lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Cortina d'Ampezzo

 

Lyžovanie Cortina d'Ampezzo - kráľovná talianskych dolomitov Cortina d'Ampezzo - zimné olympijské stredisko sa nachádza v rozľahlej kotline obklopené na každej svetovej strane jednou trojtisícovkou. Patrí do rodiny FIS stredísk a s neodmysliteľnou pravideľnosťou poriada podujatia svetových lyžiarskych pretekov. Priamo z mesta vyrážajú lanovky na všetky strany tohto rozsiahleho prírodného kotla. Ďalšie pridružené ski-areály (San Vito di Cadore, Misurina, Auronzo) sú prístupné miestnymi skibusmi. Najvyššie položené zjazdovky pokrýva sneh až do mája. K dispozícii sú upravené trate, alebo voľné svahy všetkých možných obtiažností. Cortina je stále značka, za ktorú sa pripláca, škoda že svoj vrchol má už za sebou. Stredisko pred niekoľkými desaťročiami najmodernejšie, už jemne zaostáva za ambicióznejšími susedmi, ktorí investujú a modernizujú výraznejšie než lyžovanie Cortina.

ToP-5 ubytovanie Cortina d'Ampezzo

Všetky kategórie aj druhy ubytovania poskytuje plympijské mestečko Cortina Ampezzo, každý si vyberie z ponuky apartmánov a hotelov. Mimo lyžovania je v Cortine zaujímavý aj nočný život a nákupy v obchodoch, kto má rád kľudnejšie ubytovanie, volí neďaleké San Vito Cadore, alebo Misurina.

Parc Hotel Victoria, Cortina d'Ampezzo
Hotel Grand Misurina, Misurina
Hotel Europa, Cortina d'Ampezzo
Hotel Barisetti, Cortina d'Ampezzo
Hotel Cristallo, Cortina d'Ampezzo
Ubytovanie Cortina d'Ampezzo (-18-) ďalšie ubytovacie zariadenia v Cortina d'Ampezzo

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo

Ski mapa Cortina d'Ampezzo

Ski mapa Cortina d'Ampezzo (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (3*)
Freeride  hodnotenie - rating (3*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.224 - 2.930 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 87%
Vzdialenosť: Bratislava - Cortina 567 km

Vleky 7
Sedačky 24
Kabínky 5
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 36 ( kapacita 52.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 55 km / 48%
Zjazdovky stredné 50 km / 43%
Zjazdovky ťažké 10 km / 9%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 115 km

Skipass Dolomiti Superski 2013-14

Skipass Dolomiti Superski

Skipass Dolomiti Superski / oblastný skipass (• 1.250 km • 480 vlekov • 16 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Lyžiarskych terénov je v Cortine a okolí toľko, že počas týždennej dovolenky takmer nemusíte použiť tú istú trasu i keď mnohé priam volajú po opakovačke. K dispozícii je spolu 157 km zjazdoviek v niekoľkých areáloch (115km v samotnej Cortine, 16km Auronzo, 14km San Vito, 12km Misurina), sú čiastočne prepojené skibusmi, v každom sa oplatí jednpdňová lyžovačka, alebo výlet a celodenný zážitok.

San Vito di Cadore - sa nachádza len 10 km od Cortiny v nadmorskej výške 1.011m v údolí Val Cadore. Tri vleky zabezpečujú prepravu lyžiarov na svahoch s výbornými snehovými podmienkami, ktoré sú ešte aj zabezpečené umelým snehom, takže všetkých 14 km prevažne strednenáročných zjazdoviek je dostupných od decembra do marca. Miestna lyžiarska škola so 40 inštruktormi ponúka služby pre skupiny, individuálov, deti, výuka carvingu, snowboardu, klasického lyžovania, telemark. Pre bežkárov je k dispozícii 15 km stopy. Miestni sa snažia ponúkať kvalitu, aj keď v menších podmienkach ako v susednej z Cortine, lyžovačka je skvelá, ceny príjemné.

Auronzo di Cadore (864m) menšie samostatné stredisko je s okolitými spojené skibusom, disponuje 3 sedačkami a jedným vlekom, ktoré prepravujú lyžiarov do najvyššieho miesta v okolí - vrchol Monte Agudo (1.586m) odkiaľ vedú 4 ľahké, dve stredne náročné a jedna čierna zjazdovka - spolu 16km zabezpečené technickým snehom.

Misurina (1.756m) je známa aj ako „Perla Dolomitov“ Nie príliš rozsiahle ski-stredisko leží samostatne, s okolitými oblasťami Cortiny spojené len miestnym skibusom. Priamo pri jazere, ktorého breh je romantickým miestom pre miestne hotey sa nachádza údolná stanica lanovky, vedúcej na Col de Varda (2.300m), odkiaľ sa lyžuje na troch červených a jednej čiernej zjazdovke, spolu 12km peknej lyžovačky.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov sa v stredisku Cortina nachádza funpark 5Torri v časti Faloria s half-pipe, zábradlia, skoky. Množstvo voľných terénov na Tofane poteší milovníkov freeride, prístupné len s inštruktorom.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je bohatá. Nachádza sa tu celkom 80 km upravených bežeckých stôp pre začiatočníkov aj pokročilých, klasické aj korčuliarske, 6km trať na Passo Tre Croci pre zdatných.

Rodina deti

Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Materská škôlka pre deti od 3-4r. opatrovanie včítane stravy, alebo opatrovateľka detí. V každej časti strediska sa nachádzajú škôlky lyžovania pre deti od 2 rokov, snowrafting, zjazd sánkarskej dráhy.

Apres-Ski

Reštaurácie a bary na svahoch núkajú po lyžovačke zahriatie pri poháriku skôr v kľudnej než hlučnej atmosfére. In sú skôr vinotéky, kde je hlavným kritériom je predviesť sa a byť videný.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, 40km chodníkov, jazda na saniach za koňmi, lezenie v ľadových stenách, múzeá, klzisko, tenis, paragliding, curling, snowrafting, sánkovanie, kvalitné wellness.

Svetový pohár v lyžovaní Cortina d'Ampezzo

Svetový pohár v lyžovaní Cortina d'Ampezzo Lindsey Vonn
Na programe pretekov o svetový pohár v lyžovaní sa každoročne objavuje ďalšie talianske lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo. Na zjazdovke Olimpia, ktorá sa nachádza v časti Pomedes lyžiarskeho strediska pod masívom Tofana 3.243m, sa konajú pravidelne v januári preteky v zjazde a super-G žien. Cortina Ampezzo je tak tretím zo série talianskych stredísk z oblasti Dolomiti Superski, ktoré majú česť poriadať závody o svetový pohár v lyžovaní spolu s Val Gardenou a Alta Badiou, kde závodia muži. Štvrté talianske stredisko je Bormio (Alta Valtellina), zjazd mužov.

Zjazdovka Olimpia delle Toffane má zaujímavý začiatok. Miesto štartu sa nachádza na Rifugio Pomedes. Hneď po štarte vedie trať strmo nadol medzi dve obrovské skalné bralá. Na konci padáku "Pomedes Schuss" dosahujú pretekárky rýchlosť okolo 125 km/hod. Nasleduje niekoľko komplikovaných zátačiek a terénnych vĺn, ku ktorým sa v slnečnom počasí pridávajú striedanie tieňa a slnka a zákernosti od autorov trate. Nasleduje mierny záver, kde jazda vyžaduje cit pre sklz lyže a potom už len burácanie divákov v cieli. Trať zjazdu: štart-2.320m.n.m, cieľ 1.560m n.m., dĺžka trate-2.660m, prevýšenie-760 m. Cortina d'Ampezzo patrí k obľúbeným miestam kráľovnej rýchlych disciplín posledných rokov Lindsey Vonn, ktorá v Cortine pravidelne získava medailové umiestnenia. Parametre trate pre super-G: štart-2.160 m n.m., cieľ-1.560 m n.m., dĺžka trate-2.150 m, prevýšenie-600 m.


Výsledky zjazd:
2015/16 - 1. Vonn, 2. Yurkiw, 3. Gut, (23.01.2016)
2014/15 - x
2013/14 - 1. Höfl-Riesch, 2. Weirather, 3. Schmidhofer,
2012/13 - 1. Vonn, 2. Maze, 3. Smith,
2011/12 - 1. Merighetti, 2. Vonn, 3. Hoefl-Riesch,
2010/11 - 1. Riesch, 2. Mancuso, 3. Vonn,

Výsledky super-G:
2015/16 - 1. Vonn, 2. Weirather, 3. Rebensburg, (24.01.2016)
2014/15 - 1. Vonn, 2. Fenninger, 3. Weirather,
2013/14 - 1. Görgl, 2. Höfl-Riesch, 3. Hosp,
2012/13 - 1. Rebensburg, 2. Schmidhofer, 3. Maze,
2011/12 - 1. Vonn, 2. Hoefl-Riesch, 3. Maze,
2010/11 - 1. Vonn, 2. Riesch, 3. Gut,

Svetový pohár v lyžovaní - program pretekov a výsledky SP v alpskom lyžovaní

Skipass Dolomiti Superski

Lyžiarske stredisko Dolomiti Superski je najrozsiahlejšia a najvyhľadávanejšia lyžiarska oblasť v Alpách. Spoločný skipass Dolomiti Superski umožňuje lyžovanie na 1.250 km zjazdoviek, z ktorých je 953 km umelo zasnežovaných a používať 478 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou približne 600.000 osôb za hod. Pre rýchle bežky vyše 1.177 km bežeckých tratí a pre snowboard priaznivcov 11 snow-parkov. Nezabudnuteľný zážitok každého lyžiara je ski-tour Sella Ronda. Tak sa nazýva lyžiarska túra okolo horského masívu Gruppo del Sella. Skipass Dolomiti Superski platí v lyžiarskych strediskách:

1, Cortina D´Ampezzo, 2, Plan Corones, 3, Alta Badia, 4, Val Gardena, Alpe di Siusi, 5, Val di Fassa e Carezza, 6, Arabba, Marmolada, 7, Alta Pusteria, 8, Val di Fiemme, Oberregen, 9, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10, Valle Isarco, 11, Tre Valli, 12, Civeta,

Najväčší Skipass na svete

Skipass Dolomiti Superski - celoplošný skipass, platí v uvedených strediskách vrátane okruhu Sella Ronda, je najväčší skipass na svete.
Zjazdovky, lyžiarske trate: - Ľahké 499 km - Stredne ťažké 568 km - Ťažké 133 km,
Lanovky a vleky: - Kabínka 74 - Sedačka 221 - Vlek 183,

Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop