lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Plan de Corones / Kronplatz

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Plan de Corones

Lyžovanie Plan de Corones - lyžiarske stredisko v talianskych Dolomitoch známe tiež ako Kronplatz patrí medzi najlepšie lyžiarske strediská v Alto Adige (severná oblasť regionu Trentino). Lyžiarske stredisko Plan Corones sa nachádza na vrchu nad mestom Brunico, z vrcholu ktorého smerujú na všetky svetové strany výborne upravené zjazdové trate všetkých obtiažností. Vzdialenosť z Bratislavy je okolo 600 km. Nástupné miesta na lanovky sú San Vigilio di Marebbe, Riscone a Valdaora. Na vrcholovej stanici (2.275 m.n.m.) je množstvo kaviarní, reštaurácií a ďalších zariadení, ktoré vám spríjemnia aj tak perfektnú lyžovačku. Vašej pozornosti by nemali utiecť 6 km zjazd St. Vigil, krásne čierne zjazdovky Silvester a Hernegg z vrcholu až do nástupnej stanice s prevýšením 1.300m, spôsobia radosť z jazdy. Priateľskosť k deťom predurčuje lyžovačky Kronplaz na zimnú dovolenku pre rodiny.

Ubytovanie Plan de Corones - Top5

Rodinná lyžovačka si vyžaduje pozornosť najmä malým členom rodinyého tímu, lyžovanie s rodičmi je zdrama až do 8 rokov, príjemné ubytovanie hotelového alebo apartmánového typu strednej kategórie za priaznivé ceny by malo byť druhou dôležitou podmienkou pre kvalitnú rodinnú lyžovačku.

Apartmány a rezidencie Riscone
Apartmány a rezidencie, S. Vigilio Marebbe
Apartmány a rezidencie, Valdaora
Apartmány a rezidencie, Brunico
hotel Olympia, Brunico

Lyžiarske stredisko Plan de Corones

Ski mapa Plan de Corones

Ski mapa Plan de Corones (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (4*)
Freeride  hodnotenie - rating (2*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (5*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 935 - 2.275 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 100%
Vzdialenosť: Bratislava - Brunico 562 km

Vleky 6
Sedačky 6
Kabínky 19
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 31 ( kapacita 63.900 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 52 km / 50%
Zjazdovky stredné 27 km / 26%
Zjazdovky ťažké 26 km / 24%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 105 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Na príjazd do Dolomitov môžeme zvoliť viacero ciest. Celá oblasť je pomerne husto pretkaná horskými cestami. Ak prichádzame od Insbrucku, odbočíme z diaľnice E45 v Bressanone (Brixen) smer na Bruneck, kde sa začínajú črtať štíty Dolomitov. Skôr ako sa niektorým z údolí vydáme do ich vnútra, zaujme už zdiaľky predhorie, mohutný oblý vrchol s viditeľnými bielymi pásikmi zjazdoviek v lese, ktorý pripomína temeno obrovskej, na vrchole plešatej hlavy. Najvyšší bod 2.275m je miestom, kde sa stretávajú lanovky zo všetkých smerov a odkiaľ sa možno vydať upravenými zjazdovkami všetkými smermi nadol. Na prvý pohľad to môže vyzerať nudne, no vrchol Plan Corones, alebo ako ho miestni volajú "Grosse Glatzkopf" (prekl. veľká plešina) je na rôzne svetové strany rôzne tvarovaný a preto ponúka rôzne zjazdovky od miernych pre začiatočníkov až po pekne čierne. Možno by málokto veril, že na jednom kopci sa naskladá vyše stovky kilometrov tratí. Potešenie pre každého fanúšika rekreačnej lyžovačky.

Do susedného strediska Alta Badia je to autom približne tridsať kilometrov, takže na Sella Rondu čoby kameňom dohodil. Ceny za ubytovanie sú v porovnateľných úrovniach ako v strediskách na Sella Ronde, avšak v oblasti Kronplatz sa dá zohnať dostatok jednoduchších apartmánov za nižšie ceny, vhodné pre ekonomicky uvažujúcu klientelu. Ďalšou výhodou je vzdialenosť a poloha. Pre prichádzajúcich z Európy leží Kronplatz hneď na začiatku Dolomitov. Malé zvýhodnenie sa dá získať zakúpením iba miestneho skipasu (cca 10% lacnejší ako Superski). Zimná dovolenka Plan de Corones je vhodným riešením pre rodiny, partie mladých, ale aj športovo založených rekreačných lyžiarov. Do batožiny si pribaľte aj bežecké lyže (dobrá zmena aspoň na pár hodín).

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov je v stredisku snowpark s u-rampou vyhovujúci podmienkam FIS. Trocha hlbokého snehu mimo zjazdoviek z vrcholu Lavarellaspitze 3000m zachráni milovníkov freeride.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je vynikajúca. Nachádza sa tu asi 226 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, klasické aj korčuliarske, 5km ťažkých, 90km stredných a 131km ľahkých tratí.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Materské škôlky pre deti všetkých vekových skupín, opatrovanie včítane stravy, opatrovateľka. V každej časti strediska sa nachádzajú školy lyžovania pre deti, detský svet Croniworld.

Apres-Ski

Reštaurácie a bary s výbornou pustertalskou kuchyňou, široké možnosti apres-ski. K posedeniu a zábave po lyžovačke pozývajú desiatky horských chát, za neviazanou zábavou „do rána“ treba zájsť do Brunica.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú nespočetné vychádzky na snežniciach aj pešie túry, 200 km turistických chodníkov, jazda na saniach za koňmi, lezenie v ľadových stenách, klzisko, tenis, paragliding, curling, sánkovanie, wellness.

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop