lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Val di Fiemme

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Val di Fiemme

Lyžovanie Val di Fiemme - patrí medzi povinné jazdy v Dolomitoch. Vďaka dobrému pomeru cena - výkon je jedným z najnavštevovanejších talianskych lyžiarskych stredísk. Val di Fiemme / Obereggen ponúka lyžiarske terény všetkých náročností, namiešané v správnom pomere pre začiatočníkov a malé deti, ako aj terény pre najpokročilejších lyžiarov, sa nachádzajú v nadmorskej výške od 860 m do 2.415 m. Nájdete tu 8 lyžiarskych areálov: Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte San Pietro. Takmer 100% lyžiarskych tratí je možné zasnežovať, najmodernejšie prepravné zariadenia, upravené trate, možnosť kombinovaných skipasov, skibusová doprava v rámci skipasu, množstvo bežeckých tratí, nočné lyžovanie v Obereggene prispievajú k vysokému kreditu zimnej dovolnky a lyžovania Val di Fiemme.

Ubytovanie Val di Fiemme - Top5

Obzvlášť obľúbené lyžovanie Val di Fiemme aj vďaka príjemným cenám za ubytovanie. V rámci Dolomiti Superski patrí za lacnejšie lyžiarske stredisko, čo poteší každého, kto musí zohľadňovať aj ekonomické parametre zimnej dovolenky. Do pozornosti dávame príjemné rodinné hotely aj apartmány, prevažne strednej kategórie s wellness za výborné ceny. Bazén, sauna, wellness - dnes už takmer samozrejmá požiadavka na polyžovačkový relax.

Hotel Lagorai
Hotel Villa di Bosco
Rezidencia Des Alpes, Cavalese
Aparthotel Majestic
Hotel Touring, Predazzo

Ubytovanie Val di Fiemme celkom (- 25 -)

Lyžiarske stredisko Val di Fiemme / Obereggen

Ski mapa Val di Fiemme

Ski mapa Val di Fiemme (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (5*)
Freeride  hodnotenie - rating (3*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (3*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (5*)
Turistika  hodnotenie - rating (3*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 860 - 2.415 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 98%
Vzdialenosť: Bratislava - Cavalese 724 km

Vleky 10
Sedačky 28
Kabínky 7
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 45 ( kapacita 74.900 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 38 km / 35%
Zjazdovky stredné 50 km / 45%
Zjazdovky ťažké 22 km / 20%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 110 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Okrem výbornej lyžovačky nájdete v strediskách Val di Fiemme Oberregen perfektnú infraštruktúru s množstvom zábavy po lyžiarskom dni, bazény, korčuľovanie, Aprés Ski, reštaurácie, bary, kaviarne a diskotéky. Mestečká Cavalese, Predazzo, Castello di Fiemme, Ziano, Panchia a ďalšie ponúkajú návštevníkom dostatok ubytovania všetkých kategórií. Pre vysoký záujem slovenskej, českej a poľskej klientely odporúčame rezervovať túto zimnú dovolenku Val di Fiemme v dostatočnom predstihu. Na lastminute sa radšej nespoliehajte. Ak na poslednú chvíľu ostane nejaké ubytovanie, tak väčšinou len nedôveryhodné "no-name" nocľahárne.

Bežecké lyžovanie patrí vo Val di Fiemme ešte o niečo viac pozornosti, ako alpskému lyžovaniu. Stredisko býva dejiskom svetových závodov o svetový pohár a ďalšie významné medzinárodné bežecké akcie. Oberreggen ako okrajová časť strediska dáva k dispozícii zjazdovku s umelým osvetlením na večerné lyžovanie, v Predazzo sa nachádza skokanský areál a dva skokanské mostíky, ktoré dopĺňajú servis pre bežecké lyžovanie kombinované so skokmi do takzvanej severskej kombinácie. Val di Fiemme je ideálnym mixom všetkých lyžiarskych disciplín, pre ktoré vytvára priaznivé podmienky aj na rekreačnej úrovni. Univerzálne zimné športové stredisko, kam možno pribaliť so sebou bežky, zjazdovky, skočky, či snowboard. Zimná dovolenka pre každého športového fanúšika.

Zimná dovolenka

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov je v strediskách Val di Fiemme niekoľko parkov a tratí. Záujemcovia o Freestyle zavítajú do parkov v Ski Center Latemar, Alpe Lusia, alebo Obereggen. Zabavia sa začínajúci aj zdatní voľnoštýliari.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je bohatá. Nachádza sa tu celkom 150 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, klasické aj korčuliarske, nielen v údoliach ale aj vo vyšších polohách. Bežecký štadión v Tesero s kompletnou infraštruktúrou. Údolie Fiemme poskytuje 40km ťažkých, 65km stredne náročných a 45km ľahkých bežkárskych stôp.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Materská škôlka pre deti od 3r. opatrovanie včítane stravy, alebo opatrovateľka detí. V každej časti strediska sa nachádzajú škôlky lyžovania pre deti od 2 rokov s množstvom atrakcií a zábavy.

Apres-Ski

Reštaurácie a bary na svahoch núkajú po lyžovačke pohárik na zahriatie. Vyhľadávanými lokalitami pre dobré aprés-ski sú Ganischger Alm a Jager Stadl v Obereggene, kde zábava končí až nad ránom.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, jazda na saniach za koňmi, večerné túry s lampiónmi, lezenie v ľade, hvezdáreň, klzisko, tenis, paragliding, curling, tenis, sánkovanie.

Lyžovačky

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop