lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Valle Isarco

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Valle Isarco

Lyžiarske stredisko Valle Isarco (Eisacktal) sa nachádza v južnom Tirolsku. Milovník zimny tu nájde všetko pre oddych, šport aj zábavu. Región sa zameriava na rodinnú zimnú dovolenku. Jednotlivé lyžiarske strediská tejto oblasti sú dobre dostupné z diaľnice medzi mestami Insbruck a Bolzano. Strediskovým mestom Valle Isarco je Bressanone (Brixen), s nástupom na svahy v 6 samostatných strediskách. Lyžovanie Valle Isarco je vhodné pre rodinnú lyžovačku. Zimná dovolenka na horách aj pre nelyžiarov, výhodné ceny ubytovania, zvýhodnené ceny detských a rodinných skipassov môžu významne ovplyvniť rozhodovanie, kam vycestujete cez zimné prázdniny.

Ubytovanie Valle Isarco

Pohodlie je pre oddych po náročnom dni prežitom aktívne na horskom vzduchu dôležité, sauna, alebo bazén by mali byť vo výbave ubytovacieho zariadenia, kde strávite svoju vytúženú zimnú dovolenku. Možnosti ubytovania Valle Isarco sú pestré, od anonymných apartmánov po luxusné 5* hotelové komplexy. Zlatá stredná cesta nás naviedla k osvedčenému výberu ubytovania:

Hotel Alpenrose, Valles
Hotel Alpenrose
Valles
Lyžovanie Taliansko
Hotel Dominik Park
Bressanone
Hotel Gitschberg, Maranza
Hotel Gitschberg
Maranza
Hotel Rosalpina, Plose
Hotel Rosalpina
Plose
Hotel Park, Plose
Parkhotel Plose
Plose

Lyžiarske stredisko Valle Isarco

Ski mapa Valle Isarco

Ski mapa Valle Isarco (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (3*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (3*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 580 - 2.500 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 90%
Vzdialenosť: Bratislava - Bressanone (Brixen) 640 km

Vleky 13
Sedačky 10
Kabínky 5
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 28 ( kapacita 35.400 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 27 km / 31%
Zjazdovky stredné 49 km / 55%
Zjazdovky ťažké 12 km / 14%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 88 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Gitschberg - Mühlbach (777-2.512m), ktorý leží vo Val Pusteral sa dostanete lanovkou alebo horskou cestou na aute na náhornú plošinu do horskej dedinky Maranza / Meransen (1.414m). Nad ňou sa vypína vrch Gitschberg, ktorého svahy ponúkajú výborné terény pre lyžovanie na 22km kompletne zasnežovaných zjazdoviek prevažne strednej obtiažnosti. Nájde sa aj pár modrých a jedna čierna zjazdovka Sergerwiese. Sánkarská dráha, turistické chodníky, bežecké trate. Doprava lyžiarov na vrchol je zabezpečená 3 kabínkami, 2 sedačkovými lanovkami a 3 vlekmi. Občerstvenie v 5 reštauráciách a bufetoch na svahoch.

Jochtal (2.100m) - trochu ďalej za Maranzou je stredisko pod vrcholmi Jochtal a Hinterberg (2.100m). Nástupná stanica lanovky sa nachádza vo Vals Valles (1.354m). Svahy prevažne červené, jedna zjazdovka modrá a dve čierne sú starostlivo udržiavané. Dopravu na vrchol okrem spomínanej kabínkovej lanovky zabezpečujú tiež 2 sedačky a jeden vlek. Dole v údolí sa nachádzajú ďalšie tri vleky na červených tratiach a jeden cvičný vlek na lúčke so zelenou farbou pre deti a začiatočníkov. Z Anratter Hütte vedie krásna sánkarská dráha po hrebeni až do Mühlbachu. V blízkom okolí sa nachádza množstvo turistických trás, bežeckých tratí a sánkarských dráh. Lyžovačka vďaka dobre zabezpečenému zasnežovaniu začína v decembri a končí okolo Veľkej Noci.

Plose (2.465m), Z dedinky S.Andrea (961m) vedú na vrchol Plose, ktorý sa týči ako hlavný vrch nad mestečkom Bressanone, jedna kabinková a tri sedačkové lanovky. Z vrcholu vedie 9 km zjazdovka s prevýšením 1.400m do St. Anrea, ktorá je najdlhšou zjazdovou traťou v južnom Tirolsku. Začína ako červená a približne v polke sa mení na krásnu čiernu trať. Pod masívom Plose sa nachádza aj ďalšia dedinka - Vallazza (1.697m), z ktorej premáva lanovka na lyžiarske pláne medzi vrcholmi Plose a Monte Fana (2.505m). Tretie nástpupné miesto na svahy v Plose je stanica pri Park Hoteli Plose. 9 moderných lanoviek a vlekov obsluhuje spolu 40 km zjazdoviek všetkých obtiažností, reštaurácie a bufety na svahoch, volné terény pre skialpinistov a free-riderov, mnoho bežeckých tratí, funpark. Stredisko pre všetky vekové a výkonnostné kategórie.

Rosskopf - Monte Cavallo ( 960-2.189m ) lyžiarska sezóna začína koncom novembra a končí v polovici apríla. Stredisko sa nachádza len 2 km od diaľnice. V mestečku Sterzing začína lanová dráha, za pár minút prekonáte prevýšenie 900m a ocitnete sa na svahoch s 3 vysokokapacitnými sedačkami, ktoré prepravujú lyžiarov na 27 km zjazdoviek prevažne červených. Zaujímavosťou je zasnežovaná sánkarská dráha s dĺžkou 9,5km. Výborná rodinná dovolenka.

Racines - Giovo ( 1.300-2.150m ) je lyžiarske stredisko s príjemnou atmosférou, patrí k najmodernejším v južnom Tirolsku. 8 vysokokapacitných prepravných zariadení s kapacitou 15.400os/hod premáva na svahoch s 25km zasnežovaných zjazdoviek pre všetky kategórie lyžiarov, a snowboardistov, miestny funpark, cvičná trať, detský ski-land, 9 reštaurácií, lyžiarska škola, požičovňa športových potrieb a 5km tobogan prispejú k neopakovateľnému zážitku z pobytu v unikátnom horskom stredisku.

Ladurns - len 2 sedačky obsluhujú vsetky svahy v stredisku. Trate prevažne červené ale aj dostatok modrých a dve čierne zjazdovky zaručujú vhodnosť pre všetky kategórie lyžiarov. Všetky zjazdovky sú dobre udržiavané a zasnežované, takže lyžovačka je garantovaná od novembra do marca.

Vo Vale Isarco je celkom k dispozícii 87 km zjazdoviek pre lyžovanie a carving, snowpark pre snowboard, zimný areál pre korčuľovanie, aprés ski, wellness, bazény, sánkovanie, bežecké a turistické trate.

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop