lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Davos - Klosters

 

Navigácia: Lyžovanie > Švajčiarsko > Davos-Klosters

Lyžovanie Davos - Klosters (1.124-2.884 m n.m.) - päťhviezdový Davos je kráľom medzi lyžiarskymi strediskami, navštevujú ho svetové celebrity, strediská: Jakobshorn, Madrisa, Parsen, Pischa, Rinerhorn ponúkajú všetko, čo môže lyžiarske stredisko ponúknuť. Celkom 310 km zjazdoviek, 89 vlekov a lanoviek, reštaurácie, všetky možné atrakcie, super lyžovačka. Ceny sú primerane vyššie ako u susedov. Lyžovanie Davos je zimná dovolenka pre náročných. Pokiaľ stredisko Davos priťahuje svojim luxusom a okázalou módnou prehliadkou vo svete lyžovania, návštevníkov Klosters pohltí romantika a idylka kľudnej horskej dedinky.

Ubytovanie Davos, Klosters

Ubytovanie v Davose je charakterizované klientelou, ktorá navštevuje toto stredisko. Jedná sa o svetové celebrity, preto sa preberáme v množstve hotelov, ktorých ceny sú podstatne vyššie než unesie peňaženka bežného človeka, vyššia než v iných strediskách podobných rozmerov. Napriek tomu sme vybrali vzorku hotelov za celkom prijateľné ceny.

Hotel Parsenn, Davos
Hotel Parsenn
Davos
Apartmány Solaria, Davos
Apartmány Solaria
Davos
Kurhotel Bad Serneus, Klosters
Kurhotel Serneus
Klosters
Hotel Madrisa Lodge, Klosters
Hotel Madrisa Lodge
Klosters
Hotel Montana, Davos
Hotel Montana
Davos
Sheraton Davos Hotel Waldhuus, Davos
Sheraton Waldhuus
Davos
Hotel Europe, Davos
Hotel Europe
Davos
Hotel Joseph´s House, Davos
Hotel Joseph
Davos
Hotel National, Davos
Hotel National
Davos
Hotel Club, Davos
Hotel Club
Davos

Lyžiarske stredisko Davos-Klosters

Lyžovanie Švajčiarsko / Graubünden / Davos-Klosters
skimapa Davos-Klosters
Ski mapa Davos - Pischa, Jakobshorn, Rinerhorn / pdf
Ski mapa Davos Klosters - Parsenn, Madrisa / pdf

Skipass

Sezóna lyžovania

koniec novembra do polovice apríla.

Davos je najvyššie položené mesto v Európe, je miestom kde sa konajú rôzne kongresy či stretnutia zástupcov medzinárodných priemyslových a hospodárskych inštitúcií. Tradícia čistého vzduchu sa píše od polovice 19. storočia, odkedy je Davos liečebným miestom dýchacích chorôb. V podnikoch sa stretáva zámožnejšia klientela, ktorá si cez deň potrpí na dokonalosť lyžiarskych tratí a večer na prvotriedny gastro-servis. Očakávať bujnú zábavu môžete v niektorých vyššie položených hoteloch a chatách, ktoré sa prispôsobujú novým požiadavkám mladej klientely. Klosters je naopak miestom kľudu, ostáva bokom od módneho predvádzania a rušnej kúpeľnej prevádzky.

Parsen (1.557-2.817m)

Každý návštevník Davosu by mal nasadnúť na novú pozemnú lanovku smerujúcu na Weissfluhjoch a Weissfluhgipfel (2.844m) najvyššie miesto areálu. Tu poznáte novú dimenziu lyžovania. perfektne pripravené zjazdovky patria rozhodne k najkrajším v Alpách. Príklad - 12km dlhá prevažne červená trať do Kublis (810m - najnižšie miesto areálu) s prevýšením 2000m.

Jakobshorn (1.538-2.574m)

Medzinárodná snowboardová scéna si už dávnejšie prehlásila Jakobshorn za snowboardový raj. V tejto Mekke milovníkov prkna si vychutnáte voľné terény, rampy, skoky, môžete sa zdokonaliť pod vedením odborného inštruktora. 3 vleky, 4 sedačky a 3 kabinky prepravia 13.500 osôb za hodinu.

Madrisa (1.142-2.602m)

Je krásnou slnečnou terasou nad dedinkou Klosters pod vrcholom Madrisahorn (2.826m). Dobré podmienky pre vtiahnutie detí do lyžiarskeho sveta ponúka detský Kidsland. Terény prevažne stredne ťažké a ľahké su ideálne pre rodinnú lyžovačku. Starostlivo preparované trate ponúkajú kvalitný manchester po celý deň. Vo vyšších polohách strediska sa nachádza dostatočný počet voľných terénov, aby ste si mohli vychutnať aj jazdu v panenskom snehu.

Gotschna (1.142-2.285m)

Každý návštevník Klosters, začiatočník aj zdatný lyžiar, by mal vyskúšať lanovku z Klosters na opačnú stranu ako sa nachádza Madrisa a síce na Gotschnagratt. Začiatočníkom sa možno zakrúti hlava pri pohľade dole, ale nemusia sa báť. Na opačnej strane vrchola ich čakajú príjemné slnečné trate prepojené do Parsen. Tí odvážnejší sa môžu tešiť na ťažkú zjazdovku Gotschnaboden (prevýšenie 1.400m) vedúcu pod lanovkou.

Pischa (1.803-2.510m)

Pischa je jedným z najväčších a najslnečnejších freeride-regiónov Švajčiarska. Označené trate sú chránené proti lavinovému nebezpečenstvu, otvárajú fantastický raj v hlbokom snehu. Upravené zjazdovky pre rodinnú lyžovačku sa nachádzajú hneď vedľa Kidslandu. Pre tých, ktorí hľadajú kľud, je niekoľko možností preskúmať Pischa na snežniciach.

Rinerhorn (1.454-2.490m)

Trošku stranou od Davosu z miesta v údolí, ktoré sa nazýva Glaris vedie kabínka do oblasti Jetzmeder (2.053m). Odtiaľ sa rozprestiera stredisko pod vrcholmi Rinerhorn a Mullisch Grat. Skvostom je čierny zjazd Leidbachalp s prevýšením cez 1000m až do údolnej stanice. Okrem zjazdového lyžovania vzrušuje Rinerhorn svojou rozmanitosťou, je 3.5 km sánkarská dráha, ktorá je v prevádzke aj dva večery v týždni je skvelé miesto pre romantikov. Krásne zimné turistické trasy vedú z vrcholu lanovkovej stanice do údolia. Alebo sa môžete tešiť panoramatickým pohľad zo slnečnej terasy blízko vrcholovej stanici lanovky.

Aprés-ski

Hlavne mladší návštevníci lyžiarskych stredísk sú zajedno v názore, že po dobrej lyžovačke je čas na posedenie v bare, či odreagovanie sa na diskotéke. Atmosféra v Davose a Klosters je odlišná, ale všade sa ponúkajú zakončenia pobytu na svahoch pohárikom v chatách a baroch na svahoch. Tí, ktorí majú tučnejšie peňaženky môžu okrem bežného posedenia v nočných podnikoch, diskoték, či klubov vyskúšať šťastie v kasínach. Ak vás celodenná lyžovačka nedokázala dostatočne unaviť a vysedávanie pri poháriku nie je váš štýl, môžete pokračovať večer na korčuliach, alebo inou športovou aktivitou, ktoré patria k zimnému pobytu - curling, fitness, squash, golf, tenis, plávanie ... Prestíž strediska si môžete vyskúšať aj nakupovaním v miestnych módnych obchodoch a boutikoch.

Zjazdovky (310 km)

 
DAVOS
PARSEN
JAKOBSHORN
PISCHA
RINERHORN
MADRISA
 
ľahké
60
km
27
km
15
km
4
km
10
km
5
km  
stredné
132
km
78
km
8
km
10
km
18
km
30
km  
ťažké
118
km
25
km
14
km
1
km
8
km
15
km  
zjazdovky spolu:
310
km
130
km
37
km
15
km
36
km
50
km  
neupravené trate
 
113
km
10
km
8
km
-
km
-
km  
 
 
 
 
 
 
   
vleky
27
ks
8
ks
3
ks
5
ks
6
ks
7
ks  
lanovky
9
ks
5
ks
4
ks
-
ks
-
ks
-
ks  
kabínky
13
ks
9
ks
3
ks
1
ks
1
ks
1
ks  
celková kapacita
64400
os/hod
27910
os/hod
13450
os/hod
5150
os/hod
7200
os/hod
6650
os/hod  
                           

Skipasy - ceny:

6 dňový dospelý skipass - 300,- CHF
6 dňový junior / senior skipass - 210,- CHF
6 dňový dieťa skipass - 120,- CHF


Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop