lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Livigno

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Livigno

Lyžovanie Livigno (1816-2798m) sa zaradí medzi vaše najlepšie lyžiarske zážitky z Talianska. Lyžiarske stredisko Livigno je charakteristické širokými pláňami, na ktorých sa nachádzajú perfektne upravené zjazdovky vhodné pre stredne zdatných lyžiarov. Moderné prepravné zariadenia zrýchlia vaše lyžovanie natoľko, že si sami vyžiadate odpočinok v niekorom občerstvovacom zariadení na svahoch. Voľné terény, bežkárske trate, snowpark, rozširujú škálu zábavy počas celého dňa. Lyžovanie Livigno patrí medzi špičkové lyžiarske strediská v Európe zamerané na rodinné dovolenky. Bezcolná zóna, v ktorej sa Livigno ležiace na švajčiarsko-talianskom pohraničí nachádza, prispeje k príjemnym a výhodnym nákupom. Slnečné Livigno - lyžovanie pre každého.

Ubytovanie Livigno - Top 5

Vysokohorské prostredie je účelne vybudované pre poskytovanie služieb turistom a lyžiarom. K dispozícii sú ubytovacie zariadenia všetkých kategórií a typov v hojnom počte, takže je z čoho vyberať. Napriek tomu sa za posledné roky vytvorila skupinka najobľúbenejších ubytovacích zariadení, tu sú top-5 ubytovanie Livigno:

Hotel Villaggio San Carlo, Livigno
Hotel San Carlo
Livigno
Hotel Lac Salin, Livigno
Hotel Lac Salin
Livigno
Apartmány Chalet Teola, Livigno
Apartmány Teola
Livigno
Hotel Valtellina, Livigno
Hotel Valtellina
Livigno
Hotel Intermonti, Livigno
Hotel Intermonti
Livigno

Ubytovanie Livigno celkom (-21-)

Lyžiarske stredisko Livigno

Ski mapa Livigno

Ski mapa Livigno (jpg)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (5*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (5*)
Freeride  hodnotenie - rating (4*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (5*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (3*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (5*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.800 - 2.800 m n.m.
Sezóna: 27.11. - 01.05.
Záruka snehu: snehová oblasť, zasnežovanie 80%
Vzdialenosť: Bratislava - Livigno 742 km

Vleky 12
Sedačky 14
Kabínky 4
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 30 ( kapacita 46.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 40 km / 35%
Zjazdovky stredné 54 km / 47%
Zjazdovky ťažké 20 km / 18%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 114 km

Skipass Alta Valtellina 2013-14

Skipass Alta Valtellina

Skipass Livigno / miestny skipass (• 114 km • 30 vlekov • 1 stredisko)
Skipass Alta Valtellina / oblastný skipass (• 214 km • 74 vlekov • 6 stredísk)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Oficiálna lyžiarska sezóna začína na prelome novembra a decembra a trvá do 1. mája. Vysokopoložená oblasť Livigno sa nachádza v prostredí bohatom na prírodný sneh, nie je výnimkou dvojmetrová snehová perina už v termíne vianočných sviatkov. Ak si potrpíte na vlastnú tradíciu a predstavu ako majú vyzerať Vianočné sviatky z hľadiska jedla, pitia, atmosféry a programu, radšej ostaňte doma. Naopak, ak vás zaujíma ako robia Vianoce v Taliansku, krajine so silnou kresťanskou tradíciou, v oblasti kde je spústa snehu, vydajte sa na vianočný pobyt do hôr práve sem do Livigna, iste sa vám tu zapáči. Údolie je dlhé a značne široké, lyžuje sa na jednej i druhej strane údolia, ktoré je orientované v smere východ-západ. Časť svahov je teda severných a druhá časť svahy južné. Z jednej strany údolia na druhú je to dosť ďaleko, preto je potrebné pri presunoch použiť skibus. Perióda skibusu je niekoľko minút a preprava trvá tiež len pár minút. Južná strana strediska je viac vhodná pre rodinky a deti, najmä údolné vleky za radovou zástavbou hotelov a pravá okrajová časť Costaccia bývajú plné lyžiarskej drobotiny. Čím viac sa presúvame na ľavú stranu južnej časti údolia Livigno (časť Carosello), dostávame sa na náročnejšie zjazdovky a vyšší stav blaženosti lyžiarskeho srdca.

Potom ako zlyžujeme do údolia nás od stanice lanovky Carosello prevezie skibus za päť minút na druhú stranu do časti Teola. Odtiaľ sa vydávame na severné svahy (pozor však aj sem svieti slniečko, len sa neopiera na svahy tak ostro, ako na strane Carosello). Tu sa vylyžujeme k úplnému stavu blaženosti, podrobnejšie opísané na našom blogu -> Lyžovačka Livigno. Lyžovanie si môžete spestriť v okolí návštevou viacerých skvelých stredísk, susedného Bormia (36km), alebo špičkových švajčiarskych stredísk St. Moritz (45 km) a Davos (60km), kam sa oplatí urobiť jednodňový lyžiarsky výlet. Livigno - Carosello - Motolino top zimná dovolenka pre rodiny.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov je v Alta Valtellina pripravená kompletná ponuka v troch super snowparkoch, ktorá patrí k najlepším v Európe. Snowparky Bormio, Carosello 3000 a Mottolino Livigno ponúkajú všetko pre začiatočníkov aj majstrov freestyle.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je zaujímavá. V regióne je 40 km tratí pre korčuliarsky aj klasický štýl v rovinatom teréne. Najdlhšia trať Pista Turistica je dlhá 30 km a je vhodná aj pre menej zdatných bežkárov.

Rodina deti

Ubytovacie kapacity v Livigno sú orientované na nižšie ceny, detské zľavy, opatrovateľky, lyžiarske škôlky pre deti od 2 rokov, množstvo zábavy pre deti a rodičov na Lago di Livigno napr. obľúbený snowmobil, deti do 8 r. lyžujú v doprovode rodiča zdarma.

Apres-Ski

Livigno je zamerané na kvalitný polyžovačkový servis. Hneď ako sa zastavia vleky, bývajú chaty na zjazdovkách zaplnené do posledného miesta. Medzi najobľúbenejšie apres-ski bary patrí „Kravín“, Marcos a Daphnes. Bujarú spoločenskú zábavu tu však nehľadajte.

Turistika, zimné aktivity

Turistické agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, jazda na motorových saniach, alebo so psím záprahom, let na krídle, jazda na koni a iné zábavné a športové aktivity. Wellness je všeobecne na nižšej úrovni.


Lyžovanie Alta Valtellina:

Alta Valtellina je rozsiahla lyžiarska oblasť, ktorá sa nachádza na severe Talianska blízko švajčiarskych hraníc neďaleko slávneho strediska St.Moritz. Na spoločný skipass Alta Valtellina lyžovačka v lyžiarskych strediskách Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Alta Valtellina má v ponuke 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností a 70 lanoviek a vlekov.
Lyžiarske trate - Ľahké 53 km, Stredne ťažké 152 km, Ťažké 20 km
Lanovky a vleky - Kabínka 7, Sedačka 27, Vlek 36


Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop