lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Folgarida-Marilleva

 

Lyžiarske stredisko Folgarida-Marilleva obklopujú horské masívy Dolomiti di Brenta, Adamello a Ortlerské Alpy. Výborné prírodné podmienky spustili výstavbu ubytovacích komplexov v 70.r., obrovské hotelové a rezidenčné zariadenia podľa francúzskeho vzoru. Areál pretkaný sedačkami ponúka ľahké zjazdovky. Vo Folgaride si vyberú aj náročnejší lyžiari. Na atraktivite stredisku F-M okrem krásnej prírody pridáva prepojenie vlekmi s Madonna di Campiglio, kam môžete dolyžovať bez vyzutia lyží ( permanentkou Superskirama ). Nástupné miesta na lyžovačku sú Marilleva 900m, 1400m, odkiaľ sa dostanete lanovkami na severne orientované svahy. Umelo zasnežovaných je 95% zjazdoviek garancia kvalitných snehových podmienok. Celková dĺžka tratí 62 km, 19 lanoviek a 8 vlekov.

Ubytovanie Folgarida-Marilleva - Top5

Architekti lyžiarskeho strediska Folgarida-Marilleva sa nechali inšpirovať francúzskymi strediskami, ubytovanie sa rieši veľkými ubytovacími rezidenciami priamo na lyžiarskych svahoch. Všetky tri časti Marilleva 900m, Marilleva 1400m (pomenovanie podľa nadmorskej výšky) aj Folgarida poskytujú ubytovanie apartmánové strednej a nižšej kategórie za výhodné ceny. Záujemca o vyšší štandard napr. wellness má možnosť výberu zo štyroch hotelov.

Ubytovanie Folgarida, lyžovanie Folgarida
Ubytovanie Marilleva, lyžovanie Marilleva
Ubytovanie Sole Alto, lyžovanie Marilleva
Ubytovanie Neve Sole, lyžovanie Folgarida
Ubytovanie Ravelli, lyžovanie Marilleva

Ubytovanie Folgarida-Marilleva (-14-)

Skimapa Folgarida-Marilleva

Ski mapa Folgarida-Marilleva

Lyžiarske stredisko Folgarida-Marilleva

Lyžovanie Taliansko / Trentino / Folgarida-Marilleva

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (3*)
Freeride  hodnotenie - rating (3*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (2*)
Bežky  hodnotenie - rating (3*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.300 - 2.180 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 06.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 95%
Vzdialenosť: Bratislava - Folgarida 768 km

Vleky 8
Sedačky 14
Kabínky 5
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 27 ( kapacita 37.240 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 20 km / 32%
Zjazdovky stredné 30 km / 48%
Zjazdovky ťažké 12 km / 20%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 62 km

Skipass Folgarida-Marilleva / SUPER-SKIRAMA 2014-15

Skipass Super-Skirama

Skipass SuperSkirama / oblastný skipass (• 380 km • 150 vlekov • 8 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Talianske lyžiarske stredisko Folgarida Marilleva za posledných 15 rokov zaplavili davy českých, poľských a už aj slovenských lyžiarov. Chvíľami máte pocit že ste niekde v Krkonošiach, alebo Tatrách. Domáci - Taliani sú jasne v menšine. Niet divu, stredisko je výbornou kombináciou ingrediencií, ktoré k správnej lyžovačke potrebujeme. Ubytovanie priamo na perfektne upravených zjazdovkách, ľahké trate, garancia snehu do konca marca, slnečné biele pláne, prístup do svetoznámeho strediska. Lyžovanie Madonna di Campiglio tak zažijete za prijateľné ceny. Za takýchto podmienok sme ochotní cestovať za dobrou lyžovačkou aj pár stoviek kilometrov navyše.

Z brenerskej diaľnice sa medzi Bolzanom a Trentom odbočuje do údolia Val di Sole. Po niekoľkých kilometroch sa z mestečka Dimaro odbočí do Folgarida a ešte o čosi ďalej v Mezzana sa odbočuje do Marilleva. Po kľukatých horských cestách sa dostanete do zasneženého dovolenkového strediska. Marilleva 1400 je horská turistická osada vybudovaná podľa vzoru francúzskych stredísk s hotelmi a veľkými rezidenciami priamo na lyžiarskych svahoch. Podobný charakter má susedná Folgarida, ktorá leží na ceste vedúcej cez Madonna di Campiglio spájajúcej mesto Brescia so Slnečným údolím. Horské cesty sú pravidelne udržiavané a odhŕňané, ale oplatí sa pribaliť snehové reťaze, často pripadne aj pol metra snehu cez noc.

Týždňový lyžiarsky pobyt je ideálne stráviť s 5 – 6 dňovým skipassom Superskirama, ktorý má neobmedzenú platnosť na všetky strediská v oblasti t.j. Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio (tieto tri sú vzájomne prepojené do jedného areálu, všetky zjazdovky a vleky sú dostupné „na lyžiach“), Tonale, Ponte di Legno (tiež sú vzájomne prepojené), Pinzolo (už splynulo s Madonna Campiglio), Pejo, Monte Bondone, Andalo-Paganella.

Každé z uvedených stredísk je vhodné na príjemnú rekreačnú rodinnú lyžovačku, avšak hlavným lákadlom, kvôli ktorému sem prichádzajú davy lyžiarov je Madonna di Campiglio. Ak máte zakúpený skipass Superskirama, pravdepodobne vás bude lákať vyskúšať si každý deň jedno zo stredísk tohto zoskupenia, presne ako ponúkajú všetky reklamné materiály. Možno lepším riešením je zoznámiť sa so svojim domovským strediskom a hlavnú časť pobytu prelyžovať v Madonne ?

Marilleva a Folgarida majú tú výhodu, že sú s Madonnou spojené vlekmi a zjazdovkami do jedného areálu, takže lyžujete voľne z jedného do druhého. Treba si len dať pozor, aby ste stihli poslednú lanovku cez vrchol Monte Vigo včas. Inak by ste museli použiť na dopravu do svojho hotela skibuss, ktorý je v cene lyžiarskeho lístka, no možno by ste nestihli večeru.

Odporúčame zvoliť ubytovanie v Marilleva, alebo Folgarida. Dôvod je jednoduchý, cena ubytovania je prijateľná, kvalita tiež, v prípade voľby Sole Alto ( možnosť hotelového aj apartmánového ubytovania) nachádza sa priamo na svahoch strediska, t.j ráno stačí obuť lyže, bez štartovania auta a presúvania sa ste na zjazdovke. 300m dole svahom k sedačke, či kabinkovej lanovke. Prevádzková doba vlekov od 8:30 - 16:30h. Aby nedošlo k zatúlaniu žiadneho lyžiara na svahoch, robí sa tzv. zatváranie zjazdoviek pred ukončením premávky vlekov.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov je určený 700m dlhý Ursus snowpark v hornej časti Grosté 2.500m. Tri rôzne obtiažnosti v nádhernom prostredí masívu Brenta ponúka všetko potrebné pre zábavu začiatočníkov aj pokročilých. Pekné kontrolované freeride Orso Bruno, Mastellina.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je bohatá. Celkom 80 km tratí od jednoduchých napr. testovacia 500m, detská 2km až po náročné, napr. 7,5km Worldcup-Piste, alebo 10km výšková stopa Vermiglio.

Rodina deti

Opatrovanie detí je ponechané na rodičovskú starostlivosť. Detské lyžiarske školy od 4 rokov majú vlastné areály s atrakciami, výučba lyžovania hravou formou. Deti do 8 r. lyžujú s rodičmi zdarma (samostatne s 50% zľavou).

Apres-Ski

Ešte pred tým ako sa zastavia všetky vleky, sú horské chaty a reštaurácie na svahoch zaplnené lyžiarmi, aby si vymenili zážitky z lyžovačky pri poháriku na zahriatie. Živo je v obľúbených apres-ski baroch Cafe Campiglio, In-Bar Suisse, Avant Disco. Žiadne bujaré párty či disco do rána v tejto časti Álp nezažijete.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry organizujú vychádzky na snežniciach, alebo safari v hlbokom snehu so sprievodcom, lezenie v ľadových stenách, motorové skútre, tenis, klzisko, jazda na saniach ťahaných koňmi, sane so psím záprahom.

Zjazdovky a vleky

Lyžiarske trate: Ľahké 20 km, Stredne ťažké 30 km, Ťažké 12 km
Lanovky a vleky: Kabínka 5, Sedačka 14, Vlek 8

Zjazdovky a vleky - detail, výškové rozdiely, dĺžka, počet ...

Skipass Skirama Dolomiti

Lyžiarska oblasť Skirama Dolomiti má takmer garantované slnečné počasie, službami a pohostinnosťou sa stáva z roka na rok obľúbenejšou. Osem stredísk uspokojí od začiatočníkov cez rodiny aj najpokročilejších lyžiarov, taktiež milovníkov bielej stopy a snowboardu. K dispozícii je 8 lyžiarskych areálov: Madonna di Campiglio, Pinzolo vo Val Rendena, Tonale-Ponte di Legno, Marrileva-Folgarida, Pejo vo Val di Sole, Folgaria-Lavarone, Paganella, Monte Bondone vo Val dell Adige. Celkom 380km lyžiarskych tratí (82% technické zasnežovanie), 150 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 210.000 osôb za hodinu. Garancia snehu od novembra do apríla.

Skipasy platnosť, pôsobnosť

  • Miestny - s platnosťou len v jednom lyžiarskom stredisku.
  • Skirama Adamelo Brenta - umožňuje 1-dňové lyžovanie v každom stredisku oblasti Skirama.
  • Super-Skirama - celoplošný skipas s pôsobnosťou vo všetkých strediskách neobmedzene.

Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Talianska, ktoré sú na stránkach:

Lyžovanie Taliansko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop