lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Zermatt

 

Navigácia: Lyžovanie > Švajčiarsko > Zermatt

Lyžovanie Zermatt (1.620-3.899m) - nad hlavou majestátny Materhorn. Znalcom lyžovania netreba predstavovať, žiadne nesplniteľné želanie, lyžovanie 365 dní v roku, raj zimných športov pre deti aj profesionálov, top lyžiarske stredisko Zermatt patrí k špičke v Alpách ale aj vo svete, zjazdovky pre carvingové lyžovanie, voľný lyžiar terén, pretekárska dráha, snowcross, snowboarding, sánkarská dráha. Zermatt (200km zjazdoviek) má prepojenie na talianske stredisko Cervinia v lyžiarskej oblasti Aosta (150 km zjazd tratí -> spolu 350km), reštaurácie na snehu, vhodné pre malých i veľkých, začiatočníkov aj majstrov, lyžovačka Zermatt pod majestátnym Matterhornom.

Ubytovanie Zermatt

Stredisko Zermatt je známe vysokým počtom luxusných chát a kvalitných hotelov, z toho množstva jedinečných ubytovacích zariadení je naozaj ťažké vybrať päticu reprezentantov, dali sme dva špičkové hotely, dve veľmi pekné chaty a jeden hotel strednej kategórie:

Hotel Best Western Alpen Resort, Zermatt
Best Western Alpen
Zermatt
Hotel Ambassador, Zermatt
Hotel Ambassador
Zermatt
Chalet Castor, Zermatt
Chalet Castor
Zermatt
Chalet Zeus, Zermatt
Chalet Zeus
Zermatt
Hotel City, Täsch
Hotel City
Täsch

Lyžiarske stredisko Zermatt

Lyžovanie Švajčiarsko / Wallis / Zermatt
skimapa Zermatt

ski mapa (pdf) Skipass

Lyžiarska ponuka Zermatt: 200 km zjazdoviek vo vysokej kvalitne, prevažujú stredne ťažké a náročné.
Zjazdovky: ľahké 49 km / stredne ťažké 117 km / ťažké 34 km
Lanovky a vleky: 10 vlekov / 9 sedačiek / 14 kabínky - prepravná kapacita 53.500 os./hod.
záruka snehu je zaistená na 60% - zasnežovaním tratí, alebo ľadovcovou polohou
sezóna CELOROČNÁ (365 dní v roku)
Vzdialenosti: Bratislava - 1.132km / Praha - 895km / Košice - 1.458km
Pomer cena - výkon: Zermatt: 6 dňový skipas - CHF 359,00 / 200 km = 1,795 CHF / km (1,17 € / km)

Medzinárodné lyžiarske stredisko "Matterhorn ski paradise" vzniklo spojením švajčiarskeho Zermatt a talianskeho Cervinia - Valtournenche. Samotný Zermatt je stopercentne 5-hviezdičkový lyžiarsky areál, spojenie s Cervinia - Valtournenche túto najvyššiu kategóriu ešte podčiarkuje. Základné technické parametre lyžiarskeho strediska potvrdzujú jeho výnimočnosť:
   
Zjazdovky Zermatt 200 km všetkých náročností
(20 km v lete)
Zjazdovky Cervinia - Valtournenche 150 km všetkých náročností
Zjazdovky Matterhorn ski paradise 350 km všetkých náročností
Najdlhšia zjazdovka 16 km (z Malého Matterhornu - do Zermattu)
22 km (z Malého Matterhornu - do Valtournenche)
Počet lanoviek a vlekov 35 Zermatt
23 Cervinia - Valtournenche
58 Matterhorn ski paradise
Prepravná kapacita (os./hod.) 53.500 Zermatt
45.900 Cervinia - Valtournenche
99.400 Matterhorn ski paradise
Záruka snehu 60% zjazdoviek - zasnežovanie, alebo ležia na ľadovci
Výškové parametre najvyšší bod 3.899m / najnižžší bod 1.620m / prevýšenie 2.279m
   
Najdlhšia lyžiarska sezóna, najvyššie položené zjazdovky a úplne jedinečná alpská panoráma s niekoľkými desiatkami štvor-tisícoviek, medzi ktorými dominuje kráľ Matterhorn - to je len niekoľko "naj" ktorými sa Zermatt môže pýšiť. Dostatočná ponuka širokých a miernych svahov vhodných pre začínajúcich lyžiarov dopĺňajú svahy a terény ponúkajúce dobrodružstvo a zábavu pre zdatných a majstrov. Voľné terény pre adrenalínových závislákov nádherné freeride možnosti, heliskiing, paragliding ... Matterhornský správny mix spĺňa dnes toľko preferovanú univerzálnosť lyžiarskeho strediska. Niet divu, že je vyhľadávané a navštevované lyžiarmi z celého sveta. Pohľadu na Matterhorn, ktorý vidieť z každého miesta v okolí, sa nedokáže oko milovníka hôr nasýtiť ani počas dvoj-týždňovej dovolenky. Domáci sú si jeho jedinečnosťou vedomí, preto všetky podniky, hotely, reštaurácie vedia tento fakt primeranie zohľadniť vo svojich cenách.

Matterhorn (4.478m) sa od roku 1865, kedy bol prvý krát pokorený človekom stal cieľom nespočetných horolezeckých výprav. Popularita alpského strediska Zermatt narastala a z miestnych sedliakov sa postupne stali hoteliéri. Od začiatku 20 storočia táto tradícia dospela až k špičkovej úrovni, ktorá sa ďalej formuje a udáva celosvetové trendy vo vysokohorskom cestovnom ruchu a hoteliérstve. Všetky kategórie turistických služieb vychádzajú v ústrety požiadavkam klientely s jednoduchými nárokmi na apartmánové ubytovanie až po hýrivých rozmlsaných boháčov. Na okolitých svahoch s ideálnymi podmienkami pre zimné športovo - turistické lyžovanie vyrástol raj pre milovníkov hôr a lyží. Priamo nad mestom sa vypínajú trojtisícové vrcholy, na ktoré smerujú lanovky a vleky a vytvárajú tak niekoľko lyžiarskych oblastí.

Gornergrat na vrchol Gornergrat (3.089m) vedie z centra Zermattu zubačková železničná dráha, ktorá patrí k najstarším v Alpách. Počas 40 minútovej jazdy na vrchol sa ponúkajú nádherné výhľady na jedinečnú prírodu Walliských Alp. Z vrcholovej stanice sa môžete spustiť naspäť do medzistanice Riffelberg (2.580m) a využiť niekoľko modrých a červených zjazdových tratí, alebo pokračovať až dole do údolia, alebo sa vydáte ešte vyššie zlyžovaním do údolnej stanice v Gant (2.223m) a následným použitím kabínky sa vyveziete na Hohtälli (3.286m) s možnosťou pokračovať ešte vyššie na Stokhorn (3.405m). Ocitnete sa na druhom najvyššom mieste celého areálu Matternhorn ski Paradise. Takouto výškou by sa určite radi popýšili v ostatných ľadovcových lyžiarskych strediskách, v Zermate je to stále ešte 494m pod výškovým rekordom na Gobba di Rollin. Z obidvoch vrcholov Hohtälli aj Stokhorn vedú bubnovité, málo udržiavané zjazdovky do údolia, z ktorého sa môžete vydať na ďalšie lyžiarske dobrodružstvo v oblasti Rothorn.

Rothorn - Sunnega z Zermattu je Sunnega prístupná podzemnou lanovkou za tri minúty. Rodinný raj Sunnega býva plný rodín na lyžiach. Pokračovanie do vyšších polôh kabinkou na Rothorn (3.103m). V areáli Rothorn sa nachádza množstvo príjemných a miernejších zjazdoviek s upraveným povrchom červenej a modrej farby. Ak máte problémy s bubnovitým terénom, využite muldu z Rothornu smerom na Tuftern, naopak keď máte chuť na obtiažnejšie lyžovanie spustite sa cez Fluhalp do medzistanice Gant, odkiaľ sa vyveziete na protiľahlé svahy Gornergratského masívu. Gant je významným spojovacím miestom obidvoch častí strediska - rodinného Rothornu a náročnejšieho Gornergrat.

Matterhorn glacier paradise - Schwarzsee niekoľkými kabínkami sa z Zermatt vyveziete do nadmorskej výšky tesne pod 4.000m. Okamžite pochopíte čo je štortisícovkový vietor a pocítite čo to je riedky vzduch. Pre menej odolné povahy bude vhodné presunúť sa po krátkom pobyte v týchto podmienkach do nižších polôh. Tí odolnejší si môžu vychutnať ľadový palác so sochami z ľadu, ktoré sa netopia ani počas leta. Ak sa vyveziete až do najvyššieho miesta sprístupneného dvoma vlekmi na Gobba di Rollin (3.899m), môžete sa vydať na najdlhší zjazd vo svojom živote 16 km do Zermattu, alebo 22 km do Valtournenche. Zažijete dovtedy nepoznaný pocit z prekonania 2.300m prevýšenia. Cez sedlo Theodulpass sú prepojené obidve časti strediska švajčiarska a talianska časť. Raritou Theodulpassu je unikátne zasnežovacie zariadenie, ktoré dokáže vyrábať sneh bez použitia chemikálií do teploty ovzdušia 30°C.

Lyžovanie na ľadovci

ľadovec Stokhorn Stokhorn (3.405m) - prišlo k obnoveniu prístupu do horskej stanice, ktoré je teraz možné dosiahnuť novým vlekom, Vlek opäť sprístupnila Zermattská lanovková spoločnosť po uzavretí lanovky Hohtälli-Stockhorn, a umožnila tak majstrom lyží vychutnávať dokonalý pôžitok pri jazde zo svahov v Trift / Stockhornskej časti areálu. S novým vlekom, sa obnovili aj freeride trate z oblasti Hohtälli a Rote Nase. Terény sú značené žltou (neudržiavané, ale značené zjazdovky). Vzhľadom na nadmorskú výšku a náročnosť zjazdoviek patrí táto časť terénov zdatným lyžiarom, ale vyskúšať si svoje schopnosti a výdrž môžu aj stredne zdatní jednou jazdou.

ľadovec Goba Rolin Gobba di Rollin (3.899m) - tromi na seba naväzujúcimi kabínkovými lanovkami sa dostanete z Zermattu do nadmorskej výšku 3.900m. Ocitnete sa na najvyššom mieste sprístupnenom rekreačným lyžiarom v Alpách - na ľadovcovej ploche Gobba di Rollin. Do výšky 3.899m vedú kotvové vleky. Lyžovačka je náročná, aj keď vrcholové trate sú mierne. Riedkosť vzduchu a silný vietor komplikujú inak modrú náročnosť lyžovania. V lete sú podmienky prijateľnejšie a zážitok z júlovej či augustovej lyžovačky je nenahraditeľný. Skôr ako sa rozhodnete navštíviť Zermatt, doporučujeme získať najprv kondičku, nalyžovať nejaké tie kilometre popredu.

ďalšie Alpské ľadovce -> Lyžovanie na ľadovci

Monterosa ski tour

Lyžovanie Gressoney


Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop