lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Valle d'Aosta

 

Lyžiarska oblasť Valle d'Aosta ponúka ideálne podmienky pre rekreačné lyžovanie aj vrcholový alpinizmus. Väčšina lyžiarskych stredísk v údolí Aosta uspokojí začínajúcich aj najnáročnejších lyžiarov zároveň. Hlavnou devízou lyžovania v údolí Aosta sú neobmedzené možnosti pre freeride - jazdu vo voľnom teréne. Sloboda v jazde na lyžiach pre začínajúcich freeriderov aj extrém pre majstrov krkolomných zrázov. Valle d'Aosta ponúka šesť svetových lyžiarskych stredísk: Breuil Cervinia-Valtournenche, Courmayeur, Gressoney, Champoluc, La Thuile, Pila. Lyžiarske trate v týchto šiestich strediskách polu so zahraničnými prepojeniami merajú vyše 900 km. Z toho 25% je zabezpečených umelým snehom a zbytok výbornými prírodnými podmienkami. Celkom 180 vlekov a lanoviek prepraví lyžiarov na vrcholy zjazdoviek. Lyžovanie Vall d´Aosta je garantované od novembra do apríla až mája, v niektorých strediskách sa lyžuje nepretržite - aj v lete.

Ubytovanie Valle d'Aosta - výber Top-5

Pre ubytovanie v lyžiarskom údolí Valle d'Aosta sa ponúkajú ubytovacie zariadenia všetkých kategórií. Do top výberu sme zaradili osvedčené ubytovanie blízko lyžiarskych svahov s vyšším komfortom, stravovanie formou polpenzie, aspoň minimálne wellness a relax možnosti. Ekonomickým variantom sú jednoduché apartmány:

Ubytovanie Valdotain, lyžovanie Cervinia
Ubytovanie Gran Baita, lyžovanie Courmayeur
Ubytovanie apartmány Dufour, lyžovanie Gressoney
Ubytovanie Planibel, lyžovanie La Thuile
Ubytovanie Etole Neige, lyžovanie Pila
Hotel Etole Neige
Pila 1.800

Skimapa Valle d'Aosta

Ski mapa Valle d'Aosta

Lyžiarske strediská Valle d'Aosta

Lyžiarske strediská Valle d'Aosta
Lanovky a vleky
Zjazdovky [km]
Nadmorská výška
Cervinia-Valtournenche
58
350
1.524 - 3.899
Courmayeur
36
150
1.224 - 3.375
Gressoney-Champoluc
38
180
1.212 - 3.260
La Thuile
37
150
1.176 - 2.641
Pila
11
70
1.540 - 2.705
Celkom:
180
900
1.176 - 3.899

Lyžiarske stredisko Cervinia-Valtournenche

Lyžiarske stredisko Cervinia-Valtournenche sa nachádza v nádhernom prostredí pod alpským velikánom Matterhorn (taliansky názov "Cervino" 4.478m ). Lyžiarske stredisko Cervinia je spojené vlekmi a zjazdovkami s vedľajším strediskom Valtournenche a na švajčiarskej strane so svetoznámym strediskom Zermatt. Spojený ski-areál netreba znalcom lyžovačky zvlášť predstavovať, 150km tratí na talianskej strane, spolu s Zermattom až 350km. Žiadne nesplniteľné lyžiarske želania. Lyžovanie 365 dní v roku, raj zimných športov pre deti aj profesionálov. Nadmorská výška a náročné zjazdovky si žiadajú lepšiu kondičku a zdatnejšie dýchacie orgány. Lyžovanie Cervinia-Zermatt je špičková záležitosť pre náročnejších lyžiarov, celoročné lyžovanie na ľadovci až do výšky do 3900 m n.m. (najvyššie v Európe).

Lyžiarske stredisko Courmayeur

Lyžiarske stredisko Courmayeur leží pod majestátnym Mont Blanc (4.810 m ), na hraniciach s Francúzskom. Ponúka všetky možnosti lyžovačky. Vyše 100 km perfektne upravených lyžiarskych tratí všetkých obtiažností sa nachádza na pláňach medzi Mont Chetir (2.343 m) a sedlom Tete Youlaz (2.631 m), kam vedú vleky z mestečka Courmayeur. Najdlhšia zjazdovka meria vyše 6 km. V okolí je dostatok terénov pre milovníkov hlbokého snehu. Čerešničkou na torte sú ľadovcové terény pod vrcholom Aiguille du Midi (3.843 m). Sem vedie lanová dráha zo strediska Courmayeur a tiež z francúzskeho strediska Chamonix. Spojenie oboch ponúka slušnú dávku lyžiarskeho menu. Divoký kraj sa turisticky prebudil až po otvorení tunela pod Mont Blancom.

Lyžiarske stredisko Gressoney - Champoluc - Alagna

Lyžiarske stredisko Gressoney sa tiahne cez región Aosta až po Piedmont, Valle Ayas, Valle di Gressoney, Valsesya nádherným prostredím vysokých alpských štítov. V okolí sa nachádza vyše tucta 4-tisícoviek, vrchol Punta du Four 4.633m je druhý najvyšší vrchol v Alpách, patrí do zoskupenia Monte Rosa. Masív Monte Rosa je súštítie, ktoré pripomína rozkvitnutú kamennú ružu. Lyžiarske strediská Champoluc, Frachey, Antagnot, Brusson, Gressoney, Alagna poskytujú 180 km zjazdoviek, ktoré sú až na pár malých osamelých vlekov prepojené do súvislého celku. Okrem upravených zjazdoviek ponúka oblasť Monte Rosa hlavne vrcholné príležitosti pre freeride nadšencov a skialpinizmus.

Lyžiarske stredisko La Thuile

Lyžiarske stredisko La Thuile osloví každého milovníka kvalitnej lyžovačky. Množstvo červených a čiernych zjazdoviek poteší náročných lyžiarov, príjemné prostredie na hraniciach s Francúzskom je ideálnym miestom na trávenie zimnej dovolenky pre rodiny s deťmi. Detské vleky a svahy vhodné pre začínajúcich lyžiarov vedú z údolnej časti lyžiarskeho strediska La Thuile. Za hlavným horským hrebeňom sa nachádza francúzske stredisko La Rosiere, ktoré je spojené s talianskym La Thuile vlekmi a zjazdovkami. Spoločný skipas Espace San Bernardo ponúka 160 km medzinárodnej lyžovačky od začiatku decembra do konca apríla s panoramatickým výhľadom na Mont Blanc a ľadovec Rutor.

Lyžiarske stredisko Pila

Lyžiarske stredisko Pila je prímestským strediskom hlavného mesta regiónu Aosta. Obyvateľom Aosty stačí naskočiť na lanovku a o 20 minút sa ocitajú na lyžiarskych svahoch vysoko nad mestom, ktoré sa dvíhajú až do nadmorskej výšky 2.700m. Blízkosť a množstvo (70 km) zjazdoviek všetkých obtiažností je dostatočnou ponukou, ktorú môžu Aosťanom závidieť lyžiari z iných významných alpských miest. Dopravu v stredisku zabezpečuje 11 lanoviek s prepravnou kapacitou takmer 20.000 osôb za hodinu. Perfektný snowpark s U-rampou a dostatok voľných terénov v blízkom okolí vyhovujú požiadavkám kreatívnej mládeže venujúcej sa freeski. Lyžiarske stredisko Pila je známe kvalitným Après-ski a zábavou v údolí Valle d'Aosta.


Skipas Valle d'Aosta

Skipas Valle d'Aosta 2014-15

Skipass Valle d'Aosta

Skipass Valle d'Aosta (• 900 km • 180 vlekov • 8 stredísk)
Oblastný skipas je platný len v talianskych strediskách vo Valle d'Aosta. Dá sa zakúpiť až od 6 dňovej lyžovačky.

Miestne skipasy

  • Sipas Cervinia - platí pre lyžiarske stredisko Cervinia-Valtournenche (CH-Zermatt).
  • Sipas Courmayeur - platí pre lyžiarske stredisko Courmayeur (F-Chamonix).
  • Sipas Gressoney - platí pre lyžiarske stredisko Gressoney-Champoluc.
  • Sipas La Thuile - platí pre lyžiarske stredisko La Thuile (F-La Rosiere).
  • Sipas Pila - platí pre lyžiarske stredisko Pila.

Medzinárodné skipasy

Celoplošný skipas Vall d´Aosta je možné za príplatok rozšíriť o zahraničné lyžiarske strediská - Zermatt (CH), La Rosiere (F), Chamonix (F), Verbier (CH) ... Ceny takýchto skipasov sa môžu značne líšiť. Záleží na tom, v ktorom stredisku sa skipas zakúpi a ktoré je prvé nástupné stredisko na lyžovačku.

Zimná dovolenka Valle d'Aosta

Zimná dovolenka Valle d'Aosta

Údolie Aosta ponúka nádherné možnosti pre lyžovanie a snowboarding. Lyžiarska oblasť La Thuile na hraniciach Francúzska a Talinska, je vyhľadávaným miestom pre zimné dovolenky na lyžiach. Najväčší záujem je u milovníkov vysokých hôr a freeride. Lyžovanie v prašane tu nepozná obmedzenia. Cvičný freeride snowpark, heliskiing, alebo extrémny ski mountaineering, všetko je na dosah. Lyžiarsky areál s ponukou 160 km upravených zjazdoviek, troch snowparkov pre kreatívnu mládež, nespočetných možností pre freeride je výborným riešením na zimnú dovolenku pre rodiny, kolektívy aj náročných športovo založených priaznivcov hôr.

Lyžiarske stredisko Pila je navštevované hlavne počas víkendov domácimi lyžiarmi z okolitých veľkých miest. Svojou pestrou ponukou lyžovačky už dávno prerástlo miestny charakter. Zimná dovolenka Pila sa dostáva na pulty cestovných kancelárií a postupne púta záujem zahraničnej lyžiarskej klientely.

Courmayeur je lákadlom z najväčších, zimná dovolenka pre rodiny, ktoré milujú kvalitne pripravené zjazdovky, mládež lákajú ľahké free terény, ktoré sú ideálne pre začiatky freeride. Milovníci alpinizmu tu nájdu množstvo príležitostí pre použitie pásov, výlet do susedného Chamonix je významným bonusom, rovnako tak ľadové pláne pod Aiquile du Midi a najvyšší vrchol v Alpách - Mont Blanc.

Lyžovanie Cervinia - Valtournenche - Zermat pod majestátnym štítom Matterhornom (Cervino) trvá celých 365 dní v roku, raj zimných športov pre deti aj dospelých. Vysoko položené zjazdovky si vyžadujú dobrú konddíciu. Zimná dovolenka Cervinia-Zermatt je predurčená pre zdatných lyžiarov, celoročné lyžovanie na ľadovci až do výšky do 3900 m n.m. je najvyššie v Európe.


Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Talianska na stránkach:

Lyžovanie Taliansko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop lyžovanie Cervinia lyžovanie Gressoney lyžovanie Pila lyžovanie Courmayeur lyžovanie La Thuile