lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie San Martino Castrozza

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > San Martino Castrozza

Lyžovanie San Martino Castrozza / Passo Rolle - malé lyžiarske stredisko sa nachádza v unikátnom prírodnom prostredí na úpätí hôr Pale di Martino a ponúka 44 zjazdových tratí s celkovou dĺžkou cez 60 km ( ľahké-19km, stredné-33 km, ťažké-8 km ) v prekrásnom prostredí dolomitov v nadmorskej výške 1.404 - 2.357 m. Umelo je zasnežovaných viac ako 95% zjazdoviek čo je približne 55 km. Úpravu zjazdoviek zabezpečuje v noci 15 ratrakov. Na dopravu lyžiarov je tu 18 lanoviek a 7 vlekov s prepravnou kapacitou 30.000 osôb za hodinu. V stredisku sa nachádza množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodov a nájdete tu aj plaváreň, štadión s možnosťou korčuľovania či hrania hokeja a curlingu, kryté tenisové kurty, športová hala, bowling, bežecké trate. Lyžovanie San Martino.

Ubytovanie San Martino Castrozza

Po dobrej celodennej lyžovačke padne vhod relax svalstva a kĺbov, najlepšie pomocou wellness, sauny, masáže. Ubytovanie v San Martino di Castrozza ponúka hotelové aj apartmánové ubytovacie zariadenia, z ktorých sme vybrali pohodlné rezidencie strednej triedy s wellness za dobré ceny.

Aparthotel Sporting, San Martino Castrozza
Aparthotel Sporting
San Martino
Rezidencia Sporting Club, San Martino Castrozza
Rezidencia Sporting
San Martino
Rezidencia Relais Club, San Martino Castrozza
Rezidencia Relais
San Martino
Rezidencia Lastei, San Martino Castrozza
Rezidencia Lastei
San Martino

Lyžiarske stredisko San Martino Castrozza

Lyžovanie Taliansko / Dolomiti Superski / San Martino Castrozza
Ski mapa San Martino Castrozza

Ski mapa San Martino Castrozza (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (3*)
Turistika  hodnotenie - rating (3*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.467 - 2.380 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 98%
Vzdialenosť: Bratislava - San Martino (Innichen) 745 km

Vleky 5
Sedačky 10
Kabínky 3
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 18 ( kapacita 22.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 25 km / 42%
Zjazdovky stredné 26 km / 43%
Zjazdovky ťažké 9 km / 15%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 60 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Tognola - priamo v horskej lyžiarskej osade San Martino (1.467m) sa nachádzajú dva menšie vleky na červených zjazdovkách. Ostatné lyžiarske terény pripomínajú prírodný kotol, hlavná časť z nich sa nachádza na pláňach Punta Ces (2.227 m), Cima Tognola (2.383 m), Alpe Tognola (2.220 m), ktoré sú vzájomne poprepájané vlekmi. Prevažujú červené, ale nájdu sa aj modré trate pre začiatočníkov. Nad údolnou stanicou vo Fratazza si prídu na svoje aj fanúšikovia čiernej obtiažnosti.

Col Verde - smerom k štítom masívu Pale di Martino vedie zo San Martina kabinka do stanice s reštauráciou Col Verde, odkiaľ vedú nadol červená a modrá zjazdovka. Ďalej nahor pokračuje novovybudovaná vysokokapacitná kabínka (40 osôb) až do sedla pod štítom Rosetta (2.743 m) do Altopiano dello Pale s možnosťami nádherných vysokohorských túr, ski-touringu, freeride.

Passo Rolle - naozaj strmou horskou cestou sa dostanete buď vlastným autom, alebo skibusom zo San Martina do priesmyku Passo Rolle (1.984 m). Vďaka nadmorskej výške sa lyžuje na prírodnom snehu od novembra do apríla. Tu objavíte lyžiarsky areál so 4 sedačkami a 2 vlekmi, 14km zjazdoviek na nádherných svahoch, kde si prídu na svoje všetci vyznavači zjazdového lyžovania a snowboardu. Stredisko aj keď ťažšie dostupné iste očarí každého návštevníka.

Cesta do údolia končí v neďalekých strediskách oblasti Val Fiemme, kam sa oplatí odskočiť počas pobytu aspoň na jednodňovú lyžovačku. Do Bellamonte cca 12 km, Predazzo 21km. Prírodné terény sú priaznivo usporiadané, aby sa podarilo vybudovať prepojenie San Martino - Passo Rolle na lyžiach. Spájaním do väčších celkov vznikajú lákavejšie zaujímavejší lyžiarske strediská. Dúfame, že sa takého projektu čoskoro dočkáme aj od San Martina.

Zimná dovolenka

Snowboard / freestyle / freeride

Priaznivcom freeride a snowboardu stredisko San Martino Castrozza ponúka snowpark 600m s u-rampou v časti Tognola a boardercrossovú dráhu. Druhý snowpark spolu s boardercross traťou v časti Passo Rolle. Množstvo hlbokého snehu v okolí poteší milovníkov freeride, skvelá jazda napr. z Rosetta 2.743m do San Martina 1.467m, prevýšenie 1.276m. Na Rosettu premáva lanovka.

Bežky

Ponuka pre fanúšikov behu na lyžiach je pestrá, celkom 30 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, klasické aj korčuliarske. Priamo San Martino 7km okruh, Passo Rplle 5km vo výške 1.900 - 2.100 m. Passo Cereda 15 km stopa, vzdialené 20km zo S. Martina.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Lyžiarske a detské škôlky pre deti od 3r. opatrovanie včítane stravy. V centrálnej časti strediska a v časti Rifugio Tognola sa nachádzajú detské parky s množstvom zimnej zábavy a animáciami. Školy lyžovania pre deti, detský funpark, sánkovanie.

Après-Ski

ℜeštaurácie a bary na svahoch ponúkajú po lyžovačke primerané après-ski párty. Príjemné posedenie v kruhu priteľov v početných horských chatách aj krčmičkách v San Martino možno aj s hudobnou kulisou.

Turistika, zimné aktivity

Turistický sprievodcovia ponúkajú vychádzky na snežniciach, výlety do prírodného parku, v okolí San Martina sa nachádza 29km turistických chodníkov, jazda na saniach za koňmi, lezenie v ľadových stenách, paragliding, sánkovanie, plávanie a wellness, korčuľovanie, minigolf, tenis, bowling.

Lyžovačky

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski ⇒ celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop