lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Bormio

 
Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Bormio

Lyžovanie Bormio - lyžiarske stredisko Bormio - Santa Caterina - Valdidentro (1.225 - 3.012m) ponúka lyžiarske trate všetkých náročností. Lyžovanie s úctyhodným prevýšením vyše 1.800 m láka na 10km dlhú zjazdovku, ktorú absolvujú aj najlepší zjazdári sveta každoročne v rámci pretekov svetového pohára. Podujatie Peak To Creek býva na programe koncom januára je nezabudnuteľným zážitkom aj pre najlepších lyžiarov sveta, kvôli dĺžke a namáhavosti trate. Potešenie tu nájdu aj milovníci lyžovania vo voľnom teréne aj priaznivci freestyle. Bormio má vynikajúcu infraštruktúru - po lyžovačke je k dispozícii tenisová hala, viacúčelová športová hala, zimný štadión a termálny bazén s vodou o teplote 38-41°C. Lyžiarske trate vyhovujúce malým i veľkým, zdatným i začínajúcim lyžiarom obsluhuje hustá sieť lanoviek a vlekov. Príležitosti na ďalšie zážitky nájdete v susedných strediskách.

Ubytovanie Bormio - Top-5

Bormio je známe turistické, lyžiarske a kúpeľné mesto s celoročnou cestovateľskou prevádzkou. Poskytuje veľa ubytovacích možností všetkých kategórií. Z ponuky ubytovanie Bormio sme vybrali najčastejšie objednávané ubytovacie zariadenia, ktoré preferujú naši zákazníci:

Ubytovanie Cristallo, lyžovanie Bormio
Ubytovanie 3 Signori, lyžovanie Bormio
Ubytovanie Apartmány, lyžovanie Bormio
Ubytovanie Genzianella, lyžovanie Bormio
Ubytovanie Miramonti, lyžovanie Bormio

Lyžiarske stredisko Bormio

Ski mapa Bormio

Ski mapa Bormio (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (5*)
Freeride  hodnotenie - rating (3*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (3*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (1*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.225 - 3.012 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 21.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 90%
Vzdialenosť: Bratislava - Livigno 756 km

Vleky 26
Sedačky 12
Kabínky 6
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 44 ( kapacita 44.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 26 km / 26%
Zjazdovky stredné 62 km / 62%
Zjazdovky ťažké 12 km / 12%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 100 km

Skipass Alta Valtellina 2013-14

Skipass Alta Valtellina

Skipass Bormio / miestny skipass (• 50 km • 15 vlekov • 1 stredisko)
Skipass Alta Valtellina / oblastný skipass (• 214 km • 74 vlekov • 6 stredísk)

Zimná dovolenka Bormio

Lyžiarska oblasť Bormio - Santa Caterina - San Colombano - Stelvio ponúka lyžiarske trate všetkých náročností, žiaľ nevýhodou je že vzájomne sú prepojené iba skibusom. Lyžovanie s jedinečným prevýšením vyše 1.800m na 10km dlhej zjazdovke je nezabudnuteľným zážitkom. Bormio pravidelne poriada preteky SP (svetového pohára v lyžovaní). Celoročné lyžovanie na ľadovci v neďalekom stredisku Stelvio (2.760-3.450m) využívajú početné skupinky reprezentačných tímov. Ak máte chuť na lyže v auguste, vyskúšajte toto výnimočné stredisko na ľadovci. Cestou na Passo Stelvio sa budete pohybovať po kľukatých, strmých, horských cestičkách, ktoré možno poznáte z cyklistických pretekov okolo Talianska, alebo medzinárodných pretekov automobilov do vrchu. Letné lyžovanie na ľadovci Stelvio je minimálne rovnako vzrušujúce. Krajinu navôkol máte ako na dlani, dovolenkových príležitostí v horách i v údolí neúrekom. Po lyžovačke je k dispozícii tenisová hala, viacúčelová športová hala, zimný štadión a bazén s termálnou vodou teploty 38-41°C. Lyžiarske trate prevažne strednej náročnosti sú priaznivé pre rodinné zimné dovolenkovanie. Bormio je garantom dobrej lyžovačky 365 dní v roku, ale tiež výborný kúpeľný potenciál.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov má Alta Valtellina pripravenú kompletnú ponuku v troch snowparkoch, ktorá patrí k najlepším v Európe. Snowparky Bormio, Carosello 3000 a Mottolino Livigno ponúkajú všetko pre začiatočníkov aj majstrov freestyle.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je viac než kvalitná. Pre športovcov je trať vo Valdidentro, kde sa konali aj majstrovstvá sveta, výškové trate v S.Caterina aj vysoko na ľadovci Stelvio je k dispozícii snehová stopa v lete, bežecká stopa v Bormio je osvetlená.

Rodina deti

Oblasť Isolaccia je orientovaná na ponuku detských programov. K dispozícii je 20 hotelov s rôznymi zariadeniami pre deti, opatrovateľky, lyžiarske škôlky pre deti od 3 rokov, deti do 8 rokov lyžujú zdarma, rodinám priateľské.

Apres-Ski

Množstvo reštaurácií a barov ponúka po lyžovačke posedenie pri poháriku vareného vína, alebo grogu. Ukončiť lyžovačku môžete aj v niektorých kaviarňach a diskotékach, kde sa z aprés-ski stáva horúca zábava až do skorých ranných hodín.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, jazda na saniach so psím záprahom, 30 km turistických chodníkov, lezenie v ľadových stenách a mnoho ďalších foriem zábavy a športov na snehu. Wellness v hoteloch a termálnych kúpeľoch ponúka komplexný servis.

Zimná dovolenka

Svetový pohár v lyžovaní Bormio

Svetový pohár v lyžovaní Bormio
Bormio je v programe pretekov o svetový pohár v lyžovaní každoročnou oslavou najrýchlejšej disciplíny najťažším zjazdom sezóny. Na zjazdovke Stelvio, ktorá vedie z 2.255m n.m. do cieľa 1.245m n.m. s prevýšením 1.010m a dĺžkou trate 3.270m, sa konajú pravidelne koncom roka preteky v zjazde mužov. Bormio štvrté talianske stredisko popri Dolomitových (Alta Badia, Val Gardena, Cortina d´Ampezzo), kde sa jazdí SP v lyžovaní má svoje "naj" v podobe najťažšieho zjazdu. Dlhá trať plná zátačiek a terénnych nerovností spôsobuje extrémnu únavu svalstva.
Legendárny pretekár Didier Cuche často protestoval proti zjazdu v Bormiu. Štartoval v Bormiu až 19 krát a nikdy sa mu nepodarilo získať prvenstvo, najbližššie bol v r.2006, kedy skončil druhý za Walchhoferom, ktorý vyhral zjazd na zjazdovke Stelvio celkom tri krát, po dve víťazstvá majú Trinkl, Alphand a Rahlves. Neľahká zjazdovka je v prevádzke počas celej sezóny aj pre rekreantov, kto si ju vyskúša až z vrcholu Cima Bianca 3.012m do mesta Bormio, pocíti skoro rovnaké pálenie v stehnách, ako špičkoví zjazdári po absolvovaní Stelvia, ktoré ako povedal dvojnásobný víťaz Rahlves, je čistým adrenalínom.


Výsledky zjazd:
2015/16 - 1. Theaux, 2. Reichelt, 3. Poisson, (Santa Caterina) 29.12.2015
2014/15 - 1. Ganong, 2. Mayer, 3. Paris, (Santa Caterina)
2013/14 - 1. Svindal, 2. Reichelt, 3. Guay, - » viac
2012/13 - 1. Reichelt, 2. Paris, 3. Svindal,
2011/12 - 1. Defago, 2. Kueng, 3. Kroell,
2010/11 - 1. Walchhofer, 2. Zurbriggen, 3. Innerhofer, - » viac

Svetový pohár - program pretekov a výsledky SP v alpskom lyžovaní

Lyžovanie Alta Valtellina

Rozsiahla lyžiarska oblasť - Alta Valtellina - sa nachádza na severe Talianska v blízkosti švajčiarskych hraníc, neďaleko slávneho strediska St.Moritz. Na veľký skipass Alta Valtellina možno lyžovať v lyžiarskych strediskách Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Alta Valtellina má v ponuke 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností a 70 lanoviek a vlekov.
Lyžiarske trate - Ľahké 53 km, Stredne ťažké 152 km, Ťažké 20 km
Lanovky a vleky - Kabínka 7, Sedačka 27, Vlek 36

Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál www.lyžovanie-alpy.sk ponúka možnosti lyžovania vo všetkých strediskách Talianska na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop