lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Alta Badia

 
Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Alta Badia

Lyžovanie Alta Badia - rozsiahla lyžiarska oblasť s lyžiarskymi strediskami Corvara, Colfosco, La Villa, Pedraces, San Cassiano, Wolkenstein (prepojenie na Sella Ronda) ponúka 130km kvalitných upravených zjazdoviek s viac ako 50-timi modernými lanovkami. Ak zahrnieme všetky lyžiarske možnosti, ktoré vyplývajú z prepojenia v okruhu Sella Ronda, potom hovoríme o približne 500km lyžiarskych tratí a celkovo v rámci jedného centrálneho skipassu Dolomiti Superski využívaní viac ako 1.250km lyžiarskych zjazdoviek. Neďaleko od Alta Badia je známe lyžiarske top stredisko Arabba s ľadovcom Marmolada ( lyžovanie na ľadovci ) a na druhej strane okolo Gruppo Sella cez priesmyk Dantercepies (2.300m) spojenie do Val Gardena, ďalšie vychýrené päťhviezdové lyžovanie, Alta Badia je výborná zimná dovolenka pre všetky lyžiarske temperamenty najmä pre rodiny s deťmi pre množstvo modrých.

ToP-5 ubytovanie Alta Badia

Alta Badia ponúka ubytovanie hotelového aj apartmánového typu, je významným alpským lyžiarskym strediskom kategórie rodinná lyžovačka, preto je o ubytovanie vysoký záujem, odporúčame rezervovať v značnom predstihu. Lastminute sa v Alta Badia nenosí napriek tomu, že ceny ubytovania patria k nadpriemerným podobne, ako vo Val Gardena. Z dlhoročnej praxe vyberáme najosvedčenejšie zariadenia v top výbere podľa našich zákazníkov:

Ubytovanie Fortuna, lyžovanie Alta Badia
Ubytovanie Apartmány rezidencie La Villa, lyžovanie Alta Badia
Ubytovanie Greif, lyžovanie Alta Badia
Ubytovanie Rezia, lyžovanie Alta Badia
Ubytovanie Art Capella, lyžovanie Alta Badia
Ubytovanie Alta Badia (-50-) ďalšie ubytovacie zariadenia v Alta Badia

Lyžiarske stredisko Alta Badia

Ski mapa Alta Badia

Ski mapa Alta Badia (pdf)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (2*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.324 - 2.778 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 75%
Vzdialenosť: Bratislava - Corvara 596 km

Vleky 12
Sedačky 30
Kabínky 10
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 52 ( kapacita 78.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 70 km / 54%
Zjazdovky stredné 53 km / 41%
Zjazdovky ťažké 7 km / 5%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 130 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka Alta Badia

Lyžovačka

Lyžiarske stredisko Alta Badia má okrem kvalitných vlastných lyžiarskych podmienok veľkú výhodu aj v tom, že je súčasťou okruhu Sella Ronda. Skvelým tunajším zjazdovým tratiam dodávajú aj perfektné ubytovacie zariadenia, tiež množstvo obchodov, kaviarničiek, cukrární, reštaurácií, barov a diskoték. Strediskovým mestom Alta Badie je Corvara in Badkia. My hodnotíme stredisko skoro piatimi hviezdičkami. Najťažšia čierna zjazdovka Gran Risa býva dejiskom najdôležitejšieho obrovského slalomu v sérii svetového pohára mužov. Vďaka množstvu modrých a ľahších červených zjazdoviek čaká na návštevníkov Alta Badia ideálna zimná dovolenka pre rodiny na lyžiach.

Lyžovačka na ľadovci Marmolada

Lyžovačka Alta Badia ponúka možnosť dostať sa na lyžiach až na ľadovec Marmolada, ktorý je evidovaný ako súčasť susedného lyžiarskeho strediska Arabba. Do Arabby smeruje kabínková lanovka z Corvara a nasledná sedačková lanovka. Z centra Arabba je ľadovec dostupný na niekoľko lanoviek, podrobnejšie na - lyžovanie na ľadovci Marmolada.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre priaznivcov freestyle a snowboard-istov je v stredisku snowpark Ciampai s u-rampou v časti Pic Sorega a boardercrossová dráha. Príležitosti hlbokého snehu v okolí Sella Ronda potešia milovníkov freeride.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je kvalitná. Nachádza sa tu celkom 38 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, klasické aj korčuliarske, 10km ťažkých, 11km stredných a 17km ľahkých tratí.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú v Dolomiti Superski strediskách zdarma. Materské škôlky pre deti od 2 rokov, opatrovanie včítane stravy, alebo opatrovateľka pre najmenšie deti. V každej časti strediska sa nachádzajú škôlky lyžovania pre deti od 2 rokov, detský rozprávkový les.

Aprés-Ski

Reštaurácie a bary na svahoch ponúkajú po lyžovačke naozaj širokú ponuku apres-ski. Posedieť po lyžovačke pozýva 32 horských chát, za skutočnou zábavou s hudbou, tancom treba zájsť dole do Corvary.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, 10km turistických chodníkov, jazda v saniach za koňmi, lezenie v ľadových stenách, okružné lety, klzisko, paragliding, curling, squash, sánkovanie, wellness, tenis.

Zimná dovolenka

Svetový pohár v lyžovaní Alta Badia

Svetový pohár v lyžovaní Alta Badia, víťaz 2012 Ted Ligety
Každoročne býva do programu závodov o svetový pohár v lyžovaní zaradené aj lyžiarske stredisko Alta Badia. Na zjazdovke Gran Risa, ktorá sa nachádza v časti La Villa súťažia muži v disciplíne obrovský slalom. Závod AB je považovaný vďaka strmosti zjazdovky a dĺžke trate za jeden z najťažších v tejto disciplíne. Tesne pod vrcholom La Ila 2.077m začína trať obrovského slalomu väčšinou štartovou bránou v nadmorskej výške 1.871m n.m., cieľ je v 1.423m n.m., dĺžka 1.255m, prevýšenie 448m, sklon max. 60%, priemerný sklon 36%.

Máte záujem zažiť vzrušujúcu atmosféru svetových závodov a zúčastniť sa napínavých súbojov svetovej špičky? Rezervujte si predvianočný a vianočný termín na lyžovačku v Alta Badia. Ako bonbónik v tomto termíne máte príležitosť zažiť na vlastné oči svetový pohár v lyžovaní na zjazdovke Gran Risa v Alta Badii, kde nemajú chýbať majstri ako Ted Ligety, Marcel Hirscher, Alexis Pinturault, Aksel Svindal, Adam Žampa, Massimiliano Blardone a iné zvučné mená majstrov dlhého oblúka.

Termín konania pretekov v Alta Badii je vždy v decembri, tesne pred Vianocami. Súťažná disciplína obrovský slalom, každý druhý rok sa poriada aj slalom. Závody v Alta Badia sa konajú s podujatím vo Val Gardena, kde sa jazdí zjazd a super-G, pozri - svetový pohár v lyžovaní Val Gardena na slávnej čiernej zjazdovke Saslong.

Výsledky:
2015 - 1. Hirscher , 2. Kristoffersen , 3. Muffat-Jeandet , (20.12.2015)
2014 - 1. Hirscher, 2. Ligety, 3. Fanara,
2013 - 1. Hirscher, 2. Pinturault, 3. Ligety,
2012 - 1. Ligety, 2. Hirscher, 3. Fanara,
2011 - 1. Blardone, 2. Reichelt, 3. Schoerghofer,
2010 - 1. Ligety, 2. Richard, 3. Fanara,
2009 - 1. Blardone, 2. Simoncelli, 3. Richard,

Svetový pohár - program pretekov a výsledky SP v alpskom lyžovaní

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál www.lyžovanie-alpy.sk ponúka možnosti lyžovania vo všetkých strediskách Talianska na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop