lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Courmayeur

 
Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Courmayeur

Lyžovanie Courmayeur (1.224 - 3.375m) - talianske lyžiarske stredisko pod majestátnym Mont Blanc (4.810 m ) leží na hraniciach s Francúzskom, ponúka všetky možnosti lyžovačky, 100km perfektne upravené trate všetkých obtiažností sa nachádzajú na pláňach medzi Mont Chetir (2.343 m) a sedlom Tete Youlaz (2.631 m). Sem vedú vleky z mesta Courmayeur. Najdlhšia zjazdovka v stredisku meria vyše 6km. V okolí je mnoho vhodných terénov pre milovníkov hlbokého snehu s "čerešničkou na torte" v podobe plání pod vrcholom Aiguille du Midi (3.843 m). Na vrchol vedie lanovková dráha zo strediska Courmayeur aj z francúzskeho Chamonix. Vzájomné prepojenie ponúka slušnú dávku lyžiarskeho menu. Pokojný kraj sa turisticky prebudil až po otvorení tunela pod M.Blancom.

Ubytovanie Courmayeur - Top-5

Lyžiarsku oblasť v blízkosti francúzskych hraníc ovplyvňuje francúzsky štýl v mnohých smeroch aj v architektúre lyžovania. Ubytovanie reprezentujú prevládajúce kvalitné hotelové komplexy. Návštevníci lyžiarskeho strediska pod Mont Blankom vyžadujú primeraný komfort ubytovania, medzi najobľúbenejšie hotely v Courmayeur patria:

Ubytovanie Mont Blanc, lyžovanie Courmayeur
Ubytovanie Cresta Et Duc, lyžovanie Courmayeur
Ubytovanie Gran Baita, lyžovanie Courmayeur
Ubytovanie Grand Cour Maison, lyžovanie Courmayeur
Ubytovanie Novecento, lyžovanie Courmayeur

Lyžiarske stredisko Courmayeur

Lyžovanie Taliansko / Valle Aosta / Courmayeur
Ski mapa Courmayeur

Ski mapa Courmayeur (pdf)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (3*)
Freeride  hodnotenie - rating (5*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (2*)
Bežky  hodnotenie - rating (3*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (4*)
Ceny  hodnotenie - rating (2*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.224 - 2.624 m n.m.
Sezóna: 30.11. - 21.04. celoročná
Záruka snehu: ľadovec, zasnežovanie 70%
Vzdialenosť: Bratislava - Courmayeur 1.140 km

Vleky 3
Sedačky 8
Kabínky 5
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 16 ( kapacita 25.200 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 10 km / 28%
Zjazdovky stredné 22 km / 61%
Zjazdovky ťažké 4 km / 11%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 36 km upravené zjazdovky ... (súhrn všetkých značených tratí 100km)

Skipass Courmayeur 2013-14

Skipass Courmayeur
Skipass (kompletný cenník)

Zimná dovolenka Courmayeur

Napriek faktu, že lyžovanie Courmayeur v príjemnom lyžiarskom stredisku rodinného charakteru s perfektne upravenými zjazdovkami, vás bude chcieť uväzniť na kvalitnom menčestrovom povrchu, je priam predurčené na lyžovanie "off-piste" mimo zjazdoviek. Na upravených tratiach si môžete zalyžovať kdekoľvek v Alpách, samozrejme aj v lyžiarskom stredisku Courmayeur. Zjazdovky sú naozaj kvalitne upravené, široké, radosť z jazdy je zaručená. Kde inde by ste však mohli prebádať s lyžami na nohách také úžasné hory, aké sa nachádzajú v okolí Courmayeur?

Mont Blanc je výzva pre každého návštevníka. Miestni sprievodcovia vám ho priblížia natoľko, koľko vám dovolia vaše schopnosti a kondícia. Minimum, ktoré si nemôžete nedopriať je jazda lanovkou na P.Helbronner (3.400m). Výhľad z terasy vrcholovej stanice lanovky bude zážitkom, ktorý je dostupný každému návštevníkovi a objektívu jeho fotoaparátu. Horská chata v sedle Torino (3.375m) je vhodným miestom zahájiť aklimatizáciu pred výstupom na Mont Blanc (4.810m). Na najvyššiu horu v Alpách vystúpite aj bez predchádzajúcich skúseností s vysokými horami v doprovode skúseného horského vodcu. Potrebná je fyzická zdatnosť a perfektné zdravie.

Lákavá je možnosť navštíviť blízke a preslávené francúzske lyžiarske stredisko Chamonix. Možností je niekoľko, autom cez tunel, alebo lanovkami cez Punta Helbronner a Aiguile du Midi, alebo na lyžiach cez ľadovec Glacier Geant. Francúzske stredisko na druhej strane Mont Blancu nadchne najmä zdatných lyžiarov.

Snowboard / freestyle

Priaznivci Freestyle sa zabavia v Rail Parku, ktorý sa nachádza pod hornou stanicou Col Checrouit (2.256m) medzi lanovkami Checrouit a Greye. Dĺžka parku 170m raily, jumpy, quarterpipe. Na Plan de la Grabba sa nachádza boardercrossová dráha 500m.

Bežky

Približne tridsať kilometrov korčuliarskych bežeckých tratí je za poplatok cca € 5/deň. Ľahké trate 12km, ťažké 12km, stredne ťažké 6km. Najdlšia trať stredne náročná Planpincieux 20km s prevýšením 170m.

Rodina deti

Pre rodiny je k dispozícii niekoľko malých detských zón Dolonne, Plan Checrouit, Pre de Pascal, kde sú školy lyžovania pre začínajúce lyžiarske talenty od 4 rokov s kobercovým vlekom, deti do 8 rokov v doprovode rodičov lyžujú zdarma.

Aprés-Ski

Žiadne nespútané párty sa v tomto kúte hôr nenosia, pohárik na zahriatie a pokecať s priateľmi o zážitkoch si môžete hneď po lyžovačke na svahoch Col Checrouit, alebo v Zerotta vo vonkajšom bare.

Turistika, zimné aktivity

Turistické chodníky v dĺžke 8km, vychádzky na snežniciach, lezenie v ľade, horolezectvo a ďalšie zimné aktivity.

Zimná dovolenka

Freeride Courmayeur, Mont Blanc

Programy pre lyže a snowboard vo voľnom teréne od menej náročných kurzov, vhodných aj pre zdatnejšie deti až po náročné freeride a heliskiing v okolí Mont Blanc. Zjazdy si môžete naplánovať sami, alebo radšej vyskúšať niečo predpripravené a osvedčené z ponuky miestnych sprievodcov. Freeride znamená voľnosť pohybu, ale zladenú s bezpečnosťou a zodpovednosťou. Neriskujte v neznámych horách, jazdite so sprievodcom, ktorý vás zasvätí do techniky a znalosti prostredia. Základné freeride menu (značené) k priamemu použitiu:

1. Freeride - lesmi Pavillonu

Miesto štartu: Mont Ferret (Pavillon) 2.173m. Cieľové miesto: La Palud 1.370m, vertikálne prevýšenie: 803m. Zjazd lesom pomedzi stromy s mnohými rôznymi možnosťami trás. Jazda v tejto oblasti je možná vždy v prašane, keďže možností kadiaľ viesť stopu je veľa. Vhodné je použiť vybavenie freeride lyže alebo snowboard.

2. Freeride - Dolonne

Miesto štartu: Cresta d'Arp 2.755m. Cieľové miesto: Dolonne 1.213m, prevýšenie: 1542m. Táto trasa sa vyznačuje príležitosťou rôznych zjazdov, čo umožní vybrať ideálnu stopu, je ľahké nájsť prašan aj na konci sezóny. To je off-piste, najlepšie severovýchodné svahy s panenským snehom.

3. Freeride - Arp Vieille

Miesto štartu: Cresta Youla 2.624m. Cieľové miesto: Zerotta sedačková lanovka 1.510m, prevýšenie: 1.114m. Severná orientácie zjazdu poskytuje prašan po väčšinu zimnej sezóny. Táto trasa, pod úpätím severnej steny Mont Blancu umožňuje zakončenie svojej jazdy do novej slučky, lanovkou zo stanice Zerotta sa vrátiť opäť na štart a opakovať zjazdy podľa chuti.

4. Freeride - Courmayeur - Chamonix - Courmayeur

Kabinkovou lanovkou z La Palud 1.370m sa vyveziete cez medzistanicu Pavillon 2.173m až na Punta Helbronner 3.462m. Lyžovačka z vrcholu Punta Helbronner vedie po značenej zjazdovke späť do La Palud v Courmayeur, alebo na druhú stranu do Chamonix si vychutnáte 20km jazdu, ktorá patrí k najkrajším skitour v Alpách.


Najvyššie Alpy, lyžovanie Valle d´Aosta

Alpy Valle d´Aosta

Vyhľadávaná Alpská lyžiarska oblasť - Valle d´Aosta - sa nachádza na severe Talianska na rozhraní francúzskych a švajčiarskych hraníc, pod najvyššou horou Európy - Mont Blanc. Údolie Aosta je obkolesené štvortisícovkami. Okolo sa nachádzajú najvyššie Alpy, vrcholy Monte Rosa, Matterhorn. Reliéf vysokohorskej krajiny dáva množstvo vhodných terénov pre lyžovanie a alpinizmus. Cervinia-Valtournenche, Courmayeur, Gressoney, Champoluc, La Thuile, Pila, Cogne sú lyžiarske strediská, ktoré patria do svetovej klenotnice lyžovania.

Hlavné strediská Aosta Valle sú Courmayeur, ležiace na úpätí Mont Blancu, lanovkové spojenie do Francúzska do lyžiarskeho strediska Chamonix. Lyžiarske stredisko Breuil-Cervinia pod majestátnym špicatým Matterhornom je spojené so švajčiarskym Zermattom. La Thuile je spojené zjazdovkami a vlekmi s francúzskym La Rosiere. Pila je prímestským lyžiarskym strediskom hlavného mesta Aosta. Gressoney a Champoluc nádherné lyžiarske terény pod Monte Rosa.

Lyžovanie Valle d´Aosta má v ponuke celkom 900 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 180 lanoviek a vlekov. Len tri hodiny jazdy sa nachádzajú Turín, Miláno, Ženeva a tým aj významné letiská v okolí. Lyžovanie Valle d´Aosta poskytuje lyžiarske vyžitie tak pre začiatočníkov, ako aj milovníkom slobody na lyžiach. Neobmedzené možnosti ľahkého lyžovania v prašane, ale aj extrémneho freeeride a heliskiing uprostred veľkolepej alpskej scenérie.


Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Talianska na stránkach:

Lyžovanie Taliansko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop