lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Alpe di Siusi

 

Lyžovanie Alpe di Siusi (1.060 - 2.220 m n.m.) - spojenie so slávnym susedom, ktorým je lyžiarske stredisko Val Gardena, zvyšuje kredit Alpe Siusi (Seiser Alm). Charakter miernych lyžiarskych svahov predurčil stredisko pre začínajúcich a mierne pokročilých lyžiarov. Zjazdovky dostupné na lyžiach v okolí (Val Gardena, Arabba, Alta Badia, Val di Fassa, Sella Ronda) ponúkajú neopakovateľné lyžiarske menu (celkom 350 km) vhodné pre každého rekreačného lyžiara. Lyžiarske stredisko Alpe di Siusi volia najmä rodiny s deťmi, tu majú ideálne podmienky pre zimnú dovolenku na lyžiach. Zjazdovky sú situované na širokej náhornej plošine, slnkom zaliate pláne ponúkajú oddychové lyžovanie. Seiser Alm navštevujú aj lyžiari z okolitých stredísk v rámci pohodlných ski-tour (Gardena ronda, Sella Ronda, Saslong ski-tour).

Ubytovanie Alpe di Siusi - Top-5

Ponuka ubytovania v Alpe Siusi pod náhornou plošinou aj priamo na nej je rovnako atraktívna, ako ponuka lyžovačky. Nenápadné hotely a apartmány dopĺňajú exkluzívne ubytovacie zariadenia s plným komfortom pre najnáročnejšiu klientelu. Vyberie si naozaj každý.

Ubytovanie Urthaler, lyžovanie Alpe di Siusi
Ubytovanie Alpina Lodge, lyžovanie Alpe di Siusi
Ubytovanie Kastel, lyžovanie Alpe di Siusi
Ubytovanie Diana, lyžovanie Alpe di Siusi
Ubytovanie La Perla, lyžovanie Alpe di Siusi

Lyžiarske stredisko Alpe di Siusi

Ski mapa Alpe di Siusi

Ski mapa Alpe di Siusi (jpg) -> (pdf)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (2*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (5*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.060 - 2.220 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 100%
Vzdialenosť: Bratislava - Siusi 670 km

Vleky 4
Sedačky 16
Kabínky 2
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 22 ( kapacita 34.900 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 20 km / 30%
Zjazdovky stredné 42 km / 64%
Zjazdovky ťažké 4 km / 6%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 66 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka Alpe di Siusi

Kto len povrchne prelistuje cestovateľské bedekre, možno cez Alpe Siusi len prebehne a nezachytí prednosti a výnimočnosť tohto zimného strediska. Blízkosť významných zimných lákadiel, akými sú lyžiarske strediská Val Gardena, Alta Badia, Arabba, Val di Fassa, alebo okruh Sella Ronda či ľadovec Marmolada, to všetko dostupné z Alpe Siusi "na lyžiach". Z toho vyplýva výnimočná lyžiarska ponuka 350 km súvislých zjazdoviek. Najväčší skipass Dolomiti Superski ponúka celkom 1250 km zjazdoviek v blízkom okolí. Nádherné prostredie zasneženej krajiny, zaliatej slnkom v prostredí sklanatých štítov. Vynikajúce podmienky a trate pre bežecké lyže. Sánkarská zjazdovka z Florian 2.100m je zábavou pre celú rodinu aspoň jeden deň (možno tretí či štvrtý, keď sa dostaví svalovka z lyžovačky). Kvalitný snowpark pre dorastajúcu freestyle mládež. Perfektné ubytovacie možnosti od najjednoduchších no-name apartmánov až po unikátne 6* ubytovanie v celodrevenom hoteli Urthaler.

Snáď netreba ďalej vypichovať výhody, aby bolo jasné, že sa jedná o špičkové zimné dovolenky navyše s možnosťou nastavenia cenovej hladiny podľa ekonomických možností. Niet divu, že sa Alpe Siusi (Seiser Alm) v rebríčkoch prestížnych agentúr šplhá na najvyššie priečky. My dávame plný počet bodov ;-)

Lyžovačka

K lyžovačke patria prekrásne scenérie. Neprehliadnuteľný Sassolungo (3.181m) a Sassopiatto (2.956m) vyčnievajú nad okolitou krajinou ako dve tisícmetrové skalné veže. Lyžovanie Alpe Siusi je dokonalá zimná dovolenka pre rodiny a deti. Lyžiarske stredisko Alpe Siusi nadchne nie len rodiny s malými deťmi, lyžiarskych začiatočníkov, a rekreačných lyžiarov milujúcich pomalšie tempo a pekné výhľady, ale aj nelyžiarov, turistov a bežkárov. Ponuka ľahkých zjazdoviek je bohatá, príležitostí na ostrejšie zjazdovky je v susedných strediskách dostatok. Preto sa aj zdatnejší lyžiari počas dovolenky v Alpe di Siusi vylyžujú do sýtosti. Neďaleký okruh Sella Ronda je hlavným lákadlom v rekreačnom lyžovaní. Nenáročná, slnečná lyžovačka poteší každého priaznivca zasnežených Álp.

Lyžovačka na ľadovci Marmolada

Lyžovačka Alpe di Siusi ponúka tiež možnosť dostať sa na lyžiach až na ľadovec Marmolada, ktorý je súčasťou lyžiarskeho strediska Arabba. Do Arabby je potrebné prelyžovať po okruhu Sella Ronda cez Val Gardena do Val di Fassa, alebo Alta Badia. Z Arabby vedú na ľadovec lanovky, viac na - lyžovanie na ľadovci Marmolada.

Lyžovačky

Snowboard / freestyle / freeride

Priaznivcom freestyle a snowboardu v stredisku Alpe Siusi pri sedačkovej lanovke Laurin je k dispozícii 1000m snowpark King Laurin s kompletným vybavením všetkých náročností. Hlboký sneh pre freeride v okolí Sasso Piato, Sasso Lungo, Terrarossa zaplní potreby milovníkom freeride.

Bežky

Ponuka pre bežecké lyžovanie je špičková. Planina Seiser Alm vytvára výborné podmienky pre bežecké lyže každej kategórie, tréning profi tímov, rekreačné lyže-bežkanie, turistické prechádzky po bielej stope s návštevou chát a gasthofov. Na Seiser Alm sa nachádza celkom 58 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, klasické aj korčuliarske, vo výške 1.600 - 2.000 m.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Materské škôlky pre deti od 3-4r. opatrovanie včítane stravy, alebo opatrovateľka pre najmenšie detí. V každej časti strediska sa nachádzajú škôlky lyžovania pre deti od 3 rokov, detský funpark sa nachádza v Alpe Siusi tri krát, sánkovanie Florian-Saltria potešenie pre celú rodinu.

Aprés-Ski

Reštaurácie a bary na svahoch ponúkajú po lyžovačke primerané apres-ski posedenie s priateľmi, kam pozývajú početné horské chaty aj krčmičky. Diskotéka s tancom, alebo živou kapelou do neskorých nočných hodín nájdete v údolí Gardena.

Turistika, zimné aktivity

Turistické vychádzky na snežniciach po neznačených zasnežených pláňach, 30km udržiavaných turistických chodníkov, jazda na saniach za koňmi, lezenie v skalných stenách, okružné lety, paragliding, curling, squash, sánkovanie, kvalitné wellness.

Zimná dovolenka

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop