lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Alta Pusteria

 

Lyžovanie Alta Pusteria - malé, ale prekrásne, lyžiarske stredisko Alta Pusteria sa nchádza na rozhraní rakúsko-talianskych hraníc, vstupná bráná Dolomitov. Pre lyžovanie má 55km zjazdoviek, z nich 45km je zabezpečených technickým zasnežovaním. Obtiažnosť tratí naznačuje, že začiatočník aj zdatný lyžiar si vyberie trať vhodnú pre seba a zároveň predurčuje lyžiarske stredisko Alta Pusteria pre rodinné lyžovanie. Údolie, ktorým preteká rieka Drava, obklopujú nádherné alpské hory po oboch stranách diaľnice, rozpráva sa tu tirolsky aj taliansky. Oblasť známa ako Hochpustertal je vstupnou bránou do obrovského lyžiarskeho priestoru Dolomiti Superski. Neďaleko sa nachádzajú Cortina Ampezzo - Misurina a Kronplatz, kam sa dostanete autom za pár minút. Harmónia krajiny a ľudí pod masívom Tre Cime lákajú turistov na program - pokojná a romantická dovolenka v zime aj v lete.

Ubytovanie Alta Pusteria - Top-5

Príjemné ubytovanie, k tomu možnosť relaxovať po športovom dni, bazén, sauna, alebo wellnes patria k dobrej lyžovačke. Ubytovanie Alta Pusteria ponúka hotely aj apartmány všetkých kategórií, z bohatej ponuky sme vybrali také, ktoré poskytnú niečo viac, než len nocľah.

Hotel St. Veit, Sesto
Hotel Waldheim, Sesto
Grand Hotel Centro Vacanze, Dobbiaco
Rezidencia Sonnenschein, Villabassa Dobbiaco

Lyžiarske stredisko Alta Pusteria

Ski mapa Alta Pusteria

Ski mapa Alta Pusteria (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (2*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (4*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.130 - 2.200 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 96%
Vzdialenosť: Bratislava - San Candido (Innichen) 577 km

Vleky 20
Sedačky 7
Kabínky 4
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 31 ( kapacita 32.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 16 km / 24%
Zjazdovky stredné 42 km / 64%
Zjazdovky ťažké 8 km / 12%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 66 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka Alta Pusteria

Každé alpské lyžiarske stredisko sa snaží uspieť u zákazníka, konkurencia je veľká, ponuky všetkých lyžiarskych konkurentov naokolo sú vábivé. Ako by mohli uspieť menšie strediská v súboji s mamutími areálmi, ktoré sa predbiehajú v stovkách km zjazdoviek a rýchlosti prepravných zariadení lanoviek a vlekov? Alta Pusteria ponúka lyžovanie na necelých 70 km zjazdoviek a to nie sú navzájom prepojené vlekmi a zjazdovkami, čo je v susedstve väčších stredísk handicapom. Lanovky ( kabínky-4, sedačky-7, vleky-20 ) a zjazdovky ( ľahké-16km, stredne ťažké-42km, ťažké-8km) sa nachádzajú v 8-ich sčasti prepojených, sčasti samostatných lyžiarskych strediskách:

Lyžovačka

Sesto (Sexten) - Versciaco - Moso (1.132 - 2.200m) je hlavným strediskom v oblasti, ktoré sa tiež nazýva podľa rovnomenného vrchu (Helm 2.433m), na ktorom sa lyžiarske svahy nachádzajú. Z malebnej horskej dedinky vedú vleky na obidve strany údolia. Na jednej strane sa nachádzajú lúčky vhodné pre začiatočníkov, kde premávajú tri vleky, na druhú stranu sa lanovkou dostanete vysoko pod vrchol Helmu na Hahnspiel / Gallo Cedrone (2.200m). Sem vedie lanovka aj zo susedného údolia z dedinky Versciaco (1.132m), ktoré leží na hlavnom ťahu. Na vrchole je množstvo krásnych prevažne ľahkých až stredne-ťažkých terénov vo výbornej kvalite, doplnené nádhernými scenériami. Pre náročných sú k dispozícii dve čierne zjazdovky. Najdlhšia zjazdovka meria skoro 5 km (červená z Helmu do Versciaco) s prevýšením 1.068m.

Moso - Croda Rossa (1.340 - 2.000m) zo Sesta len pár stoviek metrov vzdialená susedná dedina Moso 1.340m. Odtiaľ vedú vleky do nadmorskej výšky 2.000m pod skalný masív Tre Cime (Croda Rossa) 2.965m. Tu nájdete prevažne červené, dobre upravené zjazdovky, ale aj začiatočnícke modré a jednu čiernu trať. Množstvo voľných terénov pre vyznávačov freeride a nádherné 3-tisícovky v okolí. Z najvyššieho bodu strediska sa dá spustiť modrou zjazdovkou smerom na Passo Monte Croce, kde premávajú dva vleky. Po vytiahnutí sa dá pokračovať ďalej od Masa a zlyžovať až do Bagni di Velgrande 1.274m. Tu sa zábava končí a späť na návrat je potrebné použiť skibus. Skibusom sa dá pokračovať aj opačným smerom do Padola 1.215m, kde sa nachádza sedačka a dva vleky nad štyrmi zjazdovkami, každá inej obtiažnosti. Toto stredištiatko sa nazýva Val Comelico,

San Candido (Innichen) (1.175 - 1.600m) - malebná horská dedinka, ktorá sa nachádza na hlavnom ťahu v údolí Alta Pusteria. Tu začínajú vleky a lanovky vedúce na lyžiarske svahy do 1.600m pod skalnatý vrchol Haunold 2.960m. Na čistinách v teréne porastenom lesom nájdete kvalitné červené a modré zjazdovky a jednu sánkarskú dráhu. San Candido je vybavené umelým osvetlením pre nočné lyžovanie, sánkovanie a korčuľovanie, ktoré si užijete pri údolnej stanici sedačkovej lanovky na prírodnom klzisku.

Dobbiaco - Villabassa (1.242 - 1.154m) sú ďalšie dve turistické dedinky v údolí Drávy. Vyhovujú požiadavkam na rodinnú zimnú dovolenku. Možnosť turistiky so sprievodcom, túry so snežnicami po vysokozasnežených trasách v okolí. Pre začiatočníkov a rodiny s deťmi sa ponúka lyžovačka v menšom stredisku Dobbiaco Rienza. Lanovky sa nachádzajú v časti Dobbiaco Nuova (vlek a sedačka) s modrou traťou a dvoma červenými, ktoré smerujú za kopec, kde sa nachádza ďalší vlek. Tu sa dá celý deň dokolečka točiť na peknej trati a vytvoriť rekord v počte jázd za deň na jednom vleku, čo je príjemný tínedžerský program pre väčšie partie.

Valle di Braies (1.200m) - turistická dedinka Braies (Prags) vyzerá stratená v hlbokom údolí na konci sveta. V pokojnom prostredí si užijete turistiku, wellness v miestnych kúpeľoch, vhodné aj pre starších návštevníkov hôr ako aj rodiny s deťmi a začínajúcich lyžiarov. Dva vleky na červenej a modrej zjazdovke sa nachádzajú v blízkosti kúpeľov Bagni di Braies. Sú ideálne na výučbu prvých lyžiarskych oblúčikov a mini-rodinnú lyžovačku v zdravom horskom prostredí. Toto najmenšie stredisko pokiaľ posudzujeme počet vlekov a tratí uzatvára ponuku Lyžovanie Alta Pusteria.

Lyžovačky

Snowboard / freestyle / freeride

Priaznivcom freeride a snowboardu pripravili v stredisku Alta Pusteria dva parky. Snowpark Haunold v časti Helm a Shaka snowpark Dobbiaco, kde je základné vybavenie skokov, zábradlí a špičková skicrossová dráha, kde sa jazdí aj svetový pohár (termín SP okolo Vianoc).

Bežky

Alta Pusteria patrí k svetovej špičke v bežeckom lyžovaní. Dobbiaco hosťuje medzinárodné súťaže v behu na lyžiach Tour de ski, svetový pohár, bežecký maratón. Ponuka pre fanúšikov behu na lyžiach je špičková, celkom 200 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, trate klasické aj korčuliarske. Možnosť absolvovať viacdňové putovanie na bežkách 150-200km vrátane transferov a nocľahu.

Rodina deti

Deti do 8 rokov s lyžujúcim rodičom lyžujú zdarma (DSS). Lyžiarske a detské škôlky pre deti od 3r. Naturparkhaus v Toblachu, lyžovanie za koňom, lekcie lezenia po skalách pre deti, tri sánkárske dráhy pri vlekoch, dve na pešo, snowtubing, cesta Rudiho náučná zjazdovka plná zábavy pre deti v lyžiarskej škole.

Aprés-Ski

Reštaurácie a bary na svahoch aj pod nimi ponúkajú apres-ski psedenie na zahriatie po lyžovačke. Príjemné zážitky z lyžovačky ešte za horúca preberiete v kruhu priteľov, k službám je vyše tridsať horských chatách a krčiem v Alta Pusteria. Najveselšia večerná zábava je v Sexten a Innichen.

Turistika, zimné aktivity

Turistický sprievodcovia ponúkajú vychádzky na snežniciach, výlety do prírodného parku, túry na bežkách, plávanie a wellness Acquafun Innichen, lezenie v ľade, v skalných stenách, paragliding, sánkovanie 23 km dráh, nočné sánkovanie pri mesiaci.

Pestrá ponuka, lacnejšie skipasy

V úvode kapitoly "zimná dovolenka" bola položená otázka: "... ako môžu uspieť menšie lyžiarske strediská vedľa väčších a silnejších konkurentov?". Odpoveďou je pestrosť ponuky, najrôznejšie aktivity, zameranie sa na jeden špecifický segment (hlavný slogan strediska, v ktorom pôsobí stredisko extra silne, suverénne), spoľahlivosť a kvalita služieb, príjemné ubytovanie, k tomu pridať silný cenový tromf. Všetko dobre premiešať a môže sa pekne servírovať. Úspech bude zaručený. Hlavnou prednosťou lyžovačky Alta Pusteria je možnosť skipasu miestneho s kombináciou jeden alebo dva dni platnosť Sella Ronda, či iné strediská Dolomiti Superski. Cena miestneho ski-pasu je o 15% nižšia ako DSS skipass. Kombinovaný je o 10% lacnejší. To sú milé drobnosti, ktoré pri súčtoch napríklad štvorčlennej rodiny môžu rozhodnúť, kam sa pôjde na zimnú dovolenku na lyže.

Zimná dovolenka

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop