lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Engelberg - Titlis

 

Lyžovanie Engelberg-Titlis (1.050 - 3.028 m) - lyžiarska oblasť Engelberg sa nachádza v prekrásnom prírodnom prostredí 20 km od Luzernu. Lyžiarske stredisko svojimi 80 km perfektne upravených zjazdoviek, kde prevažujú stredne ťažké a ľahké zjazdové trate vyhovuje pre turistické lyžovanie a rodinnú dovolenku. Vyše 20 moderných lyžiarskych vlekov a lanoviek, lyžovačka v prašane, prekrásny výhľad z vrcholovej stanice lanovky Titlis v nadm. výške 3.028m, paraglaiding, sánkovanie, airbording, reštaurácie a miestne špeciality, asi 30km bežeckej stopy, posedenie v iglu-bare a ďalšie atrakcie prispejú k nezabudnuteľnej zimnej dovolenke počas lyžovačky Engelberg.

Ubytovanie Engelberg-Titlis - Top-5

Mestečko Engelberg ponúka ubytovanie pre náročnejších klientov v dvoch 4* hoteloch a novom apartmánovom rezorte Titlis. Ďalšie ubytovania sú príjemné 3* hotely, ktoré postupne renovujú svoje kapacity. Nachádzajú sa v centre, k lanovke a vlekom je len kúsok pešo či kyvadlovou dopravou. K dispozícii aj ubytovanie priamo na svahu v nadmorskej výške 1800m pri horskom jazere Trübsee, kde je možné prenocovať v Iglu dedinke.

Ubytovanie Waldegg, Engelberg
Ubytovanie Apartmány Resort Titlis, Engelberg
Ubytovanie Berghotel Trübsee Alpine Lodge, Engelberg
Ubytovanie Bellevue, Engelberg
Ubytovanie Bänklialp, Engelberg

Lyžiarske stredisko Engelberg-Titlis

Lyžovanie Švajčiarsko / Zentralschweiz / Engelberg-Titlis
skimapa Engelberg-Titlis

Ski mapa (pdf) Skipass

Zimná dovolenka

Ak hľadáte ideálne miesto pre vysokohorské zážitky, miesto pre ďalšie outdoorové a horské športové dobrodružstvo, potom Engelberg je dokonalým miestom pre jedinečné horské zážitky, pre dokonalý moment šťastia. Uspokojuje túžbu vymaniť sa z každodenného života, cítiť sa sám sebou a absorbovať fascináciu obrovskej prírodnej arény.

Samotní Engelbergčania nám predstavili svoje lyžiarske stredisko ako najväčšie a najkrajšie, sú presvedčení že ich zimný športový areál v centre Švajčiarska je tým najlepším pre vaše korčule, vaše lyže alebo vibramy. 82 km zjazdoviek v jedinečnom prírodnom prostredí sú hlavnou miestnou pýchou, ale ani návštevník nelyžiar sa nebude nikdy nudiť, môže sa pripojiť k rôznym aktivitám mimo zjazdoviek. Určite tu budete nadšení strávením dovolenky!

Tí čo milujú lyžovanie, nájdu fantastický zimný športový areál s množstvom rôznych zjazdoviek pre začiatočníkov a profesionálov. Skokani z celého sveta súťažia na miestnych mostíkoch v severskej kombinácii. Ktorí sa nestihli naučiť lyžovať, môžu využiť miestnu lyžiarsku školu a overiť tvrdenie miestnych inštruktorov "nikdy nie je neskoro začať s lyžovaním", učitelia urobia všetko, aby vám pomohli dosiahnuť vaše lyžiarske ciele.

Romantická jazda na koni cez zasnežené údolia bielej krajiny je nezabudnuteľný zážitok. Dobre zabalení do deky objavíte krásny pohľad na Engelberg. Slovo nuda ? Také sme v Engelbergu nepoznali, vždy sa tu niečo deje, každú chvíľu nejaká akcia počas celej zimnej dovolenky.

Lyžovanie na ľadovci Titlis

Nad údolím, kde sa rozprestiera romatické zimné mestečko Engelberg, sa vypína mohutný Titlis (3.238m). Na jeho svahy smerujú lanovky a vleky, aby vyviezli rekreačných lyžiarov na upravené zjazdovky. Najvyššia časť lyžiarskeho strediska siaha až na ľadovec Titlis. Zo stanice Stand (2.700m) na Malý Titlis (3.028m) premáva veľkokapacitná kabínková lanovka. Pod vrcholom sa nachádza niekoľko pekných tratí pre lyžovanie na ľadovci.

Na vrchole sa nachádza reštaurácia, vyhliadková terasa a obrovský vysielač. Nádherný výhľad z malého Titlisu sa naskytne v prípade inverzie, že údolie je zaliate hmlou a v okolí vyčnievajú iba najvyššie vrcholy Álp akoby to boli ostrovy v mori. Z Malého Titlisu vedie po ľadovci niekoľko červených zjazdoviek, nahor lyžiarov vyvezie jeden vlek a sedačková lanovka. Pri priaznivých snehových podmienkach je možné zlyžovať z ľadovca až do údolia, inak použiť na návrat kabínkovú lanovku do stanice Stand.

Zjazdovky (82 km)

ťažké: 4km
stredne: 53km
ľahké: 25km

vleky: 7
lanovky: 10
kabínky: 7

Skipasy ceny

6 dňový skipass dospelý - 183,- €
6 dňový skipass junior / senior - 128,- €
6 dňový skipass dieťa - 73,- €


Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop