lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Les 4 Vallées

 

Lyžovanie Les 4 Vallées ( 820 - 3.330 m ) - svetoznáme štyri údolia "4 Vallées" tvoria výnimočný alpský športový areál v nádhernom prírodnom prostredí snehu. Švajčiarska lyžiarska a športová oblasť vznikla ako sám názov hovorí, prepojením štyroch údolí lanovkami a vlekmi. Celkom 410 km upravovaných zjazdoviek je ponuka, ktorá posúva Lyžovanie Les 4 Vallées do Európskej a svetovej desiatky najväčších. Strediská Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz, Thyon sú každé iné, ale spoločne ponúkajú príležitosť pre všetky zimné aktivity a športy. Lyžiarska sezóna začína v polovici novembra a vďaka ľadovcu Mont Fort (3.330m) vleky premávajú až do mája.

Ubytovanie 4-Vallées

Pre strediská Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz, Thyon, ktoré vytvárajú najväčšiu lyžiarsku oblasť Švajčiarska Les 4 Vallées sú charakteristické ubytovacie zariadenia priamo na svahoch, pri zjazdovkách. Stre­diská ponúkajú všetky kategórie a druhy ubatovania v Les 4-Vallées. K dispozícii sú jednoduchšie apartmány, chaty pre väčšie skupiny, luxusné rezidencie, rodinné hotely aj hotelové ubytovanie pre náročných.

Ubytovanie Montpelier, Verbier
Ubytovanie Rezidencia Pracondu, Nendaz
Ubytovanie Apartmány Mayens, Veysonnaz
Ubytovanie Chalet Spa, Verbier
Ubytovanie Apartmány 2*, Veysonnaz

Lyžiarske strediská Les 4 Vallées

Lyžovanie Švajčiarsko / Wallis / 4 Vallées
skimapa 4 Vallées

Ski mapa (pdf) Skipass

Spoločným a spojovacím miestom jednotlivých oblastí 4-Vallées je Siviez (1.730 m), cez ktoré môžete prelyžovať z jednej časti areálu Veysonnaz-Thyon-Nendaz (spoločne nazývané aj ako La Printze) do druhej časti Verbier-La Tzoumaz-Le Chable-Bruson. Nádherné lyžiarske svahy, spolu vyše 410 km kvalitne upravených lyžiarskych tratí, nespočetné kilometre pre jazdu v neupravenom teréne, lyžovanie bez čakania v radoch zabezpečuje vyše 100 vysokokapacitných lanoviek a vlekov, záruka snehu vďaka nadmorskej výške ako aj umelému zasnežovaniu v prípade nepriaznivého počasia, lyžovanie na ľadovci Mont Fort predlžuje sezónu až do mája. Lyžiarske strediská Les 4 Vallées uspokoja svojou ponukou každého milovníka alpského lyžovania a freeride od začiatočníkov až po skutočných majstrov lyžovania, freeride a freestyle, ale aj nelyžiarov milujúcich zimu a pobyt na horách.

Lyžiarske strediská v zoskupení Les 4-Vallées:

Verbier-Savoleyres-La Tzoumaz-Le Chable-Bruson
Veysonnaz-Thyon-Nendaz-Mayens del L´Ours-Les Collons-Les Masses

Rodina deti

Výuke lyžovania sa v 4-Vallées venujú v detských lyžiarskych škôlkach už deťom od 3rokov vo Verbier (cena cca 80 CHF/deň), kapacita je obmedzená, oplatí sa rezervovať si miesto dopredu. V Thyone berú deti od 3,5rokov (cena cca 50 CHF/deň). Opatrovanie menších detí, babysitting zabezpečujú kancelárie v Thyon, Nendaz, Veysonnaz. Rodinne zameraný sú v Savoleyrres na strane verbierskej. Lyžiarske trate, začiatočnícke vleky a pohyblivé chodníky, atrakcie, program pre deti od najmenších až po tínedžerov. Rodinné zľavy - zvýhodnený rodinný skipass.

Lyžiarske trate

Jedinečné prírodné prostredie ponúka terény, na ktorých boli vybudované dlhé zjazdovky, široké lyžiarske cesty na rozsiahlom území.
Modré: 135km (41%)
Červené: 170km (51%)
Čierne: 26km ( 8%)
Spolu: 331km
Freeride: 80km
Snowboard: snowpark Taillay v Savoleyres, 1936Neipark vo Verbier, Nendaz – 2 snowparky, Thyon snowpark pre začiatočníkov a pre profíkov.

Vleky: 49, Lanovky: 32, Kabínky: 20
Prepravná kapacita: 80.000 os./hod.
Umelé zasnežovanie: 46km

Bežky

Spolu 40km kratších tratí, bežkanie stojí v tejto oblasti v úzadí, kvalita bežeckých tratí je slabšia.

Skipass Quatre Vallées

Stredisko patrí k prestížnym strediskám svetovej špičky, preto ceny za ubytovanie, stravu a lyžovanie sú primerane vyššie. Za značku sa platí, však zimná dovolenka 4-Vallées bude určite patriť k vašim najlepším.

4-Vallées skipass:
6 dňový dospelý: 343,-
6 dňový mládež/senior: 274,- (80%)
6 dňový dieťa: 172,- (50%)

Štyri údolia je rozsiahly ski-areál prešpikovaný náročnými a dlhými zjazdovkami, preto sa veľký Quatre Vallées skipass vyplatí len naozaj skúseným a rýchlym lyžiarom, menej zdatným bude úplne dostačovať niektorá z čiastočných permanentiek Verbier, alebo Prinze.


Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop