lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžiarske stredisko Veysonnaz

 

Lyžiarske stredisko Veysonnaz ( 1.350 - 2.700 m ) - vysokohorská lyžiarska osada leží asi 13 km od Sionu, v prekrásnom alpskom prostredí, lyžiarske stredisko je spojené so susednými Thyon, Nendaz, Mayens De L´Ours, Les Masses, Les Collons, cez uzlový bod 4-Vallées (Siviez) až do svetoznámeho Verbier. Lyžovačku si užijete na 400 km kvalitne upravovaných zjazdoviek všetkých obtiažností aj lyžovanie v jarnom období na ľadovci Mont Fort ( 3.330 m ), 60 lanoviek a vlekov prepraví takmer 90.000 osôb za hodinu. Prestížna lyžiarska aréna 4 Vallées ponúka lyžiarom aj nelyžiarom kompletný servis. Lyžovanie mimo zjazdoviek, turistika, snowpark, lyžiarske túry, heliskiing, aktivity pre nelyžiarov, polyžovačková zábava.

Ubytovanie Veysonnaz - Top-5

Pre návštevníkov stredísk Veysonnaz, Thyon, Nendaz je k dispozícii vyše 6 tis. lôžok, teda dostatok ubytovacích možností pre každého, či hľadáte hotel so všetkými službami, alebo preferujete slobodu a nezávislosť, vlastné kuchárčenie, ekonomické parametre pobytu, alebo ste väčšia skupiny, ktorá potrebuje súkromie vo vyhradenom objekte len pre seba, na chate:

Ubytovanie Apartmány Mayens, Veysonnaz
Ubytovanie Apartmány 2*, Veysonnaz
Ubytovanie Chaty, Veysonnaz
Ubytovanie Hotel Magrappe, Veysonnaz
Ubytovanie Rezidencia Pracondu, Nendaz

Ski mapa Veysonnaz-Thyon-Nendaz

Lyžovanie Švajčiarsko / Wallis / Veysonnaz
skimapa Veysonnaz

Ski mapa (pdf) Skipass

Lyžovanie Veysonnaz

Lyžiarske stredisko Veysonnaz sa nachádza v srdci 4 Vallées, najväčšej lyžiarskej oblasti vo Švajčiarsku. K dispozícii máte viac ako 400 km zjazdoviek a skvelé snehové podmienky zaručené až do apríla. Užite si zbeh po legendárnej zjazdovke Piste de l'Ours, zabávajte sa na bezpečnom freeride itinerári, načerpajte energiu počas výletu na snežniciach alebo lyžiarskych túrach, zmerajte si rýchlosť, objavte prvé radosti zo snehu, vychutnajte si chutné jedlo na slnku. zaliatej terase, pretancovať večer v živom apres-ski bare, zohriať sa pri ohni, snívať pri zjazde s fakľami a potom to všetko zopakovať. Prekročte svoje hranice, vychutnajte si zasneženú krajinu, načerpajte novú energiu v zimnej krajine zázrakov.

Rodinná dovolenka na lyžiach

Radosti zo snehu sa lákajú do Veysonnaz rodiny. Tie sú tu vítané a nájdu tu všetky aktivity potrebné pre úspešnú dovolenku. Od úvodu do lyžovania pre celú rodinu so špeciálne upravenými zjazdovkami až po pokrok skúsenejších lyžiarov v rodine na náročnejších trasách, večere ožijú fascinujúce príbehy a zábava. Po celodennej lyžovačke dotvoria kúzlo horskej dovolenky večerné prechádzky, sánkovanie v stredisku a ďalšie zábavné večerné aktivity. Zvýhodnené sú skipasy pre rodiny, deti do osem rokov lyžujú zdarma, do 15 rokov majú 50% zľavu na skipasy. Lyžiarske škôlky, školy, kvalifikovaní inštruktori pre zvládnutie začiatkov na lyžiach. Zábavná a bezpečná sánkarská dráha Magrappé poskytuje hodiny zábavy pre tých najmenších. Vo Veysonnaz je možné zistiť svoju rýchlosť vďaka meraciemu zariadeniu rýchlosti, ktoré vypočíta vašu skutočnú rýchlosť. Na okraji zjazdovky „Inalpe“ sa pustite naplno touto rovinkou a pokúste sa prekonať rekord. Vďaka skipasu môžete získať fotografiu na pamiatku cez Skiline.

Siviez

Sektor Siviez (1.730m) - obidve časti 4-Vallées spája údolná lyžiarska osada, ktorá leží hlboko v údolí Val Nendaz, ktorou tečie rieka La Printse. Zo Siviez ako uzlového bodu vedú tri sedačkové lanovky na všetky strany – východným smerom na vrchol Greppon Blanc (2.700m), na juh vedie lanovka do Tortin a ďalej až na ľadovec Mont Fort a smerom severo-západným sa vyveziete na Plan du Fou (2.430m) odkiaľ sa môžete spustiť do oblasti Nendaz – Prarion.

Thyon

Lyžiarsky sektor Thyon, časť areálu tvoria nástupné miesta na lyžiarske svahy a strediská poskytujúce prevážne apartmánové ubytovanie lyžiarom: Les Masses (1.515m), Les Collons (1.800m), Mayens De L´ Ours (1.470m), Veysonnaz (1.400m), ktoré su rozmiestnené po obvode masívu Ethérolla (2.450m). Z každého z nich vedú lanovky a vleky na okolité svahy, kde sa nachádzajú všetky druhy zjazdoviek. Táto oblasť je vhodná pre pokročilých lyžiarov, ale aj pre rodiny s deťmi, popretkávaná atrakciami heliskiing, paragliding, freeride terénmi, snowparky, funpark, pretekárska dráha, tubing, sánkarská dráha, školy a škôlky lyžovania, lyžovanie pri splne mesiaca do polnoci, pár kratších tratí pre bežkárov, turistické trasy, reštaurácie, diskotéky, wellness. Chýba niečo?

Lyžiarske trate

Modré: 77km
Červené: 126km
Čierne: 9km
Spolu: 212km
Snowboard: snowpark Nendaz - snowpark Tracouet a funpark Jean-Pierre, v časti Thyon 2 snowparky - pre začiatočníkov a pre profíkov.

Vleky: 34, Lanovky: 9, Kabínky: 3

Skipasy ceny

4-Vallées skipass:
6 dňový skipass dospelý: 343,-
6 dňový skipass mládež/senior: 274,- (80%)
6 dňový skipass dieťa: 172,- (50%)
Printze skipass:
6 dňový skipass dospelý: 266,-
6 dňový skipass mládež/senior: 213,-
6 dňový skipass dieťa: 133,-


Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop