lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop
  lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Piancavallo

 
Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Piancavallo

Lyžiarske stredisko Piancavallo ponúka kvalitne upravené zjazdovky, snowpark pre Freestyle aj bežecké trate. Nočné lyžovanie, lyžiarska škola pre deti i dospelých, zimná ľadová hala, kaviarne, bary, diskotéka, fitness, kompletná infraštruktúra, prispievajú k atraktívnosti rodinného lyžiarskeho strediska. Piancavallo usporiada každoročne fisové závody žien v lyžovaní, svetový pohar v severských disciplínach, závody psích záprahov, freestyle. Pre rekreačné lyžovanie sú k dispozícii prevažne trate strednej obtiažnosti, preto stredisko vyhovie aj zdatnejším lyžiarom, ale hlavnou cieľovou skupinou sú rodiny s deťmi. Lyžiarske stredisko Piancavallo je ideálne pre trávenie rodinnej zimnej dovolenky v Taliansku (blízkosť). Čerešničkou na torte je výhľad na more, na jagavý Benátsky záliv z vrcholovej stanice lanovky.

Ubytovanie Piancavallo - Top-5

Piancavallo je osada (1.300m) s typickou turistickou atmosférou, pre ubytovanie Piancavallo odporúčame ubytovacie zariadenia strednej kategórie, hotely a rezidencie sa nachádzajú priamo v lyžiarskom stredisku, neďaleko lyžiarskych svahov a vlekov. Bazén a wellness by na zimnej dovolenke nemali chýbať.

Ubytovanie Antares, lyžovanie Piancavallo
Ubytovanie 1301 Inn, lyžovanie Piancavallo
Ubytovanie Regina, lyžovanie Piancavallo
Ubytovanie Sport, lyžovanie Piancavallo
Hotel Sport ***
Piancavallo
Ubytovanie Stella Montis, lyžovanie Piancavallo
Penzion Stella Montis
Piancavallo

Skimapa Piancavallo

Ski mapa Piancavallo

Lyžiarske stredisko Piancavallo

Lyžovanie Taliansko / Friuli Venezia Giulia / Piancavallo

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška1.245 - 1.865 m n.m.
Sezónadecember - marec
Záruka snehu100% zasnežovanie
Vzdialenosť599 km Bratislava
 
Lanovky: Prevádzka: od 9:00 - 16:30 hod.
vleky 6
sedačky6
kabínky 0
Celkom12( 11.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 3
12%
stredné20
80%
ťažké 2
8%
Celkom25km
25km = Piancavallo

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (2*)
Skipass  hodnotenie (2*)
Ceny  hodnotenie (4*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Piancavallo
Hodnotenie 2,7
Piancavallo

Najdlhšia zjazdovka - Nazionale (10), dĺžka 3,5km, prevýšenie 600m, obtiažnosť červená.
Najťažšia zjazdovka - Sauc (4), dĺžka 800m, prevýšenie 340m, obtiažnosť čierna.
Nočné lyžovanie - dva dni v týždni od 20:00-23:00 hod.


Skipass Piancavallo

Lyžiarska oblasť Piancavallo pozostáva z troch sektorov, ktoré sú vzájomne prepojené zjazdovkami a vlekmi do jedného súvislého lyžiarskeho strediska. Celkom 25 km upravených zjazdoviek je dostupných šiestimi vlekmi a šiestimi sedačkami.

Skipass PIANCAVALLO 2014-15

Skipas Piancavallo
Skipass Piancavallo (• 12 km • 8 vlekov )

V stredisku je možné lyžovať na miestny lyžiarsky lístok, ktorého platnosť je od niekoľko hodín po jeden deň, alebo na zvýhodnený viacdňový skipas „Friuli“, ktorý platí v strediskách Piancavallo, Forni di Sopra, Ravascletto, Tarvisio, Sella Nevea. Všetky vymenované lyžiarske strediská majú podobný charakter a všetky sa nachádzajú v severnom Taliansku v regióne Friuli Venezia Giulia. Ich vzájomná vzdialenosť je príliš veľká, aby sa dalo uvažovať o presune medzi jednotlivými strediskami a lyžoavaní v rámci jedného zimného pobytu vo viacerých z nich.

Nočné lyžovanie je za príplatok, vekové kategórie, ktoré sú cenovo zvýhodnené – deti do 10 rokov v sprievode platiaceho dospelého lyžujú zdarma, deti nad 10 rokov majú zľavu 30%, seniori nad 65 rokov zľavu 10%.


Zimná dovolenka Piancavallo

Zimná dovolenka

Príjemnú kombináciu lyžovačky a zábavy ponúka zimná dovolenka v Piancavallo. Pôvodná horská obec Aviano sa pretransformovala na moderné horské stredisko s celoročnou ponukou aktivít a služieb pre turistov. Zimná dovolenka sa zameriava najmä na lyžovanie. Napriek nízkej nadmorskej výške je garantované pokrytie snehom v období sezóny december až marec. Prírodný sneh poisťuje 100% pokrytie zasnežovacím systémom. Bežecké okruhy, upravené zjazdovky, akrobatické prvky pre freestyle aj voľné terény pre freeride a turistické túry, všetko v správnom pomere. Žiadne obrovské počty lyžiarskych zjazdoviek, zato všetko v príjemnej harmónii ideálne pre ekonomicky zameranú rodinnú dovolenku. Hranica detského lyžovania zdarma bola posunutá až na 10 rokov. Bobová dráha na koľajniciach, psie záprahy, detský park Neverlandia, detské kobercové vleky a zelené cvičné lúčky pre najmenších a začínajúcich lyžiarov s inštruktormi lyžovania sú kompletnou výbavou pre potreby rodiny. Starším deťom sa určite zapáči miestny snowpark s bohatým vybavením pre freestyle. Navyše ak patríte k zdatnejším lyžiarom-rodičom, červených kilometrov zjazdoviek je v Piancavallo dostatok.

Lyžovačka

Týždňová lyžovačka v lyžiarskom stredisku Piancavallo ponúka 25 km zjazdoviek prevažne červenej náročnosti a primeraného počtu terénov pre jazdu v hlbokom snehu. Pre začiatočníkov a malé deti sú pripravené zelené zóny v údolnej časti strediska. Piancavallo patrí medzi 6 najlepších lyžiarskych stredísk regiónu F.V.G. Športový charakter strediska určuje prevládajúce množstvo červených zjazdoviek. Každoročne sa v Piancavallo jazdia fisové preteky v ženských disciplínach. Čierna zjazdovka vytrápi aj skúsených lyžiarov. Snowpark patrí k tomu najlepšiemu, čím lyžovanie v Piancavallo disponuje. Potešenie pre kreatívnu mládež na majstrovskej úrovni skokov a ostatných freestyle prvkov vrátane U-rampy. Okolie lyžiarskeho areálu láka na poznávanie voľných terénov v hlbokom snehu. Oblasti vhodné pre úvodné lekcie vo freeride sa nachádzajú medzi Monte Tremol a Cimon del Cavallo.

Snowboard / freestyle

Pre priaznivcov snowboardu a freestyle je k dispozícii kvalitný snowpark, ktorý ponúka príležitosť na kreativitu mladým pri rôznych skokoch, na U-rampe. Boarder crossová trať pri lese ponúka vzrušujúce zákruty a vlny. Snowpark Piancavallo s troma stupňami obtiažnosti nadchne začínajúcich aj skúsených priznivcov freestyle. V posledných sezónach medzinárodné preteky v jazde v bubnoch (moguls).

Freeride

Dostatok možnosti pre freeride sa nachádza hneď vedľa zjazdoviek a ďalej medzi stromami. Pre zdatnejších freeriderov je na vyskúšanie údolie a svahy medzi Monte Tremol (2.007m) a Cimon del Cavallo (2.251m) . Pri priaznivom počasí dovidieť z okolitých vrcholov až na hladinu Jadranského mora.

Beh na lyžiach

Ponuka pre beh na lyžiach je dostatočná. Celkom 26 km bežeckých tratí pre klasiku aj korčuliarske techniky behania sa nachádzajú na rovinatom teréne v oblasti Roncjade Collalto (1.300 m n.m.). 1,5km osvetlený okruh je pri športovom centre. Používanie bežeckých dráh za poplatok, deti a seniori behajú zdarma.

Rodina, deti

Lyžiarske stredisko Piancavallo sa zameriava na zimno-dovolenkové potreby rodiny. Od opatrovania detí až po lyžiarske školy je k dispozícii aj detský park Nevelandia. Piancavallo je priateľské aj k deťom-lyžiarom. Lyžovanie detí do 10 rokov je zdarma, väčšie deti lyžujú s 30% zľavou ceny dospelého. Zľavnené sú aj seniorské skipasy.

Après-Ski / zábava

Po lyžovačke v Piancavallo dobre padne posedieť pri poháriku v niektorom z barov a reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne špeciality a zapiť zážitky niečim „na zahriatie". Ako každé rodinne zamerané stredisko ani Piancavallo nepreferuje prílišné popíjanie ani bujaré zábavy dlho do noci.

Turistika / zimné aktivity

Väčšinu zimných aktivít si môžete dopriať v lyžiarskom stredisku Piancavallo. Miestnou atrakciou je bobová dráha na koľajniciach, športová hala s telocvičňou, krytý korčuliarsky štadión, do okolia je možné podniknúť výpravy na snežniciach, v okolí sa nachádzajú turistické chodníky na prechádzky, na saniach so psím záprahom, snowtubing a sánkovanie, lezenie v ľade. Wellness služby sa nachádzajú v hoteloch, zameriavajú sa na sauny, masáže, fitness.

Zimná dovolenka Piancavallo - vhodné riešenie pre každého, kto hľadá zaujímavé prostredie, menšie stredisko s kvalitnými zjazdovkami a snowparkom za nižšie ceny.

Zimná dovolenka

Alpy - Friulské Dolomiti

Prírodný park Friulské Dolomiti sa nachádza v západnej oblasti horského územia, ktorému dominujú vysoké pláne na severozápade regiónu Friuli Venezia Giulia. Friulské Dolomiti sa rozkladajú na území s rozlohou 36.950 ha. To sa tiahne od provincie Pordenone k provincii Udine a zahŕňa Valcellina, Tagliamento a územia susediace v údolí Tramontina.

Prevládajúci charakter krajiny tvoria Dolomiti dlhé, úzke údolia a charakteristické špicaté skalné útvary. Neprístupnosť oblasti a jej terén, absencia spevnených ciest a miest vo vnútri chráneného priestoru zaručujú minimálny vplyv ľudí na poškodzovanie prírody. Celá oblasť je preto charakterizovaná vysokou mierou divočiny, čo je v iných alpských a predalpských horských oblastiach dosť zriedkavé. Dôležitú úlohu tu zohrávajú silné výkyvy v nadmorskej výške, geografická poloha a klíma.

Symbolom pre Friulské Alpy je orol skalný (Aquila chrysaetos). Kopytníky východných Álp sú ďalšie z významných druhov fauny na území parku. Jelene, kamzíky a srnce dominujú medzi vysokou zverou. Nezriedka stretnete svišťa či tetrova. Z kvetinového dedičstva parku, ktoré je veľmi bohaté a má pomerne málo vzácnych endemických druhov, môžete obdivovať vôňu horských borovíc a divokých orchideí.


Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk prináša dobré lyžovanie vo všetkých strediskách Talianska:

Lyžovanie Taliansko