lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Val di Fassa

 

Lyžovanie Val di Fassa (1.320 - 2.485 m) - zjazdovkami bohato popretkávané údolie Fassa je vďaka priaznivým prírodným podmienkam a nízkym cenám najvyhľadávanejším v lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski. Nachádza sa priamo v centre Dolomitov. Hlavným lyžiarskym strediskom údolia Fassa je časť Belvedere a Col Rodella (40km zjazdoviek), ktoré sú so zjazdovkami susedných stredísk Arabba a Val Gardena súčasťou známeho lyžiarského okruhu Sella Ronda. Celkom je v údolí Fassa 120km zjazdoviek. Dobré spojenie na zjazdovky okolitých stredísk, ktoré nie sú spojené s Val di Fassa vlekmi zabezpečujú miestne skibusy, ktoré fungujú ako vleky, teda na platný skipass. Kvôli vysokééému záujmu odporúčame zarezervovať si lyžovačku Val di Fassa v dostatočnom predstihu

ToP-5 ubytovanie Val di Fassa

Príjemné ceny za ubytovanie v Canazei, Campitello, Penia, Alba, Poza, Mazin prispievajú k zvýšenému záujmu lyžiarov o ubytovanie v stredisku Val di Fassa. Poloha na známom okruhu Sella Ronda a spojenie s ďalšími tromi významnými strediskami Arabba, Val Gardena, Alta Badia lanovkymi a zjazdovkami, mu dávajú punc najvyššej kvality. Medzi najvyhľadávanejšie ubytovanie vo Val di Fassa patria najmä lacnejšie apartmány strednej triedy.

Apartm. a rezidencie, Canazei
Rezidencia Al Sole, Canazei
Hotel Stella Montis, Campitello
Aparthotel Princes, Penia di Canazei
Hotel Arnika, Pozza di Fassa
Ubytovanie Val di Fassa (-25-) ďalšie ubytovacie zariadenia vo Val di Fassa

Lyžiarske stredisko Val di Fassa e Carezza

Ski mapa Val di Fassa

Ski mapa Val di Fassa (pdf)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (3*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.320 - 2.485 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 85%
Vzdialenosť: Bratislava - Canazei 700 km

Vleky 26
Sedačky 45
Kabínky 14
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 85 ( kapacita 115.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 72 km / 32%
Zjazdovky stredné 129 km / 58%
Zjazdovky ťažké 23 km / 10%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 224 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Skladbou zjazdoviek vyhovuje lyžovanie vo Val di Fassa najmä rodinám s deťmi a všetkým rekreačne lyžujúcim dovolenkárom. Pre slovenských, českých, poľských a domácich talianskych lyžiarov je Val di Fassa obľúbená zimná dovolenka na horách. Niekoľko samostatných lyžiarskych sektorov je dobre pospájaných skibusmi, ktoré premávajú v dostatočných intervaloch podľa potreby, takmer bez čakania. Do vzdialenejších stredísk Dolomiti Superski však premávajú skibusy menej často a nie z každej zastávky, ako miestny skibuss. Je to podobné, ako miestne a medzimestské spoje. Situácia autobusovej dopravy je však dobre vyznačená, vzdialenejšie spojenie si treba pozrieť v itinerári, alebo naštudovať vopred, aby ste zbytočne nečakali na bus. Môže sa pritrafiť, že napr. o 10. hodine sa dostavíte na zastávku a do San Pellegrina budete musieť čakať na autobus možno hodinu aj viac, čo je iste nežiadúce, veď zatiaľ sa dajú urobiť dve-tri jazdy na iných zjazdovkách.

Náročnejším lyžiarom vyhovie Alba di Canazei s krásnou čiernou zjazdovkou. Pre zdatnejších lyžiarov je skitour - prepojenie cez vrcholy Ciampac Sella Brunech (2.428m) a Buffaure (2.354m) z Penia až do mestečka Pozza di Fassa. Pre rodiny sú príjemné zjazdovky v Buffaure a Catinaccio, kde vyskúšajte čiernu zjazdovku nazvanú po lyžiarovi Alberto Tomba. Z mestečka Vigo di Fassa po stúpaní 400m sa dostanete horskou cestou až na Passo Costalungo (1.752m), kde sa nachádza niekoľko menších vlekov a zjazdoviek strednej a ľahkej obtiažnosti. Táto oblasť sa nazýva Carezza, 40 km zjazdoviek pre rodinné rekreačné lyžovanie. Z Vigo di Fassa vedie lanovka do časti Ciampedie, kde je 16 km zjazdoviek vedúcich až do susednej obce Pera di Fassa.

Snowboard / freeski

Snowboardistov v strediskách Val di Fassa potešia 4 funparky. Záujemcovia o freestyle smerujú do parkov v Belvedere 150m u-rampa, Bufffare, San Pellegrino, alebo Col Rodella.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je kvalitná. Nachádza sa tu celkom 70 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, klasické aj korčuliarske, výšková stopa Alba Canazei – Ciampac 2.150m n.m.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Materské škôlka aj pre veľmi malé deti, opatrovanie včítane stravy. V každej časti strediska sa nachádzajú škôlky lyžovania pre deti od 2-3 rokov s množstvom atrakcií a zábavy.

Apres-Ski

V stredisku Canazei sa nachádza množstvo barov, diskoték a pubov pre priaznivcov zábavy a nočného života, ktoré zatvárajú až v ranných hodinách. K najznámejším patria Lieber Augustin a piváreň El Binocol.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, jazda na saniach za koňmi, večerné lyžovanie s lampiónmi, lezenie v ľade, termálne kúpele, klzisko, squash, paragliding, bazén, sánkovanie.

Lyžovačka na ľadovci Marmolada

Lyžovačka vo Val di Fassa ponúka možnosť dostať sa "na lyžiach" až na ľadovec Marmolada, ktorý tvorí súčasť susedného lyžiarskeho strediska Arabba. Do Arabby smerujú lanovky z Belvedere. Z centra Arabby je ľadovec dostupný na niekoľko lanoviek, podrobnosti na - lyžovanie na ľadovci Marmolada.

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál www.lyžovanie-alpy.sk ponúka možnosti lyžovania vo všetkých strediskách Talianska na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop