lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Gstaad

 
Navigácia: Lyžovanie > Švajčiarsko > Gstaad

Lyžovanie Gstaad ( 1.000 - 3.000 m n.m. ) - rozsiahly lyžiarsky areál v okolí stredísk Gstaad až po Cateau d Oex na jednu stranu údolia a na druhú po Zweisimmen, Vďaka ľadovcu Dôme (3.016m) a neďalekému Les Diablerets (3.209m) je lyžovanie možné od novembra do mája, lyžiarske stredisko Gstaad pozostáva zo 6 sektorov, ktoré sú vzájomne prepojené, dopravu zabezpečuje 62 vlekov a lanoviek, k dispozícii vyše 250 km upravených zjazdoviek, 45 km bežeckej stopy, vynikajúca lyžovačka, krásne prostredie, ideálna rodinná zimná dovolenka na horách.

Ubytovanie Gstaad - Top-5

Ubytovanie v lyžiarskom stredisku Gstaad je charakteristické pestrou ponukou a vysokou kvalitou. V každom z mestečiek údolia je možné ubytovanie na vysokej úrovni, jednoznačne najvychytenejšie je v tomto smere samotné mestečko Gstaad. V jeho centre sa nachádza 5 hotelov kategórie 5* Superior. Blízkosť zjazdoviek k ubytovaniam, prepojenie jednotlivých mestečiek na lyžiach aj miestnym vlakom.

Ubytovanie Alpine Lodge, Gstaad
Ubytovanie Steigenberger, Gstaad
Ubytovanie Ermitage Golf, Gstaad
Ubytovanie Spitzhorn, Gstaad
Ubytovanie Hamilton Lodge, Gstaad

Lyžiarske stredisko Gstaad

Lyžovanie Švajčiarsko / Berner Oberland / Gstaad
skimapa Gstaad

Ski mapa (pdf) Skipass

Glacier 3000, lyžovanie na ľadovci

Rozsiahla lyžiarska oblasť Gstaad ponúka niekoľko lyžiarskych tratí aj v ľadovcovej výške. Z údolnej stanice Reusch (1.350m) a Col du Pillon (1.546m) vedú lanovky do strediska Les Diableres, lyžuje sa do výšky 3.016m na ľadovci Dôme, ktorý sa tiahne až na vrchol Les Diablerets (3.209m). Z vrcholu ľadovca je vidieť 24 vrcholov nad 4.000m, od Mont Blancu po Matterhorn, Refuge de l'Espace ponúka veľkolepý výhľad na Alpy lyžovanie na ľadovci. Snowpark pre začiatočníkov aj pokročilých je veľkým lákadlom mladých freestylerov.

• sezóna od konca októbra do začiatku mája
• najdlhšia zjazdovka (10 km) v oblasti Gstaad
• Snowboard-Fun-Free Monster Park
• lyžiarska oblasť turistických parametrov

Rinderberg (2.011m)

Je ideálny úvod do najväčšej lyžiarskej a turistickej oblasti v regióne Simmental. Viac ako 105 km zjazdoviek, prepojenie s Zweisimmen Saanenmöser, Schönried a St Stephan. 105 km zjazdoviek všetkých úrovní obtiažnosti, lyžiarsky okruh okolo vrchu Rinderberg Ronda, prekážky Bull Park, nočné lyžovanie pri umelom osvetlení, detský lyžiarsky raj a lyžiarska škola.

Parwengesattel - Lengebrand (1.985m)

lyžiarska oblasť so 105 km zjazdoviek má spojenie s okolitými strediskami Saanenmöser Zweisimmen, St Stephan a Schönried. Ideálne pre rodiny a milovníkov prírody podobne úžasné zjazdovky, vysoká nadmorská výška-Simmental slnečná terase nad údolím. 105 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, široké a slnečné terény pre carvingové zjazdovky, ski okruh Rinderberg Ronda, horské reštaurácie a bary na snehu, slnečná terasa.

Saanerslochgrat - Hornberg (1.937m)

oblasť leží priamo v srdci regiónu najväčšie lyžiarskej arény. 105 km zjazdoviek spojil s Saanenmöser Zweisimmen, St Stephan a Schönried. Hornberg zjazdovky si veľmi obľúbili rodiny s deťmi a lyžiarski nadšenci pre široký výber modrých a červených tratí, opatrených početnými reštauráciami v podobe príjemných horských chát a lyžiarskych barov. 105 km zjazdoviek, snowpark Vanillaz, detský lyžiarsky raj pri dolnej stanici Saanenmöser, horské reštaurácie a slnečná terasa, snehové tyče, Rinderberg Ronda, Iglu s unikátnou "wellness" suitou.

Horneggli (1.770m)

Z dedinky Schönried sa otvárajú zjazdovky najväčšej lyžiarskej oblasti s viac ako 120 km zjazdoviek, prepojenie vlekmi do Schönried, Saanenmöser, Zweisimmen a St.Stephan. 105 km zjazdoviek všetkých náročností, lyžiarska škola, lyžiarsky okruh Rinderberg Ronda

La Videmanette (2.151m)

Pokiaľ ostatné lyžiarske areály v okolí Gstaad charakterizujú mierne svahy a príjemné tempo jazdenia, Videmanette ponúka alpské - náročnejšie zjazdovky okolo prírodného piliera "le Rubl". V lete vhodné terény pre horolezectvo nadšenci si môžu vybrať z 3 rôznych tried náročnosti. 50 km zjazdoviek od Rougemont do Gstaad cez Saanen, atraktívny červeno-modrý zjazd do Rougemont s 1.200m prevýšením, sánkarská trať z Quoquaire (stredné stanica Rogemont - La Videmanette)

Eggli (1.557m)

Lyžiarsky areál priamo nad mestom Gstaad vhodný pre milovníkov prírody, pre rodiny s deťmi, široká ľahká sánkarská trať, príjemné horské reštaurácie s krásnou slnečnou terasou, ponúka všetko, čo potrebujete pre perfektný deň na snehu. Spojenie Gstaad - Saanen - Rougemont ponúka lyžiarske terény s 50 km zjazdoviek, Eggli - Gstaad Grund sánkarská dráha, detský lyžiarsky raj v Saanen, lyžiarska škola.

Wispile (1.911m)

Je all-inclusive vrchol nad Gstaad, je vybudované rýdzo pre rodiny a deti. V zimnom období má veľa perfektných zjazdoviek. Obzvlášť populárne sú malebné turistické chodníky pozdĺž jeho širokého hrebeňa, po ktorom nasleduje sánkarský zjazd do Gsteig, snow-golf, nočné lyžovanie.

Wasserngrat (1.940m)

je síce najmenšie lyžiarske stredisko v areáli Gstaad, ale chváli sa dvoma prvenstvami: najstrmšou zjazdovkou "Tiger Run" a horskou reštauráciou s vynikajúcou kuchyňou a nádhernou terasou, stredisko doporučujeme navštíviť zdatným lyžiarom.

Rellerli (1.833m)

slnečné hory, ideálne miesto pre každého, kto sa raduje z nezabudnuteľných panoramatických výhľadov, rovnako ako v absencii davu lyžiarov. Rellerli je zimným rajom pre milovníkov širokých zjazdoviek, carvingu, a zimnej turistiky. 20 km zjazdoviek, snežnicový chodník, fondue trať.

La Braye (1.630m)

Na úpätí Rocher du Midi (2.097m) lsa nachádza malé, ale zábavné stredisko, snowpark má všetko čo snowboardistov a Freestylerov láka, po čom kedy snívali, detská škôlka a detský park.

Zjazdovky (250km)

ťažké: 55km
stredne: 70km
ľahké: 125km

vleky: 28
lanovky: 18
kabínky: 15

Skipasy - ceny

6 dňový dospelý - 297,- CHF
6 dňový junior / senior - 265,- CHF
6 dňový dieťa - 194,- CHF

Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop