lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie - Skirama Dolomiti

 

Lyžiarska oblasť Skirama Dolomiti má takmer garantované slnečné počasie ideálne pre lyžovanie. Prevažná časť lyžiarskych svahov sa nachádza v údolí Val di Sole (Slnečné Úolie). Oblasť sa stáva z roka na rok obľúbenejšia, slovenskí a českí lyžiari ju poznajú už 20 rokov. Lyžiarske trate uspokoja všetkých od začínajúcich po najpokročilejších lyžiarov, ale aj milovníkov bielej stopy, snowboardingu a zimnej turistiky. Nachádza sa tu osem lyžiarskych areálov: Madonna di Campiglio, Pinzolo, Tonale - Ponte di Legno, Marrileva - Folgarida, Pejo, Folgaria - Lavarone, Paganella, Monte Bondone. Lyžiarske trate majú dohromady dĺžku 380km, z toho 82% je zabezpečených umelým snehom. Celkom 150 moderných vlekov a lanoviek má prepravnú kapacitu 210.000 osôb za hodinu. Lyžovanie Skirama je garantované od novembra do apríla, na istote pridá aj ľadovec Presena.

Ubytovanie Skirama - výber Top-5

Pre ubytovanie v lyžiarskej oblasti Skirama sa ponúkajú ubytovacie zariadenia vyššej kategórie v strediskách Madonna di Campiglio, alebo lacnejšie apartmánové ubytovanie vo veľkých rezidenciách podobných panelákom priamo na svahoch v Marilleva. Vyberáme osvedčené ubytovanie v Skirama lyžiarskej oblasti:

Lyžovanie Madonna Campiglio
Lyžovanie Marilleva
Lyžovanie Tonale
Lyžovanie Paganella
Lyžovanie Pinzolo

Skimapa Skirama

skimapa Skirama Dolomiti

Skipass SKIRAMA

SUPERSKIRAMA 2014-15

Skipass Super-Skirama

Skipass SuperSkirama (• 380 km • 150 vlekov • 8 stredísk) / oblastný skipas
Miestne skipasy
Skirama Adamelo Brenta

Skipasy platnosť, pôsobnosť

  • Miestny skipas - platnosť len v jednom lyžiarskom stredisku.
  • Skirama Adamelo Brenta 1-dňové lyžovanie v každom stredisku Skirama.
  • Super-Skirama - pôsobnosť vo všetkých strediskách neobmedzene.

Lyžiarske strediská Skirama Dolomiti

VAL RENDENA
Lanovky a vleky
Km zjazdoviek
Zasnežovanie
Kapacita os./hod.
Madonna di Campiglio
19
55
85%
32.000
Pinzolo
9
26
62%
13.000
VAL DI SOLE
Lanovky a vleky
Km zjazdoviek
Zasnežovanie
Kapacita os./hod.
Folgarida – Marilleva
27
53
90%
38.000
Pejo
6
15
80%
6.000
Tonale – Ponte di Legno
30
100
100%
49.000
VALL DELL’ADIGE
Lanovky a vleky
Km zjazdoviek
Zasnežovanie
Kapacita os./hod.
Andalo – Fai della Paganella
17
35
95%
25.000
Monte Bondone
5
20
100%
6.000
Folgaria – Lavarone
35
76
100%
40.000
SKIRAMA
148
380
93%
209.000

1, Madonna di Campiglio - každý lyžiar pozná prestížne lyžiarske stredisko v Taliansku v údolí Val Rendena v nádhernom prostredí dolomitových štítov. Poskytuje perfektný servis, lyžiarske trate všetkých náročností aj zjazdovky pre milovníkov voľných terénov a snowboardu. Dve desiatky lyžiarskych škôl a skoro 150 inštruktorov naučia každého a všetko čo znamená lyžovanie. Madonna di Campiglio sa zúčastňuje na programe závodov svetového pohára vo všetkých zimných disciplínach. Známa pretekárska zjazdovka z Monte Spinale. K lyžovaniu je k dispozícii viac ako 70km (spolu s napojením Folgarida a Marileva vyše 120km) upravovaných lyžiarskych tratí ( 60% umelo zasnežovaných ), 15 lanoviek a 7 vlekov s kapacitou 31.500 osôb za hodinu. Lyžovačka v Madonna di Campiglio patrí medzi najkrajšie zážitky na lyžiach, nečudo že sa tu vyskytuje mnoho celebrít.

2, Pinzolo - niekedy uvádza ako súčasť susedného najznámejšieho strediska v Taliansku Madonna di Campiglio. Možnosť zakúpenia len miestneho skipasu je dôvod, prečo už Pinzolo vystupuje ako samostatné stredisko, aj keď prepojené s Madonnou. Kvalita tratí obdobná, lyžiarske zjazdovky prevažne strednej náročností ako aj terény pre milovníkov snowboardovania a lyžovania vo voľnom priestranstve. V Pinzolo je 26 km (spolu s prepojením do Madonna di Campiglio, Folgaridy a Marilevy viac ako 140km) lyžiarskych tratí ( 50% umelo zasnežovaných), 6 lanoviek a 1 vlek s prepravnou kapacitou 10.000 osôb za hodinu. Výhodou je lacnejšie ubytovanie.

3, Tonale / Ponte di Legno leží v horskom sedle s relatívne vysokou nadmorskou výškou. Lyžiarske stredisko je ideálne pre rodinnú lyžovačku. Prítomnosť ľadovca Presena a jeho čiernej trate poteší aj náročnejších lyžiarov, inak je stredisko charakteristické súbežnými vlekmi a lanovkami na širokej páni. Spolu 70 km lyžiarskych tratí ( polovica umelo zasnežovaných ), 25 vlekov a lanoviek. S Tonale je spojené kabinkou a naopak dlhým traverzom lyžiarske stredisko Ponte di Legno so severnými svahmi a lyžiarskymi traťami vyšších obtiažností, ľadovec Presena kraľuje nad obidvomi a garantuje kvalitné lyžovanie až do mája v nadmorskej výške 3.016 m. Výborné podmienky pre extrémne lyžovanie, skialpinismus, lyžovanie vo voľnom teréne.

4, Marrileva / Folgarida - leží medzi horským masívom Dolomiti di Brenta, Adamello a Ortlerské Alpy. Podmienky pre lyžovanie podnietili v 70. rokoch vybudovanie strediska podľa francúzskeho vzoru - obrovské hotelové komplexy. Prevládajú tu ľahké až stredneťažké zjazdovky, vo Folgaride si užijú aj náročnejší lyžiari. Atraktivitu strediska zvyšuje prepojenie s Madonna di Campiglio, kam môžete dolyžovať bez vyzutia lyží. Hlavné nástupné miesto na zjazdovky je Marilleva odkial sa dostanete na prevažne severne orientované svahy. Takmer všetky trate ( 91% ) sú umelo zasnežované, celková dĺžka 40km, severná orientácia garantuje kvalitné snehové podmienky, prepravu zabezpečuje 15 lanoviek a 5 vlekov, väčšina moderných a rýchlych.

5, Pejo lyžiarske stredisko položené kúsok stranou z údolia slnka ( Val di Sole ), vyhľadávané znalcami krásy prírody a kľudnej lyžovačky. Stredisko obkolesuje množstvo troj-tisícoviek, na ktoré sú nádherné výhľady. Pejo je malé kúpeľné mestečko v kľudnom údolí Val di Pejo medzi trítisícovkami Ortlerských Álp. Lyžovanie tu patrí k nevšedným zážitkom, pretože málokde sa vám prihodí, že na zjazdovkách jazdíte takmer sami. Nad dedinkou Pejo (1.400m) stojí nástupná stanica novej 6-kabinky vedúcej do centra strediska, kde sa nachádza cvičná lúka s vlekom a 1sedačkou na vrchol areálu (3.000m). Tu začína panoramatická zjazdovka rekreačnej náročnosti. Trochu stranou je ďalší krátky vlek. Z hornej stanice kabínky vedie do údolia zjazd striedajúci svižnejšie úseky s dlhými miernymi úsekmi. 15km zjazdoviek všetkých náročností, perfektne upravené nadchnú každého aj vďaka nádhernej panoráme. Snowboard, bežky, sauna, masáže... Doporučujeme pre lyžiarov, kt majú radi kľudnú, ale kvalitnú lyžovačku v romantickom horskom prostredí.

6, Folgaria / Lavarone je cenovo najdostupnejšie lyžiarske stredisko z oblasti Val di Sole. Každý lyžiar tu nájde tú svoju z takmer 71 km lyžiarskych tratí, z ktorých je 100% umelo zasnežovaných, 30 vlekov a lanoviek, prepravná kapacita viac ako 40.000 osôb za hodinu.

7, Paganella lyžiarska oblasť sa nachádza nad Trentom na vrchu Paganella v prírodnom parku. Je to historické lyžiarske stredisko od r. 1950 s perfektnou infraštruktúrou, dobre dostupné z dialnice. Známa 3km dlhá zjazdovka s umelým snehom, 35 km perfektne upravené trate prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti, moderné lanovky (18) s kapacitou 23.500 osôb/hod., zasnežovaných 95% tratí zaručená kvalitná lyžovačka od decembra až do jari.

8, Monte Bondone lyžiarske stredisko sa nachádza len 15 km od Trenta (viď mapa) na vrchu Monte Bondone nad mestom. Lyžiarske stredisko je dobre dostupné z dialnice (20 min. z Trenta). perfektne upravené zjazdovky - 20 km prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti, lyžiarska škola pre začiatočníkov aj pokročilých. 90% zjazdoviek - umelé zasnežovanie. Lyžiarske stredisko spĺňa podmienky pre kvalitnú rodinnú lyžovačku. Milovníkom bežeckej stopy ponúka 35 km tratí.


Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Talianska na stránkach:

Lyžovanie Taliansko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop lyžovanie Madonna di Campiglio lyžovanie Pinzolo lyžovanie Tonale - Ponte di Legno lyžovanie Marrileva - Folgarida lyžovanie Pejo lyžovanie Folgaria - Lavarone lyžovanie Paganella lyžovanie Monte Bondone lyžiarske stredisko Madonna di Campiglio lyžiarske stredisko Pinzolo lyžiarske stredisko Tonale - Ponte di Legno lyžiarske stredisko Marrileva - Folgarida lyžiarske stredisko Pejo lyžiarske stredisko Folgaria - Lavarone lyžiarske stredisko Paganella lyžiarske stredisko Monte Bondone