lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie - Dolomiti Superski

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Dolomiti Superski

Lyžovanie v Taliansku má aj svetové prvenstvá, napríklad najrozsiahlejší areál lyžovania Dolomiti Superski, ktorý patrí k najvyhľadávanejším medzi našimi lyžiarmi. Skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na zjazdovkách celkovej dĺžky 1.250 km (953 km z nich je umelo zasnežovaných) a využívanie 480 lanoviek a vlekov (prepravná kapacita vyše 600.000 osôb za hodinu). V 12-tich lyžiarskych strediskách sa nachádza cca 930km bežkárskych tratí a 11 snow-areálov pre snowboardistov. Zberateľská trofej a nezabudnuteľný zážitok pre každého lyžiara je zlyžovanie okruhu, ktorý je známy pod názvom "biely kolotoč" Sella Ronda. Lyžiarsky okruh, ktorého dĺžka je približne 40km tvoria 4 lyžiarske strediská a obklopuje horský masív Gruppo del Sella.

Dolomiti Superski

Lyžiarske strediská Dolomiti Superski

Ski mapa Dolomiti Superski (jpg) Skipass Dolomiti Superski (ceny skipasov)

Do oblasti Dolomiti Superski patria tieto lyžiarske strediská: Cortina D´Ampezzo, Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa e Carezza, Arabba - Marmolada, Alta Pusteria, Val di Fiemme - Oberregen, San Martino di Castrozza - Passo Rolle, Valle Isarco, Tre Valli, Civeta
Skipasy:
• Miestny skipass- s platnosťou len v jednom stredisku
• Dolomiti Superski - celoplošný skipas, ktorý platí vo všetkých strediskách neobmedzene.
Lyžiarske trate: Ľahké 484 km Stredne ťažké 554 km Ťažké 120 km
Lanovky a vleky: Kabínka 74 Sedačka 221 Vlek 183

1, Cortina D´Ampezzo - kráľovná talianskych dolomitov je zimné olympijské stredisko ležiace (viď mapa) v kotline obklopené na každej svetovej strane jednou trojtisícovkou. Priamo z moderného mestečka vyrážajú kabínky do lyžiarskych kotlín. Ostatné areály (San Vito di Cadore, Misurina, Auronzo) sú prístupné miestnymi skibusmi. Najvyššie položené zjazdovky pokrýva sneh až do mája. K dispozícii sú upravené trate, alebo volné svahy všetkých možných obtiažností. Lyžiarskych terénov je v Cortine a okolí toľko, že týždeň nemusíte použiť stejnú trasu. Spolu 155 km zjazdoviek v niekoľkých areáloch (115km v samotnej Cortine, 16km Auronzo, 12km San Vito, 12km Misurina), ktoré sú čiastočne prepojené a každý z nich rozhodne stojí za celodenný zážitok.

2, Plan de Corones - tiež známe ako Kronplaz je lyžiarske stredisko č. 1 v Alto Adige (severná oblasť regionu Trentino (viď mapa). Plan de Corones sa nachádza na vrchu nad mestom Brunico, z vrcholu ktorého smerujú na všetky svetové strany výborne upravené zjazdové trate všetkých obtiažností. Vzdialenosť z Bratislavy je okolo 600 km. Hlavné nástupné miesta na lanovky sú San Vigilio di Marebbe, Riscone a Valdaora. na vrcholovej stanici (2.275 m.n.m.) sa nachádza množstvo kaviarní, reštaurácií a ďalších zariadení, ktoré vám spríjemnia aj tak perfektnú lyžovačku. Vašej pozornosti by nemali utiecť 6 km zjazd St. Vigil, krásna čierna zjazdovka Silvester alebo Hernegg, ktorá vedie z vrcholu až do nástupnej stanice s prevýšením 1.300 m, vám spôsobí radosť.

3, Alta Badia rozsiahly lyžiarsky areál ( viď mapa ) so strediskami Corvara, Colfosco, La Villa, Pedraces, San Cassiano, Wolkenstein (prepojenie v Sella-ronda) ponúka 130km perfektne upravených zjazdoviek s viac ako 50-timi modernými lanovkami. Ak počítame všetky lyžiarske možnosti, ktoré vyplývajú z prepojenia okruhom Sella-ronda, potom hovoríme o približne 500km lyžiarskych tratí a celkovo v rámci jedného centrálneho skipassu Dolomiti Superski vyše 1.220 km lyžiarskych zjazdoviek. Neďaleko Alta Badie je známe lyžiarske stredisko Arabba s ľadovcom Marmolada ( lyžovanie na ľadovci po celý rok ) a na druhú stranu okolo Gruppo Sella je napojenie cez horsky priesmyk Dantercepies (2.300m.n.m) na Val Gardenu, ďalší vychýrený päťhviezdový skiresort.

4, Val Gardena / Alpe di Siusi - päťhviezdové lyžiarske stredisko je vzdialené z Bratislavy 690 km. Je známe nielen vďaka pretekom Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Patrí k najvyhľadávanejším v talianskych Dolomitoch (viď mapa). Val Gardena so strediskami Wolkenstein, Selva Gardena, Ortisei, Santa Cristina, Plan de Gralba. Má okolo 175 km prvotriednych zjazdoviek, prekrásne scenérie Dolomitov. Je súčasťou známeho lyžiarského okruhu Sella Ronda (spolu cez 200 km zjazdoviek). Moderné prepravné zariadenia patria k svetovej špičke. Po celú sezónu sú tu lyžiarske trate vynikajúco upravované, perfektné ubytovacie zariadenia, k tomu množstvo obchodov, kaviarničiek, cukrární, reštaurácií. Toto dáva Val Gardene punc svetového strediska.

5, Val di Fassa e Carezza patrí k najnavštevovanejším lyžiarskym strediskám v Dolomitoch. Nachádza sa v ich centre (viď mapa). Mestečká Moena, Campitello a Canazei poskytujú ubytovanie návštevníkom. V údolí je 120 km zjazdoviek, lyžiarske stredisko je prepojené so susednou Arabba a Val Gardena. Je súčasťou známeho lyžiarského okruhu Sella Ronda (spolu cez 200 km zjazdoviek). Dobré spojenie na zjazdovky zabezpečuje kyvadlovo miestny skibus. Hlavný areál Belvedere-Rodella má 40 km zjazdových tratí, Alba di Canazei a jej krásna čierna zjazdovka, pre rodiny s deťmi je ideálne lyžovanie v Buffaure a Catinaccio, kde vás možno stretne aj Alberto Tomba. Prepravná kapacita strediska je vyše 75.000 osôb za hodinu.

6, Arabba / Marmolada ( 1.446 – 3.269 m.n.m.) - lyžiarske stredisko patrí vďaka vysokému percentu zjazdoviek strednej a vyššej náročnosti k špičke nielen v Taliansku, ale v celej Európe. Centrálne mestečká Arabba a Malga Ciapela sú cieľom milovníkov skialpinismu, ako aj lyžiarov - turistov. Nadmorská výška Marmolady s jej ľadovcom s množstvom svahov orientovaných na sever a umelým zasnežovaním na 52 km zaručujú perfektnú zimnú ale aj jarnú lyžovačku. Nájdete tu 62 km lyžiarskych tratí a 22 lanoviek, 10 vlekov s prepravnou kapacitou 38.900 osôb za hodinu. Arabba patrí k štyrom významným strediskámi, ktoré tvoria okruh známy ako Sella Ronda. Je to 42km kolotoč okolo skalnatého masívu Gruppo Sella - sen každého lyžiara.

7, Alta Pusteria - malé, ale krásne lyžiarske stredisko na rozhraní rakúsko-talianskych hraníc ponúka svojim návštevníkom perfektné lyžovanie na:
Lyžiarske trate: - ľahké 14 km, - stredné 35 km, - ťažké 4 km
Lanovky a vleky: - kabínka 3, - sedačka 6, - vleky 18
V údolí, ktorým preteká rieka Drava sa nachádzajú lyžiarske vleky a zjazdovky v 4 lyžiarskych strediskách:
• Sesto - San Candido - Versciaco, • Valle di Braies, • Villabassa, • Dobbiaco - Toblach

8, Val di Fiemme / Oberregen - najobľúbenejšie lyžiarske stredisko v Taliansku ponúka lyžiarske terény všetkých náročností, v správnom pomere pre začiatočníkov a deti, ako aj terény pre najpokročilejších lyžiarov, sa nachádzajú v nadmorskej výške od 860 m do 2.415 m. Nájdete tu 8 lyžiarskych areálov: Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S.Pietro s 98% zasnežovaných lyžiarskych tratí, najmodernejšie prepravné zariadenia , upravené trate, možnosť kombinovaných skipasov, skibusová doprava v rámci skipasu, množstvo bežeckých tratí, nočné lyžovanie v Obereggene.

9, San Martino di Castrozza / Passo Rolle lyžiarske stredisko sa nachádza na úpätí Pale di Martino a ponúka 44 zjazdových tratí s celkovou dĺžkou cez 60 km v prekrásnom prostredí dolomitov. Umelo zasnežovaných zjazdoviek je viac ako 92% čo je približne 55 km, na lyžovanie je tu 18 lanoviek a 7 vlekov s prepravnou kapacitou 30.000 osôb za hodinu. V stredisku sa nachádza množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodov a nájdete tu aj plaváreň, štadión s možnosťou korčuľovania či hrania hokeja, kryté tenisové kurty, viacúčelová športová hala, bowlingový areál, bežecké trate.

10, Valle Isarco - lyžiarske stredisko je dobre dostupné z dialnice medzi Insbruck-om a Bolzano. Strediskové mestečko je Bressanone Brixen, nástupom na lyžovačku v troch samostatnych arealoch sú:
S.Andrea (skiparadise Plose 2.465m), 9 km zjazdovka z vrcholu do St. Anrea je najdlhšou v južnom Tirolsku.
Maranza, Valles (ski region Gitschberg 2.512m.n.m - Jochtal). Spolu je v strediskach 87 km zjazdoviek pre lyžovanie a carving, snowpark pre snowboard, zimný areál pre korčulovanie, aprés ski, wellness, bazén.
Lyžiarske trate: - ľahké 20 - %, - stredné 68 - %, - ťažké 12 - %
Lanovky a vleky: - kabínka - 5, - sedačka - 11, - vleky - 10

11, Tre Valli - názov lyžiarskej oblasti Tre Valli je odvodený od troch údolí, ktoré sú do nej zahrnuté: Val di Fassa, Valle del San Pellegrino a Valle del Bois. V oblasti je okolo 100 km zjazdoviek rôznej obtiažnosti, 90% z nich s garanciou snehu. Lyžiarske stredisko Falcade - mestečko položené v nadmorskej výške 1.150 m n. m. je obklopené skupinami Pale di San Martino, Cime d´Auta, Monte Pelmo, Civetta a Marmolada. Z Falcade máte v priamom dosahu 60 km zjazdoviek s vrcholom na San Pellegrino. Môžete lyžovať v širokej oblasti Dolomiti Superski a cca 15 km je prístup na Sella Rondu.

12, Civeta lyžiarske stredisko leží v prekrásnom prostredí medzi Monte Civeta 3.220 m, Monte Pelmo 3.168 m (viď mapa) do ktorej spadajú strediská Alleghe, Palafavera, Selva di Cadore, Zoldo. Priestranná planina ponúka prevažne červené zjazdovky. Lyžuje sa v nadmorskej výške od 980 m v Alleghe do 2.100 m Monte Fertazza. Využiť môžete 40 vlekov a lanoviek, perfektne upravené terény sú tu samozrejmosť. Ak by sa Vám málilo, môžete z neďalekej Arabby vyskúšať okruh Sella. Civeta je ideálna pre turistické lyžovanie, rodinnú dovolenku alebo kolektívy ... a nezabudnite si slnečné okuliare a opaľovací krém.


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop lyžovanie Cortina d´Ampezzo lyžovanie Plan de Corones lyžovanie Alta Badia lyžovanie Val Gardena lyžovanie Val di Fassa e Carezza lyžovanie Arabba / Marmolada lyžovanie Alta Pusteria lyžovanie Val di Fiemme / Oberregen lyžovanie San Martino di Castrozza / Passo Rolle lyžovanie Valle Isarco lyžovanie Tre Valli lyžovanie Civeta lyžiarske stredisko Val di Fiemme / Oberregen lyžiarske stredisko San Martino di Castrozza / Passo Rolle lyžiarske stredisko Cortina d´Ampezzo lyžiarske stredisko Civeta lyžiarske stredisko Tre Valli lyžiarske stredisko Alta Pusteria lyžiarske stredisko Val Gardena lyžiarske stredisko Val di Fassa e Carezza lyžiarske stredisko Arabba / Marmolada lyžiarske stredisko Alta Badia lyžiarske stredisko Plan de Corones lyžiarske stredisko Valle Isarco Sella Ronda