lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Taliansko

 

Lyžiarske Taliansko je najvyhľadávanejšou zimnou destináciou. Alpy sú tu známe ako Dolomiti. Charakteristické skalnaté útvary vytvárajú nádherné scenérie. V obľube našich lyžiarov sú lyžiarske terény v areáloch Dolomiti Superski a v Skirama Dolomiti. Nachádzajú sa v talianskom regióne Trentino a zahŕňajú ski-strediská: Arabba, Val di Fiemme, Cortina d´Ampezzo, alebo rodinami obľúbená Marilleva, ktorá je spojená s Madonna di Campiglio, sen každého lyžiara - lyžiarsky kolotoč Sella Ronda by nemal chýbať medzi trofejami žiadneho alpského lyžiara.

lyžovanie Sella Ronda   lyžovanie Sella Ronda - ( 1.002 - 3.269 m ) nezabudnuteľným zážitkom pre každého lyžiara je zlyžovanie bieleho kolotoča Sella Ronda, ktorý združuje 4 lyžiarske strediská s celkovou dĺžkou zjazdoviek 487 km ( bez použitia skibusu je prepojených „len“ 350 km lyžiarskych tratí ), ktorý obklopuje horský masív Gruppo del Sella. (3.150 m.n.m) a tak spája 4 sveto-známe lyžiarske strediská: Val Gardena-Alpe di Siusi, Alta Badia, Val di Fassa e Carezza, Arabba-Marmolada, s prevažne strednou až ľahkou obtiažnosťou zjazdoviek.
lyžovanie Val di Fassa   lyžovanie Val di Fassa e Carezza - ( 1.320 - 2.950 m.) patrí k popredným ski strediskám v Dolomitoch. Nachádza sa v ich centre. Mestečká Moena, Campitello a Canazei poskytujú ubytovanie lyžiarom. V údolí je 120 km zjazdoviek, ski stredisko je prepojené so susednou Arabba a Val Gardena. Je súčasťou spomínaného lyžiarského okruhu Sella Ronda. Hlavný areál Belvedere-Rodella má 40 km zjazdových tratí, Alba di Canazei a jej krásna čierna zjazdovka, kde vás možno stretnete aj fenomenálny slalomár Alberto Tomba.
lyžovanie Val Gardena   Lyžiarske stredisko Val Gardena ( 1.002 - 2.518 m ) strediská Wolkenstein, Selva Gardena, Ortisei, Santa Cristina, Plan de Gralba. Má okolo 175 km prvotriednych zjazdoviek, krásne scenérie Dolomitov. Je súčasťou okruhu Sella Ronda (spolu viac ako 200 km zjazdoviek). Prepravné zariadenia patria k svetovej špičke. Po celú sezónu sú lyžiarske trate vynikajúco upravované, perfektné ubytovacie zariadenia, k tomu množstvo obchodov, kaviarničiek, cukrární, reštaurácií. Toto všetko dáva Val Gardene punc svetového strediska.
lyžovanie Alta Badia   Lyžiarske stredisko Alta Badia ( 1.325 - 2.780 m ) rozsiahly lyžiarsky areál so strediskami Corvara, Colfosco, La Villa, Pedraces, San Cassiano, Wolkenstein (prepojenie v Sella-ronda) ponúka 130km perfektne upravených zjazdoviek s viac ako 50-timi modernými lanovkami. Ak počítame všetky lyžiarske možnosti okruhu Sella-ronda, potom hovoríme o približne 500km lyžiarskych tratí a celkovo v rámci jedného centrálneho skipassu Dolomiti Superski vyše 1.220 km zjazdoviek. Neďaleko je známa Arabba s ľadovcom Marmolada.
lyžovanie Arabba Marmolada   Lyžiarske stredisko Arabba-Marmolada ( 1.446 - 3.269 m ) vďaka vysokému zastúpeniu zjazdoviek strednej a vyššej náročnosti patrí k špičke nielen v Taliansku, ale v celej Európe. Centrálne mestečká Arabba a Malga Ciapela sú cieľom milovníkov skialpinismu aj lyžiarov - turistov. ľadovec Marmolada má svahy orientovaných na sever. Umelé zasnežovanie na 52 km zaručuje v stredisku perfektnú zimnú ale aj jarnú lyžovačku. Nájdete tu 62 km tratí a 32 lanoviek. Napojenie na kolotoč okolo skalnatého masívu Gruppo Sella - Sella Ronda.
lyžovanie Cortina d´ Ampezzo   lyžovanie Cortina d´Ampezzo - ( 1.050 - 2.932 m ) zimné olympijské stredisko ležiace v kotline obklopené na každej svetovej strane jednou trojtisícovkou. Priamo z moderného mestečka vyrážajú kabínky do lyžiarskych kotlín. Ostatné areály (San Vito di Cadore, Misurina, Auronzo) sú prístupné miestnymi skibusmi. Najvyššie položené zjazdovky pokrýva sneh až do mája. K dispozícii sú upravené trate, alebo volné svahy všetkých obtiažností. Terénov je v Cortine toľko, že týždeň nemusíte použiť stejnú trasu - spolu 155 km.
lyžovanie Plan de Corones   lyžovanie Plan de Corones - ( 840 - 2.275 m ) známe ako Kronplaz je lyžiarske stredisko č. 1 v Alto Adige (severná oblasť regionu Trentino ). Plan de Corones sa nachádza na vrchu nad mestom Brunico, z vrcholu ktorého smerujú na všetky svetové strany výborne upravené zjazdové trate všetkých obtiažností. Vzdialenosť z Bratislavy je okolo 600 km. Hlavné nástupné miesta na lanovky sú San Vigilio di Marebbe, Riscone a Valdaora. Množstvo kaviarní, reštaurácií a barov, ktoré vám spríjemnia aj tak perfektnú lyžovačku.
lyžovanie Val di Fiemme   lyžovanie Val di Fiemme / Obereggen - ( 860 – 2.415 m.n.m.) najobľúbenejšie lyžiarske stredisko v Taliansku (podľa našich zákazníkov) ponúka lyžiarske terény všetkých obtiažností, v správnom pomere - pre začiatočníkov a malé deti, ale aj terény pre najpokročilejších lyžiarov, sa nachádzajú v nadmorskej výške do 2.415 m. Nájdete tu 8 lyžiarskych areálov: Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S.Pietro s 98% zasnežovaných lyžiarskych tratí.
lyžovanie Alpe di Siusi   lyžovanie Alpe di Siusi - ( 1.002 - 2.518 m ) spojenie s Val Gardenou spôsobuje že patrí k päťhviezdovým lyžiarskym strediskám. Z Bratislavy je vzdialené len 690 km. Je známe nielen vďaka pretekom svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Patrí k vyhľadávaným v talianskych Dolomitoch, so strediskami Val Gardena, Wolkenstein, Selva Gardena, Ortisei, Santa Cristina, Plan de Gralba má okolo 175 km prvotriednych zjazdoviek, núka prekrásne scenérie Dolomitov. Je súčasťou známeho lyžiarského okruhu Sella Ronda.
lyžovanie Civetta   lyžovanie Civetta - ( 980 - 2.100 m ) stredisko leží v prekrásnom prostredí medzi Monte Civeta 3.220 m, Monte Pelmo 3.168 m do ktorej spadajú strediská Alleghe, Palafavera, Selva di Cadore, Zoldo. Priestranná planina ponúka prevažne červené zjazdovky. Lyžuje sa v nadmorskej výške od 980 m v Alleghe do 2.100 m Monte Fertazza. Využiť môžete 40 vlekov a lanoviek, perfektne upravené terény sú tu samozrejmosť. Civeta je ideálna pre rodiny a turistické lyžovanie (a nezabudnite si slnečné okuliare a opaľovací krém).
lyžovanie San Martino di Castrozza   lyžovanie San Martino di Castrozza - (1.467 - 2.380 m.) a Passo Rolle lyžiarske stredisko sa nachádza na úpätí Pale di Martino a ponúka 44 zjazdových tratí s celkovou dĺžkou cez 60 km v prekrásnom prostredí dolomitov. Umelo zasnežovaných zjazdoviek je viac ako 92% čo je približne 55 km, na lyžovanie je tu 18 lanoviek a 7 vlekov s prepravnou kapacitou 30.000 osôb za hodinu. V stredisku sa nachádza štadión s možnosťou korčuľovania či hokeja, plaváreň, kryté tenisové kurty, športovú halu, bowling, bežecké trate.
lyžovanie Valle Isarco   lyžovanie Valle Isarco - ( 960 - 2.512 m ) lyžiarske stredisko je dobre dostupné z dialnice medzi Insbruck a Bolzano. Strediskové mesto je Bressanone Brixen, nástup na lyžovačku v 3 samostatnych arealoch, S.Andrea (skiparadise Plose 2.465m), 9km zjazdovka z vrcholu do St. Anrea je najdlhšou v južnom Tirolsku, Maranza, Valles (ski region Gitschberg 2.512m - Jochtal). Spolu je v strediskach 87km zjazdoviek pre lyžovanie a carving, snowpark pre snowboard, zimný areál pre korčulovanie, aprés ski, wellness, bazén.
lyžovanie Tre Valli   lyžovanie Tre Valli - ( 1.150 - 2.513 m) Tri údolia tvoria ski-oblasti Val di Fassa, Valle del San Pellegrino a Valle del Bois. V oblasti je okolo 100 km zjazdoviek rôznej obtiažnosti, 90% z nich s garanciou snehu. Lyžiarske stredisko Falcade - mestečko položené v nadmorskej výške 1.150 m n. m. je obklopené skupinami Pale di San Martino, Cime d´Auta, Monte Pelmo, Civetta a Marmolada. Z Falcade máte v priamom dosahu 60 km zjazdoviek s vrcholom na San Pellegrino. Správna voľba pre rodinnú lyžovačku.
lyžovanie Folgarida - Marilleva   lyžovanie Folgarida - Marilleva - ( 900 - 2.180 m ) leží medzi horskými masívmi Dolomiti di Brenta, Adamello a Ortlerskými Alpami. Strediská pre lyžovanie tu vznikli v 70. rokoch podľa francúzskeho vzoru s obrovskými hotelovými komplexami. V lyžiarskom areáli pretkanom sedačkami a kabínkami prevládajú ľahké zjazdovky, ale vo Folgaride si vyberú aj náročnejší lyžiari. Atraktivitu strediska zvyšuje okrem krásnej prírody prepojenie na Madonna di Campiglio, kam dolyžujete na lyžiach (len s permanentkou Superskirama).
lyžovanie Folgaria - Lavarona   lyžovanie Folgaria - Lavarona - ( 1.218 - 3.012 m ) je cenovo najdostupnejšie lyžiarske stredisko z oblasti Val di Sole. Každý lyžiar tu nájde tú svoju trať, z celkových 71 km lyžiarskych tratí. Pre odstránenie rizika nedostatku prírodného snehu je všetkých 100% upravovaných zjazdoviek zabezpečených snežnými delami a umelo zasnežovaných, 30 vlekov a lanoviek, prepravná kapacita viac ako 40.000 osôb za hodinu. Lyžiarske trate: ľahké 26km, stredné 37km, ťažké 7km, lanovky a vleky 30. So Skipasom Skirama 360km.
lyžovanie Madonna di Campiglio   lyžovanie Madonna di Campiglio - ( 1.514 - 2.443 m ) prestížne a najznámejšie lyžiarske stredisko v Taliansku, v údolí Val Rendena. Nájdete tu perfektný servis, lyžiarske trate všetkých náročností ako aj zjazdovky pre milovníkov snowboardingu a lyžovania vo voľnom teréne. 17 lyžiarskych škôl s takmer 150-mi inštruktormi, kde vás naučia všetko čo súvisí s témou lyžovanie. V Madonna di Campiglio sa koná kompletný program svetového pohára vo všetkých zimných disciplínach. Je tu viac ako 70 km udržiavaných zjazdoviek.
lyžovanie Monte Bondone   lyžovanie Monte Bondone - ( 1.300 - 2.090 m ) lyžiarske stredisko sa nachádza len 15 km od Trenta (viď mapa) na vrchu Monte Bondone nad mestom. Lyžiarske stredisko je dobre dostupné z dialnice (20 min. z Trenta). perfektne upravené zjazdovky - 20 km prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti, lyžiarska škola pre začiatočníkov aj pokročilých. 90% zjazdoviek - umelé zasnežovanie. Lyžiarske stredisko spĺňa podmienky pre kvalitnú rodinnú lyžovačku. Milovníkom bežeckej stopy ponúka 35 km tratí. Lyžovačka vhodná pre rodiny.
lyžovanie Tonale - Ponte di Legno   lyžovanie Tonale - Ponte di Legno - ( 1.257 - 3.016 m ) je lyžiarske stredisko ideálne pre všetkých, hlavne pre rodiny s deťmi, ktorí hľadajú zjazdové trate všetkých náročností. Viac ako 90 km lyžiarskych tratí z ktorých je polovica umelo zasnežovaných, 25 vlekov a lanoviek. Ponte di Legno je menšie lyžiarske stredisko so severnými svahmi a lyžiarskymi traťami vyšších obtiažností, ľadovec Presena garantuje kvalitné lyžovanie až do 3.016 m. Výborné podmienky pre extrémne lyžovanie, skialpinismus, lyžovanie vo voľnom teréne.
lyžovanie Bormio   lyžovanie Bormio / Santa Caterina - ( 1.218 - 3.012 m ) je lyžiarske stredisko s lyžiarskymi traťami všetkých náročností. Lyžovačka s jedinečným prevýšením skoro 1.800 m a 10 km dlhou zjazdovkou je strediskom Svetového pohára, MS a množstva FIS pretekov. Bormio má vynikajúcu infraštruktúru - tenisová hala, viacúčelová športová hala, zimný štadión a termálny bazén s vodou 38 - 41 stupňov C. Alta Valtelina zahŕňa lyžiarske strediská Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina.
lyžovanie Livigno   lyžovanie Livigno - ( 1.800 - 3.000 m ) Alta Valtelina lyžiarska oblasť sa nachádza v blízkosti švajčiarskych hraníc, neďaleko strediska St.Moritz, zahŕňa lyžiarske strediská Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Livigno má široké, upravované zjazdovky, moderné prepravné zariadenia, bežecké trate, snowboard, ponúka širokú škálu zábavy počas celého dňa, patrí medzi špičkové lyžiarske strediská Európy, pripomína francúzske La Plagne, sezóna od 2. decembra do 1. mája.
lyžovanie Cervinia - Valtournenche   lyžovanie Cervinia - Valtournenche - ( 1.524 - 3.899 m ) leží v prekrásnom prostredí pod velikánom Materhorn ( 4.478m ) - taliansky názov "Cervino". Je prepojené s Valtournenche a Zermatt. Stredisko s prvenstvom v nadm. výške netreba znalcom lyžovania predstavovať, žiadne nesplniteľné želanie, lyžovačka 365 dní v roku, raj zimných športov pre deti ale aj profesionálov, patrí do "top10-Alpy", carvingové lyžovanie, 22 km dlhá zjazdovka z „malého Matterhornu“ do Valtournenche a 17 km zjazdovka do švajčiarskeho Zermattu.
lyžovanie Courmayeur   lyžovanie Courmayeur - ( 1.224 - 2.624 m ) stredisko pod Mont Blanc (4.810m), ponúka všetky možnosti lyžovačky - 100km perfektne upravené trate všetkých obtiažností sa nachádzajú na pláňach medzi Mont Chetir (2.343 m) a sedlom Tete Youlaz (2.631 m). Sem vedú vleky z lyžiarskeho mesta Courmayeur. Najdlhšia zjazdovka v stredisku má vyše 6km. V okolí je aj mnoho vhodných terénov pre milovníkov panenského nehu. Vyskúšať si môžete aj prepojené francúzske Chamonix či neďaleké svetoznáme švajčiarske Verbier.
lyžovanie Gressoney   lyžovanie Gressoney - ( 1.212 - 3.260 m ) rozľahlé ski-stredisko sa tiahne od Aostall po Piedmont ( Valle d´Ayas, Valle di Gressoney, Valsesya). Strediská Antagnot, Brusson, Gressoney, Alagna - najvyšší bod celej oblasti je vrchol Punta Indren (3.260 m.) s prevýšením vyše 2.000 m z nástupnej stanice v Alagna Valsesia ( 1.212 m.). 180 km perfektne upravených zjazdových tratí všetkých obtiažností ( v počte 61) sú vhodné pre všetkých lyžiarov, voľné terény ( powder ski) pre skialpinistov a snowboardistov.
lyžovanie Sestriere   lyžovanie Sestriere - Vialattea - ( 1.350 - 2.800 m ) oblasť do ktorej patrí 5 piedmonských stredísk: Sestriere, Sanze d´ Oulx, Sansicario, Cesana a francúzske Montgenevre. Všetky sú vzájomne prepojené tak že môžete absolvovať na lyžiach 214 zjazdoviek spolu viac ako 400 km upravených tratí. Lyžiarske stredisko Sestriere je známe poriadaním svetového pohára v zjazdovom lyžovaní a snowboarde, navyše patrí medzi strediská olympijske. Prekrásne nočné lyžovanie, upravené trate, umelý sneh, ski bufety priamo na svahu.
lyžovanie Piancavallo   lyžovanie Piancavallo - ( 1.300 - 1.850 m ) lyžiarske stredisko okolo Piancavalla je známe vďaka kvalitne upraveným zjazdovkám a bežeckým tratiam. Nočné lyžovanie, kvalitná lyžiarska škola pre deti i dospelých, zimná ľadová hala, kaviarne, bary, diskotéky, fitness, kompletná infraštruktúra, prispievajú k atraktívnosti strediska. Každoročne Piancavallo usporadúva závody - svetový pohár žien v slalome, svetový pohar v severských disciplín., závody psích záprahov. Na zjazdové lyžovanie sú k dispozícii trate strednej obtiažnosti.
lyžovanie Val Senales   lyžovanie Val Senales - ( 1.999 - 3.285 m ) leží v údolí Senales ( Schnalstal ) na pomedzí talianska a rakúska. Tejto časti álp sa hovorí Ortlerské Alpy. Strediskové mestečko Maso Corto odkiaľ vedie kabinka, sedačka a niekoľko vlekov do okolitých svahov. Stredisko má 35km upravovaných zjazdoviek - 7km ľahkých, 15km stredneťažkých a 13km náročných zjazdoviek, snowboardovú rampu. K dispozícii sú 4 vleky, 7 sedačiek, 1 kabinka s celkovou kapacitou 15.000 osôb za hodinu. Stredisko je ideálne pre strávenie rodinnej lyžovačky.
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop