowboard park a carvingové zjazdovky. Po lyžovačke sa môžete zabaviť jazdou na saniach, alebo pri posedení v niektorej z reštaurácií a barov, zaplávať si v krytej plavárni.
lyžovanie Verbier   Lyžovanie Verbier - ( 820 – 3.330 m ) švajčiarska lyžiarska oblasť 4 Vallées vznikla prepojením 4 údolí a pohltila strediská Verbier - Nendaz - Veysonnaz - La Tzoumaz do jedného celku. Nádherné lyžiarsker terény všetkých obtiažností, kvalitne upravené cez 400 km zjazdových tratí (veľkosťou medzi top5 - Alpy), lyžovanie bez čakania v radoch vďaka najmodernejším rýchlo a vysokokapacitným lanovkám, záruka snehu vďaka ľadovcu Mont Fort (3.330m) do mája, stredisko uspokojí každého milovníka lyžovačky.
lyžovanie Veysonnaz   Lyžovanie Veysonnaz - ( 1.450 - 2.700 m ) horská dedinka s krásnou alpskou panorámou leží 13 km od Sionu (diaľnica) v nadmorskej výške 1.400m, stredisko je prepojené cez najvyššie položenú osadu Thyon (2.100m) na susedné Les Masses. Odtiaľ pokračujú lanovky a lyžiarske svahy cez vrcholy Etherola (2.450m) a Greppon Blanc (2.700m) až do údolia stanice Siviez (1.730m). Zo Siviez na druhú stranu sa nachádzajú svahy lyžiarskeho strediska Nendaz, ktoré spájajú vleky až do Verbier dohromady známe ako 4 Vallées.
lyžovanie Crans Montana Amiona   Lyžovanie Crans - Montana - Aminona - ( 1.500 - 3.000 m ) je určené na lyžovanie tak začiatočníkom, ako profíkom, 140km 100%-ných zjazdoviek, navštevujú lyžiari z celého sveta, aj známe osobnosti. Areál vznikol prepojením 4 horských osád Crans, Montana, Aminona, Violettes pod ľadovcom Wildstrubel (3.243m). Stredisko pravidelne usporiadáva závody svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Za 6 dňový skipas získate 10,- CHF bonus v restaurácii. Požičovne lyží, carving, snowboard, bežky, sánky, snežný tobogán.
lyžovanie Engelberg - Titlis   Lyžovanie Engelberg - Titlis - ( 1.050 - 3.028 m ) ski-oblasť sa nachádza v prekrásnom prírodnom prostredí 20 km od Luzernu. Lyžiarske stredisko so svojimi 80 km perfektne upravených zjazdoviek, kde prevažujú stredne ťažké a ľahké zjazdové trate je vhodné pre turistické lyžovanie a rodinu dovolenku. 24 moderných lyžiarskych vlekov a lanoviek, lyžovačka v prašane, prekrásny výhľad z vrcholovej stanice lanovky (Titlis) v nadmorskej výške nad 3.000m možnosti paraglaiding-u, sánkovania, airbording, reštaurácie na snehu.
lyžovanie Samnaun   Lyžovanie Samnaun - ( 1.840 - 2.872 m ) horský hrebeň, ktorý tvoria vrcholy Palinkopf (2.864m), Greitspitz (2.872m) a Viderjoch (2.732m) rozdeľujú švajčiarsku a rakúsku časť spoločného lyžiarskeho areálu Ischgl - Samnaun s 230km zjazdoviek. Zo Samnaun vedú dve vysokokapacitné paralelné lanovky do sedla Alp Trida (2.488m), kde sa rozprestiera široká kotlina smerujúca k vrcholom cez ktoré možno prelyžovať na rakúsku časť strediska. V Samnaun premáva 10 lanoviek a 6 vlekov, prevažujú zjazdové trate červené a modré.
lyžovanie Gstaad   Lyžovanie Gstaad - ( 1.000 - 3.016 m ) Vďaka ľadovcu Dôme sa lyžuje od novembra do mája, rozsiahle lyžiarske stredisko vybudované v okolí mesta Gstaad pozostáva zo 6 sektorov vzájomne prepojených buď na lyžiach alebo skibusom, spolu 62 vlekov a lanoviek, cez 250 km zjazdoviek ponúka každému na výber tú svoju obtiažnosť, 45 km bežeckej stopy, vynikajúca lyžovačka pre rodiny aj majstrov, krásne horské prostredie, freestyle terény, lyžiarske školy, požičovne, dostatok možností pre večernú zábavu.
lyžovanie Arosa   Lyžovanie Arosa - ( 1.750 - 2.653 m ) takmer päťhviezdové lyžiarske stredisko, 100 km zjazdovky, 13 lanoviek, piatkové nočné lyžovanie pri umelom osvetlení, laser show, reštaurácie na otočnej stanici lanovky, pre deti - alpský club micky maus, školy lyžovania, opatrovanie najmenších spojené s hrami na lyžiach pod vedením skúsených inštruktorov a mnoho ďalších atrakcií - super lyžovačka, dovolenka pre rodiny aj pre náročných lyžiarov, snowpark, freestyle terény pre milovníkov prašanu, nádherná kotlina plná slnka.
lyžovanie Laax - Flims   Lyžovanie Laax - Flims - ( 1.100 - 3.018 m ) Lyžiarsky areál Alpenarena zahŕňa prepojené lyžiarske strediská Laax, Flims, Falera, ktoré smerujú lanovky a vleky pod ľadovec Vorab Gletscher (3.018m) ponúka svojim návštevníkom lyžovanie na 220km upravených lyžiar tratí všetkých obtiažností, 29 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 42.000 osôb/hod, detský park, lyžiarska škola, 20 reštaurácií priamo na svahoch, 40km bežeckých tratí v krásnom prostredí, všetko prepracované s typickou švajčiarskou precíznosťou.
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop