lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie San Colombano

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > San Colombano

Západne od Bormia leží horský masív Cima Piazzi 3.439 m - San Colombano 3.022 m, ktorého spodná časť svahov (nazývaná aj Happy Mountain) je poprepletaná vlekmi a zjazdovkami. Nástupné miesta do samostatného lyžiarskeho strediska sú Oga, Le Motte a Isolaccia. Aj neďaleké Semogo, ktoré leží v údolí Valdidentro na ceste do známeho Livigna je kľudným miestom, vhodným pre ubytovanie počas dovolenky. San Colombano na prvý pohľad pôsobí, ako druhoradé lyžiarske stredisko vedľa slávnejšieho suseda Bormio 3000, avšak po vyskúšaní tunajších prevažne červených zjazdoviek si mnohí opravia názor.

Ubytovanie San Colombano:

Pre návštevníkov lyžiarskeho strediska San Colombano je najideálnejšie ubytovanie v dedinke Isolaccia (1.345m) odkiaľ vedie sedačková lanovka do lyžiarskej časti strediska. Isolaccia sa nachádza 8 kilometrov od Bormia smerom na západ v údolí Valdidentro.
Apartmány ROSENGARDEN, Isolaccia
Hotel DEL CARDO, Semogo
Rezidencia DELLO STELVIO, Oga
Ďalšie možnosti ubytovania: Semogo (malé a kľudné 3,5km od Isolaccia), Oga (1.474m - priamo na lyžiarskych svahoch), Premadio (3km od Bormia na ceste do Isolaccia)

Lyžiarske stredisko San Colombano:

ski mapa (jpg) skipass (ceny 2010-11)

Lyžiarske trate: - ľahké 12 km (46%) - stredné 13 km (50%) - ťažké 1 km (4%) . . . spolu 26 km
Lanovky a vleky: - kabínka 0 - sedačka 4 - vleky 7, . . . kapacita 10.220 os/hod.

Lyžiarske stredisko San Colombano, alebo iným názvom "Cima Piazzi Happy Mountain" (šťastná hora), stojí ako prirodzený bod zmierenia medzi súperiacimi lyžiarskymi strediskami o niečo zvučnejších mien - Bormiom a Livignom. Strategická poloha v srdci oblasti Valtellina, výborné podmienky pre cross-country lyžovanie ponúka medzinárodne známa trať Viola, zjazdovky lyžiarskeho areálu dobre udržiavané a vystavené slnku preto sa používa názov "Šťastná hora", horúce pramene v Bagni Vecchi ponúkajú výborný wellness, psie záprahy, areál pre biatlon, nenáročné turistické chodníky pre neuponáhľané výlety v zime aj v lete. Valdidentro je dobrou alternatívou na pokojnú rodinnú dovolenku k známejším a oveľa rušnejším miestam v neďalekom okolí.

Lyžovanie na Cima Piazzi - Happy Mountain je ideálne pre rodinnú lyžovačku, lyžiarske stredisko má príjemné výškové parametre 1.345-2.550 m n.m., pre istotu snehu je technickým zasnežovaním vybavených 15 km (58%) z 26 km zjazdoviek. Pre bežkárov je k dispozícii 25 km stôp, ktoré sú pravidelne udržiavané, z ktorých je 10 km zabezpečených umelým snehom zo snežných kanónov. Na lyžiarskych svahoch sa nachádza 6 reštaurácií a bufetov, ďalšie sú k dispozícii v údolí pre apres-ski. Pre najmenších návštevníkov je dobre postarané v Baby parku. Pre záujemcov o golf je tu golfová škola, nechýba ani požičovňa lyží, lyžiarska škola s kvalifikovanými inštruktormi, ktorí sa postarajú o výuku prvých krokov na lyžiach, alebo pokročilých úrovní carvingu, či snowboardu pre jednotlivcov aj skupiny.

Skipass - skupinky 20 lyžiarov dostanú 5% zľavu, alebo 20-ty skipass zdarma. Rodiny s dvoma dospelými a dvoma deťmi do 15 rokov môžu týždeň lyžovať za cenu troch dospelých, deti do 8 rokov lyžujú v doprovode platiaceho rodiča zdarma. Zvýhodnené ceny sú poskytnuté aj handicapovaným lyžiarom. Je možné zakúpiť si miestny skipass s platnosťou na severnú časť pri Isoccia, alebo na druhú stranu kopca (Oga), alebo na celé stredisko San Colombano. Širšie možnosti lyžovačky o strediská Bormio, Snata Caterina ponúka skipass 4valli, alebo ešte širší skipass Alta Valtellina, ktorý zahŕňa aj Livigno.

Podrobnosti o skipasoch:
skipass Lombardia Anef
skipass Alta Valtellina
skipass 4valli
skipass Cima Piazzi

Lyžovanie Alta Valtellina:

Alta Valtellina je rozsiahla lyžiarska oblasť, ktorá sa nachádza na severe Talianska v blízkosti švajčiarskych hraníc, neďaleko slávneho strediska St.Moritz. Na spoločný skipass Alta Valtellina možno lyžovať v lyžiarskych strediskách Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Alta Valtellina má v ponuke 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností a 70 lanoviek a vlekov.
Lyžiarske trate - Ľahké 53 km, Stredne ťažké 152 km, Ťažké 20 km
Lanovky a vleky - Kabínka 7, Sedačka 27, Vlek 36


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop