lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Santa Caterina Valfurva

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Santa Caterina Valfurva

Lyžiarske stredisko Santa Caterina Valfurva ( 1.738 - 2.890 m ) je známe ako biely svet v panenskej prírode Národného parku Stelvio. Lyžiarske trate a vleky na širokých pláňach masívu Monte Sobretta 3.296 m dosahujú prevýšenie takmer 1.200 m. Chodníky, ktoré sa tiahnu cez husté ihličnaté lesy v rozprávkovej krajine s cestami ponúkajú romantickú turistiku v údolí Valfurva. V Santa Caterine môžete stretnúť špičkových domácich, ale aj zahraničných športovcov, ktorí tu trénujú a pripravujú sa na vrcholné súťaže v lyžovaní. V Santa Caterina na trati pomenovanej po Deborah Compagnoni usporiadali v r. 2005 ženské majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní.

Ubytovanie Santa Caterina

Ubytovanie VALFURVA, Lyžovanie Santa Caterina
Ubytovanie 3 SIGNORI, Lyžovanie Santa Caterina
Ubytovanie 3 SIGNORI, Lyžovanie Santa Caterina

Lyžiarske stredisko Santa Caterina

ski mapa (jpg) skipass (ceny 2010-11)

Lyžiarske trate: - ľahké 2 km (6%) - stredné 27 km (77%) - ťažké 6 km (17%) . . . spolu 35 km
Lanovky a vleky: - kabínka 3 - sedačka 3 - vleky 4, . . . kapacita 10.220 os/hod.
V údolí sa nachádza 15 km bežeckých tratí pre klasické lyžovanie, z toho je zasnežovaných 5 km, na svahoch sa nachádza 6 reštaurácií, Baby park, golfová škola, požičovňa lyží, vonkajšie klzisko, lyžiarska škola, zárukou snehu je priaznivá nadmorská výška a poistka v podobe technického zasnežovania na 30 km zjazdoviek. Oblasť Santa Cateriny sa stala synonymom slnka a zábavy na snehu. Priaznivé klimatické podmienky a moderný systém umelého zasnežovania sú zárukou perfektných zjazdoviek od konca novembra do apríla. Najznámejšia z miestnych zjazdoviek Deborah Compagnoni, ktorá bola svedkom majstrovstiev sveta žien v alpských disciplínach 2005, je opatrená moderným osvetlením aby ponúkla silné emócie aj v noci. Deťom najlepšie vyhovuje oblasť Pretras-roulant, ktorá je moderným miestom na výučbu lyžovania pod dohľadom skúsených lyžiarskych inštruktorov z lyžiarskej a snowboardovej školy Santa Caterina Valfurva.

Bežky - Santa Caterina ponúka dobré možnosti cross-country v prekrásnej krajine. Trať Valtellina sa tiahne pozdĺž hlbokých lesov v nadmorskej výške 1.800 m, dráhy 5 a 10 km sa vlnia hore a dole medzi 190 a 390 m. Trať má tiež geniálne a Revolučné technické riešenie vrátane náročného zjazdu, ktorý určite ocenia všetci skúsení lyžiari-bežkári.
Na tratiach Valtellina sa konali významné medzinárodné súťaže včítane pretekov spojených s majstrovstvami sveta. Turistické trate sú čiastočne zhodné s pretekárskymi, dĺžky 2, 3 a 5 km. Zzávodné aj turistické stopy sú neustále údržiavané a boli realizované podľa Benita Moriconi, trénera talianskeho národného družstva a olympijského víťaza Manuela Di Centa. Nadmorská výška a poloha Santa Cateriny v údolí Valfurva je zárukou ideálnych snehových podmienok na bežkanie.
La Fonte centrum, umiestnené na začiatku bežkárskeho areálu Valtellina, je prevádzkovaný učiteľmi cross-country lyžiarskej školy s vybavením šatne a sprchy, servisný priestor pre voskovanie lyží a priestor pre skladovanie vybavenia tratí, ktoré sú za poplatok € 5.00/deň, týždenný skipas € 18.00, sezónny skipas € 60.00.

Turistika - skupina vrchov nazývané Ortles Cevedale (Santa Caterina Valfurva je ich súčasťou) patrí v Európe medzi oblasti s najväčšími možnosťami na lyžiarske a pešie túry, ktoré sú sprevádzané hlbokými emóciami a výhľadmi na panorámy veľkolepých hôr, Ktoré ich obklopujú. Vysokohorský sprievodca či lyžiarsky inštruktor sú k dispozícii sprevádzať hostí a poskytnúť poradenstvo v otázkach bezpečnosti na ľadovci a sprostredkovať hory.

Lyžovanie Alta Valtellina

Alta Valtellina je rozsiahla lyžiarska oblasť, ktorá sa nachádza na severe Talianska v blízkosti švajčiarskych hraníc, neďaleko slávneho strediska St.Moritz. Na spoločný skipass Alta Valtellina možno lyžovať v lyžiarskych strediskách Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Alta Valtellina má v ponuke 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností a 70 lanoviek a vlekov.
Lyžiarske trate - Ľahké 53 km, Stredne ťažké 152 km, Ťažké 20 km
Lanovky a vleky - Kabínka 7, Sedačka 27, Vlek 36


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop