lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Crans-Montana-Aminona

 

Lyžovanie Crans-Montana-Aminona (1.500 - 3.000 m.n.m.) - lyžiarske stredisko, známy svetový pojem, vyhovuje potrebám začiatočníkov aj profíkov, 140 km 100%-ých zjazdoviek, navštevujú lyžiari z celého sveta, hojný výskyt známych osobností. Vynikajúca lyžovačka, infraštruktúra, aprés-ski zábava na svahoch, v baroch, reštauráciách, stredisko pravidelne poriada závody svetového pohára v lyžovaní. Či máte sebou lyže, snowboard, bežky, alebo sánky, v Crans Montana vychutnáte špičkový zimný športový zážitok. Atrakciou sú vysoko položené bežecké stopy na ľadovci Glacier Plaine Morte 3000, ktoré slúžia ako špičková príprava pre vrcholových bežkárov.

Ubytovanie Crans-Montana-Aminona

Návštevníci, ktorí chcú stráviť čas v divokej prírode, na vysokohorských pastvinách, v srdci vinohradu, pri jazere, na vrchole hory vo výške 2000 m alebo v lyžiarskom stredisku, budú mať možnosť spoznať tieto krásne miesta vďaka pestrej ponuke originálneho a pohodlného ubytovania, niečo pre každého cestovateľa, od päťhviezdičkových hotelov a penziónov až po horské chaty, kempingy, chaty a apartmány na prenájom.

Ubytovanie Montpelier, Crans Montana
Ubytovanie Hotel De la Foret, Crans Montana
Ubytovanie Hotel Des Masques, Anzére
Ubytovanie Aparthotel Helvetia, Crans Montana
Ubytovanie Hotel Guarda Golf, Crans Montana

Lyžiarske stredisko Crans-Montana-Aminona

Lyžovanie Švajčiarsko / Wallis / Crans-Montana-Aminona
skimapa Crans-Montana-Aminona

Ski mapa (pdf) Skipass

Lyžiarska sezóna: november - apríl

Lyžiarske stredisko CransMontana disponuje 140km kvalitne upravovaných zjazdoviek, tretina je zabezpečená technickým snehom, 28 lanoviek a vlekov, lyžovanie na ľadovci, počet slnečných dní je tu najvyšší v celom regione Valis. Množstvo profesionálnych inštruktorov, ktorí vás naučia všetky techniky carving, snowboard, telemark, pre deti aj dobrých lyžiarov.

Lyžiarsky areál môžu vychutnať aj nelyžiari. Horské reštaurácie a bary majú rozdielne čaro a atmosféru slnečné terasy, pozorujete umenie lyžiarov. Zimná dovolenka v Crans-Montana, či už s rodinou, priateľmi, alebo sami poskytuje zaujímavý program. Pre "sólo" návštevníka existuje veľké množstvo odborníkov, ktorí vás budú sprevádzať na dobrodružnej jazde z kopca. Top tip: vyhnite sa únavnej preprave vášho lyžiarskeho vybavenia. Využite možnosť prenájmu top výstroja a materiálu v športových strediskách.

Overte si údajne najkrajší panoramatický výhľad v Alpách na okolité štíty - Weisshorn 4.505m, Dent Blanche 4.356m, Matterhorn 4.478m, Obergabelhorn 4.063m, Zinalrothorn 4.221m.

Snowpark, Nočné lyžovanie, sánkovanie

Lyžiarske stredisko Anzére

Približne 20km z Crans Montany na opačnej strane údolia Tiene sa nachádza lyžiarske stredisko Anzére, na ktoré sa nemusíte len dívať, ale doporučujeme ho vyskúšať aspoň jednodennou lyžovačkou počas dovolenkového pobytu. Najmä, ak ho už máte zaplatené v spoločnom skipase. Pre istotu sme pridali aj jedno ubytovacie zariadenie (viď vyššie) Hotel Des Masques v tomto lyžiarskom stredisku.

Bežky, bežecké lyžovanie na ľadovci

Pre milovníkov cross-country ponúka stredisko unikátny bežecký areál v ľadovcovej nadmorskej výške 3.000m Glacier Plaine Morte 3000. Množstvo ďalších bežeckých tratí vo výške 1500m, Golfový areál pokrytý snehom slúži tiež bežkárom. Pre bežky má Crans Montana 5-hviezdičiek, najmä kvôli špecialitke - bežecké lyžovanie na ľadovci Plaine Morte.

Zábavy po lyžovačke aprés-ski

Väčšina ľudí chce na dovolenke užiť aj zábavu a nočný život, v Crans Montana máte možnosti neobmedzené, rôzne párty v baroch, reštauráciach s hudbou, živým DJ, kabarety, kluby, pre nočných vtákov až do raných hodin.

Rodina deti

Rodiny sú v Crans montane vítané, ako všade vo Švajšiarsku. Je to privelogovaná kategória hostí. Zvýhodnené sú ceny rodinných skipasov, deti do ___ lyžujú zdarma, do veku ___ s 50% zľavou. Pre opatrovanie najmenších babysitting, na zábavu s lyžami fun park Bibi.

Zjazdovky a vleky

Celkom (140 km) zjazdoviek - ťažké: 15km | stredne ťažké: 70km | ľahké: 55km ... spolu 140km
Lanovky a vleky celkom 28 - vleky: 14 | lanovky: 8 | kabínky: 6

Skipass Crans Montana - ceny skipasov

6 dňový skipass dospelý - 322,- CHF
6 dňový skipass junior / senior - 274,- CHF
6 dňový skipass dieťa - 194,- CHF

Svetový pohár v lyžovaní Crans Montana

Tie najlepšie lyžiarky sveta si dajú stretnutie hneď po skončení zimnej olympiády v Crans Montane 2.-7.3.2010 a rozdajú si to s časomierou medzi brankami rýchlych disciplín - zjazd, super-G, super kombinácia. Bude to predposledné podujatie FISD Word Cup pred vyvrcholením sezóny v Garmisch-Partenkirchene.
Svetový pohár 2009-10Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop