lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžiarske stredisko Arabba-Marmolada

 

Lyžiarske stredisko Arabba-Marmolada (1.446 - 3.265 m) - patrí vďaka vysokému percentu zjazdoviek strednej a vyššej náročnosti k špičke nielen v Taliansku, ale v celej Európe. Centrálne mestečká Arabba a Malga Ciapela sú cieľom milovníkov skialpinismu aj rekreačných lyžiarov. Nadmorská výška Marmolady s ľadovcom a množstvom severných svahov s umelým zasnežovaním na 52 km zaručujú perfektnú zimnú aj jarnú lyžovačku. Spolu 62 km lyžiarskych tratí a 22 lanoviek, 10 vlekov s prepravnou kapacitou 39.000 osôb za hodinu. Arabba patrí k štyrom významným strediskám v Dolomiti Superski, ktoré sú vzájomne pospájané zjazdovkami a vlekmi, čím tvoria známy lyžiarsky okruh Sella Ronda. Zimná dovolenka Arabba pre športovo založených lyžiarov.

ToP-5 ubytovanie Arabba

Lyžiarske stredisko Arabba poskytuje ubytovanie v hoteloch aj apartmánoch, prevažne priamo pri zjazdovkách. Príťažlivosť Arabby a ďalších menších usadlostí v blízkosti lyžiarskych svahov je daná kvalitnou lyžovačkou. Odporúčame rezervovať zimnú dovolenku v dostatočnom predstihu, najmä prázdninové a sviatkové termíny sa vypredávajú už koncom leta.

Ubytovanie rezidencia Evaldo, lyžovanie Arabba
Ubytovanie Evaldo, lyžovanie Arabba
Ubytovanie Sella Ronda, lyžovanie Arabba
Ubytovanie Apartmány Al Centro, lyžovanie Arabba
Ubytovanie Baita Antlia, lyžovanie Arabba
Ubytovanie Arabba (-25-) ďalšie ubytovacie zariadenia v Arabba

Lyžovanie Arabba-Marmolada

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (1*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (2*)
Turistika  hodnotenie - rating (1*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.446 - 3.269 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 92%
Vzdialenosť: Bratislava - Arabba 596 km

Vleky 6
Sedačky 16
Kabínky 7
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 29 ( kapacita 50.500 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 26 km / 40%
Zjazdovky stredné 30 km / 46%
Zjazdovky ťažké 9 km / 14%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 65 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka Arabba - Marmolada

Znalcom rekreačného lyžovanie netreba zvlášť predstavovať lyžiarske stredisko Arabba. Malá dedinka zaplnená hotelmi a apartmánovými domami s charakteristickým kostolom leží v tieni najvyššej hory Dolomitov Marmolada. Strmé severné svahy Porta Vescovo ponúkajú výborné zjazdovky (terén aj povrch), veľké lanovkové dopravné zariadenia poskytujú rýchlu dopravu vysokokapacitnými kabínkami späť na vrcholovú métu Porta Vescovo, kde slnko láka k posedeniu na slnečnej terase s výhľadmi na masív Marmolady a na opačnej strane na Gruppo Sella. Arabba je športovo zamerané zimné stredisko, medzi susedmi s ktorými spoluvytvára lyžiarsky okruh okolo Grupo Sella, má najmenší počet "vlastných" zjazdoviek, ale vyváži to kvalitou, náročnosťou, ponukou v oblasti freeride a v neposlednom rade čerešničkou na "lyžiarskej torte", ktorou je skvelá lyžovačka z ľadovca Marmolada.

Snowboard / freeski

Pre snowboardistov v stredisku Arabba nie je zatiaľ žiadny park, našťastie do Val di Fassa (snowpark Belvedere) je to na skok dvoma lanovkami. Záujemcovia o freeride si môžu zajazdiť vo voľnom teréne, ktorých je našťastie dostatok v údolí Mittagstal, Val Lasties a Val de Mesoola.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je menšia. V okolí Arabby sa nachádza len 15 km upravených bežeckých stôp. Najdlhšia z nich Pista Panoramica vedie do výšky 1560m.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Miestne agentúry vedia zabezpečiť opatrovateľku detí, v pokojnom mestečku je o deti dobre postarané. V Arabbe aj Malga Ciapele sa nachádzajú škôlky lyžovania pre deti od 2 rokov a požičovne detských lyží.

Apres-Ski

Niekoľko reštaurácií a barov ponúka po lyžovačke posedenie pri poháriku vareného vína, alebo grogu. Ukončiť lyžovačku môžete aj v niektorých horských chatách, ktoré sú prístupné iba rolbou, všeobecne je však ponuka aprés-ski dosť skúpa.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, jazda na saniach za koňmi, lietanie na krídle, lezenie v ľade, skidoo, múzeum histórie 2. svetovej vojny, klzisko a mnoho ďalších foriem zábavy a športov na snehu. Wellness v hoteloch je prístupné aj neubytovaným.

Zimná dovolenka


Lyžovanie na ľadovci Marmolada

Naše hodnotenie: hodnotenie, rating 4/5

Ľadovec Marmolada patrí počas celého roku k atraktívnym cieľom návštevníkov, ktorí zavítajú do Dolomitov. Z údolnej stanice Malga Ciapela 1.446m vedie tesne pod vrchol Marmolady 3.342m veľkokapacitná visutá lanovka cez dve medzistanice až do vrcholovej stanice Punta Rocca 3.265 m. Celá trasa lanovky je príliš dlhá a strmá, preto bola rozdelená na tri samostatné úseky, ktoré na seba naväzujú. V rámci nedávnej rekonštrukcie a modernizácie získala Marmolada najmodernejšie dopravné zariadenie, jazda nahor je pohodlnejšia a rýchlejšia. Prestupovanie v každej medzistanici je takmer bez zdržania. Z vcholovej rozhľadne je vidieť Alpy ako na dlani, najpríťažlivejší je pohľad na Grupo del Sella. Pár metrov nahor sa vypína vrchol Marmolada, ktorý je prístupný chodníkom (skúsiť so spievodcom). Z jednej strany hory (severnej) sa zvažujú do údolia k jazeru Lago Fedaia miernejšie svahy pokryté ľadovcom, ktorý je sprístupnený lyžiarom. Južná strana Marmolady je kolmá kamenná stena, výzva pre lezenie.

Po krátkom pokochaní výhľadmi je načase pripnúť lyže na lyžiarky a vychutnať si jazdu po ľadovci. Lyžovanie na ľadovci Marmolada je trochu iné, ako poznáme z väčšiny alpských ľadovcov. Z Marmolady vedie nadol iba jedna zjazdovka až do Malga Ciapela, odkiaľ štartujú na ľadovec lanovky. Táto trať je príjemná červená, miestami cítiť aj stehná, záleží na tempe a nasadení, s akým sa na 12 kilometrovú lyžovačku vydáme. Kto ju skúsil, asi dá za pravdu, že Marmolada patrí k najlepším lyžiarskym zážitkom v oblasti Dolomiti. Obsahuje všetko, výšku, dĺžku, strmé, mierne, úzke aj široké úseky, slnečné aj ľadové. Koho nebaví upravená zjazdovka, má mnoho príležitostí nakresliť vlastnú linku do hlbokého snehu. Marmolada je pestrá, pre každého super lyžovanie na ľadovci. Ak sa pridá pekné slnečné počasie, celý výlet má úžasné čaro, jazda lanovkou, výhľady z vrchola, výhľady z trate, dlhá jazda. Marmolada je hodná návštevy aj v letnom období, preto nedá sa hodnotiť inak, iba plným počtom bodov.

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál www.lyžovanie-alpy.sk ponúka možnosti lyžovania vo všetkých strediskách Talianska na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop